Dnes je 23. 06. 2026
svátek má Zdeňka

Co se (možná) v Lípě hrálo? - Českolipský underground 32

(Využívám nemoci, abych dohnal rest, který ve vydávání Undergroundu v i-novinách máme. Text je doplněn řadou videí a oproti Magazínu Lípa je doplněn o připomínky čtenářů, zejména Václava Kozuka.)  V minulém díle věnovaném Milanovi Pislcajtovi jsem zmínil, že mi přinesl seznam nahrávek, které podle něho hrály kapely na konci šedesátých let.

Lípa Musica dětem

Dne 6.10. 2011 se v kostele Narození Panny Marie v České Lípě konal v rámci festivalu Lípa Musica jeden z mnoha koncertů, tentokrát s příhodným názvem “Lípa Musica dětem, region představuje své interprety”. Na koncertu se totiž představili začínající i zkušení mladí muzikanti především ze ZUŠ Česká Lípa.

Klub Progres v říjnu 2011

klub progres

Wotienke, Bonebroke, The Spankers, VEES a další. V rozšířeném klubu Progres vás v měsíci říjnu čekají nejen tradiční sobotní koncerty, nýbrž i akce během pracovního týdne.

klub progres

Televizní kuchaři učí děti z Lípy jíst zdravě

Ve středu 12. října 2011 se v Základní škole Slovanka v České Lípě zastaví Jízda kuchařů YesNeYes. Již čtvrtým ročníkem jízdy po českých základních školách se snaží Všeobecná zdravotní pojišťovna zvýšit mezi žáky povědomí o zdravém stravování a ukázat, jak snadná a přitom zábavná může být příprava zdravého jídla.

Fotožurnál: UDG v Luxoru

V sobotu 8.10. vystoupila v českolipském klubu Luxor kapela UDG  v rámci CIRKUS LIVE TOUR. Naprosto přeplněný Luxor rozhýbala  průřezem své tvorby, odtajnila také jednu novinku. O půlnoci se kapela rozloučila a přidala se k afterparty s nádechem Diskopříběhu.