Příští prezident

Verze pro tisk |

Politik Zeman, nepolitik Drahoš, nepolitik Horáček? Objeví se ještě nějaký politický kandidát? Měli jsme vůbec od roku 1918 nepolitického prezidenta? Jaký bude ten příští? Co myslíte?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Příští prezident

Po prezidentu Havlovi se na Hradě střídají dva bývalí premiéři a zároveň bývalí předsedové dvou ve své době nejsilnějších politických stran. Dá se říci, že pořadí Havel, Klaus, Zeman není náhodné, ale že je to zároveň pořadí výraznosti těchto mužů 89 roku. V podstatě to bylo přirozené, že vysoká politika generovala na nejvyšší politickou funkci ve státě bývalé úspěšné premiéry. Dnes možná už není odkud z vysoké politiky brát vhodnou osobnost a nastupuje plán B - osobnosti nepolitické. Nemusí to být špatné řešení z nouze, jen mi přijde škoda, že se o prezidentský úřad, jako o nejvyšší politickou metu neperou nějací skvělí a bezúhonní bývalí premiéři, předsedové senátu, nebo alespoň ministři.

Nahoru

Re: Příští prezident

Přímá volba prezidenta do našeho ústavního pořádku nepatří. Už jsem to psala několikrát,aby nebyla mýlka,že jde o nějaké konjukturální vyjádření. Prezidentský úřad by měl být úřadem váženým a osoba prezidenta důstojnou "ozdobou" v dobrém slova smyslu.Téměř nikde a nikdy se toho nedaří dosáhnout,ale přiblížit se ano-stačí se podívat za humna na Slovensko, jak se tam vypořádali s Ficem. Z vysoké politiky- mnoho vhodných kandidátů už překročilo třeba osmdesátku nebo jsou nemocni a uvědomují si,jak nemoc a věk diskvalifikuje .
Hezký večer

Nahoru

Re: Příští prezident?

Zatím 10 uchazečů, mezi nimi dokonce dva Sládci!
http://zpravy.idnes.cz/uchazeci-hrad-prezident-sladek-stogl-frajbis-hilser-chaloupka-toman-stogl-158-/domaci.aspx?c=A170427_143606_domaci_jw#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

Přímá volba je sice nesmysl (pitomiovský, ačkoli on za to nemůže:), ale už to nestihneme změnit.
Můj favorit je samozřejmě Jiří Drahoš.

Nahoru

Re: Příští prezident

Prezident je politická funkce, již by měl zastávat ctihodný politik. Směs lidovosti a politické zkušenosti by splňoval senátor Kubera, avšak stigma ODS by jej, bohužel, nejspíš diskvalifikovalo. Jsem rozpačitý z toho, že pp. Drahoš a Horáček se politiky ostentativně štítí. Přes tuto výtku bych je proti Zemanovi volil. Z těch, co se dosud přihlásili, bych v prvním kole volil J. Drahoše.

Nahoru

Re: Příští prezident

Copak příští prezident, to je ještě relativně daleko. Teď je na stole otázka předsedy vlády :-)

Nahoru

Re: Příští prezident

Bude to zajímavé, koaliční potenciál ANO se limitně blíží nule.

Nahoru

Re: Příští prezident

Andrej Babiš je sociopat,kterému jde jen o sebe,ale umí to podat tak,že dav zobe z ruky a domnívá se,že mu zajistí pečené holuby do huby( zde koblihy) a lepší Česko. Vymění národ a jeho zvyky a vše bude nádherné, všeobjímající v té nové firmě. Hezká hesla jsou ,jako např. v Liberci-Zdravotní péče bez čekání. To je fakt pěkné. Přijdu do nemocnice a tam mi udělají na počkání CT, MRI, kolonoskopii atd.Připomíná mi to jednu ideologii,konec konců Bureš v té straně začínal a strana se mu odvděčila podnikem zahr.obchodu.. Sociopati často vyhrávají volby. Dokud si ho Češi neosahají,nedají pokoj.Pamatuji si na podobnou postavu z České lékařské komory.Pěkně si spočítala,že přes odboráře se lze dostat do politiky, část kolegů a kolegyň se klaněla a lezla do zadnice,že ani boty nebyly vidět a život by pomalu nasadila.A nějaké nesrovnalosti v účtech,které byly zjištěny, prosím, to jsou přece prkotiny ,kterými by se majestát neměl vůbec zabývat. A kdeže ty lońské sněhy jsou...
Hezký den.

Nahoru

Re: Příští prezident

Kandidát nás přijede pozdravit. Zatím nás to stálo přes 15 milionů. Očekávám ,že Lib. kraj zaplatí tak kolem půl mega.
Ty slavobrány, dary , hostiny zkrátka něco stojí. Sliby které se neplní, ztracená bota, neznalosti problémů či červené karty za to stojí. Těch pár stovek diskutérů dostane zábavu po tisícovce, kterou zaplatí daňoví poplatníci.. Nakonec návštěva cirkusu Humberto stojí rodinu obdobně. Včetně prohlídky zvěřince.
Ale tento kandidát je zvláštní tím, že tvrdí, že nedělá žádnou volební kampaň. Asi další celosvětová česká rarita.
I když opět novinářská žumpa tvrdí, že ....Výnosné je to tedy hlavně pro prezidenta Miloše Zemana, neboť se mu kraj, potažmo tedy daňoví poplatníci skládají na předvolební kampaň,“

Nahoru

Re: Příští prezident

Paní Šepsová , mohla byste trochu popsat ,jak to Babiš udělá , že vymění národ a jeho zvyky ?

Nahoru

Re: Příští prezident

Přes všechny hnusné pravdy a hnusné pomluvy Babiš zvedl a drží pro voliče důležité téma - korupce, rozkrádání dotací, šizení na daních. 30% voličů nejsou sociopati. Jen mají dost týpků, co si dvě dovolené za rok dávají do nákladů jako služební cestu a z každého nákupu pro rodinu si dají DPH do účetnictví. Je sice pravda, že více než Ježíšem v Templu je kozlem zahradníkem ale někdy je dobré mít kozla zahradníkem.

Nahoru

Re: (Příští prezident) Kozel zahradníkem?

PS = hnusná pomluva o pracovní metodě AB:

Na čerstvě zveřejněné nahrávce hlásí místopředsedovi vlády jeho novinář, jaká témata má připravená na Milana Chovance, ministra vnitra, se kterým Babiš dlouhodobě bojuje. Společně pak ladí, kdy kampaň proti Chovancovi rozjedou, jak ji načasují a podobně. Ano. Zcela polopaticky: Místopředseda vlády organizuje mediální kampaň proti svému politickému soupeři. A novinář ho poslouchá na slovo. V nahrávce vystupuje jako pokorný a iniciativní sluha, který čeká na pochvalu za to, jak je šikovný, že dal dohromady pět ošklivých článků o Babišově koaličním partnerovi.
atd., viz -
http://forum24.cz/dukaz-je-tu-to-ceho-se-vsichni-bali-je-skutecnosti-babis-ukoluje-sve-redaktory/

Ale nějak se, kolego, míjíte s tématem. Kozel zatím o Hradu neuvažuje, pokud vím. Spíš hodlá vstoupit do Strakovky hlavním vchodem :o)

Nahoru

Re: Příští prezident

Babiš ...drží pro voliče důležité téma - korupce, rozkrádání dotací, šizení na daních....
Spíš je má jako máslo na hlavě.

Nahoru

Re: Příští prezident

No, viděla jsem dnes záznam z dění na Hradě. Smutná,ba ostudná podívaná na toho starého nemocného člověka ,krom jiného vrchního velitele, který neudržel nervy,když byl premiér do dlouhodobě vytyčené,zatím dobře lety spolupráce promazané linie Zeman-Babiš hodil malé vidle. A v USA jim je taky šumafuk i celou kamarilou,to ,co štěbetali vrabci na střeše,že žádné pozvání na duben nikdy nebylo,se potvrdilo. Maybe in future....Tak alespoň ta Čína. Nebo nějaká zakavkazská republika z bývalého SSSR by se hodila na oslavování - takovému chování jako dnes by tam tleskali,tam jsou zvyklí. Hezké dny a při volbě příštího prezidenta šťastnou ruku.

Nahoru

Re: Příští prezident

Na Zemana bych si asi nevsadil. Odhaduji, že více voličů ztratil než získal. BTW Sobotka by jednou v budoucnu mohl být jako bývalý slušný premiér vhodným kandidátem na prezidenta, jestli si to nestihne pokazit.

Nahoru

Re: Příští prezident?

http://reportermagazin.cz/a/i8ahu/donald-pise-dear-milos
http://reportermagazin.cz/a/iHFd7/prezidentska-porada

Nahoru

Re: Příští prezident

Po včerejším Zemanově buranském výstupu na Hradě se premiér Sobotka rozhodl nepodat demisi a místo toho navrhnul odvolání ministra Babiše. Interpretace současné vládní krize se diametrálně liší dle sympatií komentátora k jejím aktérům. Jisté však je, že premiér svojí nevídanou piruetou vypálil rybník prezidentovi, jenž se třásl na to, až bude po demisi sestavovat novou vládu, čímž bude mít postaráno o ideální prezidentskou kampaň, a místo toho musí bezodkladně odvolat ministra financí Babiše.

Nahoru

Výměna ministra, který je současně předsedou strany (hnutí).

Výměnu ministra financí pana Babiše, předsedy ANO, lze uskutečnit jedině v tom případě, že s tím souhlasí předseda strany, v našem případě pan Babiš. Toto je údajně zakotvené v koaliční smlouvě ( tj. výměna ministra, který je současně předsedou strany).
Jeli to pravda, není zatím jasné, kdo komu vypaluje rybník.
Sobotkovi zřejmě klesly preference již na 10 % a spíše jedná pod tlakem a neví kudy , kam . Někteří předpovídají jeho konec..... Neví kudy kam.
Vše může být jinak, mám ale pocit, že se pan Válek hluboce mýlí.
Vypadá to spíše, že nám padne vláda, , nebo to Babiš vyhodnotí tak, že vláda pojede těch pár měsíců bez něho. Má to v rukou Babiš.

Nahoru

Re: Příští prezident

Zeman je buďto lhář nebo sklerotik, který neví co říkal včera.Usvědčují ho nahrávky
https://www.novinky.cz/domaci/436966-zeman-po-dvou-dnech-poprel-setkani-se-sobotkou-o-kterem-pritom-mluvil-na-kameru.html

Nahoru

Re: Příští prezident

3. Květen 2017 - 21:16 | Born in Bor N.
...Babiš zvedl a drží pro voliče důležité téma - korupce, rozkrádání dotací, šizení na daních....

Tím "zvedl a drží" myslíte fakt, že on sám (popř. prostřednictvím svých firem) předvádí praktickou aplikaci všech těchto zmíněných nekalostí? Tak to pak ANO...

30% voličů nejsou sociopati. Jen mají dost týpků, co si dvě dovolené za rok dávají do nákladů jako služební cestu a z každého nákupu pro rodinu si dají DPH do účetnictví.
Opravdu by mne zajímalo, kde se tyto "městské legendy" berou. Jedna paní povídala...
Každý podnikatel (který podniká alespoň pár let - což ostatně platí i pro další zmíněné profese), účetní, daňový poradce či právník nebo pracovník finanční správy se po přečtení těchto fantasmagorií musí chytit za hlavu. A odolat nutkání mlátit s ní o stůl.
Nesmyslnost Vašeho tvrzení byste pochopil, pokud byste podnikal (či byl zástupcem či zaměstnancem podnikatele) a zároveň osobně absolvoval alespoň jednu daňovou kontrolu. Ale to se nestalo, viďte...
Ale "směroplatné" je, že Vy nebo Vámi zmínění lidé máte jasno.

Nahoru

Re: Příští prezident

Já jsem tvrdila že Babiš je sociopat.Navíc zbabělec.Ne jeho voliči,to bych si nedovolila tvrdit.

Vždy se najdou tací,kteří napříč spektrem inteligence od podprůměrné k nadprůměrné na sliby,o vymetení"sajrajtu" slyší. V nedávných dějinách vymetali sajrajt jinší hoši,od Mussoliniho přes další.A pokud s eto někomu zdá jako silné přirovnání- taky se tomu tehdy lidi smáli.A adorovali ty,kterým vadil parlament a další demokratické instituce. Jak to pak dopadlo, víme dobře. Dnes je situace jiná,ale lidé nejsou poučitelní.
A souhlasím se SOU. A jenom perlička- v mém rodném městě koupil Babiš bývalou "nestlovku". Platy daleko pod celostátním průměrem, žádná sláva. Jen,ať ti debilové na mně dělají.Já chci lepší Česko a o tom sním. Přeji hezké dny

Nahoru

Re: Příští prezident Jsou tací co nezobou.

Paní Šepsová po Vašem příspěvku z 3.5.2017 jsem pochopil, že nezobete.

Nahoru

Re: Příští prezident

Paní Lence Šepsové:
Nevím, zda je pan Babiš sociopat či zbabělec. Vlastně je mi to i jedno. Osobně se domnívám, že po celou dobu Babiš jen hájí své zájmy, že pouze vyhodnotil, že výhodnější je bude prosazovat jiným - aktivnějším způsobem, než tomu tak doposud činil (tedy do té doby skrytě, prostřednictvím lobbingu a bez veřejného zájmu, což přestalo být z jeho pohledu efektivní). To je na delší diskusi.
Proti hájení a prosazování svých zájmů nic nemám.

Mě osobně fascinují spíše jeho příznivci a voliči. Opravdu ráda bych je pochopila. Proč se jeho voliči domnívají, že podporou oligarchy, kterého jejich trable zjevně nezajímají, dochází k prosazování jejich zájmů. To je pro mne záhadou...
Domnívám se, že schopnosti k pochopení protichůdných názorů mám, neboť rozumím pohnutkám voličů pro mne jinak nepochopitelných a neakceptovatených ideí, které prosazují strany jako KSČM, ČSSD či Zelení (to prosím neberte osobně :-)
Nesouhlasím s nimi, ale rozumím tomu, co prosazují, jaké jsou jejich pozice a vím, co od nich mohu čekat.

Hnutí ANO je ale unikátní. Nemá totiž program. Nemá ideu. Jinak řečeno: nemá obsah, ale o to více lpí na formě. Viz slogan "řídit stát jako firmu". Rozuměj: Poslouchat bosse!
Absence ideí vede k tomu, že Babiš je schopen např. podpořit kancléřku Merkelovou ve věci řešení ilegální migrace (pod dojmem: hlavně nebýt proti proudu, aby nám EU nestopla dotace, které mimochodem mé firmy v holdingu pobírají v míře nezanedbatelné), aby následně po průzkumech veřejného mínění v ČR zcela obrátil a popřel vše, co doposud tvrdil.
Co se týká formy, tak jste to vystihla zcela přesně. Mussolini. Fašismus. Propojení státu (politiků a byrokratů) se zájmy korporací, vedoucí k potlačení občanských a ekonomických svobod jednotlivců. Prosím neplést si fašismus s nacismem. Bolševici nás v tomto směru dost ovlivnili, takže občas dochází k záměně těchto termínů.

Pro fajnšmekry:
Proč levice kamarádí s miliardáři a ničí střední třídu:
http://virtually.cz/archiv.php?art=5879

Nahoru

Re: Příští prezident

Úspěch ANO u voličů má jistě nějaké rozumné vysvětlení bez nutnosti černobílého pohledu a konfrontačního tónu. Tím spíše, že ovládli nikoli pravé ani levé spektrum voličů, ale rozumný medián. Medián o který usilují i ostatní strany. Za Klause byla ODS trochu levicová a za Zemana byla ČSSD trochu pravicová právě proto, aby brala medián voličů. Nyní není levice a pravice takové téma, mediánem hýbe téma identity a ekonomiky (včetně korupce starých stran atd.) Na těchto nových tématech stojí i ostatní nové strany - TOP09 jako alternativa ke zkorumpované ODS, Starostové - typické uskupení bez programu, a národnostní straničky jejichž názvy se mi nechce ani psát.

Nahoru

Re: Příští prezident?

Vysvětlení? Ačkoli je to paradox (sedí současně ve vládě), ANO je nejpopulárnější protestní hnutí. Protože do svých řad získalo pár seriózních osobností a dělá chytrou propagandu bez podrobného programu. Koblihy, hesla, sorry jako...

http://reportermagazin.cz/a/iuzhk/glosy-o-schizofrenii-a-o-babisovi
Změnilo se v ANO něco podstatného od listopadu 2014, kdy jsem psal tuhle povolební glosu?

Nahoru

Re: Výměna ministra, který je současně předsedou strany (hnutí).

Pane Vltavíne, ústava je dokument s nejvyšší právní silou. Je v ní zakotveno právo premiéra navrhnout odvolání ministra, jemuž musí prezident neprodleně vyhovět. Koaliční smlouva je pouhou politickou deklarací, jejíž dodržování nelze vynutit. Jestliže ji premiér odvoláním A. Babiše poruší, může ji hnutí ANO vypovědět. Toť vše. Babiš to v rukou nemá, stejně jako Zeman, jenž jej musí odvolat. Bude-li to protahovat, zakročí na návrh senátorů nebo vlády ústavní soud.

Nahoru

Rybníky se budou asi vypalovat. Pan Válek měl asi pravdu

Pane Válku, máte pravdu. Když se smlouvy nedodržují, stávají se cáry papíru, pak se vypalují rybníky. Otázkou zůstává, jak to všechno bude dlouho trvat? A co všechno ještě vyplave na povrch.
Viz:
https://www.novinky.cz/domaci/437079-cssd-dluzi-300-milionu-a-spolcila-se-s-kalouskem-obul-se-babis-do-sobotky.html
Babiš:
„Pan Sobotka uzavřel pakt se mnou, bylo to v roce 2013, ten pakt se jmenuje koaliční smlouva, kterou on i jeho ministři opakovaně porušují tak, že už je z ní neplatný cár papíru.“
„Koaliční smlouva jasně říká, že premiér musí mít souhlas předsedy koaliční strany na odvolání ministra. A on takový souhlas nemá. Jde totálně za hranu všech pravidel a zákonů,“ prohlásil současný ministr financí.

Nahoru

Re: Příští prezident

To to trvalo,než jsme se dozvěděli,že za vše zase může Kalousek.Visí asi Andrejovi i v ložnici ,když sní o lepším Česku. Připomíná mi to mé oblíbené filmy s komisařem Clouseauem v podání P.Sellerse. Herbert Lom, čili komisař Dreyfus ,ho taky vidí všude.. Taky za všechno Clouseau může-až z toho Dreyfus skončí v psychiatrické léčebně...

Nahoru

Růžový panter

Byla to náramná legrace. Celou sérii si už dobře nepamatuji. Doufám, že se v žádném díle Dreyfus nestane ministerským předsedou.

Nahoru

Re: Příští prezident výklad ústavního právníka Antoše

https://video.aktualne.cz/dvtv/zeman-musi-babise-odvolat-jeste-pred-odjezdem-do-ciny-jinak/r~d6d65192319f11e7b5e5002590604f2e/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Co se stane, když prezident nebude dodržovar ústavu

Nahoru

Re: Příští prezident, svědectví redaktora MF dnes J.Novotného

Andrej Babiš svá média ovlivňoval.
Během posledních týdnů, kdy jsem ještě v MF DNES pracoval, se mi šéfredaktor Plesl sám přiznal k tomu, že můj text s majitelem novin Babišem konzultoval. Jednalo se o text o hnutí ANO, který se Babišovi nelíbil. Sám mi dokonce několikrát volal a svůj nesouhlas s obsahem mých textů sdělil.
Vzhledem k této zkušenosti i k svědectví lidí, kteří v MF DNES i nadále pracují a snaží se v těžkých podmínkách dělat nezávislou žurnalistiku, jsem přesvědčen o tom, že vedení novin, konkrétně šéfredaktor Plesl a manažer Nachtigall, o skutečné roli svého „speciálního“ redaktora Přibila vědělo. A že vědělo i o jeho kontaktech s Babišem.
V této kauze jde o pověst a legitimitu české seriózní žurnalistiky, kterou tento stát právě teď nutně potřebuje.

Nahoru

Re: Příští prezident

K hysterii kolem stranického tisku trocha historie stranického tisku:
http://www.newtonmedia.cz/cs/mediainfo-cz/komentare/stranicky-tisk-vcera-a-dnes/detail

Nahoru

Re: Příští prezident

No,stávající prezident neměl čas na ceremoniál na Vítkově,zřejmě proto,že by se musel setkat s předsedou vlády.V historii se to stalo prý jen jednou,a to ,když byl Václav Havel v nemocnici. Na místopředsedu vlády si v nabitém programu prezident ale čas našel.
Zítra se má v areálu požární nádrže v Prysku,přeměněné na koupaliště, setkat s občany ,než odletí do Číny, kde se setká prý i s Putinem.Tak alespoň něco světového a ne ten český dvoreček.

Nahoru

Re: Příští prezident a Pavel Danys

Doporučuji fotogalerii
http://ceskolipsky.denik.cz/galerie/setkani-prezidenta-republiky-s-predstaviteli-obce-prysk.html
Je tam několikrát Pavel Danys se svým fotobrazem Miloše Zemana. Výborný je devátý snímek.
Nešilhá tam prezident? A co ten nos? Bambule opilce, nebo něco smrdí? A ten knírek pod nosem se taky moc nepovedl, viz obr.č.2.

Nahoru

Re: Příští prezident

Ještě lepší fotka je na Aktualne.cz ve zprávě Sbíráme sliny .Tam je detail toho "fotobrazu" - očka zalitá sádlem, nos ale úplně bambulatej, celej obraz nějakej nepřirozeně nezdravě šedivej- možná,že z autora toho artefaktu bude nakonec aj veštec. A taky je tam fotka, jak nad Pryskem vlají na Středním vrchu krásné zdaleka viditelné červené trencle,které visí taky na domě hned za cedulí Prysk a v požární nádrži je člun.
P.S. Autor toho neobvyklého portrétu měl též inzerát v Novoborském měsíčníku,že je novoborský faraón. Hezký večer!

Nahoru

Re: Příští prezident v Prysku

Abyste to nemuseli hledat:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zeman-v-libereckem-kraji/r~d87094e834b211e7b494002590604f2e/
Dobře vymyšlené jsou i podtitulky fotogalerie, u každé fotky jiný místo obvyklého univerzálního popisku.

Nahoru

Re: Příští prezident v Prysku

Nevíte někdo, proč se v USA říká prezidentovi na sklonku volebního období "chromá kachna"? Souvisí to snad s údajným Obamovým výrokem "Oh, those stairs"?

Nahoru

Re: Příští prezident = lame duck

Jak skutečnost, že se mění hlava státu, ovlivní činnost současného prezidenta v těch šesti týdnech? Měl by například udělovat milosti?

Na této otázce se úplně neshodují ani politologové. Někteří upozorňují na praxi ve Spojených státech, kde se dosluhující prezident poněkud stáhne do pozadí. Američané tomu říkají „lame duck“ (chromá kachna).

Na to upozorňuje politolog Tomáš Lebeda. „V USA se mezi listopadem, kdy probíhají prezidentské volby, a začátkem roku očekává, že dosluhující prezident nebude dělat zásadní rozhodnutí. V České republice však budeme tuto praxi teprve hledat,“ řekl Právu Lebeda.

https://www.novinky.cz/domaci/291259-dosluhujici-klaus-nebude-jen-chromou-kachnou.html

Nahoru

Re: Příští prezident

Jaroslav Kubera? Před chvílí s ním bylo interview na ČT a nevyloučil svoji kandidaturu. Výrazný, zábavný, srozumitelný politik s vlastními názory, doufám, že do toho půjde.

Nahoru

Re: Příští prezident - bilanční projev Andreje Kisky v NR SR

Nepůsobí ten projev jako zpráva z jiného světa? Máme podobně důstojného, odvážného a důsledného státníka, který nepotřebuje hloupé bonmoty a vulgarismy, aby si získal důvěru posluchačů?

https://www.prezident.sk/article/prezident-kiska-vystupil-v-narodnej-rade-so-spravou-o-stave-republiky/

Nahoru

Re: Příští prezident

Dalším kandidátem je Vratislav Kulhánek nominovaný vzkříšenou ODA. Původní ODA po sobě zanechala dluh 50 milionů korun. Značka ODA je finančním skandálem natolik ušpiněná, že hlásit se k ní, znamená jít do dostihu s pořádným handicapem. Zatím se daří jak Drahošovi, tak Zemanovi, tak Horáčkovi a dostihy budou ještě hodně zajímavé. Ke vzdychání nad Kiskou, ano bylo by fajn mít podobného kandidáta filantropa. Filantropy v České republice také máme, zatím žádný se do politiky nepřihlásil. Filantropie v očích voličů znamená velmi plusové body, vypovídá o charakteru podobně jako politická stopa kandidáta. O nějakou filantropii se pokouší Zeman se svým fondem a snad něco dělá i Horáček, prostředky má. U Drahoše jsem o žádném filantropickém úsilí neslyšel, ale opravte mne.

Nahoru

Re: Příští prezident Paměť národa o Zemanovi

Kolegium Paměti národa se vymezilo proti prezidentu Miloši Zemanovi v souvislosti s jeho vyjádřeními o kardinálu Miloslavu Vlkovi.
Miloš Zeman začátkem června prohlásil, že nevyhoví návrhu Senátu PČR, aby během státního svátku 28. října 2017 vyznamenal zesnulého kardinála Miloslava Vlka s odůvodněním, že „udělal vše pro to, aby spory mezi státem a církví byly co největší“. Je to lež pronesená člověkem, který se nestydí vyznamenávat bývalé komunisty, udavače Státní bezpečnosti, někdejší komunistické ministry, vydírá ministra kultury ohledně vyznamenání jeho strýce, někdejšího vězně koncentračních táborů Jiřího Bradyho.

Co říkáte na to, když hlava státu ještě navíc začne posílat pozdravy Klubu českého pohraničí?
To je ryzí nechutnost. Zeman je tak zdemoralizovaný alkoholem, že jsme pro smích po celém světě. Možná se jen nechává manipulovat jako nemohoucí stařec lidmi, kterými se obklopil. Ztratil soudnost, skrupule, na závěr svého života se mu povedlo zničit všechno, kvůli čemu by si ho budoucí generace mohly vážit. Vůbec si neuvědomuje, co takovými gesty způsobuje. Je to provokace, odpornost a zvrácenost. Klub českého pohraničí je organizace, která se nepokrytě hlásí k předrevolučnímu totalitnímu zločineckém režimu, Klub zastupují lidé s pochybnou minulostí, většina z nich byli komunisté, mnozí spolupracovali s StB. Zeman je skutečně odpudivý zjev, který byl bohužel vyprodukován naši společností. Je mi stydno a hanba, kdykoli si uvědomím, že je prezidentem.
http://forum24.cz/mikulas-kroupa-babis-mluvi-jako-hitler-zeman-je-odpudivy-zjev-doufam-v-koalici-demokratu/

Jak se říká....každý k svému.

Nahoru

Re: Příští prezident Proč vznikl KČP - přímo z oslav

Vážení přátelé, soudružky a soudruzi, historicky první Klub českého pohraničí (zpočátku Klub přátel českého pohraničí – KPČP) se zrodil v severočeském Chomutově. Impuls vzešel od chomutovských komunistů sdružených v marxisticko-leninském klubu při 35. ZO KSČM už  21. května 1990 .....Od prvních dnů, týdnů a měsíců  po  listopadovém  převratu  v  roce  1989  bylo zřejmé, jaká cesta a hlavně kudy, povede do Evropy. Záplava trpaslíků a polonahých prostitutek na příhraničních silnicích – to byly jen některé, nejvíce do očí bijící projevy prohlubující se nedůstojné závislosti našeho pohraničí na ekonomické síle německé marky.
Tak vida, mohli za to TRPASLÍCI :o)))

Nahoru

Re: Příští prezident?

K včerejšímu výročí prezident Zeman "důstojně mlčí", zřejmě si vzal náhradní volno.
Přečtěte si místo něj hlas z Bratislavy:

Andrej Kiska - 21. AUGUST 1968
Čo také hrozné, aký zločin spáchali obyvatelia Československa, že sa 21. augusta 1968 znenazdajky ocitli v úplne inej údesnej krajine? Hučanie tankov, tisíce vojakov, streľba, únos Alexandra Dubčeka a ďalších politikov do Moskvy. Tým všetkým nás obdarovali tí, ktorí sa z noci do rána premenili zo spojencov a bratov na okupantov.
Okupantov, ktorí zabránili tomu, aby sa rozvinul sľubný potenciál Pražskej jari, počas ktorej sa ľudia nadýchli slobody, zapájali sa do spoločenského života, diskutovali o potrebných reformách, vrátane ekonomickej, oddali sa vzrušujúcej atmosfére nádeje na dôstojnejší život.
Hneď v prvých chvíľach nenásilnej zmeny režimu v novembri 1989 zaznela požiadavka odsunu sovietskych vojsk. V júni 1991 sme napokon od nás odtransportovali stovky tankov, bojových vozidiel, lietadiel a vrtuľníkov, stotisíc ton munície a vojenskej techniky a spolu s nimi opustila zdevastovanú krajinu a zdemolované byty veľká cudzia armáda. V roku 2004 sme po neľahkom zápase garancie našej slobody vložili do EÚ a NATO.
V dobrých rodinách i v zdravej spoločnosti panuje zvyk pripomínať si svoju minulosť, jej svetlé stránky i tiene. Minulosť nezmeníme, no vďaka pamäti a pochopeniu toho, čo sa stalo, môžeme lepšie ovplyvniť svoju budúcnosť a nedopustiť, aby ktokoľvek siahal na našu slobodu.

Nahoru

Re: Příští prezident

Kiskovi bylo 5 let, přijde mi úsměvné, že to takto komentuje. Pamětníků je přece dost, aby k tomu něco řekli.
Nebo mohl taky mlčet :-)

Nahoru

Re: Příští prezident?

A jéje, zase úsměvná negace MZ za každou cenu. Kisku jsem citoval, protože s tím souhlasím. Jako by se státníci zcela samozřejmě nevyjadřovali k historickým událostem, které se dokonce odehrály před staletími (chtějí-li tím něco sdělit současníkům).

PS: 21. srpen jsme prožívali prostřednictvím rádia na chatě u Křivoklátu a 6letý syn byl z toho střílení u rozhlasu tak vyděšenej, že jsme ho museli uklidňovat. Když pak četl a poslouchal pamětníky, jistě se mu ty emoce vybavily znova. Sám jsem jako 4letý vítal Rudou armádu a taky si květen 45 v útržcích pamatuju.

Nahoru

Re: Příští prezident?

Ono snad je lepší,že současný prezident k tomu výročí nic neřekl. Okomentovali jiní. Bůhví, co bychom mohli slyšet nebo číst. Asi po týdnu jsem zhlédla TV zprávy . Prezident navštívil Zemi živitelku. Je všechno,jen ne zdravý. MUDr. Holcát by měl přestat lhát. Deteriorace osobnosti je dost patrná a to nemusím mít ani cvičené doktorské oko,abych to poznala. Nějak to začíná připomínat Černěnka,kterého si my starší pamatujeme z těch normalizačních let. Toho taky vodili. Hezký den!

Nahoru

Re: Příští prezident

Prezidentské volby se kvapem blíží, žádný nový silný kandidát k trojici Drahoš, Horáček, Zeman nepřibyl a vítězem voleb bude sousedovic pes. Vysvětlím, jsou voliči Drahoše, voliči Horáčka, voliči Zemana a ti kteří by volili proti Zemanovi klidně sousedovic psa, kdyby kandidoval. Předpokládejme, že dojde na druhé kolo ve složení Zeman x Drahoš, případně Zeman x Horáček. Lze očekávat, že se ve druhém kole spojí voliči Drahoše a voliči Horáčka z prvního kola a k nim se připojí ještě nemalá skupina voličů "sousedovic psa". To musí k přečíslení voličů Zemana ve druhém kole stačit, domnívám se. Dozvíme se v lednu.

Nahoru

Re: Příští prezident

Do lednové prezidentské volby zasáhnou i říjnové parlamentní volby. Zemanovi bude pomáhat frustrace voličů ANO z toho, že se nebude dařit sestavit vládu a že za to mohou odpůrci ANO navzdory Zemanovi. Zeman potřebuje ke svému zvolení pomáhat ANO a potřebuje sněmovní konflikty při sestavování budoucí vlády. Naproti tomu ANO nepotřebuje vůbec Zemana za reálného předpokladu, že vládu se podaří sestavit až s novým prezidentem jiným než Zeman. Takže odpůrci ANO a Zemana svým konfliktem s ANO budou pomáhat zvyšovat Zemanovi elektorát, což je docela vtipný paradox. Zeman potřebuje ANO a ANO nepotřebuje Zemana. Bojovníci proti ANO a Zemanovi jakýmkoli svým krokem jednomu ze svých soupeřů pomůžou.

Nahoru

Re: Příští prezident - pro inspiraci

Prezident Andrej Kiska v stredu vystúpil s príhovorom v pléne Európskeho parlamentu v Štrasburgu. Išlo o prvý prejav hlavy štátu Slovenskej republiky na pôde Európskeho parlamentu od vstupu do Európskej únie:

"... Pred mesiacom sme prijali spoločné vyhlásenie prezidenta, predsedu parlamentu a predsedu vlády, ktoré dôrazne a rozhodne posilňuje naše členstvo v EÚ ako strategický záujem bez akejkoľvek alternatívy pre budúcnosť našej krajiny. Súhlasili sme s tým, že budeme komunikovať s našou verejnosťou zodpovedne. Že v súvislosti s rozhodnutiami EÚ nebudeme používať dvojitý jazyk v zahraničí a doma. Tento bod považujem za mimoriadne dôležitý. Vidíme, ako často sa EÚ zneužíva v politických kampaniach. A ako dobre slúži populistom, aby prezentovali všetky víťazstvá ako národné a všetky porážky ako európske."

https://www.prezident.sk/article/prezident-kiska-vystupil-s-prihovorom-v-europskom-parlamente/

Nahoru