Dnes je 06. 08. 2025
svátek má Oldřiška

Novinky z rady města - I.

Archiv

Pronájem parkovacích ploch
Parkovací místa v ulicích U synagogy, Ebrbenově, Moskevské, Mariánské a Jeřábkově náměstí (celkem 81 míst) budou rozhodnutím rady města pronajata Karlu Bezuchovi, který již provozuje parkování na českolipském náměstí. Kromě Mariánské budou za všech jmenovaných ulic odstraněny parkovací automaty. Maximální částka za parkování nesmí podle městské vyhlášky přesáhnout 30 Kč za hodinu. Mimo to se Karel Bezucha smlouvou zavazuje k běžnému úklidu a odklízení sněhu na těchto plochách. Město s ním uzavřelo dohodu na období od 1.11.2002 do 31.12.2004. Roční nájemné z parkovacích míst bude činit 565 tisíc korun.


Pronájem pozemku u vodního hradu
Pozemky sousedící s vodním hradem budou pronajaty obchodnímu domu Andy, který zde na své náklady vybuduje sdružené parkoviště se 75 parkovacími místy. Město se s nájemcem dohodlo na 10 letech pronájmu za 200 tisíc Kč ročně. Ve smlouvě je stanoveno, že pokud by nájemce využil plochu k jiným účelům nebo v případě, že by město přikročilo k plánované výstavbě komunikace přes tento pozemek, může být smlova vypovězena.


Schválení drobných příspěvků
Českému svazu chovatelů byl schválen finanční příspěvek z fondu rady města ve výši 5 tisíc korun. Tato částka bude použita na krytí výloh spojených s výstavou drobného zvířectva, která se každoročně v září pořádá v Dobranově. Dalších 5 tisíc korun jako sponzorský příspěvek bylo převedeno litoměřické Záchranné stanici pro volně žijící handicapované živočichy. Tato stanice se v minulosti starala i o postižená zvířata z České Lípy, jejichž počet neustále stoupá.


Zadání havarijních oprav
Zadání dvou havarijních oprav střech bylo schváleno radou města. Jedná se o opravu střechy obřadní síně na městském hřbitově, jejímž dodavatelem bude firma AKROS-HK s.r.o. Hradec Králové za cenu 2,7 miliónu korun. Kompletní opravu střechy na Kulturním domu Crystal provede firma Pinterstav s.r.o. Česká Lípa. Náklady na rekonstrukci budou 3,24 miliónu korun s garancí na 10 let. Oprava má být hotová za 6 týdnů od zahájení prací, informovala tisková mluvčí MěÚ Markéta Aulová.