Dnes je 15. 05. 2025
svátek má Žofie

Ve čtrnácti letech zpitý do němoty

Archiv

Jak uvedla tisková mluvčí PČR v České Lípě ppor. Ivana Baláková, v závěru minulého týdne přivolal místní občan policisty do Dubické ulice v České Lípě, kde zhruba kolem 21.30 hodin objevil v křoví bezvládně ležícího silně opilého teprve čtrnáctiletého chlapce.


Policisté ke zuboženému dítěti přivolali rychlou záchrannou službu, neboť samo nebylo schopno žádného pohybu ani komunikace. Lékařům se naštěstí podařilo jeho stav stabilizovat a chlapec posléze přiznal, že se do tohoto stavu uvedl v jedné českolipské restauraci, kde mu navzdory jeho věku alkohol ochotně nalévali.


Policisté nyní celou událost dokumentují, podezřelému personálu dotčené restaurace v této souvislosti hrozí stíhání pro trestný čin podávání alkoholických nápojů mládeži.