10. výročí od povodní

Erasmáci v Lípě #19: Eurovision a procházka městem

Verze pro tisk |

Co se dělo ve světě erasmáckých dobrovolníků Farní charity Česká Lípa v posledních sedmi dnech? Tentokrát se podíváme na pohled španělky Patricie, která napjatě sledovala pěveckou soutěž Eurovision.

Soutěže, která se letos konala ve Stockholmu, se letos zůčastnili mladí soutěžící z 26 zemí.

"Mám tuto soutěž velice ráda již od dětství, protože mám možnost vidět nové zpěváky a slyšet nové písničky různých hudebních stylů. Takže jsem jako každý rok seděla v 9 hodin večer před televizí. Letos to však bylo rozdílné, protože jsem soutěž sledovala s přáteli ze zahraničí, zde v České Lípě a bylo pro mě úžasné sdílet nadšení s nimi. Také mě pochopitelně zajímal názor na našeho účastníka ze Španělska."

Kdo v soutěži letos zvítězil?

„Byli jsme ohromeni, protože téměř všechny body byly uděleny soutěžící z Austrálie (a ano, Austrálie se účastní teprve od loňského roku). Dovedete si představit, že byste příští rok jeli do Austrálie?“

Tedy příští rok v Austrálii? Ne!

„Nakonec vyhrála Ukrajina. Zpěvačka Jamala se skladbou z roku 1944. Takže příští rok soutěž proběhne v Kijevě.“

Patricie minulý týden sledovala nejen Eurovision a poznávala krásy hudby, ale také objevila místa v našem městě, která ještě za uplynulých sedm měsíců nenavštívila, ačkoliv jsou hned v srdci města.

"V pátek jsem šla  společně s Kate naposledy za svými studenty na Euroškolu. Ti pojali poslední hodinu velmi netradičně, protože nás vzali na procházku po městě a udělali nám průvodce historií. Doposud jsem si myslela, že znám každý kout vašeho města. Česká Lípa není přeci jenom příliš velká. Zjistila jsem ale, jak moc jsem se mýlila. Objevila jsem například muzeum, klášter a mnohá další místa." 
 

Více o životě v našem městě na volunteering.cz nebo na facebooku EVS Without the Borders. Informace o Farní charitě Česká Lípa naleznete zde.
 
Nahoru