Zahubí Českou Lípu sídelní rakovina?
Když se mě v jednom rozhovoru ptali, co pokládám za největší problém České Lípy, odpověděl jsem, že je to problém dvacetitisícového města se čtyřiceti tisíci obyvatel. Na více než dvojnásobek jejich počet stoupl mezi roky 1970 a 1990. Město se stalo velkonoclehárnou pro zaměstnance uranového průmyslu, který se v té době rozeběhl ve strážsko-hamerské oblasti.









