Zajímavé výročí

Verze pro tisk |

Zdravím, náhodou jsem našel toto výročí....

https://www.stoplusjednicka.cz/jako-nejlepsi-pratele-sovetsko-nemecka-prehlidka-v-polskem-brestu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=427110&dop_req_id=rb3IcoCxdgN-202009220836&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Zajímavé výročí

Dnes je tomu 53 let kdy byl zavražděn Ernesto Guevara. 6.10.1967.

Nahoru

Re: Zajímavé výročí

Dnes je tomu 53 let kdy byl zavražděn Ernesto Guevara. 6.10.1967.

Nahoru

Re: Zajímavé výročí

Vrátím se k původnímu odkazu. Před přepadením SSSR byla ještě 1. května 1941 přehlídka na Rudém náměstí vojsk SSSR s účastí vzácné delegace. Generality Wehrmachtu.
Naštěstí dva kohouti na jednom smetišti se nesnesou. To se již prokázalo ve Španělsku. Tam přijeli bojovat proti fašistickému režimu Franka ¨na výzvu Stalina ( který si s Hitlerem moc nezadal), u nás přezdívaní interbrigadisté. Bojovali dokonce pod tzv. sovětskými poradci.
Naši interbrigadisté poté také pomáhali Castrovi nastolit komunistický režim na Kubě, pomáhali i Che Gevarovi. Jak to vypadá na Kubě a Severní Koreji je všeobecně známo. Je pro mne těžko pochopitelné jak někdo ještě občas komunisty volí.

Nahoru

Re: Zajímavé výročí

Jo, Che Guevara.Idol socialismu nebo beztřídní společnosti, v které jsou nepohodlní mučeni a popravováni. Sám popravami proslul. Ale dva kohouti na smetišti se nemají rádi a s Fidelem se pak rozkmotřil.
V šedesátých letech pobýval i v tehdejším Československu,soudruzi mu umožnili krytí. Skvělá kniha,která se tohoto pobytu dotýká, se jmenuje Vysněný život Ernesta G. od Jeana - Michela Guenassii ( napsal např. i Klub nenapravitelných optimistů).Hrdinou jest Josef Kaplan, český lékař židovského původu, který v třicátých letech 20. století vystuduje v Paříži, válku a holocaust přečká v alžírském vyhnanství a po ukončení bojů se vrací do osvobozeného Československa,kde si myslí,že najde svobodu,což se stane,jak známo, iluzí. A když v těch šedesátých létech přijme v sanatoriu na léčení jednoho muže původem z Jižní Ameriky,tak dostane jeho osud a osud jeho rodiny úplně jiný spád. Lékař se dožívá skoro sta let a dožije se r.1989. Vřele doporučuji, je to velký a hlavně čtivý román a ač je objemný, přečte se za chvíli. Přeji hezký den!

P.S: Dneska by bylo Johnu Lennonovi osmdesát. To je mnohem zajímavější výročí.

Nahoru

Re: Zajímavé výročí

Velice děkuji za upozornění. Na kulatiny Johna Lennona bych málem zapomněl.

Nahoru

Re: Zajímavé výročí

K Che Guevarovi: Tady platí přísloví "na hrubý pytel hrubá záplata". Nebo o tom kdo seje vítr.....Z toho co je o něm známo si to plně zasloužil a svět je bez něj lepším místem.

Nahoru