10. výročí od povodní

Erasmáci v Lípě #9: Odpoledne v ZUŠ aneb Pomozte nám pomáhat!

Verze pro tisk |

Co se dělo nejen ve světě erasmovských dobrovolníků v tomto týdnu? Jakožto dobrovolníci nemohli chybět u velké dobrovolnické akce studentů Obchodní akademie s názvem Pomozte nám pomáhat!

Krátce před čtvrtou odpolední v úterní odpoledne začaly do českolipské ZUŠ proudit, troufám si říci, davy dětí a jejich rodičů. Přišly za zábavou, soutěžemi, výtvarnými dílnami, ale, a to především, proto, aby pomohly. Zábavné odpoledne totiž bylo připraveno jakožto benefiční akce, jejíž výtěžek studenti použijí na zajištění speciálně upraveného divadelního představení pro zdravotně postižené děti, které docházejí do školy na pobočce Jižní, která spadá pod ZŠ, PŠ, MŠ Moskevská.

A jak to vše vůbec začalo?

S nápadem, možností připravit nějakou akci, přišla projektová manažerka Farní charity Česká Lípa, Anička. Minulý rok v létě objevila dotační program, fond Pomáhej!, který spravuje Nadace Via s prostředky ČSOB. A tak Anička oslovila kolegyni v Dobrovolnickém centru Farní charity, jež oslovila výchovnou poradkyni Růženu Rückellovou z Obchodní akademie.

A proč právě ji? Protože právě studenti Obchodní akademie již dlouhou dobu pomáhají, jako dobrovolníci své ruce dávají právě zdravotně postiženým dětem. Doprovázejí je do bazénu a na výlety. Snaží se kouzlit úsměvy na jejich tvářích a pomoci jejich obětavým učitelkám.

Připravit včerejší akci nebylo vůbec jednoduché. Studenti Obchodní akademie totiž nejprve museli zpracovat projekt, pak netrpělivě čekat, zda-li bude, či nebude schválen, a pak se teprve mohli pustit do realizace, to už jako jediní z 15 zúčastněných v celé České republice,

Vybralo se přes 10 000 Kč

A tedy zpět do ZUŠ. DJ Ruda vyhrával pro děti, moderátor Jiří vše komentoval a rodiče informoval o tom, proč jsme se všichni sešli a komu pomáháme, studenti přestrojeni za pohádkové bytosti bavili děti, Erasmáci José, Nataliia, Patri a Sally na svém stanovišti skládali s dětmi puzzle a hráli pexeso, v občerstvení se prodávaly domácí pečené výrobky. A že byly velmi chutné!

Všichni přítomní mohli využít také lekce zumby a cvičení s pompony díky Marii Němcové, resp. Báře Batelkové a společně si zatančit.

A všichni zde byli proto, aby pomohli. Byli zde jako dobrovolníci, a to včetně pedagogů z Obchodní akademie a i zaměstnanců Farní charity Česká Lípa.
Celá akce byla podtržena partnerstvím ZUŠ, která poskytla své prostory, zázemí a technické vybavení na celou akci zdarma. A nejen to! Hluchá parta na závěr celé akce svou rytmikou roztančila nejednoho návštěvníka.

Kolik finančních prostředků se podařilo studentům získat? Je to neuvěřitelné - přes 10.000 Kč!
Zástupci Nadace Via, kteří na akce přijali pozvání, byli nadšení. A jak řekla zástupkyně Lenka Voláková: „Určitě se příští rok přihlašte znovu.“ Protože připravit tuto akci nebylo vůbec jednoduché. Studenti Obchodní akademie totiž nejprve museli zpracovat projekt, pak netrpělivě čekat, zda-li bude, či nebude schválen, a pak teprve se mohli pustit do realizace, jako jediní z 15 zúčastněných v celé České republice, A pozor - Nadace Via a banka ČSOB kromě příspěvku na realizaci akce celý výtěžek zdvojnásobí! Pro potřeby zdravotně postižených dětí tak mají studenti více než 20.000 Kč.

Děkujeme za krásný zážitek a gratulujeme! 

Více o našem životě ve Vašem městě na volunteering.cz nebo na facebooku EVS Without the Borders.

Nahoru