Česká Lípa se tak po Doksech a Cvikovu stala třetím městem, které se rozhodlo řešit bezohlednost některých provozovatelů různých podniků přijetím městské vyhlášky. Schválila ji těsná většina zastupitelů, tedy 13, tři byli proti, ostatní se buď hlasování zdrželi nebo nebyli přítomni.
Omezení se má týkat živé i reprodukované hudby v podnicích k tomu určených a na veřejných prostranstvích, od 22 hodin (v létě od 23 hod.) do 6 hod. ráno. Nejedná se však jako jinde o zákaz těchto produkcí, ale pouze o stanovení podmínek, za nichž mohou být pořádány. Při stížnostech rozhodne rada o stanovení zvláštního režimu pro konkrétní místo a při opakovaných stížnostech bude oprávněna, "dle výsledku šetření oprávněných orgánů" provozovnu v době nočního klidu uzavřít. Výjimky jsou možné, udělovat je bude rada, které musí být žádosti o ně předloženy nejméně 5 dnů před konáním akce.

Jedním z míst konání diskoték v České Lípě je i diskoklub Centrál
Ten komu se zdá nová vyhláška málo razantní, se může utěšit tím, že veřejné hudební a zábavné produkce lze provozovat pouze v budovách, které jsou k tomuto účelu zkolaudovány. Menší útěchou je již to, že provozovatel může takovouto produkci pořádat jakoby pro uzavřenou společnost a ještě menší to, že schválení vyhlášky podmínili zastupitelé dodatkem "za podmínky usměrňování činnosti provozoven v bytové zástavbě a zvýšené kontroly ze strany městské policie". Přinejmenším vzhledem k tomuto dodatku se lze domnívat, že platnost vyhlášky bude pozastavena. Je totiž těžkomožné, podmiňovat platnost vyhlášky nějakými dalšími ustanoveními.
Zastupitel Jan Riedl, který vyhlášku nepodpořil, se navíc domnívá, že takováto vyhláška není vůbec zapotřebí. "Stačila by objednávka vedení města u městské policie na důslednější kontroly v podnicích, aniž by si na jejich provoz musel nejprve někdo stěžovat."