Konkrétně toto se objevilo v diskusi pod rozhovorem s kandidátkou na křesílko v zastupitelstvu Libereckého kraje Evou Bartoňovou (rozhovor zde):
Je těžké věřit paní Bartoňové, především už proto že v roce 1991, kdy byla ve funkci vedoucí finančně podnikatelského odboru městského úřadu v České Lípě (dnes majetkoprávní odbor), dokázala sama sobě prodat z majetku města vilu v Mánesově ulici za 264.000,-Kč. Dům to je velmi pěkný a proto také za něj letos inkasovala 2.700.000,-Kč!!! Velmi slušný výdělek skromné úřednice. Jak vysvětlí občanům své čisté úmysly když je zároveň v krajském zastupitelstvu a naproti tomu i v dozorčí radě českolipské nemocnice, pro kterou požaduje přičlenit léčebny dlouhodobě nemocných. Nedivme se že se propadla na 25.místo kandidátky ODS a doufejme že skončí v propadlišti českolipských dějin.
Požádal jsem pana Bartoně, zdali by nemohl reagovat. Zde je odpověď:
Pane Bárto,
moje žena nebyla nikdy vedoucí podnikatelského odboru, nýbrž finančního, a neprodala si sama sobě nic, nýbrž prodej domu schválilo zastupitelstvo, kterého jsem byl členem a něco o tom vím. Není to vila, ale dům v řadové zástavbě, a současně jsme do něho za 13 let, co jsme v něm bydleli, téměř 1,7 mil. Kč investovali od nové střechy, nové omítky po nové vybavení. Po odečtení platby realitní kanceláři (210000,- Kč), daně z převodu nemovitostí (90000,-Kč) a ostatních nákladů spojených s převodem nemovitosti (20000,-Kč) jsme dostali při prodeji zpátky to, co jsme do něho za celá ta léta investovali se započtením inflace mezi roky 1991 až 2004 (průměrný plat v roce 1991 byl 4000,- Kč a letos 17000,- Kč).
Tyto reakce pocházejí od lidí, kteří si pro závist nevidí ani na špičku nosu. Vím dobře, odkud vítr fouká, a nemíním se tím ani já osobně nijak zvláště zabývat. Tyto karty už byly jednou vytaženy při mé kandidatuře do EP panem Hartlem a nejedná se o nic nového. Co se kauzy nemocnice týče, ta usvědčuje původce této pomluvy. Jinak přeji autorovi tohoto článku, aby skončil přesně tak, jak to přeje mé ženě, tj. v propadlišti regionálních dějin.
Po citovaném mailu zaslal pan Bartoň ještě jeden s tímto zněním:
Pane Bárto, normálně na anonymy nereaguji a reagoval jsem výslovně z toho důvodu, že jste mne o to požádal a protože ta záležitost se týká přece jenom i mne, protože máme se ženou bezpodílové spoluvlastnictví a zásadní rozhodnutí děláme ve shodě. Nakonec tu kartu vytáhl pan Hartl před volbami do EU, kde mne osočil z členství v KSČ, a proto jsem mu tehdy neodpověděl. Já i moje žena máme natolik transparentní vazbu na dům v Mánesově ulici, že nemám ani důvod co skrývat. Tehdy se totiž domy prodávaly s podmínkou do roka opravit a pan starosta Pokorný to pečlivě hlídal. Pokud si dobře vzpomínám, tehdy šly na dračku domy pro podnikání a my jsme jako podmínku od města dostali naopak to, že v něm budeme pouze bydlet, a to nejméně 10 let. Na další podobné známé anonymy již reagovat nebudu ani já, ani moje žena. To, co bylo v anonymu napsáno, je navíc žalovatelné, protože se v něm vyskytují i prokazatelné lži, a právě proto je autorem anonym.
Slečny Plecháčové, mluvčí města Česká Lípy, jsem se pro změnu ptal, jestli redakční rada uvedená v tiráži Městských novin dostává nějaké odměny, případně jestli se nějak schází, aby posoudila vydávané materiály. Důvodem byla rozsáhlá diskuse v hyde parku i-novin vesměs kvalitu Městských novin kritizující. I já jsem byl po přečtení posledního čísla vcelku šokován tím, co všechno jsou Městské noviny ochotny vydat – počínaje zprávami z Jablonce, přes hrubě zkreslené „reportáže“, měsíc staré tiskové zprávy ekologů a základních škol, nicneříkající výsledky srpnového zastupitelstva po volební plakát Petra Skokana. A zde je stručná odpověď:
Redakční rada se schází pravidelně před každým vydáním Městských novin. Za tuto činnost nepobírá žádnou odměnu.
Podle příspěvků pod starými články v i-novinách soudím, že nás čtou i obyvatelé Jindřichovic pod Smrkem. Příspěvky jsou to až podezřele oslavné. Jednou dokonce přispěl i starosta Petr Pávek:
Během posledního roku se objevilo v médiích neuvěřitelné množství článků a reportáží, které rádoby kompetentně kritizují obnovitelné zdroje energie a zejména pak větrné elektrárny. Při bližším zkoumání lze snadno zjistit, že je chrlí asi pět autorů, kteří jsou přímo nebo nepřímo provázáni s energetickou lobby nebo ministerstvem průmyslu a obchodu, které ji zastřešuje. Tito autoři mají psaní pomlouvačných článků ve své pracovní náplni a berou za to peníze. Potom se objevuje tu a tam nějaký "názor" čtenářů, kteří si ho utvořili na základě této antikampaně.
Zodpovědně říkám, že články a reportáže jsou v lepším případě tendenční, v horším případě lživé. Lidé mají možnost utvořit si svůj vlastní názor například v Jindřichovicích pod Smrkem, kde stojí dvě moderní bezpřevodovkové elektrárny. Tuto možnost využilo za posledních 18 měsíců cca 12.000 návštěvníků. Pokud Vás zajímá spotřeba materiálu na jednotlivé výrobky, pak Vás možná zaujme informace o 70 kg surového materiálu, který je třeba na výrobu jednoho mobilního telefonu o hmotnosti pár gramů.
Připomínám to i z toho důvodu, že Petr Pávek příští týden přijede k nám do České Lípy.
Žádné pořádné fotky tento týden nedorazily, když nepočítám ty ze simulovaných voleb. Snad jen synovy ze sběru kaštanů jsou trochu k věci. Překvapilo mě, co kaštanů se pod stromy válí. My jako malí jsme je shazovali přímo z větví, abychom měli do školy co přinést. Teď se shrabují a pálí i s listím. Přesto je v některých školách sbírají (třeba ZŠ Sever). I na gymnáziu pomáháme jednomu místnímu lesníkovi a vyzvali jsme děti z nižších ročníků, ať kaštany a žaludy nosí.