Šest zahraničních dobrovolníků na rok v České Lípě

Verze pro tisk |

Od 1. listopadu minulého roku hostí organizace Farní charita a s ní tedy i celé město Česká Lípa, 6 zahraničních dobrovolníků.

José a Patri ze Španělska, Sally z Gruzie, Natasha z Ukrajiny a Kate s Mashou z Ruska přijeli v rámci programu Erasmus+ se učit životu v cizí zemi, našemu jazyku a kultuře a také, a to především, práci s dětmi a mládeží na poli neformální vzdělávání.

Po dobu 12 měsíců se budou setkávat a proměňovat životy více než 500 dětí, žáků základních i středních škol a také klientů organizace Farní charita. Střetávání se s různou kulturou, zvyky, jazykem, ale také s představami, přáními a nadějemi, doufáme, přinese mnohá poznání, nová přátelství i zkušenosti a reálné pohledy na život za hranicemi našeho města, státu i Evropské unie.

A jakým aktivitám se věnují? Co dětem nabízejí?

José a Sally především sportovní aktivity, a to jak na základních a středních školách v rámci hodin tělesné výchovy, tak také pro širokou veřejnost v rámci sportovní laboratoře.
Multikulturních a výtvarných aktivit se účastní nejen Sally, ale také Patri, Kate a Masha.
Jazykové dovednosti v rámci výuky anglického a ruského jazyka rozvíjejí všichni, formou her, workshopů, diskuzí, kvízů a dalších metod.
Mladší děti si užívají nejvíce přítomnosti Sally v družině, kam dochází i Natasha a Patri.
Předškolní děti žijící v azylovém domě Jonáš vítají každé úterý a středu Natashu s Kate, které formou her rozvíjejí jejich předškolní dovednosti.
Již nyní, pouhé dva měsíce po příjezdu, navštěvují pravidelně všichni celkem 4 základní a 4 střední školy v České Lípě.

A jak se jim v našem městě žije? S čím se střetávají? Co zažívají?

Sledujte pravidelný blog a rubriku v anglickém jazyce na stránkách volunteering.cz.
Sledujte také jejich život na FB stránce EVS Without the Borders.
A zde, v i-novinách, každou středu novinky a postřehy z multikulturního světa. 

alt
alt
alt
Nahoru