Autor - Jaromír Dvořák

Úspěšné získávání dotací přinese městu miliony na investice

9.6.2014 14:11 | Nový Bor

Dobře připravené projekty, konzultace s poskytovateli a vhodně vybrané investiční akce znamenají úspěšné získání finančních prostředků na nové stavby, ale také na opravu stávajícího majetku města.

Vlastní góly vedení Jiskry

5.2.2010 20:45 | Bez rubriky

Část výkonného výboru Jiskry Nový Bor, největší tělovýchovné organizace na okrese Česká Lípa, přerušil nejen jednání s Městem Nový Bor o případném převodu majetku, ale také veřejně troubí do světa, že chce sportoviště uzavírat.

Nejde jen o Centrum vzdělanosti!

20.7.2008 21:37 | Bez rubriky

Už téměř osm let vládne spokojeně a neomezeně Libereckému kraji koalice ODS a ČSSD. Ačkoliv si tyto strany na vládní úrovni nasazují psí hlavy, na krajské úrovni si vzájemně vycházejí vstříc, a dokonce prý existuje už dohoda o pokračování této spolupráce v dalším volebním období.

Nekamenujte učitele!

9.6.2008 19:49 | Bez rubriky

Dovedu si živě představit, jak zareagují rodiče žáka, když se dozvědí, že si musí sehnat „hlídání“ svého potomka, protože ve škole se opět stávkuje. „Co chtějí? Vždyť mají dva měsíce prázdnin!“ prohlásí mnozí. Jaká je česká škola na začátku třetího tisíciletí? Co skutečně trápí české učitele a zaměstnance nepedagogy?

Zrušit! Zrušit! Prodat! Prodat!!

1.3.2007 22:04 | Bez rubriky

Takto by se dalo shrnout středeční bouřlivé jednání zastupitelstva v Novém Boru. Začalo protestem zaměstnanců sklářské průmyslovky proti návrhům majitelů některých sklářských firem omezit (ozvaly se i názory zrušit) činnost této školy.

Houslová pohádka v Novém Boru

18.1.2007 20:48 | Bez rubriky

Ve středečním večeru zažilo naplněné novoborské divadlo umělecký orgasmus z houslového koncertu Václava Hudečka.Diváky už nadchla první skladba z díla W. A. Mozarta v podání novoborského rodáka Romana Dietzeho a komorní smyčcové skupiny.

Školy a školky v Novém Boru

2.5.2006 09:30 | Bez rubriky

Je to už více než deset let, co jsem se pokoušel s PhDr. Kučabou a jeho ženou založit v Novém Boru gymnázium. Tehdy byla příznivá situace, vládnoucí modrá strana povolovala otevírání škol bez jakékoliv regulace.

Učitelé v Libereckém kraji patří k nejhůře placeným v České republice

15.3.2006 20:47 | Bez rubriky

Statistiky za loňský rok jasně ukazují, že učitelé v Libereckém kraji patří k nejhůře placeným v České republice. Jen na Karlovarsku a v Kraji Vysočina pobírají pedagogové méně. Co je příčinou toho, že je někdo placen za stejnou práci méně jen proto, že ji vykonává jinde než ostatní?