Dnes je 14. 05. 2025
svátek má Bonifác

Studie na bazén posunuta o rok

Archiv

Když v závěru minulého roku většina zastupitelů pro výběr vhodného místa na stavbu a následnou studii hlasovala, o pár měsíců později (29.3.2006) se  naprostá většina z nich (proti zůstal jen jeden!!!) rozhodla posunout „horký bazénový brambor“ až na rok 2007, tedy vlastně na nové zastupitelstvo, které bude zvoleno letos na podzim.


Nebylo to však bez obav….Ty vyslovil Štefan Halža (US-DEU): „Výstavbu bazénu může některý z kandidujících subjektů zneužít jako jedinou prioritu a mít bazén vlastně jako hlavní tahák.“


Na to reagoval starosta Radek Nastič, že jde jen o posunutí o rok, přičemž upozornil, že nedaleká Česká Lípa hodlá do přestavby Sportareálu (bazén + umělá ledová plocha) vložit během dvou let přes 150 milionů korun a vytvořit tolik módní aquapark.


„Myslím, že rozhodnutí mít bazén v našem městě je třeba dobře uvážit,“ uvedl Nastič.


Naopak velice nespokojen byl s rozhodnutím zastupitelů Josef Doškář, který je předsedou občanského sdružení pro výstavbu bazénu v Novém Boru: „Považuji to za aroganci ke třem tisícovkám občanů, co petici podepsali. Studie je jen první z mnoha kroků, které je třeba udělat. A v podstatě ten nejlevnější. Odhaduji, že by stála kolem dvou set tisíc korun, a nikoho k výstavbě nezavazuje. Mohla být letos, zastupitelé tímto hlasováním jen lidem řekli, že se zbavují odpovědnosti a přesunují ji na někoho jiného. Naše Sdružení se však nevzdává, protože se pokusí nalézt tyhle prostředky sponzorskými cestami a mít studii připravenu.“