Příští prezident

Verze pro tisk |

Politik Zeman, nepolitik Drahoš, nepolitik Horáček? Objeví se ještě nějaký politický kandidát? Měli jsme vůbec od roku 1918 nepolitického prezidenta? Jaký bude ten příští? Co myslíte?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Příští prezident

Po prezidentu Havlovi se na Hradě střídají dva bývalí premiéři a zároveň bývalí předsedové dvou ve své době nejsilnějších politických stran. Dá se říci, že pořadí Havel, Klaus, Zeman není náhodné, ale že je to zároveň pořadí výraznosti těchto mužů 89 roku. V podstatě to bylo přirozené, že vysoká politika generovala na nejvyšší politickou funkci ve státě bývalé úspěšné premiéry. Dnes možná už není odkud z vysoké politiky brát vhodnou osobnost a nastupuje plán B - osobnosti nepolitické. Nemusí to být špatné řešení z nouze, jen mi přijde škoda, že se o prezidentský úřad, jako o nejvyšší politickou metu neperou nějací skvělí a bezúhonní bývalí premiéři, předsedové senátu, nebo alespoň ministři.

Nahoru

Re: Příští prezident

Přímá volba prezidenta do našeho ústavního pořádku nepatří. Už jsem to psala několikrát,aby nebyla mýlka,že jde o nějaké konjukturální vyjádření. Prezidentský úřad by měl být úřadem váženým a osoba prezidenta důstojnou "ozdobou" v dobrém slova smyslu.Téměř nikde a nikdy se toho nedaří dosáhnout,ale přiblížit se ano-stačí se podívat za humna na Slovensko, jak se tam vypořádali s Ficem. Z vysoké politiky- mnoho vhodných kandidátů už překročilo třeba osmdesátku nebo jsou nemocni a uvědomují si,jak nemoc a věk diskvalifikuje .
Hezký večer

Nahoru

Re: Příští prezident?

Zatím 10 uchazečů, mezi nimi dokonce dva Sládci!
http://zpravy.idnes.cz/uchazeci-hrad-prezident-sladek-stogl-frajbis-hilser-chaloupka-toman-stogl-158-/domaci.aspx?c=A170427_143606_domaci_jw#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

Přímá volba je sice nesmysl (pitomiovský, ačkoli on za to nemůže:), ale už to nestihneme změnit.
Můj favorit je samozřejmě Jiří Drahoš.

Nahoru

Re: Příští prezident

Prezident je politická funkce, již by měl zastávat ctihodný politik. Směs lidovosti a politické zkušenosti by splňoval senátor Kubera, avšak stigma ODS by jej, bohužel, nejspíš diskvalifikovalo. Jsem rozpačitý z toho, že pp. Drahoš a Horáček se politiky ostentativně štítí. Přes tuto výtku bych je proti Zemanovi volil. Z těch, co se dosud přihlásili, bych v prvním kole volil J. Drahoše.

Nahoru

Re: Příští prezident

Copak příští prezident, to je ještě relativně daleko. Teď je na stole otázka předsedy vlády :-)

Nahoru

Re: Příští prezident

Bude to zajímavé, koaliční potenciál ANO se limitně blíží nule.

Nahoru

Re: Příští prezident

Andrej Babiš je sociopat,kterému jde jen o sebe,ale umí to podat tak,že dav zobe z ruky a domnívá se,že mu zajistí pečené holuby do huby( zde koblihy) a lepší Česko. Vymění národ a jeho zvyky a vše bude nádherné, všeobjímající v té nové firmě. Hezká hesla jsou ,jako např. v Liberci-Zdravotní péče bez čekání. To je fakt pěkné. Přijdu do nemocnice a tam mi udělají na počkání CT, MRI, kolonoskopii atd.Připomíná mi to jednu ideologii,konec konců Bureš v té straně začínal a strana se mu odvděčila podnikem zahr.obchodu.. Sociopati často vyhrávají volby. Dokud si ho Češi neosahají,nedají pokoj.Pamatuji si na podobnou postavu z České lékařské komory.Pěkně si spočítala,že přes odboráře se lze dostat do politiky, část kolegů a kolegyň se klaněla a lezla do zadnice,že ani boty nebyly vidět a život by pomalu nasadila.A nějaké nesrovnalosti v účtech,které byly zjištěny, prosím, to jsou přece prkotiny ,kterými by se majestát neměl vůbec zabývat. A kdeže ty lońské sněhy jsou...
Hezký den.

Nahoru

Re: Příští prezident

Kandidát nás přijede pozdravit. Zatím nás to stálo přes 15 milionů. Očekávám ,že Lib. kraj zaplatí tak kolem půl mega.
Ty slavobrány, dary , hostiny zkrátka něco stojí. Sliby které se neplní, ztracená bota, neznalosti problémů či červené karty za to stojí. Těch pár stovek diskutérů dostane zábavu po tisícovce, kterou zaplatí daňoví poplatníci.. Nakonec návštěva cirkusu Humberto stojí rodinu obdobně. Včetně prohlídky zvěřince.
Ale tento kandidát je zvláštní tím, že tvrdí, že nedělá žádnou volební kampaň. Asi další celosvětová česká rarita.
I když opět novinářská žumpa tvrdí, že ....Výnosné je to tedy hlavně pro prezidenta Miloše Zemana, neboť se mu kraj, potažmo tedy daňoví poplatníci skládají na předvolební kampaň,“

Nahoru

Re: Příští prezident

Paní Šepsová , mohla byste trochu popsat ,jak to Babiš udělá , že vymění národ a jeho zvyky ?

Nahoru

Re: Příští prezident

Přes všechny hnusné pravdy a hnusné pomluvy Babiš zvedl a drží pro voliče důležité téma - korupce, rozkrádání dotací, šizení na daních. 30% voličů nejsou sociopati. Jen mají dost týpků, co si dvě dovolené za rok dávají do nákladů jako služební cestu a z každého nákupu pro rodinu si dají DPH do účetnictví. Je sice pravda, že více než Ježíšem v Templu je kozlem zahradníkem ale někdy je dobré mít kozla zahradníkem.

Nahoru

Re: (Příští prezident) Kozel zahradníkem?

PS = hnusná pomluva o pracovní metodě AB:

Na čerstvě zveřejněné nahrávce hlásí místopředsedovi vlády jeho novinář, jaká témata má připravená na Milana Chovance, ministra vnitra, se kterým Babiš dlouhodobě bojuje. Společně pak ladí, kdy kampaň proti Chovancovi rozjedou, jak ji načasují a podobně. Ano. Zcela polopaticky: Místopředseda vlády organizuje mediální kampaň proti svému politickému soupeři. A novinář ho poslouchá na slovo. V nahrávce vystupuje jako pokorný a iniciativní sluha, který čeká na pochvalu za to, jak je šikovný, že dal dohromady pět ošklivých článků o Babišově koaličním partnerovi.
atd., viz -
http://forum24.cz/dukaz-je-tu-to-ceho-se-vsichni-bali-je-skutecnosti-babis-ukoluje-sve-redaktory/

Ale nějak se, kolego, míjíte s tématem. Kozel zatím o Hradu neuvažuje, pokud vím. Spíš hodlá vstoupit do Strakovky hlavním vchodem :o)

Nahoru

Re: Příští prezident

Babiš ...drží pro voliče důležité téma - korupce, rozkrádání dotací, šizení na daních....
Spíš je má jako máslo na hlavě.

Nahoru

Re: Příští prezident

No, viděla jsem dnes záznam z dění na Hradě. Smutná,ba ostudná podívaná na toho starého nemocného člověka ,krom jiného vrchního velitele, který neudržel nervy,když byl premiér do dlouhodobě vytyčené,zatím dobře lety spolupráce promazané linie Zeman-Babiš hodil malé vidle. A v USA jim je taky šumafuk i celou kamarilou,to ,co štěbetali vrabci na střeše,že žádné pozvání na duben nikdy nebylo,se potvrdilo. Maybe in future....Tak alespoň ta Čína. Nebo nějaká zakavkazská republika z bývalého SSSR by se hodila na oslavování - takovému chování jako dnes by tam tleskali,tam jsou zvyklí. Hezké dny a při volbě příštího prezidenta šťastnou ruku.

Nahoru

Re: Příští prezident

Na Zemana bych si asi nevsadil. Odhaduji, že více voličů ztratil než získal. BTW Sobotka by jednou v budoucnu mohl být jako bývalý slušný premiér vhodným kandidátem na prezidenta, jestli si to nestihne pokazit.

Nahoru

Re: Příští prezident?

http://reportermagazin.cz/a/i8ahu/donald-pise-dear-milos
http://reportermagazin.cz/a/iHFd7/prezidentska-porada

Nahoru

Re: Příští prezident

Po včerejším Zemanově buranském výstupu na Hradě se premiér Sobotka rozhodl nepodat demisi a místo toho navrhnul odvolání ministra Babiše. Interpretace současné vládní krize se diametrálně liší dle sympatií komentátora k jejím aktérům. Jisté však je, že premiér svojí nevídanou piruetou vypálil rybník prezidentovi, jenž se třásl na to, až bude po demisi sestavovat novou vládu, čímž bude mít postaráno o ideální prezidentskou kampaň, a místo toho musí bezodkladně odvolat ministra financí Babiše.

Nahoru

Výměna ministra, který je současně předsedou strany (hnutí).

Výměnu ministra financí pana Babiše, předsedy ANO, lze uskutečnit jedině v tom případě, že s tím souhlasí předseda strany, v našem případě pan Babiš. Toto je údajně zakotvené v koaliční smlouvě ( tj. výměna ministra, který je současně předsedou strany).
Jeli to pravda, není zatím jasné, kdo komu vypaluje rybník.
Sobotkovi zřejmě klesly preference již na 10 % a spíše jedná pod tlakem a neví kudy , kam . Někteří předpovídají jeho konec..... Neví kudy kam.
Vše může být jinak, mám ale pocit, že se pan Válek hluboce mýlí.
Vypadá to spíše, že nám padne vláda, , nebo to Babiš vyhodnotí tak, že vláda pojede těch pár měsíců bez něho. Má to v rukou Babiš.

Nahoru

Re: Příští prezident

Zeman je buďto lhář nebo sklerotik, který neví co říkal včera.Usvědčují ho nahrávky
https://www.novinky.cz/domaci/436966-zeman-po-dvou-dnech-poprel-setkani-se-sobotkou-o-kterem-pritom-mluvil-na-kameru.html

Nahoru

Re: Příští prezident

3. Květen 2017 - 21:16 | Born in Bor N.
...Babiš zvedl a drží pro voliče důležité téma - korupce, rozkrádání dotací, šizení na daních....

Tím "zvedl a drží" myslíte fakt, že on sám (popř. prostřednictvím svých firem) předvádí praktickou aplikaci všech těchto zmíněných nekalostí? Tak to pak ANO...

30% voličů nejsou sociopati. Jen mají dost týpků, co si dvě dovolené za rok dávají do nákladů jako služební cestu a z každého nákupu pro rodinu si dají DPH do účetnictví.
Opravdu by mne zajímalo, kde se tyto "městské legendy" berou. Jedna paní povídala...
Každý podnikatel (který podniká alespoň pár let - což ostatně platí i pro další zmíněné profese), účetní, daňový poradce či právník nebo pracovník finanční správy se po přečtení těchto fantasmagorií musí chytit za hlavu. A odolat nutkání mlátit s ní o stůl.
Nesmyslnost Vašeho tvrzení byste pochopil, pokud byste podnikal (či byl zástupcem či zaměstnancem podnikatele) a zároveň osobně absolvoval alespoň jednu daňovou kontrolu. Ale to se nestalo, viďte...
Ale "směroplatné" je, že Vy nebo Vámi zmínění lidé máte jasno.

Nahoru

Re: Příští prezident

Já jsem tvrdila že Babiš je sociopat.Navíc zbabělec.Ne jeho voliči,to bych si nedovolila tvrdit.

Vždy se najdou tací,kteří napříč spektrem inteligence od podprůměrné k nadprůměrné na sliby,o vymetení"sajrajtu" slyší. V nedávných dějinách vymetali sajrajt jinší hoši,od Mussoliniho přes další.A pokud s eto někomu zdá jako silné přirovnání- taky se tomu tehdy lidi smáli.A adorovali ty,kterým vadil parlament a další demokratické instituce. Jak to pak dopadlo, víme dobře. Dnes je situace jiná,ale lidé nejsou poučitelní.
A souhlasím se SOU. A jenom perlička- v mém rodném městě koupil Babiš bývalou "nestlovku". Platy daleko pod celostátním průměrem, žádná sláva. Jen,ať ti debilové na mně dělají.Já chci lepší Česko a o tom sním. Přeji hezké dny

Nahoru

Re: Příští prezident Jsou tací co nezobou.

Paní Šepsová po Vašem příspěvku z 3.5.2017 jsem pochopil, že nezobete.

Nahoru

Re: Příští prezident

Paní Lence Šepsové:
Nevím, zda je pan Babiš sociopat či zbabělec. Vlastně je mi to i jedno. Osobně se domnívám, že po celou dobu Babiš jen hájí své zájmy, že pouze vyhodnotil, že výhodnější je bude prosazovat jiným - aktivnějším způsobem, než tomu tak doposud činil (tedy do té doby skrytě, prostřednictvím lobbingu a bez veřejného zájmu, což přestalo být z jeho pohledu efektivní). To je na delší diskusi.
Proti hájení a prosazování svých zájmů nic nemám.

Mě osobně fascinují spíše jeho příznivci a voliči. Opravdu ráda bych je pochopila. Proč se jeho voliči domnívají, že podporou oligarchy, kterého jejich trable zjevně nezajímají, dochází k prosazování jejich zájmů. To je pro mne záhadou...
Domnívám se, že schopnosti k pochopení protichůdných názorů mám, neboť rozumím pohnutkám voličů pro mne jinak nepochopitelných a neakceptovatených ideí, které prosazují strany jako KSČM, ČSSD či Zelení (to prosím neberte osobně :-)
Nesouhlasím s nimi, ale rozumím tomu, co prosazují, jaké jsou jejich pozice a vím, co od nich mohu čekat.

Hnutí ANO je ale unikátní. Nemá totiž program. Nemá ideu. Jinak řečeno: nemá obsah, ale o to více lpí na formě. Viz slogan "řídit stát jako firmu". Rozuměj: Poslouchat bosse!
Absence ideí vede k tomu, že Babiš je schopen např. podpořit kancléřku Merkelovou ve věci řešení ilegální migrace (pod dojmem: hlavně nebýt proti proudu, aby nám EU nestopla dotace, které mimochodem mé firmy v holdingu pobírají v míře nezanedbatelné), aby následně po průzkumech veřejného mínění v ČR zcela obrátil a popřel vše, co doposud tvrdil.
Co se týká formy, tak jste to vystihla zcela přesně. Mussolini. Fašismus. Propojení státu (politiků a byrokratů) se zájmy korporací, vedoucí k potlačení občanských a ekonomických svobod jednotlivců. Prosím neplést si fašismus s nacismem. Bolševici nás v tomto směru dost ovlivnili, takže občas dochází k záměně těchto termínů.

Pro fajnšmekry:
Proč levice kamarádí s miliardáři a ničí střední třídu:
http://virtually.cz/archiv.php?art=5879

Nahoru

Re: Příští prezident

Úspěch ANO u voličů má jistě nějaké rozumné vysvětlení bez nutnosti černobílého pohledu a konfrontačního tónu. Tím spíše, že ovládli nikoli pravé ani levé spektrum voličů, ale rozumný medián. Medián o který usilují i ostatní strany. Za Klause byla ODS trochu levicová a za Zemana byla ČSSD trochu pravicová právě proto, aby brala medián voličů. Nyní není levice a pravice takové téma, mediánem hýbe téma identity a ekonomiky (včetně korupce starých stran atd.) Na těchto nových tématech stojí i ostatní nové strany - TOP09 jako alternativa ke zkorumpované ODS, Starostové - typické uskupení bez programu, a národnostní straničky jejichž názvy se mi nechce ani psát.

Nahoru

Re: Příští prezident?

Vysvětlení? Ačkoli je to paradox (sedí současně ve vládě), ANO je nejpopulárnější protestní hnutí. Protože do svých řad získalo pár seriózních osobností a dělá chytrou propagandu bez podrobného programu. Koblihy, hesla, sorry jako...

http://reportermagazin.cz/a/iuzhk/glosy-o-schizofrenii-a-o-babisovi
Změnilo se v ANO něco podstatného od listopadu 2014, kdy jsem psal tuhle povolební glosu?

Nahoru

Re: Výměna ministra, který je současně předsedou strany (hnutí).

Pane Vltavíne, ústava je dokument s nejvyšší právní silou. Je v ní zakotveno právo premiéra navrhnout odvolání ministra, jemuž musí prezident neprodleně vyhovět. Koaliční smlouva je pouhou politickou deklarací, jejíž dodržování nelze vynutit. Jestliže ji premiér odvoláním A. Babiše poruší, může ji hnutí ANO vypovědět. Toť vše. Babiš to v rukou nemá, stejně jako Zeman, jenž jej musí odvolat. Bude-li to protahovat, zakročí na návrh senátorů nebo vlády ústavní soud.

Nahoru

Rybníky se budou asi vypalovat. Pan Válek měl asi pravdu

Pane Válku, máte pravdu. Když se smlouvy nedodržují, stávají se cáry papíru, pak se vypalují rybníky. Otázkou zůstává, jak to všechno bude dlouho trvat? A co všechno ještě vyplave na povrch.
Viz:
https://www.novinky.cz/domaci/437079-cssd-dluzi-300-milionu-a-spolcila-se-s-kalouskem-obul-se-babis-do-sobotky.html
Babiš:
„Pan Sobotka uzavřel pakt se mnou, bylo to v roce 2013, ten pakt se jmenuje koaliční smlouva, kterou on i jeho ministři opakovaně porušují tak, že už je z ní neplatný cár papíru.“
„Koaliční smlouva jasně říká, že premiér musí mít souhlas předsedy koaliční strany na odvolání ministra. A on takový souhlas nemá. Jde totálně za hranu všech pravidel a zákonů,“ prohlásil současný ministr financí.

Nahoru

Re: Příští prezident

To to trvalo,než jsme se dozvěděli,že za vše zase může Kalousek.Visí asi Andrejovi i v ložnici ,když sní o lepším Česku. Připomíná mi to mé oblíbené filmy s komisařem Clouseauem v podání P.Sellerse. Herbert Lom, čili komisař Dreyfus ,ho taky vidí všude.. Taky za všechno Clouseau může-až z toho Dreyfus skončí v psychiatrické léčebně...

Nahoru

Růžový panter

Byla to náramná legrace. Celou sérii si už dobře nepamatuji. Doufám, že se v žádném díle Dreyfus nestane ministerským předsedou.

Nahoru

Re: Příští prezident výklad ústavního právníka Antoše

https://video.aktualne.cz/dvtv/zeman-musi-babise-odvolat-jeste-pred-odjezdem-do-ciny-jinak/r~d6d65192319f11e7b5e5002590604f2e/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Co se stane, když prezident nebude dodržovar ústavu

Nahoru

Re: Příští prezident, svědectví redaktora MF dnes J.Novotného

Andrej Babiš svá média ovlivňoval.
Během posledních týdnů, kdy jsem ještě v MF DNES pracoval, se mi šéfredaktor Plesl sám přiznal k tomu, že můj text s majitelem novin Babišem konzultoval. Jednalo se o text o hnutí ANO, který se Babišovi nelíbil. Sám mi dokonce několikrát volal a svůj nesouhlas s obsahem mých textů sdělil.
Vzhledem k této zkušenosti i k svědectví lidí, kteří v MF DNES i nadále pracují a snaží se v těžkých podmínkách dělat nezávislou žurnalistiku, jsem přesvědčen o tom, že vedení novin, konkrétně šéfredaktor Plesl a manažer Nachtigall, o skutečné roli svého „speciálního“ redaktora Přibila vědělo. A že vědělo i o jeho kontaktech s Babišem.
V této kauze jde o pověst a legitimitu české seriózní žurnalistiky, kterou tento stát právě teď nutně potřebuje.

Nahoru

Re: Příští prezident

K hysterii kolem stranického tisku trocha historie stranického tisku:
http://www.newtonmedia.cz/cs/mediainfo-cz/komentare/stranicky-tisk-vcera-a-dnes/detail

Nahoru

Re: Příští prezident

No,stávající prezident neměl čas na ceremoniál na Vítkově,zřejmě proto,že by se musel setkat s předsedou vlády.V historii se to stalo prý jen jednou,a to ,když byl Václav Havel v nemocnici. Na místopředsedu vlády si v nabitém programu prezident ale čas našel.
Zítra se má v areálu požární nádrže v Prysku,přeměněné na koupaliště, setkat s občany ,než odletí do Číny, kde se setká prý i s Putinem.Tak alespoň něco světového a ne ten český dvoreček.

Nahoru

Re: Příští prezident a Pavel Danys

Doporučuji fotogalerii
http://ceskolipsky.denik.cz/galerie/setkani-prezidenta-republiky-s-predstaviteli-obce-prysk.html
Je tam několikrát Pavel Danys se svým fotobrazem Miloše Zemana. Výborný je devátý snímek.
Nešilhá tam prezident? A co ten nos? Bambule opilce, nebo něco smrdí? A ten knírek pod nosem se taky moc nepovedl, viz obr.č.2.

Nahoru

Re: Příští prezident

Ještě lepší fotka je na Aktualne.cz ve zprávě Sbíráme sliny .Tam je detail toho "fotobrazu" - očka zalitá sádlem, nos ale úplně bambulatej, celej obraz nějakej nepřirozeně nezdravě šedivej- možná,že z autora toho artefaktu bude nakonec aj veštec. A taky je tam fotka, jak nad Pryskem vlají na Středním vrchu krásné zdaleka viditelné červené trencle,které visí taky na domě hned za cedulí Prysk a v požární nádrži je člun.
P.S. Autor toho neobvyklého portrétu měl též inzerát v Novoborském měsíčníku,že je novoborský faraón. Hezký večer!

Nahoru

Re: Příští prezident v Prysku

Abyste to nemuseli hledat:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zeman-v-libereckem-kraji/r~d87094e834b211e7b494002590604f2e/
Dobře vymyšlené jsou i podtitulky fotogalerie, u každé fotky jiný místo obvyklého univerzálního popisku.

Nahoru

Re: Příští prezident v Prysku

Nevíte někdo, proč se v USA říká prezidentovi na sklonku volebního období "chromá kachna"? Souvisí to snad s údajným Obamovým výrokem "Oh, those stairs"?

Nahoru

Re: Příští prezident = lame duck

Jak skutečnost, že se mění hlava státu, ovlivní činnost současného prezidenta v těch šesti týdnech? Měl by například udělovat milosti?

Na této otázce se úplně neshodují ani politologové. Někteří upozorňují na praxi ve Spojených státech, kde se dosluhující prezident poněkud stáhne do pozadí. Američané tomu říkají „lame duck“ (chromá kachna).

Na to upozorňuje politolog Tomáš Lebeda. „V USA se mezi listopadem, kdy probíhají prezidentské volby, a začátkem roku očekává, že dosluhující prezident nebude dělat zásadní rozhodnutí. V České republice však budeme tuto praxi teprve hledat,“ řekl Právu Lebeda.

https://www.novinky.cz/domaci/291259-dosluhujici-klaus-nebude-jen-chromou-kachnou.html

Nahoru

Re: Příští prezident

Jaroslav Kubera? Před chvílí s ním bylo interview na ČT a nevyloučil svoji kandidaturu. Výrazný, zábavný, srozumitelný politik s vlastními názory, doufám, že do toho půjde.

Nahoru

Re: Příští prezident - bilanční projev Andreje Kisky v NR SR

Nepůsobí ten projev jako zpráva z jiného světa? Máme podobně důstojného, odvážného a důsledného státníka, který nepotřebuje hloupé bonmoty a vulgarismy, aby si získal důvěru posluchačů?

https://www.prezident.sk/article/prezident-kiska-vystupil-v-narodnej-rade-so-spravou-o-stave-republiky/

Nahoru

Re: Příští prezident

Dalším kandidátem je Vratislav Kulhánek nominovaný vzkříšenou ODA. Původní ODA po sobě zanechala dluh 50 milionů korun. Značka ODA je finančním skandálem natolik ušpiněná, že hlásit se k ní, znamená jít do dostihu s pořádným handicapem. Zatím se daří jak Drahošovi, tak Zemanovi, tak Horáčkovi a dostihy budou ještě hodně zajímavé. Ke vzdychání nad Kiskou, ano bylo by fajn mít podobného kandidáta filantropa. Filantropy v České republice také máme, zatím žádný se do politiky nepřihlásil. Filantropie v očích voličů znamená velmi plusové body, vypovídá o charakteru podobně jako politická stopa kandidáta. O nějakou filantropii se pokouší Zeman se svým fondem a snad něco dělá i Horáček, prostředky má. U Drahoše jsem o žádném filantropickém úsilí neslyšel, ale opravte mne.

Nahoru

Re: Příští prezident Paměť národa o Zemanovi

Kolegium Paměti národa se vymezilo proti prezidentu Miloši Zemanovi v souvislosti s jeho vyjádřeními o kardinálu Miloslavu Vlkovi.
Miloš Zeman začátkem června prohlásil, že nevyhoví návrhu Senátu PČR, aby během státního svátku 28. října 2017 vyznamenal zesnulého kardinála Miloslava Vlka s odůvodněním, že „udělal vše pro to, aby spory mezi státem a církví byly co největší“. Je to lež pronesená člověkem, který se nestydí vyznamenávat bývalé komunisty, udavače Státní bezpečnosti, někdejší komunistické ministry, vydírá ministra kultury ohledně vyznamenání jeho strýce, někdejšího vězně koncentračních táborů Jiřího Bradyho.

Co říkáte na to, když hlava státu ještě navíc začne posílat pozdravy Klubu českého pohraničí?
To je ryzí nechutnost. Zeman je tak zdemoralizovaný alkoholem, že jsme pro smích po celém světě. Možná se jen nechává manipulovat jako nemohoucí stařec lidmi, kterými se obklopil. Ztratil soudnost, skrupule, na závěr svého života se mu povedlo zničit všechno, kvůli čemu by si ho budoucí generace mohly vážit. Vůbec si neuvědomuje, co takovými gesty způsobuje. Je to provokace, odpornost a zvrácenost. Klub českého pohraničí je organizace, která se nepokrytě hlásí k předrevolučnímu totalitnímu zločineckém režimu, Klub zastupují lidé s pochybnou minulostí, většina z nich byli komunisté, mnozí spolupracovali s StB. Zeman je skutečně odpudivý zjev, který byl bohužel vyprodukován naši společností. Je mi stydno a hanba, kdykoli si uvědomím, že je prezidentem.
http://forum24.cz/mikulas-kroupa-babis-mluvi-jako-hitler-zeman-je-odpudivy-zjev-doufam-v-koalici-demokratu/

Jak se říká....každý k svému.

Nahoru

Re: Příští prezident Proč vznikl KČP - přímo z oslav

Vážení přátelé, soudružky a soudruzi, historicky první Klub českého pohraničí (zpočátku Klub přátel českého pohraničí – KPČP) se zrodil v severočeském Chomutově. Impuls vzešel od chomutovských komunistů sdružených v marxisticko-leninském klubu při 35. ZO KSČM už  21. května 1990 .....Od prvních dnů, týdnů a měsíců  po  listopadovém  převratu  v  roce  1989  bylo zřejmé, jaká cesta a hlavně kudy, povede do Evropy. Záplava trpaslíků a polonahých prostitutek na příhraničních silnicích – to byly jen některé, nejvíce do očí bijící projevy prohlubující se nedůstojné závislosti našeho pohraničí na ekonomické síle německé marky.
Tak vida, mohli za to TRPASLÍCI :o)))

Nahoru

Re: Příští prezident?

K včerejšímu výročí prezident Zeman "důstojně mlčí", zřejmě si vzal náhradní volno.
Přečtěte si místo něj hlas z Bratislavy:

Andrej Kiska - 21. AUGUST 1968
Čo také hrozné, aký zločin spáchali obyvatelia Československa, že sa 21. augusta 1968 znenazdajky ocitli v úplne inej údesnej krajine? Hučanie tankov, tisíce vojakov, streľba, únos Alexandra Dubčeka a ďalších politikov do Moskvy. Tým všetkým nás obdarovali tí, ktorí sa z noci do rána premenili zo spojencov a bratov na okupantov.
Okupantov, ktorí zabránili tomu, aby sa rozvinul sľubný potenciál Pražskej jari, počas ktorej sa ľudia nadýchli slobody, zapájali sa do spoločenského života, diskutovali o potrebných reformách, vrátane ekonomickej, oddali sa vzrušujúcej atmosfére nádeje na dôstojnejší život.
Hneď v prvých chvíľach nenásilnej zmeny režimu v novembri 1989 zaznela požiadavka odsunu sovietskych vojsk. V júni 1991 sme napokon od nás odtransportovali stovky tankov, bojových vozidiel, lietadiel a vrtuľníkov, stotisíc ton munície a vojenskej techniky a spolu s nimi opustila zdevastovanú krajinu a zdemolované byty veľká cudzia armáda. V roku 2004 sme po neľahkom zápase garancie našej slobody vložili do EÚ a NATO.
V dobrých rodinách i v zdravej spoločnosti panuje zvyk pripomínať si svoju minulosť, jej svetlé stránky i tiene. Minulosť nezmeníme, no vďaka pamäti a pochopeniu toho, čo sa stalo, môžeme lepšie ovplyvniť svoju budúcnosť a nedopustiť, aby ktokoľvek siahal na našu slobodu.

Nahoru

Re: Příští prezident

Kiskovi bylo 5 let, přijde mi úsměvné, že to takto komentuje. Pamětníků je přece dost, aby k tomu něco řekli.
Nebo mohl taky mlčet :-)

Nahoru

Re: Příští prezident?

A jéje, zase úsměvná negace MZ za každou cenu. Kisku jsem citoval, protože s tím souhlasím. Jako by se státníci zcela samozřejmě nevyjadřovali k historickým událostem, které se dokonce odehrály před staletími (chtějí-li tím něco sdělit současníkům).

PS: 21. srpen jsme prožívali prostřednictvím rádia na chatě u Křivoklátu a 6letý syn byl z toho střílení u rozhlasu tak vyděšenej, že jsme ho museli uklidňovat. Když pak četl a poslouchal pamětníky, jistě se mu ty emoce vybavily znova. Sám jsem jako 4letý vítal Rudou armádu a taky si květen 45 v útržcích pamatuju.

Nahoru

Re: Příští prezident?

Ono snad je lepší,že současný prezident k tomu výročí nic neřekl. Okomentovali jiní. Bůhví, co bychom mohli slyšet nebo číst. Asi po týdnu jsem zhlédla TV zprávy . Prezident navštívil Zemi živitelku. Je všechno,jen ne zdravý. MUDr. Holcát by měl přestat lhát. Deteriorace osobnosti je dost patrná a to nemusím mít ani cvičené doktorské oko,abych to poznala. Nějak to začíná připomínat Černěnka,kterého si my starší pamatujeme z těch normalizačních let. Toho taky vodili. Hezký den!

Nahoru

Re: Příští prezident

Prezidentské volby se kvapem blíží, žádný nový silný kandidát k trojici Drahoš, Horáček, Zeman nepřibyl a vítězem voleb bude sousedovic pes. Vysvětlím, jsou voliči Drahoše, voliči Horáčka, voliči Zemana a ti kteří by volili proti Zemanovi klidně sousedovic psa, kdyby kandidoval. Předpokládejme, že dojde na druhé kolo ve složení Zeman x Drahoš, případně Zeman x Horáček. Lze očekávat, že se ve druhém kole spojí voliči Drahoše a voliči Horáčka z prvního kola a k nim se připojí ještě nemalá skupina voličů "sousedovic psa". To musí k přečíslení voličů Zemana ve druhém kole stačit, domnívám se. Dozvíme se v lednu.

Nahoru

Re: Příští prezident

Do lednové prezidentské volby zasáhnou i říjnové parlamentní volby. Zemanovi bude pomáhat frustrace voličů ANO z toho, že se nebude dařit sestavit vládu a že za to mohou odpůrci ANO navzdory Zemanovi. Zeman potřebuje ke svému zvolení pomáhat ANO a potřebuje sněmovní konflikty při sestavování budoucí vlády. Naproti tomu ANO nepotřebuje vůbec Zemana za reálného předpokladu, že vládu se podaří sestavit až s novým prezidentem jiným než Zeman. Takže odpůrci ANO a Zemana svým konfliktem s ANO budou pomáhat zvyšovat Zemanovi elektorát, což je docela vtipný paradox. Zeman potřebuje ANO a ANO nepotřebuje Zemana. Bojovníci proti ANO a Zemanovi jakýmkoli svým krokem jednomu ze svých soupeřů pomůžou.

Nahoru

Re: Příští prezident - pro inspiraci

Prezident Andrej Kiska v stredu vystúpil s príhovorom v pléne Európskeho parlamentu v Štrasburgu. Išlo o prvý prejav hlavy štátu Slovenskej republiky na pôde Európskeho parlamentu od vstupu do Európskej únie:

"... Pred mesiacom sme prijali spoločné vyhlásenie prezidenta, predsedu parlamentu a predsedu vlády, ktoré dôrazne a rozhodne posilňuje naše členstvo v EÚ ako strategický záujem bez akejkoľvek alternatívy pre budúcnosť našej krajiny. Súhlasili sme s tým, že budeme komunikovať s našou verejnosťou zodpovedne. Že v súvislosti s rozhodnutiami EÚ nebudeme používať dvojitý jazyk v zahraničí a doma. Tento bod považujem za mimoriadne dôležitý. Vidíme, ako často sa EÚ zneužíva v politických kampaniach. A ako dobre slúži populistom, aby prezentovali všetky víťazstvá ako národné a všetky porážky ako európske."

https://www.prezident.sk/article/prezident-kiska-vystupil-s-prihovorom-v-europskom-parlamente/

Nahoru

Re: Příští prezident - slova a činy

Pátý a poslední díl seriálu "Prezident Zeman - slova a činy" pro připomenutí, jak šel čas:

https://www.noviny.cz/prezident-zeman-slova-a-ciny-rok-posledni/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=prezident_zeman_slova_a_ciny_rok_posledni&utm_term=2017-11-20

Na konci článku jsou odkazy na Předehru a díly 1 až 4.

Nahoru

Re: Příští prezident

Ne náhodou vydala hlásná trouba ruské armády Zvezda zrovna dnes prohlášení,že okupací v r.1968 zachránili okupanti v Československu mír. Těžko čekat od slouhy a pohůnka, který tam zrovna je na návštěvě, že se proti tomu ohradí. Ten mír ale určitě ocení ti,kterým ti mírotvorci při okupaci zabili nebo nadosmrti zmrzačili někoho blízkého.
Hezký večer.

Nahoru

Re: Příští prezident - s tím souvisí

otevřený dopis ministru Zaorálkovi:
http://www.evropskehodnoty.cz/dopis/

"Ruská federace je hlavním zdrojem nepřátelských zpravodajských, vlivových a dezinformačních aktivit na českém území, jak dlouhodobě varují české zpravodajské služby. Toto jednání je třeba chápat v kontextu ruské ozbrojené agrese proti Ukrajině a agresivnímu chování Moskvy proti spojencům České republiky, které zahrnuje rozsáhlé nepřátelské snahy skrytě a nelegitimně ovlivňovat volby a další demokratické procesy.
O to překvapivější je zjištění, že se Česká republika ústy prezidenta republiky zavázala k spuštění „Česko-ruského fóra“. Sám prezident Zeman na tiskové konferenci s prezidentem Putinem řekl, že “Inciativu na Česko-ruské diskuzní forum jsme zplodili oba a to na neutrální čínské půdě.”
Máme obavu, že tento formát nic pozitivního nepřinese a naopak bude zneužit jako propagandistický nástroj pro zájmy Ruské federace, které jsou otevřeně nepřátelské vůči zájmům České republiky, a to z pěti zásadních důvodů: ..."

Nahoru

Re: Příští prezident - s tím souvisí

Dobré, no ...
Proč to nepodepsal známý pornoherec Janda?!
Ale ono asi stačí, že to podepsali např. pp. Pánek, Putna či Romancov - to na dokreslení stačí ... :-)

Nahoru

Re: Příští prezident

Útok na autora místo vyvracení argumentů je známá finta demagogů, bohužel to znám z vlastní letité zkušenosti. To na dokreslení stačí :o)))
Někdy příště, s. Chote, zkuste VĚCNĚ VYVRÁTIT důvody otevřeného dopisu ministrovi. A mj. nezpochybňujte naše zpravodajské služby, které chválabohu ještě fungují, jak mají.

Nahoru

Re: Příští prezident

To máte těžké, pane Tichý.
Nehodlám ztrácet čas vyvracením jednotlivých lží, poukazováním na všechny slovní manipulace - např. v Koncepci zahraniční politiky ČR, která je v úvodu dopisu citována, je citát vytržen ze souvislosti. V dopise je uvedeno, že "ruský režim" ... "zásadním způsobem destabilizuje evropskou bezpečnostní architekturu".

Ponechme stranou cílevědomě dehonestující označení státu za "režim" a přejděme k tomu, že Koncepce vzápětí pokračuje slovy: "Rusko ... coby stálý člen Rady bezpečnosti OSN je významným aktérem při řešení mnoha otázek mezinárodního významu a v tomto směru je s ním nutno spolupracovat. Z hlediska potenciálu představuje Rusko pro ČR i pro EU důležitého politického i ekonomického partnera. Česká politika vůči Rusku, včetně míry politických i ekonomických kontaktů, bude záviset na respektu Ruské federace k mezinárodnímu právu a k územní integritě a svrchovanosti jeho sousedů. Česká zahraniční politika bude za současného stavu usilovat o konstruktivní spolupráci s Ruskou federací zejména v ekonomické a kulturní oblasti a o co nejširší kontakty s ruskou občanskou společností. Dlouhodobým cílem je překonat současné problémy a dospět k partnerským vztahům."

No, a co asi dělá M. Zeman iniciativou k realizaci toho Česko - ruského fóra?!

A tak dál, a tak podobně ... Není náhodou dopis Evropských "hodnot" motivován spíše obavou, že by se lidé, národy, státy ... mohly domluvit a snížit nebezpečně konfrontační atmosféru ve světě, zejména v Evropě????

Asi se nedomluvíme, že.

Hezký den

František Chot

Nahoru

Re: Příští prezident

V dopisu nejde o celkovou koncepci naší zahraniční politiky (kterou prezident často tvůrčím způsobem bez dohody s vládou porušuje), ale o argumenty proti spuštění Česko-ruského diskuzního fóra:

1. Neexistuje žádné téma, které by Česká republika mohla realisticky s Ruskem vyřešit v podobném oficiálním bilaterálním formátu. Naopak Rusko se pochopitelně bude snažit využít legitimity česko-ruského fóra např. k výzvám ke zrušení sankcí. ...

2. Na společenské úrovni navíc už funkční formát dialogu dávno existuje, a to na úrovni diskuzí představitelů občanské společnosti – v rámci EU-Russia Civil Society Forum, mezinárodní iniciativy, která byla ustavena na půdě českého ministerstva zahraničí v roce 2011. ...

3. Ruská silová metoda „rozděluj a panuj“ právě spoléhá na rozdrobení evropských států tak, že se Moskva bude snažit vést řadu paralelních dialogů s menšími státy, aby se co nejvíce vyhnula multilaterálnímu jednání na úrovni EU-Rusko, nebo NATO-Rusko. ...

4. Argument, že „pozitivní agenda“ s Ruskem pomůže českému byznysu, je mimo realitu. Rusko dlouhodobě nehraje pro českou ekonomiku žádnou podstatnou roli, představuje necelá dvě procenta českého vývozu. Ekonomický význam Ruska pro nás je nicotný, bezpečnostní hrozby jsou naopak reálné a vážné – jak nahlas varují české i spojenecké bezpečnostní instituce.

PS: Přečetl jste si pozorně větu: "Česká politika vůči Rusku ... bude záviset na respektu Ruské federace k mezinárodnímu právu atd.?" A už se nám někdy v historii samostatně podařilo "domluvit se" s agresivní velmocí? Všiml jste si, že mezi signatáři dopisu převažují (bývalí) diplomati a vysokoškolští odborníci, takže každý z nich ví o popisovaných problémech víc než my dva dohromady?

Nahoru

Re: Příští prezident

No, vidíte, pane Tichý, že to jde :-)
Tak nějak nepřímo, nenásilně, jsem Vás přiměl doplnit, co původně ve vašem manipulativním příspěvku chybělo :-)))
PS: o těch "bývalých" jsem si to raději vůbec netroufl napsat :-))))))))))
Jj - máte pravdu - samý bývalý ... Teď jen zvážit, co jsou dnes. Podle Elánu: Tak oblečte si dresy, ked jsme takto v kope, aby bolo jasné kto za koho kope!!!!

Dobrou noc

Nahoru

Re: Příští prezident

1) Nic nechybělo: obvykle šetřím místem i časem, proto byl v příspěvku jen úvod + ODKAZ na uvedený dopis - a kdo hodlal jakkoli reagovat, MĚL si ho nejdřív přečíst celý.

2) Považujete-li se za odborníka na zahraniční politiku, neměl byste příště argumentovat virtuálním pornohercem, dresy apod. Vaše "vtipné" glosování se OPĚT netýká smyslu výzvy, takže tuto marnou diskuzi za sebe končím. Howgh.

Nahoru

Re: Příští prezident

Tak já také poslední slovo k ukončení této diskuse: Mám pro ministra Zaorálka (či jeho možného nástupce) jinou výzvu: nechtěl by třeba zvážit změnu jednostranné úpravy vízového styku mezi ČR a USA?
A smysl Vámi uváděné výzvy? Jen ještě více vyostřit situaci v Evropě! A k tomu jsou potřební i ti "bývalí" ...

Hezký den a howgh!

F. Chot

Nahoru

Re: Příští prezident

Myšlenkový konglomerát pana Chota pro náročné. Ještě, že včera stranický šéf ve Sněmovně potvrdil, že nálepky na osoby jsou nepřípustné. To když poslanci připomínali výroky Grospiče.
Krym , Donbas,
Rusko zablokovalo vyšetřování chemických útoků v Sýrii
Rusko zablokovalo na jednání RB OSN usnesení odsuzující raketovou zkoušku KLDR
Rusko "zablokovalo" rozšíření pozorovatelské mise OBSE na Ukrajině
Rusko zablokovalo prohlášení Rady bezpečnosti OSN o Ukrajině
Rusko zablokovalo návrh na další působení mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) v Gruzii.
Rusko zablokovalo.zřízení mezinárodního tribunálu na jednání Rady bezpečnosti OSN k letu Boeingu 777 Malaysia Airlines
Asi tak. Takhle se chová režim, ne demokratický stát

Nahoru

Re: Příští prezident

:-)))

Nahoru

Re: Příští prezident - voliči MZ

Doporučuju sondu do duše skalních voličů MZ + Mitrofanovu analýzu (odkaz na video):
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/to-jsme-meli-volit-rakouskeho-chrapouna-milos-je-nas-reportaz-ze-setkani-prezidenta-s-obcany-40391

Nahoru

Re: Příští prezident - voliči MZ

Pořadu přesně odpovídá, proč V Czechpressphoto vyhrál v kategorii Lidé, o kterých se mluví Pavel Danys
https://www.czechpressphoto.cz/cpp/detail-rocniku/2017/305/
Tedy on se tím chlubí. Asi se domnívá, že ten o kom se mluví je on.. Prý se ho redaktorka Respektu zeptala, proč jsou na setkání odpůrci Zemana. Tak ji to pěkně nandal. Pak přišel fotograf Respektu Jaroš a vyfotil si ho. Ta fotografie hovoří za vše. Typický volič MZ. Je tam zachyceno vše...
Jen se divím, že se nepoučil z dokumentu o maloměšťáckém podhoubí českého nacionalismu
Ale to bych chtěl po voliči MZ moc.

Nahoru

Re: Příští prezident a TV Barrandov

Taky jste se pobavili nad pořadem J.Soukupa Duel s kandidátem M.Horáčkem ? Také jste zaregistrovali stálé tváře "obyčejných lidí" Kdo to je?
„Běžní občané“ Jaromíra Soukupa: hemžení extremistů, příznivců Zemana a Okamury
https://hlidacipes.org/bezni-obcane-jaromira-soukupa-hemzeni-extremistu-priznivcu-zemana-okamury/

Nahoru

Re: Příští prezident

Tohle téma bylo založeno 29.dubna. Jsem si přečetl znova všech 64 příspěvků a pobavilo mě, jak jste se trefovali , tipovali i mýlili, milí diskutéři . Nejvíc ze všeho jste ale propírali Babiše .Já přispěl jen krátce jen 2x otázkou. Čas pomalu uzrál, volba je blízko , bylo by záhodno pokračovat v řádné diskuzi o příštím prezidentovi. Měl bych jen přání, aby to byla názorová diskuze čtenářů i-novin a nikoliv odkazy na to, co někdo jiný napsal nebo řekl - někde jinde. Taky se zapojím :-)

Nahoru

Re: Příští prezident

Já bych to viděl tak, že absolutně legitimní prezident země by měl vzejít z revoluce . Třebaže i nekrvavé, třeba jako byla ta česká sametová. Na to ale musí ten člověk mít a není toho málo. Měl by být silná osobnost, člověk statečný a nebojácný , mravně pevný, lidsky by měl být vzorem. Měl by to být vůdce v dobrém smyslu slova a kdyby mělo dojít na skutečný boj, stál by v čele a ne schovaný někde za bukem. Měl by hájit v prvé řadě potřeby a zájmy lidí své země . V historii lidstva to tak do nedávna bylo vždycky. Takového vůdce by lidé respektovali a uctívali. Alespoň v tomhle takového mají teď Američané. Dnešní liberálové ale hodnotí základní lidské instinkty jako něco špatného a zavrženíhodného a snaží se je nahradit jinými naučenými způsoby chování, které nebudí u ostatních lidí respekt ani obdiv - spíš jen lhostejnost v tom lepším případě a odpor v tom druhém.
Vemu-li to, co jsem tady o budoucím prezidentovi načrtl a jakého bych si přál, mohu pak zkusit mezi kandidáty vybírat, který by se nejlépe hodil a který propadne.
Připouštím, že jiný volič má jiné parametry na prezidenta a cení si úplně něčeho jiného. Třeba se navzájem dobereme kompromisu a někoho společně vyselektujeme.

Nahoru

Re: Příští prezident

Promiňte, trochu úsměvné. Co jsou to základní lidské instinkty? Trump nemá v mnohém oporu ani ve své straně a více jak polovina voličů v USA mu důvěru nedala.

Nahoru

Re: Příští prezident

No dobře a jaké parametry byste vytýčil třeba vy ?

Nahoru

Re: Příští prezident

MZ sice bude zase protestovat, ale můžu přece citovat výzvu, kterou jsem taky podepsal:

Teď se u nás dostali ke slovu hlasatelé dalekosáhlých zásadních změn. Polistopadový
režim je označován za dobu, kdy nám vládli politici, co nemakali a kradli. Zazněly základní
výhrady k naší příslušnosti k Evropské unii a k euroatlantickému spojenectví. Byly vzneseny
požadavky rozsáhlých a podstatných ústavních změn, které by výrazně poškodily naši
demokracii. Do otázky byly postaveny i zásady, které patří k základům naší civilizace: ochota
pomoci lidem v nouzi a solidarita se spojenci. Ke slovu přicházejí „Nové pořádky“. Změny jsou
spojeny především se dvěma jmény: Andrej Babiš a Miloš Zeman.
Prezidentská volba skýtá jednu, možná na dlouhou dobu poslední možnost, jak tento
trend ovlivnit. Zásadní otázka, s níž se na Vás obracíme, tedy zní: chcete vývoj, nastoupený v
říjnových volbách, korigovat, nebo naopak potvrdit? Samozřejmě víme, že možnosti, které
Ústava dává prezidentovi, nejsou neomezené: přesto je to nejvyšší ústavní činitel a jeho hlas má
velkou váhu.
Žádáme Vás o jasné slovo: jedno, nebo druhé. Obojí najednou dělat nelze. A činíme tak z
praktických důvodů: abychom věděli, komu máme dát svůj hlas a komu ne, a zda má vůbec
smysl k volbě jít. Těšíme se na Vaši odpověď.

http://www.bohumildolezal.cz/pdf/zadame-vas-o-jasne-slovo.pdf

Dopis podepsalo 960 občanů.

Nahoru

Re: Příští prezident

Nechápu sice, proč by vám měli lidé pár dní před volbou psát. Ještě trochu trpělivosti a výsledek volby to
jasně řekne všem.

Nahoru

Re: Příští prezident / ach jo...

Tak náš MZ vůbec "nechápe", že to byl dopis KODu plus 900 občanů všem PREZIDENTSKÝM KANDIDÁTŮM kromě Zemana, z nichž 5 na ni taky už odpovědělo -

http://www.bohumildolezal.cz/texty/odpovedi-kandidatu.html

- což je samozřejmě součást předvolební kampaně.

Ostatně soudím, že je pikantní tady vyzvat k "diskuzi o příštím prezidentovi" - a vzápětí (sám sobě?) namítnout, že stačí " trochu trpělivosti a výsledek volby to jasně řekne všem" :o)))

Nahoru

Re: Příští prezident

Vysvětlím vám to zcela jednoduše : Z textu, který jste tady zveřejnil nikde nelze rozpoznat ke komu se obrací
pravděpodobně B.Doležal. Odkazy nečtu, tím se dávno netajím a výzvy , které se domáhají mojí pozornosti taky ne. Vybírám si sám , stejně jako vy, ale nikomu nic nepodsouvám.

Nahoru

Re: Příští prezident

Pane Tichý, vzhledem k tomu, že jste tuto výzvu podepsal, tak jste určitě zkazil oslavy Silvestra panu presidentovi, i panu Babišovi. Oba pánové budou z toho mít určitě zamotanou hlavu a čekají je dlouhé, bezesné noci.

Nahoru

Re: Příští prezident

Drahoš, Horáček i Zeman abecedně tři hlavní favorité se svorně ohánějí na billboardech a na bannerech vlastí a svorně se hlásí na svých stránkách k našemu ukotvení do Evropské unie. V tomto stoprocentní shoda budoucího vítěze i budoucích dvou poražených.

Nahoru

Re: Příští prezident - stačilo by umět číst (MZ)

Kontext úryvku je jasný:
"... chcete vývoj, nastoupený v říjnových volbách, korigovat, nebo naopak potvrdit? Samozřejmě víme, že možnosti, které Ústava dává prezidentovi, nejsou neomezené: přesto je to nejvyšší ústavní činitel a jeho hlas má velkou váhu. Žádáme Vás (=KANDIDÁTY) o jasné slovo: jedno, nebo druhé. Obojí najednou dělat nelze. A činíme tak z praktických důvodů: abychom věděli, komu máme (=MY VOLIČI) dát svůj hlas a komu ne, a zda má vůbec smysl k volbě jít. Těšíme se na Vaši odpověď."

Když vás něco vůbec nezajímá (protože odkazy a výzvy zásadně nečtete), nemáte na to (nesmyslně) reagovat. Není to poprvé, že napíšete první hloupost, která vás napadne. Hlavně aby to nějak bylo PROTI.

To Vltavínovi (JD) nad dopisem z 24. listopadu dost pozdě, ale přece aspoň uchází silvestrovský humor. Pořád věřím, že ho už za pár týdnů přejde :o)

Nahoru

Re: Příští prezident

Pane Tichý, dnes dopoledne jsem mluvil s Andrejem ( nejlepším ministrem financí EU za rok 2016 https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ceska-ekonomika/babis-dostal-cenu-za-nejlepsiho-ministra-financi-evropskych/r~ab1814488e0f11e6851c002590604f2e/?redirected=1514725732)
i s Milošem a oba tvrdili , že jsou z Vašeho podpisu na dopisu presidentským kandidátům úplně mimo a svíjejí se v křečích.

Nahoru

Re: Příští prezident

Zeman přeci žádné bilboardy nemá. S těmi, co visí nemá nic společného.
Vyvěsil je spolek Přátelé Miloše Zemana.
Dle obchodního rejstříku je to pěkná sestava
Vráťa "prověrka" Mynář
Karel "StB" Srp
Honza "traktorista" Veleba
Martin "Lukoil" Nejedlý
Pavel Galuška - Nejedlého společník z Lukoilu a rovněž Zemanův poradce

Není to podvod na voliče, pane Zahradníku? Slušný prezident by se přeci distancoval

Nahoru

Re: Příští prezident

Pane Tichý, z úryvku není jasné nic .A můj dotaz přece nebyl nějak proti, ptal jsem se slušně, proč by měli lidé psát autorům výzvy, protože jsem v tom neviděl smysl a chtěl jsem se ho nějak dobrat.
Naopak zdá se , že vy velmi zjednodušujete, když se domníváte, že všichni lidé v zemi sledují politickou scénu a politické "scény" ( = výzvy ) stejně bedlivě jako vy a dokonce stejné informační kanály jako vy nebo TV.
To moldavit -Já to vidím tak, když už se mě ptáte, že Zeman se distancuje právě tím, že nereaguje.

Nahoru

Re: Příští prezident

Takže, vlk se nažral a koza zůstala celá. Právě tak by se prezident chovat neměl.

Nahoru

Re: Příští prezident

Další můj požadavek na uchazeče o funkci prezidenta by byl, že prezident by měl za sebou mít delší politickou činnost , která je všeobecně známa. Když mám někoho volit, potřebuju vědět jaká byla jeho dosavadní politická práce.

Nahoru

Re: Příští prezident

"Pokud jde o pana Babiše, byl jsem přímým účastníkem podpisu dohody s ním při privatizaci Unipetrolu a konstatuji, že pan Babiš tuto podepsanou dohodu nedodržel. To je pro mě dostatečný důkaz nevěrohodnosti pana Babiše. Nehledě na jistá další podezření, která se, doufám, časem prošetří.“ Zeman 2011

Prezident Miloš Zeman chce, aby mu ODS a TOP 09 daly notářsky ověřené podpisy 101 poslanců ochotných podpořit vládu na půdorysu bývalé koalice. Zeman 2013

Zeman 2017 Jmenuje vládu bez podpory a Babiš okamžitě zametá ta podezření např. Čapí hnízdo...
České vládní úřady se po zjištění evropských vyšetřovatelů z úřadu OLAF pokusily v předvánočním týdnu kauzu Čapí hnízdo odsunout z evropské roviny tím, že ji vyjmuly ze sféry dotovaných projektů EU. Prostavěnou dotaci a případné penále nyní zaplatí čeští daňoví poplatníci.
Tyto skutečnosti plynou ze sdělení předsedkyně Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu, poslankyně Ingeborg Gräßleové

Myslím, že stačí i bez Bamberku, Olova apod.

Nahoru

Re: Příští prezident

No dobře, povězte dál taky něco o politické práci ostatních kandidátů. Kladného i záporného, zatím je jasné, že Zemana volit nebudete. Nechvalně známá je samozřejmě taky činnost Mirka Topolánka . No a co další ?

Nahoru

Re: Příští prezident v jubilejním roce

Doporučuju aspoň posledních 5 minut rozhovoru o aktuálních tématech roku 2018:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sto-let-od-zalozeni-republiky-z-historie-jsme-se-nepoucili-zijeme-v-emokracii-rika-jiri-padevet-41227?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk

"... tlusté čáry za minulostí se dělat nedají. „Česká společnost musí znovu a znovu slyšet, že totalita je špatně a že vězni byli mláceni do krve. Ani ty rohlíky nebyly levnější.“
Zaslouží si bratři Mašínové státní vyznamenání? Proč jsme se nepoučili z historie? A proč není pro Padevěta současnost demokracií, ale emokracií? Kdo by byl pro něj nadějí v prezidentském úřadu?"

Nahoru

Re: Příští prezident

Padevět je výtečný.

Pane Zahradníku, k osobám dalších kandidátů. Máte intrenet, sociální sítě, profily, programy a názory jednotlivců. Co Vám brání udělat si obrázek?

Nahoru

Re: Příští prezident

To ano, víceméně reklamních článků o kandidátech je asi dost ale např.pan Drahoš je kandidát bez politické minulosti a je příliš krotkej, Horáček byl aktivní v politice jen v r.1989 , pak " vsadil na jiný koně ".
Včera jsem našel na iDnes pozoruhodnou lingvistickou analýzu prezidentských kandidátů a k tomu taky tabulku Koeficientu iracionality prezidentských kandidátů. Ukázala se neobvyklá srovnání podle toho, jak kandidáti k voličům promlouvají (z 10000slov) . Některá bych čekal, jiná mě dost překvapila.Tak např.u Hynka
nejvíc dramatické výrazy 30,9, minimum u Horáčka 3,2 . Dále Hynek nejvíc symbolů - 8,2 a nejmíň Topolánek 1,8. Iluze prodává nejvíce Marek Hylšer (mládí má iluze ) 134,3 oproti Kulhánkovi 60,8. Největší agresivitu projevil (to by uhodl každý) Mirek Topolánek 65,6 a minimálni Fischer 10,2. Ideologie má ve svých projevech taky nejvíc Topolánek 18,2 a Drahoš jen 1,6 - nejmíň , prostě politk to není. Horáček má nejvyšší
koeficient v dogmatismu 251,8 . Fischer nejméně a to 150,8. Petr Hannig prosazuje hodně kolektiv 34,7 a
naopak individualista Drahoš se obrací ke kolektivu jen minimálně 1,6.

Nahoru

Re: Příští prezident - obsahová analýza komunikace

Bylo slušné uvést přesný odkaz, protože ta analýza je na důkladnější studium:

https://volby.idnes.cz/prezidentske-volby-kandidati-lingvisticka-analyza-komunikace-vyjadrovani-emoce-g15-/prezidentske-volby-2018.aspx?c=A180102_102724_prezidentske-volby-2018_dtt

Z grafu vyplývá žebříček: na iracionálním konci je Hannig, Horáček, případně i Topolánek, na tom racionálním výrazně vede Fischer. Zbývající zhruba vyrovnaná pětka je mezi nimi.
Nepřehlédněte ODKAZ na seznam výrazů na konci článku. A polistujte si pak v nabídce VLEVO. Těch analýz je tam víc (například Bobošíková jednoznačně "vyhrála" v iracionalitě před pěti lety).

Potíž je v tom, že většina voličů už je dnes rozhodnutá a z té pětiny (?) zbývajících si podobných analýz všimne nepatrná hrstka, pokud vůbec k volbě přijdou (viz Padevětův pojem "emokracie").

Nahoru

Re: Příští prezident podle důkladnějšího studia vyhraje Zeman

Pane Tichý přijdou ti i ti a vyhraje to Zeman.

Jen tak mimochodem neokopávejte kotníky Babišovi.
https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Berwid-Buquoy-KDU-CSL-Andrej-Babis-aneb-Cert-malovany-na-zed-515761
https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Berwid-Buquoy-KDU-CSL-Kdo-vlastne-okopava-Babisovi-jeho-kotniky-516753
https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Berwid-Buquoy-KDU-CSL-Andrej-Babis-aneb-Cert-malovany-na-zed-515761

Nahoru

Re: Příští prezident

Prokazatelně největší vypovídající hodnotu o volebním vítězi mají sázky uzavřené u sázkových kanceláří.
(Fortuna,Tipsport, Sazka, Chance).
Tam totiž lidé neodpovídají na anketní otázku koho zvolí - jako v každém průzkumu, nýbrž zcela sami a svobodně si vyberou , někoho o kom si myslí, že vyhraje a vsadí své peníze - to je přesvědčivý moment. Dnes si o sázkách na prezidenta můžete přečíst v Lidovkách v článku : Sázky na prezidenta stouply přes Vánoce o pětinu. Zeman vede, Drahoš si lehce pohoršil.
Nejvyšší sázky na Zemana : 400 tisíc , 4x 300 tisíc ,6x 200 tisíc
Fortuna přijala 1 sázku na Drahoše 500 tisíc
Pane Tichý, včera jsem uvedl zdroj a dneska taky . Vysvětlím vám jen, že mám jinou taktiku než vy ,
abych vzbudil zájem o původní text. Někomu stačí můj výcuc, jiný si článek lehce vyhledá :-) Dát jen odkaz a napsat tohle si přečtěte, zvědavost nevzbudí , že ?
To pak nelze diskutovat - resp. s odkazem nelze diskutovat

Nahoru

Re: Příští prezident

Pane Tichý, také se pozastavujete nad tím, co nám tu vltavín předložil?
...Miloš Zeman není Edvard Beneš, neboť na rozdíl od zbabělce má odvahu....a opilec Jan Masaryk !

Tento rok budeme oslavovat dle stejného autora prapodivný raritní český zvyk - Sláva něčemu, co už dávno neexistuje...Je nutné si uvědomit: Vznik ČSR byl neštěstím.
https://berwidbuquoy.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=482038

Možná se na nějakém novoborském říjnovém setkání dozvíte, že ČSR vznikla díky ku..ě manželky E.Beneše Hany
https://berwidbuquoy.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=44401
která se taky v Paříži živila jako pornoherečka
https://berwidbuquoy.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=388433

A až Vás zase budou napadat ohledně úžasně hodné Němce Gebrtové, argumentuje také Buquojem...Justiční vrah Beneš aneb Utajované procesy. Prý byl proti němu Gottwald břídil
https://berwidbuquoy.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=468805

Hlavně neokopávejte kotníky politologa a historika Jana Berwida-Buquoye

Nahoru

Re: Příští prezident

Regionální politolog JD má vůbec talent upozorňovat nás na obskurní pitomosti neznámých mašíblů. Na některé dokonce dvakrát v jediném příspěvku.

Vsaďte se, že opět zdůrazní "nikde jsem neuvedl, zda s nim souhlasím, nebo zásadně nesouhlasím" :o)))

Nahoru

Re: Příští prezident

Řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, kdo jsi. TGM
http://azcitaty.cz/tomas-garrigue-masaryk/5481/#ixzz53JUOstdt

Docela jsem kulil oči, na co vše nepřišel. Taky se pan Buquoy vychloubal, že má na svém sídle originály vybavení z domu R.Heydricha.
Doufejme, že ten Bervid není již na správné straně barikádníků nejmenované organizace.

Nahoru

Příští prezident podle rozborů nejpravděpodobněji vyhraje Zeman

Pane Tichý přijdou ti i ti a vyhraje to Zeman. Já s tím obecně souhlasím a je to velmi pravděpodobné. Když to nevyhraje Zeman, tak to vyhraje Drahoš ( i když si podle pana Zahradníka lehce pohoršil). To je ale velmi málo pravděpodobný, protože už teď zasahují ruské tajné služby, aby nevyhrál Drahoš. Nakonec to vyhraje Topolánek. To je ale také velmi nepravděpodobné.
Politolog určitě nejsem. Pane Tichý, jenom volič. Politolog jste Vy . A dobrej. Důkazem toho je to, že Vám to již tolikrát nevyšlo. I když ty rozbory říkají úplně něco jiného.

Doufám, že když čtete v nadpise, že podle rozborů nejpravděpodobněji vyhraje Miloš, že to s Vámi nesekne. Uvažte to , pane Tichý, dalších 5 let se budete vztekat, psát úvahy, rozbory.

Nahoru

Re: Příští prezident

Komplexně sledují pravděpodobnost zvolení na Fakultě sociálních věd už od listopadu:

http://kdovyhrajevolby.cz/

"uvedené pravděpodobnosti vítězství ve druhém kole voleb prezidenta České republiky (pozor, nejedná se o preference) berou v úvahu mimo jiné i kurzy sázkových kanceláří. Odráží tak nejnovější dostupné informace, stejně jako všechny zveřejněné průzkumy pro první i druhé kolo, které jsou váženy stářím a kvalitou."

Nahoru

Re: Příští prezident - a OLAF?

Jestlipak tohle vezme MZ na vědomí (jen blbec nemění své názory):

Zpráva Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) jasně mluví o podvodu a poškozování finančních zájmů Evropské unie. Žadatel o dotaci zatajil, že Farma Čapí hnízdo patří do holdingu Agrofert, který neměl na udělení dotace nárok. Doporučení justičním orgánům České republiky je jasné.
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek i Jakub Michálek (Piráti) toto sdělení potvrdili.
„Ta zpráva potvrzuje, že postup policie není žádná účelovka,“ uvedl Kalousek. “Informace dnešních Lidových novin o tom, že OLAF nedospěl ve svých závěrech k termínu dotační podvod, je nepravdivá. Zpráva ho uvádí zcela explicitně včetně čísel paragrafů 212 a 260 trestního zákona,” doplnil na Twitteru

http://forum24.cz/zprava-olaf-mluvi-o-podvodu-i-o-poskozovani-zajmu-eu-potvrzuji-poslanci/
a
http://forum24.cz/mf-a-lidove-noviny-siri-dezinformace-okolo-zpravy-olaf-rika-pirat-michalek/
nebo i
http://forum24.cz/zdechovsky-odmita-ze-by-mu-olaf-odmitl-vydat-zpravu-k-capimu-hnizdu/

Taky sledujete zoufalé mlžení "zaměstnanců AB" na ministerstvech, v parlamentu i v jeho novinách?

Nahoru

Re: Příští prezident

Tou holí mávat neměl. Olaf mu také ublížil. To druhé kolo, to bude nervák. Co ale potom. Pět let!

Nahoru

Re: Příští prezident

Řekl bych, že pět let a úhrada 50 milionů by byl přiměřený trest. Obyčejný člověk to dostane i za daleko menší podvody.

Nahoru

Re: Příští prezident

A vy si myslíte, že bude-li Zeman zvolen, že přežije celých dalších pět let? Já si to nemyslím.

Nahoru

Re: Příští prezident

Těch předvolebních průzkumů je spousta. Třeba ten,který dokladuje,že elektorát Zemanův jsou většinou lidé vyššího věku a nižšího vzdělání. Je to pravda,či ne?
Uvidí se,až budou sečteny všechny hlasy. Na Slovensku to měl Fico taky jasné a nevyšlo to. My jsme jiní než Slováci,kteří nás v mnohém nejen dohnali,ale i předčili,což jim ze srdce přeju. Pokud bude zvolen současný prezident, svět se nezboří,nejsme nějak významná země,ač si to o sobě myslíme a on už vůbec není žádný státník,ač si to o sobě myslí s ubývajícími psychickými silami a postupujícím mozkovým onemocněním čím dál tím více.
Hezké dny!

Nahoru

Re: Příští prezident

Legitimace v kůži členů ODS, Bamberg, krach akce "Čisté ruce", privatizace Mostecké uhelné, akce Olovo proti Petře Buzkové, kontakty s Mrázkem, útěk zadním vchodem po neúspěšné prezidentské volbě 2003, Lánská schůzka s Haškem, korunovační klenoty a viróza, vulgarismy k...da , vyznamenávání kamarádů(Ringo Čech apod.), Peroutka, kalašnikov a Sobotka, lži ohledně zmeškaného pohřbu prezidenta Kováče a mnoho dalšího...

Tohle volit nebudu a pochybuji, že někdo z dalších kandidátů má takovou minulost za sebou. I když, podobně se profiluje bývalý spolupracovník v N.Boru dobře známé Bobošíkové. Jeho pravomocně odsouzený mluvčí antisemita Adam B. Bartoš teď veřejně oznámil, že Ovčáček je homosexuál.
I když byly zde také názory, že... P.Hannig mi mluví z duše.

Nahoru

Re: Příští prezident - svět se nezboří...

- ale bylo by pěkné, kdyby český prezident konečně zas přestal být ozdobou humoristických příloh světového bulváru.

Nevím, kde bere místní politolog jistotu pro svou chmurnou předpověď na příštích 5 let, když i tohle vypadá docela pravděpodobně:
http://forum24.cz/blizi-se-vyprask-milose-zemana/

Nahoru

Re: Příští prezident

Většinou necituji, ale výroky průkopníka celostní mediciny MUDr. Hnízdila jsou trefné

„Jestli něco symbolizuje českou mentalitu, tak je to pan prezident Zeman. V přímé volbě ho volila nadpoloviční většina voličů – lidí, kterým imponuje arogance, populismus, alkoholismus, kuřáctví a manipulace. Takových je u nás poměrně dost. Nedělejme si iluze – nelze spasit většinovou část národa. Lidem, kterým imponuje Zeman, není pomoci. Oni o pomoc ani nestojí. Je to impozantní postava, má charisma vůdce, mluví pomalu, hlubokým hlasem, říká jednoduché věty, nenutí k sebereflexi a k přemýšlení. Takový táta slabochů, lenochů a alkoholiků.

Ale abychom měli trochu optimismu
„Zeman, ale i Klaus mají důležitou společenskou roli. A nejen negativní. Jsou akcelerátory společenského rozkladu. Díky nim dosáhneme velice brzy absolutního dna a dostaneme šanci se od něj odrazit. Záleží na tom, jestli ji využijeme.“

Nahoru

Re: Příští prezident

Jestli dobře chápu ten balast výše, tak jediný správný kandidát podle zdejších správných diskutérů je Drahoš. Nu, i pro mě se zdá být přijatelný, mimo jiné tedy. Ale dotaz pro místní všeznalé odborníky - jak je to s jeho brýlemi, zachytil jsem někde zprávu, že nejsou dioptrické, že je má jen pro "okrasu". Považuji to za malichernost a nechce se mi to hledat, vysvětlíte? :-)

Nahoru

Re: Příští prezident

Dnes vyšla kniha o prvním roku vládnutí D. Trumpa. Vyznívá z ní , že tak trochu dětinského rozumu. Trump to rázně označil za balast a sám o sobě napsal, že je lidský genius.
Trump: "Jsem nejen chytrý, jsem génius, stabilní génius!"
Je dobře, že mezi sebou máme stabilně geniální lidi, kteří to náležitě o sobě dají vědět !

Nahoru

Re: Příští prezident

Ad brýle - vyjádřím se jako bývalý prodejce optického zboží.
Brýle už jsou brány jako módní doplněk a na světě existuje spousta lidí, kteří je čistě jen kvůli tomu nosí. Kdyby tak nefungovaly, nosí všichni stejné příšerné obří mouchy na pokladnu.
Je to na identické úrovni jako barvení vlasů, používání rtěnky a podobně. Prostě péče o zevnějšek.
A posuzovat někoho podle toho, jestli nosí brýle... no, to je na úrovni zrůdy, která si říkala Pol Pot.

Nahoru

Re: Příští prezident

Abych trochu vyvážil moldavitovu neutuchající kritiku Zemana přidám pouze vybraná kladná hodnocení Zemana od jeho prezidentských předchůdců V.Havla V. Klause. (zdroj : časopis Téma /leden 2016 )
Jedno mu ovšem upřít nelze : ze všech českých politiků byl asi nejlepším řečníkem . Říkal někdy banality ,povrchní věci nebo dokonce nepravdy, ale říkal to vtipně, zásadně spatra a dobrou češtinou. Jemu se nemohlo stát, že by mu ve větě chyběl podmět nebo přísudek .Říká o Zemanovi Havel .
A Klaus : On je neuvěřitelná mixáž mimořádných schopností a podivných výpadů. Je mimořádně dobrý řečník. Je mistrný řečník. Půl hodiny mluví spatra ,a nikdo netuší, že nečte připravený text, protože ani jednou nepoužije nesprávný slovosled. Podle Klause se Zeman "odvažuje k ostrým soudům v zahraniční politice, a to já -jakkoli jsem byl kritizován za některá témata - jsem se do řady jednotlivostí zahraniční politiky vůbec nepouštěl ." Zeman ho překvapil prý tím, že při svém zdravotním stavu jezdí hodně do ciziny.
Umí mluvit velmi obratně spatra a to mu, myslím, ostatní politici spíš závidí.

Nahoru

Re: Příští prezident

Banality, povrchní věci, nepravdy (= lhaní!), podivné výpady - to má bejt pochvala?

Samozřejmě: ideál je vyváženost formy (řečnické) a obsahu (státnického). Ale pokud má být jedno z toho nedostatkové, snad i zahradník by měl politikům prominout spíš méně dokonalou formu. Protože rozhoduje obsah. Když mistrný řečník šíří populistické banality a lže, je pro zemi o to nebezpečnější.

Nahoru

Re: Příští prezident

To byla jen sporá kladná hodnocení, samozřejmě v tom článku bylo o dost víc záporných :-) Na několika stranách časopisu toho bylo ale zajímavého mnohem víc . Co říká Havel o Zemanovi, co Zeman o Havlovi ,co Havel o Klausovi a Klaus o Havlovi, co o sobě navzájem říkali Zeman s Klaus. Pamětníci si ty vzájemné vztahy
pamatují a je to pěkné počtení i když ledascos už se lidem dnes nepřipomíná.

Nahoru

Re: Příští prezident

....Považuji to za malichernost a nechce se mi to hledat, vysvětlíte? :-)
Je to o tom, zda obětuji pár minut tomu, abych si věci ověřil. Tady to byl Google a několik vteřin
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prekvapive-priznani-kandidata-drahose-nosim-falesne-bryle-29525
deset měsíců staré a nabýt líný.

Nahoru

Re: Příští prezident

Když si ale dá někdo tu práci
Alexandr Babiš - spolupracovník StB, krycí jméno Miki, bratr Andreje, Libor Široký - příslušník StB, hodnost kapitán, č. 217340, dozorčí rada Agrofertu, nějaký čas předseda, Alexej Bílek - vysoká škola ÚV KSČ, vazby na StB, člen představenstva Agrofertu a v dalších statutárních orgánech firem Babiše, Vilibald Bílek - registrován StB, číslo svazku 5687 a 31876, kryci jméno Richter Villi, otec Alexeje Bílka, Hermína Bílková - krycí jméno Mona, č. svazku 688318, matka Alexeje Bílka, František Janů - krycí jméno Fišer, č. svazku 35389, představenstvo Agrofertu, zakládající člen, Roman Karlubík - krycí jméno Janovic, č. svazku 38838, člen představenstva Agrofertu a v dalších Babišových firmách, Jan Kadaník, otec Jiří Kadaník - spolupracovnk StB, krycí jména Emil, Jirka a Zástupce, Jan členem představenstva Agrofertu, Josef Kubů - krycí jméno Luňáček, člen I správy SNB, agent StB ve Vídni, zakládající člen Agrofertu, Radmila Kleslová - příslušník Stb, služební číslo 2400361, členka ANO, pracuje pro firmy Babiše, František Telička - spolupracovník StB, krycí jméno Terno, č. svazku 19733 a 125106, otec europoslance Teličky za ANO, Dragutin Pelikán - agent StB, krycí jméno Drastík, číslo svazku 13228, otec ministra Roberta Pelikána člena ANO, Richard Brabec - agent StB, krycí jméno Soukup, č. svazku 651836, otec ministra Richarda Brabce člena ANO, Adriana Krnáčová členka ANO - matka Marie spolupracovník StB, otec Jan Gutleber - agent StB, svazek T1577, Ivan Souček - člen ANO, dosazen Babišem do firem MERO a ČEPRO, krycí jméno Suk, č. svazku 45086, Vladimír Zoul - člen ANO, Babišem dosazen do státní tiskárny cenin, v záznamech VKR veden pod číslem 147110...

Nahoru

Re: Příští prezident - Styďte se, AntiZemanovci!

Je neuvěřitelné a hluboce smutné, jak někteří lidé (bohužel i zde v HP) ošklivě hovoří o nejlepším, nejinteligentnějším a lidem nejmilovanějším prezidentovi v českých dějinách, panu Miloši Zemanovi. S mimořádnou pozorností jsme zaznamenali relaci na DVTV, které poskytla všem prezidentským kandidátům rovnocenný prostor na exkluzivní rozhovor. Po shlédnutí jsme názoru, že i ten největší kritik a nepřítel našeho prezidenta by se měl stydět! Každá z myšlenek a každičké slovo, které v relaci zazněly, jsou hluboce pravdivé, doslova křišťálově čisté, motivující, inspirující, oslovující! Bez nadsázky říkáme, že naše republika a český lid mají to štěstí a výhodu hodnou závisti celého světa (vyjma snad USA), že v čele nás stojí doslova génius, fyzicky a především duševně nadstandardně vyrovnaný!

Odkazy také moc nemusíme, ale rádi a nezištně dáváme na relaci link, ať škarohlídi prozřou!

https://video.aktualne.cz/dvtv/exkluzivni-rozhovor-s-kandidatem-na-prezidenta-milosem-zeman/r~97df9d20f23a11e7afac0cc47ab5f122/

Nahoru

Re: Příští prezident

Jste přehlédl zas nadpis moldavite. Tady se diskutuje o příštím prezidentovi. Ty vaše objevy ze seznamů STB, si myslím , na i-novinách už nikoho kromě vás nezajímají. Tak k čemu to ?

Nahoru

Re: Příští prezident

Nemluvte za ostatní. Pokud jste to nepochopil, je to ukázka, co Zeman (krycí jméno Man) podporuje a prosazuje. Jak je to krásně propletené. A propo...už má Mynář tu prověrku? Bez ní ho přeci Zeman slíbil vyhodit. Ten přiznaný sto milionový majetek snad stačí
Neměli by se jmenovat --Stb? ANO!

Nahoru

Re: Příští prezident

Pan Drahoš představil svůj tým, mnozí jsou moje krev :o)))
https://www.novinky.cz/domaci/459809-drabova-barta-kolar-nebo-kovanda-drahos-predstavil-poradni-tym-na-hrad.html

Když si představím Mynář, Ovčáček,, Nejedlý, Šlouf, Čuba, čínský soudruh...

Nahoru

Re: Příští prezident - Slova Pavla Rychetského

Na Hradě se kolem toho, kdo je zrovna prezidentem, formují vždy skupiny lidí, které nejsou schopny s prezidentem vést dialog včetně kritických postojů. Uvedl to předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v dnešním rozhovoru pro server iRozhlas.cz. "Funkce prezidenta má asi negativní vliv na osobnost člověka, protože všichni tři čeští prezidenti po čase výkonu funkce vyžadovali, aby kolem nich byli jenom 'přikyvovači'. Z Hradu se vytratil dialog," míní někdejší místopředseda Zemanovy vlády Pavel Rychetský.

Zároveň Rychetský vyjádřil obavy z poměrů na Hradě. "Pokud mám z něčeho obavy, tak z kohorty panošů, která funguje na Hradě kolem pana prezidenta," řekl serveru v souvislosti s nominací svého nástupce. "Nevylučuji, že mají svého koně," poznamenal.

V rozhovoru kritizuje také příspěvky mluvčího současného prezidenta Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka na Twitteru. Úředník, který na soukromém Twitteru vyslovuje hodnoticí soudy o ústavních činitelích, by měl být podle něj během jedné hodiny vyhozen. CL21 dodává: jaký pán, takový jeho milec... Výčet Moldavita výše se vším naprosto perfektně koresponduje!

Nahoru

Re: Příští prezident

No tak schválně ,vyzývám , ať se ozvou ti, které vaše objevy ze seznamů STB zajímají. Já bych uvítal,
kdybyste napsal raději něco nového - objevného o některém z devíti prezidentských kandidátů.
Klidně se přiznám, že já jsem nepochopil, o co vám vlastně jde .

Nahoru

Re: Příští prezident Miloš bezkonkurenčně vede.

Diskuse je vedená o příštím presidentovi velmi úspěšné ČR.
Poslední průzkum uvedený na ČT 1 před několika minutami tvrdí, že to vyhraje opět Miloš Zeman. V prvním kole
určitě. Pro voliče MZ dobrá zpráva.
Na videu ( viz níže) řekl Miloš voličům ( tj. těm , co ho volí, vše co potřeboval říci. Ti co jim opovrhují, jim mohou při poslechu tohoto videa, znovu opovrhovat. Je to volba na 5 let!
https://video.aktualne.cz/dvtv/exkluzivni-rozhovor-s-kandidatem-na-prezidenta-milosem-zeman/r~97df9d20f23a11e7afac0cc47ab5f122/

Dobrá zpráva z vlády je, že důchodci i studenti budou moci jezdit zdarma vlakem.

Nahoru

Re: Příští prezident - Transparency International ČR

"Zeman vede kampaň v řádech desítek milionů už nyní, mate veřejnost", uvedli dnes mj. představitelé Transparency International ČR. Nejtransparentnější kampaň má Michal Horáček. Miloš Zeman je naopak bezkonkurenčně na posledním místě jako zcela netransparentní. Lidově řečeno "lže kudy chodí", takže u současného prezidenta nic nového, vlastně každodenní norma...

Nahoru

Re: Příští prezident - Transparency International ČR

Když máte tyto informace , je třeba na něj podat trestní oznámení. Žijeme v právním státě.

Žeňte ho k odpovědnosti!

Nahoru

Re: Příští prezident

A soupis významných bývalých STBáků od moldavita je tu proto, že je to jedna parta se současnou hradní kohortou. A kdopak tu nekampaň asi platí?

Nahoru

Re: Příští prezident

Heslo února 48 bylo : "AŤ platí bohatí."
Nekampaň platí bohatí a nikdo je k tomu nenutí. Je to hobby. Mohou v tom být i prsty z hazardu, nebo z ANTIEET.

Nahoru

Re: Příští prezident

Heslo roku 68 bylo : "Nechcem tady Ivana "
Dnes přidáváme :"Tak nevolím Zemana."

Nahoru

Re: Příští prezident

Já zaznamenal včera 2 donátory pana Drahoše, každý věnoval 650 000 Kč . Jsou to Lázně Jáchymov a Lázně Luhačovice. Zároveň s tím i tvrdou kritiku , že zdravotnická zařízení s příjmy za pojištěnce od zdr.pojišťoven
přesouvají takto veřejné prostředky na volební kampaň.

Nahoru

Re: Příští prezident

Lázně jsou také hodně financovány samoplátci. Mají soukromé majitele. Je to jejich věc. Nejsou to žádné veřejné prostředky. Jak jste na to přišel?

Nahoru

Re: Příští prezident aneb ZEMAN & SVINĚ

Včerejší velice výživná a nepochybně zdařilá zpráva Holcátova koncilia o mimořádně dobrém zdravotním stavu Miloše Zemana - prý další funkční období vydrží - natěšeného pacienta patrně inspirovala k neméně výživnému proslovu na slavnostním večeru na Pražském hradě k zahájení oslav 100 let Československa.

Hlava státu hodnotila různé milníky v historii republiky. Nekomunističtí ministři, kteří v roce 1948 podali demisi, byli podle jeho slov blbí, Alexander Dubček patřil mezi ty, kteří se v roce 1968 podělali hrůzou, pád komunistického režimu v Československu nezpůsobilo disidentské hnutí Charta 77, ale sovětský vůdce Gorbačov, za což bychom mu měli vyjádřit svoji úctu atd.

Prezident také parafrázoval zásadu mnohých z prvních let normalizace, a to "musím zůstat ve své funkci, protože jinak by tam přišla ještě větší svině, než jsem já". Tato zásada vedla k hluboké zkáze tehdejšího Československa a k hluboké demoralizaci, uvedl prezident. (zdroj: Aktuálně.cz)

Tak si v souvislosti s kandidaturou MZ na další funkční období říkáme, zda ona zásada "musím zůstat ve své funkci, protože jinak by tam přišla ještě větší svině, než jsem já" není hybatelem jeho snahy setrvat na prezidentském stolci. Pouze s výhradou, že při vítězství jiného kandidáta by to ještě větší s**** určitě nebyla...

Nahoru

Re: Příští prezident Zemanova Velká pravda

Je dobře , že to Zeman připomněl. Pád komunismu způsobil Gorbačov

„Byl to Gorbačov, který způsobil, že se rozpadlo sovětské impérium a že Československo se vymanilo ze sovětských spárů. Myslím, že bychom mu měli vyjádřit svoji úctu," dodal

Bohužel došlo pouze ke zrušení Varšavské smlouvy . A sliboval to i šéf chartistů.

V těchto volbách je zřejmě již jasno. Příští volby budou volby presidentských fikusů. Bude to nuda

Letos je to zábava .

Nahoru

Re: Příští prezident - Styďte se, AntiZemanovci!

Je známo, že Jára da Cimerman pobýval v Kolíně. Měl smůlu, v monarchii se prezident nevolil, protože je jisté, že by se jim stal v prvním kole. Ale díky genetice a jedné romantické chvilce na břehu Labe nám tyto vlohy zanechal. Jistě se historici dopátrají genetické větve až na Hrad 2018.

Nahoru

Re: Příští prezident

Rozpad sovětského impéria způsobila především šťastná konstelace několika velkých vůdčích osobností druhé poloviny 20.století,a to Margaret Tchatcherové, Ronalda Reagana ,Karola Wojtyly a M.Gorbačova. Ti první uzbrojili říši zla a s Gorbačevovou pomocí( on si v podsatě ten rozpad nepřál,působil jako dobrý katalyzátor) kolos na hliněných nohou padl. O Janu Pavlovi II. a jeho nesmírnému vlivu a respektu i u nevěřících,se netřeba rozepisovat.

Nahoru

Re: Příští prezident

K výčtu vůdčích osobností bych přidal ještě H. Kohla a F. Mitteranda

Nahoru

Re: Příští prezident

Tak se sešla ČSBS , bývalí ochránci socialistických hranic (KČP) a pod. a vydali společné prohlášení.
Jediný pokračovatel českých tradic a odkazu vzniku ČSR je nejkomplexněji vyjádřen v osobě Ing. Miloše Zemana, CSc.

Proto vás, občany České republiky, spolky sdružené ve Vlasteneckém fóru vyzývají - volte takového kandidáta na prezidenta České republiky, který se za svou minulost nestydí( vulgarity, křivé nařčení, lhaní, opilecké excesy, nesplněné sliby), nebude se před nikým hrbit (jako Putinem,či Si Ťin-pchingem) a ani Českou republiku nikomu neprodá (třeba Číně, nebo jako Ukrajinu Rusům).
A když ho zvolíte, garantujeme vám, milí Češi, že vás už Číňani v Praze mlátit nebudou. Naši bojovníci, bývalí strážci hranic míru a socialismu, veteráni naší Lidově demokratické armády, to jistí. Další na Aeronetu News.

Nahoru

Re: Příští..... Tak hovoří pravděpodobný vítěz voleb Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman, který bude už v pátek obhajovat funkci ve volbách, tvrdí, že o podporu v kampani nežádal. Nicméně iniciativy svých podporovatelů si váží. Podle prezidenta by bylo dobré zprávu OLAF k Čapímu hnízdu zveřejnit. MF DNES se Zemanem hovořila v rámci rozhovorů se všemi prezidentskými kandidáty.

https://volby.idnes.cz/milos-zeman-prezident-rozhovor-kampan-olaf-capi-hnizdo-piz-/prezidentske-volby-2018.aspx?c=A180110_141527_prezidentske-volby-2018_jkk

Nahoru

Re: Příští prezident / souhlas se Štěpánem Malátem:

"Miloš Zeman patří do důchodu. Nepatří na Pražský hrad. O důvodech by se dalo popsat mnoho, mnoho, skutečně mnoho řádků. A nebo stačí sledovat kterýkoliv den jakékoliv jeho vystoupení. Jen za poslední čtyři dny zvládl urazit Alexandra Dubčeka, ministry, kteří v roce 1948 na protest proti komunistům opustili vládu, urazil také homosexuály a několik dalších skupin obyvatel i jednotlivců. Prezidentem by měl být člověk, jehož fotografii ukážete svému dítěti a s hrdostí řeknete: tohle je náš pan prezident, zapamatuj si to. Udělali jste to někdy v posledních pěti letech? Ne? Je na čase zvolit toho, o kom to můžeme říci."

http://forum24.cz/uz-je-toho-divadla-az-moc-babis-patri-pred-soud-zeman-na-vysocinu-pak-bude-lip/

Nahoru

Re: Příští prezident

Was ist das "hodně"????
Ve výroční zprávě Lázní Luhačovice, a.s. za rok 2016 (kterým 100% patří také Lázně Jáchymov s.r.o. a 1 další firma) je uvedeno, že: "... poskytnutí léčebné péče zdravotním pojištěncům ... částečně vytěsňuje pobyty samoplátců ...". Bližší podíl není uveden.
Ale je tam uvedeno, že mají konsolidovaný obrat téměř miliardu a zisk po zdanění cca 119 milionů. Ještě žádají o státní dotace (IROP) a soudí se s městem Luhačovice ...
:-))))))))

EDIT: opět se to zařadilo jinam ...

Nahoru

Re: Příští prezident

Mě ten seznam zajímá. Pěkné bratrstvo kočičí pracky! :-(

Nahoru

Re: Příští prezident Zeman má volební potenciál 49 %

https://www.irozhlas.cz/volby/prezidentske-volby-2018-volebni-pruzkum-zeman-drahos-prvni-druhe-kolo-kantar_1801082030_haf
Poslední průzkum: Zeman má podporu 42,5 %. Volební potenciál dokonce 49%.
Budou to nervy!
Je to neuvěřitelná volba na 5 let.

Nahoru

Re: Příští prezident

Das ist ... Lázně Luhačovice, a.s,Lázně Jáchymov s.r.o.
Po lopatě...akciová společnost a společnost s ručením omezeným, 96% akcií drží slovenská firma, stát 0%.
Kde hospodaří se státními prostředky? To třeba vy v České Lípě, když proplácíte nějakou stavební firmu za činnost pro vás, tak hospodaří s veřejnými prostředky? A nemůže sponzorovat třeba sportovce?

Nahoru

Re: Příští prezident Babiš bude volit Zemana

To by Zemanovi mohlo pomoci a mohlo by se slavit již v prvním kole.
Když to nevyjde na 50 a něco. Tak se bude slavit v kole druhém. Tam bude velmi napínavé.

Budou to velké oslavy buď na jedné, nebo na druhé straně. V každém případě budeme slavit. Vždyť si demokraticky zvolíme pana prezidenta.

Nahoru

Re: Příští prezident aneb Watson "zahradník" vyšetřuje:

Tak "zahradník" prý až 8. ledna zaznamenal mezi dárci Jiřího Drahoše lázně, a s. Chot je taky hned na koni.

Fakta: 8. června (!) 2017 darovaly lázně Jáchymov a Luhačovice shodně po 650.000.-, jak lze snadno ověřit na otevřeném účtu kandidáta. Kdyby za tím byla nějaká levárna, už by se to veřejně propíralo půl roku.

Než tady začnou šířit svoje temná podezření, měli by se oba pátrači podívat třeba na ceník jáchymovské radonové kúry pro samoplátce (jezdíme tam s manželkou v každém druhém roce a potkáváme tam převážně cizince: Němce, Rusy i třeba arabské pacienty).

Je to tedy jen zoufalá snaha najít nějakou "špínu" a ovlivnit méně přemýšlivé voliče (viz taky pověstné ne-dioptrické brýle). Svatá prostoto...

Ostatně soudím, že "zahradník" ani s. Chot nikdy neuvažovali o tom, že by snad akademika Drahoše volili.

Nahoru

Re: Příští prezident

Pane Tichý , nemáte pravdu. Nemám snahu " zoufale hledat špínu ", napsal jsem zprávu , kterou jsem zaznamenal , žádná moje kritika v tom není - račte si prosím znovu přečíst .
Pravdu ale máte, že akademika Drahoše bych si nevybral. Měl bych jiného akademika , ten by se vám ale nelíbil a zatím bohužel nekandiduje.

Nahoru

Re: Příští prezident - o zbabělém alibismu

Účastník diskuze tady upozorní na článek nebo informaci odjinud - a zvolí jednu z možností:

1) Připojí jednoznačnou (někdy ironickou) poznámku, že je to nesmysl, s kterým nesouhlasí. Zveřejňuje to tedy jako odstrašující případ, aby vyjádřil svůj odlišný postoj k tématu.

2) Nepřipojí nic. Pak to nelze chápat jinak než jako jasný souhlas s citovaným postojem. Autor to rozšiřuje, aby se to dozvěděli další čtenáři, například s. Chot. ("Já zaznamenal včera 2 donátory pana Drahoše ... Zároveň s tím i tvrdou kritiku.")

Jinou možnost u zodpovědného člověka nepředpokládám, "zahradníku".
Podobnou taktiku, že nás jen upozorňuje na "zajímavé články", o kterých si ale sám "vůbec nic nemyslí", používá i jiný účastník zdejší výměny názorů...

Nahoru

Re: Příští prezident

Zapomněl jste 3)
Účastník diskuze valí svůj jediný správný názor do ostatních a nepřipouští, že co člověk to názor.
Drahoš - zadarmo drahej :-)
Nebuďte tak nervózní, volby dopadnou...... dobře.

Nahoru

Re: Příští prezident

Starý lišák před volbami plní přání těch, co volali po stojedničce.

Nahoru

Re: Příští prezident / "zahradníkovi"

PS: Vždycky znova mě udiví, jak snadno a rychle opustíte svoje tvrzení a začnete "diskutovat" o něčem úplně jiném. (V mé kategorizaci jste tentokrát velkoryse "jakoby přehlédl" první řádek, na který vaše možnost 3 vůbec nenavazuje!)

PPS k předmětu sporu: Právníci z týmu Jiřího Drahoše průběžně sledují všechny sponzorské dary, aby byly v souladu s pravidly a zákonem. A podezřelé platby okamžitě vracejí.
Ta vaše "tvrdá kritika" (navíc bez uvedení zdroje) je tedy jen nepodložená, lživá a sprostá pomluva.

Nahoru

Re: Příští prezident

Možná nám ideologicky spojení pánové zahradník a Chot něco řeknou ke spřízněné "hradní kohortě" pánů Mynář, Srp, Nejedlý a Veleba, která založila spolek Přátelé Miloše Zemana, z.s. Ta dala Zemanovi také dar.Konkrétně se jedná o 8 045 525 Kč. Přitom dle výročních zpráv nevyvíjí žádnou činnost. Jednatel je Mynář.
Dále by mohli vysvětlit slova svého soudruha, bývalého milicionáře Valenčíka pro Parlamentní listy
Vláda globální moci.
Okrádání lidí, geopolitické lumpárny, ponižování. A když na to přijde, klidně nás vyhladí. Docent Valenčík natvrdo popsal, co nás čeká, pokud nevyhraje Zeman
Kdo nás vyhladí?

Nahoru

Re: Příští prezident

Souhlasím s panem Tichým, že vrah je zahradník a bude se muset smířit s tím , že voliči zvolí v 1. kole Zemana., což mu umožní popsat hodně papíru, jak to nedopadne v 2. kole.
Vyhraje to Zeman a když to nevyhraje Zeman, tak to vyhraje pan Drahoš.
No není to nádhera? Je to nádhera. Republika vstupuje do 2. stovky a bude mít demokraticky zvoleného presidenta.

Budeme slavit!!!

Nahoru

Re: Příští prezident - MŮJ NEBO TVŮJ?

Zpravidla si s "nadšením" užívám fyzické a psychické neduhy a proto se snažím eliminovat vše, co by zavdalo živnou půdu k infarktu nebo mrtvici. Úkol je to vskutku těžký až nadlidský... Vzájemná slušnost je stále více tak vzdálená jako bezpečnostní prověrka předních státních úředníků a stále více méně častá než počet bývalých aktivních stbáků a podvodníků v nejvyšších ústavních postech. Od nikoho primárně neočekávám ani nežádám názorové souznění, to i v případě dlouholetých manželů, partnerů či nejlepších přátel není nutné, naopak by bylo fádní a nudné. Slušnost bych si ovšem přál. Normou se žel stává reagovat na jiný názor plivnutím, zesměšněním, znevážením, dehonestací. Možná z pohodlnosti, hlouposti, absence vlastní sebeúcty, vnitřního pocitu méněcennosti, snahy vyrovnat se svým adorovaným (některým) představitelům našeho státu.

Jsem přesvědčen, že tím vším lze charakterizovat prezidentskou kampaň. Současně jsem přesvědčen, že lví zásluhu na tomto stavu má současný prezident a současný předseda vlády bez důvěry. O úrovni médií se raději nešířím. Rozumím, že ten či onen mají jiný názor, to je naše vzájemné právo. Dnešní první kolo prezidentské volby možná bude vypovídající, možná nikoliv, osobně budu rád, bude-li i druhé, to důležitější kolo. Názory zde v HP, slovy jednoho z komentujících, jsou velice výživné. V mnoha jiných názorech s nimi nemusím být ve shodě, ale u tohoto téma (Příští prezident) se většinově shoduji s názory paní Šepsové, pana Tichého, Jiřího Waltra a lidového občasníku CL21.

Uznávám, že to není příliš slušné, je to však přímo z úst současného prezidenta - viz komentář CL'21 výše, ale jsem stále více přesvědčen, že pan Zeman vskutku má jako hlavní mantru zásadu "musím zůstat ve své funkci, protože jinak by tam přišla ještě větší svině, než jsem já" a stejně tak si myslím, že se mýlí... Nejenom z úcty ke stoletému výročí Československa a z úcty k historii Pražského hradu, mám přání, aby se Pražský hrad (nejenom) konečně dočkal sanitárního dne, aby "kohorta panošů", slovy předsedy Ústavního soudu (to by byl podle mého názoru skutečný PAN PREZIDENT s úctou), odešla do dálav, aby svět ČR nevnímal jako exota... V opačném případě život půjde dál, neméně vesele, neméně slušně a vůbec...

Všem přeji dobrou pohodu a zdraví, k tomu alespoň špetku vzájemné slušnosti!

Nahoru

Re: Příští prezident

No za ty "zdravotní pojištěnce", rozumíte???
Pro jistotu jsem tam připojil také info, že žádají o dotace z veřejných peněz na svůj soukromý kšeft ...

PS. pokud se to opět špatně zařadí, tak tato poznámka patří k: 11. Leden 2018 - 13:24 | moldavit

Nahoru

Re: Příští prezident aneb Watson "zahradník" vyšetřuje:

Také nehledám "špínu". Proč by?! Jen poukazuji na fakt, že soukromá firma, jejíž nemalou část příjmů tvoří veřejné peníze, veřejné zdroje, financuje ne tak malou částkou volební kampaň jednoho z kandidátů. A dopustím se úvahy: kdyby ty peníze poslala M. Zemanovi - to by byl jekot a virvál - a obávám se, že ani Vy byste nezůstal stranou ...

Patří k: 11. Leden 2018 - 15:33 | Jan Tichý

Nahoru

Re: Příští prezident- zpříjemněte si čekání na výsledek filmem

V novoborském kině se dává do neděle od 20. hod film Nejtemnější hodina s neuvěřitelným Gary Oldmanem v roli W. Churchilla, který byl výjimečnou osobností, s kterou se málokdo může srovnávat. Píšu to do této kolonky z důvodů,že se jedná o film o politikovi, film o rozhodování se ,o odpovědnosti ,o státnictví atd. Děj se odehrává v květnových dnech 1940,ode dne,kdy byla Chamberlainovi vyslovena nedůvěra a WCH zvolem premiérem,až po spuštění operace Dynamo. V ní se,jak známo,podařilo dostat zpět BES( Britské expediční sbory) z Dunkirku,což je považováno za zlom ve válce a jedním z hlavních důvodů,proč Hitler nakonec prohrál. Ty dva květnové dny kolem 26.5.1940,kdy se na jeho rozkaz německé tanky stáhly a nepostupovaly směrem k bažinám při ústí řek,se v budoucnu šeredně nevyplatily.Anglii se podařilo pomocí několika torpédoborců a stovek civilních člunů z Dunkirkské kapsy evakuovat přes 300 tis. britských vojáků a přes 100 000 francouzských,kteří pak byli posláni zpět do bojů.
Ve filmu samosebou nechybí typický břitký anglický humor typu: Je to, pane premiére, čtvrtý syn vikomta toho a toho.
Čtvrtí synové takovu nabídku neodmítají!!
A samosebou krásná ,srozumitelná angličtina.
Hezký den!

Nahoru

Re:Současný a zřejmě i příští prezident často cituje W. Ch.

Je to stylové. Současný a zřejmě i budoucí president Miloš Zeman si velmi váží W. Churchila a často ho cituje.

Nejčastějil: Bessie Braddock Churchilovi:" Sire, vy jste opilý." Churchill:" A vy jste, madam, ošklivá. Rozdíl je v tom, že já se z toho do rána vyspím."

Nahoru

Re: Příští prezident / citovat WCh nestačí

"Cituje?" - to jo. Ale "váží si?" - to by ho musel svými bonmoty a hlavně činy aspoň někdy připomínat... Nebo snad víte o analogii, která by Churchilla třeba jen vzdáleně připomínala?

Pavel Šafr to vzal od podlahy:
"Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Marek Hilšer, Michal Horáček a Mirek Topolánek (seřazeni podle abecedy) představují všichni naprosto dobrou alternativu k Miloši Zemanovi. U každého z nich převažují silné a dobré vlastnosti nad slabinami a ve srovnání s Milošem Zemanem představuje každý z nich návrat České republiky z pralesa do civilizace.
Každý z nich, třebaže různě lavírovali ohledně míry průšvihu, jaký představuje pro svobodnou společnost a demokracii Andrej Babiš, dává naději na ukončení mocenského paktu prezidenta s politickým hegemonem. Každý z nich by byl ve funkci prezidenta porážkou extremismu a buranokracie."

http://forum24.cz/prezidentske-volby-jsou-novou-sanci-pro-svobodomyslne-cechy/

Nahoru

Re: Příští prezident / pohled od sousedů

„Nejen Čechům lze přát, aby Miloš Zeman musel brzy odevzdat klíče od pražského sídla prezidenta. Byl by to dobrý den – pro Česko a pro Evropu,“ míní Süddeutsche Zeitung.

Server magazínu Spiegel svůj článek nazval „Nejhorší volba“ a připomíná v něm mimo jiné řadu Zemanových kontroverzních výroků, ať už směřovaly na adresu novinářů, abstinentů, nebo muslimů. „Když chce český prezident Miloš Zeman vtipkovat, je to často mimo – pak působí, jako by se už neovládal. Ale mnoho z toho, co třiasedmdesátiletý politik říká, je vědomá hra se záští nebo záměrná provokace.“

http://forum24.cz/nemecky-tisk-zeman-rozdeluje-jeho-porazka-by-byla-dobrym-dnem/

Nahoru

Re: Příští prezident

Pane Tichý mám to mu rozumět tak, že pan president Zeman cituje WCH , co do počtu citátů, více krát, ale neváží si jich, zatím co Vy si jich vážíte. Rozdíl je v tom, že se do rána, na rozdíl od Vás, z toho vyspí.

Já si dokonce myslím, že jsou si Ti dva pánové v lecčems hodně podobní! I v těch " ponmotech ".

Nahoru

Re: Příští prezident

Někdy mám pocit, že jsou lidé, co uléhají s panem Tichým v hlavě a ráno s tím vstávají. Dosud se z toho nevyspali.

Nahoru

Re: Příští prezident- zpříjemněte si čekání na výsledek filmem

Váš pohled na dějiny je velmi ... nu, řekněme "specifický". Tou výjimečnou osobností myslíte toho pána, který když v Bengálsku v r. 1944 zemřely hladomorem 3 000 000 lidí, tak jen konstatoval: "Hladomor nebo ne, Indové se vždycky množí jako králíci.", a ještě dodal "A proč tedy ještě nezemřel Ghándí?" ...

Nahoru

Re: Příští prezident - a WCh

No ano, váš pohled na dějiny je velmi ... nu, řekněme "specifický", s. Chote :o)))

Skutečně myslíme toho výjimečného pána a státníka, který navzdory Chamberlainům hájil Británii, Evropu a civilizaci v době, kdy America First se ještě izolacionisticky držela stranou a komouši se Stalinem v čele Hitlera ekonomicky i ideologicky podporovali.

Nahoru

Re: Příští prezident

Pokud srovnáme volby 2013 a 2018, Drahoš jako protivník Zemana 2018 dosáhl v prvním kole větší podpory než Schwarzenberg jako protivník Zemana 2013. Zeman má po 5 letech silnějšího soupeře než byl Schwarzenberg. Dalším Zemanovým soupeřem ve druhém kole bude kromě Drahoše Zeman sám a účtování za jeho 5 lety. Můžeme se těšit na příštího prezidenta, jiného než Zeman, domnívám se.

Nahoru

Re: Příští prezident

Dovolím si přidat přesná procenta prezidentské volby 2013 podle údajů ČSÚ.
1.kolo Zeman 24,21 % - 1.kolo Schwarzenberg 23,40 % - rozdíl necelé 1%
2.kolo Zeman 54,80 % - 2.kolo Schwarzenberg 45,19 % - rozdíl přes 9%

Dneska v aktuálním čase 1. kolo : Zeman 38,67 % - Drahoš 26,55 % --- rozdíl cca 12 %

Nahoru

Re: Příští prezident / PS

Víc teď vypovídá součet procent těch kandidátů, kteří vyzvali své voliče k podpoře JD.

"O jménu příštího prezidenta rozhodnou dva faktory: kolik voličů Pavla Fischera, Marka Hilšera a Michala Horáčka půjde za čtrnáct dní volit. A zda není někde skrytý “balík” voličů Miloše Zemana, kteří k prvnímu kolu nešli (protože jeho postup byl jistý) a které by stávající prezident mohl teď zmobilizovat."
(Kamberský, LN)

Nahoru

Re: Příští prezident

Reagoval jsem na srovnání voleb 2013 a 2018 od Born in Bor .Raději bych nepředbíhal a držel bych se současných reálií.
Pro zajímavost - volby v NB
Zeman 36,19 - Drahoš 24,99.
Volby občanů CL - Zeman 42,52 - Drahoš 23,94
( zdroj : volby 2018)

Nahoru

Re: Příští prezident

Jasno bude opravdu až 27.1.2018 kolem 17 hodiny. Boj je vyrovnaný. Ovšem pod 40% v prvním kole pro současného prezidenta jsem nečekala a myslím,že on a jeho okolí už vůbec ne.
V medicíně se používá výraz Signum mali ominis-špatné znamení. Špatným znamením jest i to,že krysy opouštějí loď,která se může potopiti, jako první. Dnešní prohlášení našeho vrcholného politika,že má prezident Zeman jasně deklarovat,že nechce orientaci země na východ a že do Ruska a Číny jezdí jen pro podporu českých podnikatelů a že by se měl distancovat od některých svých spolupracovníků,takovým znamením může být.
Hezký večer!

Nahoru

Re: Příští prezident

Miloš Zeman je jedním z největších politických škůdců české společnosti posledních více než dvaceti let.
Vy, kdo netrpíte politickou sklerózou, jste dozajista nezapomněli na nesnesitelnou špínu, sprostotu, zákeřnost, lži, podrazáctví a mstivost, které jsou nedílnou součástí "kultury" tohoto člověka.
A vy, kteří jste na to zapomněli, si to laskavě připomeňte. Moc práce to nedá.
Protože ten, kdo byl špína chlap v minulosti, jím bude pořád.
Jiří Drahoš má na rozdíl od Zemana čistý štít.

Nahoru

Re: Příští prezident

Zeman už zase lže. Prý ho podpořil dokonce Karel Gott. Ten to ale popřel, nikoho jsem nepodpořil.
Pravda, tuto lež našel Ovčáček v Parlamentních listech.

Nahoru

Re: Příští prezident, pro pana Chota

§ 13
Výdaje zaměstnanecké pojišťovny
(1) Výdaji zaměstnanecké pojišťovny jsou
a) platby za hrazené služby podle smluv uzavřených s poskytovateli,
b) platby jiným zdravotním pojišťovnám anebo jiným subjektům na základě smluv o finančním vypořádání plateb za hrazené služby poskytnuté pojištěncům zaměstnanecké pojišťovny,

Snad již dál diskutovat na téma kdo hospodaří s veřejnými prostředky nemusíme. Pletete si zdravotnická zařízení se zdravotními pojišťovnami.

Nahoru

Re: Příští prezident

První kolo jasně vyhrál Miloš Zeman.Druhé kolo, je otevřené. Vyhraje Zeman, nebo Drahoš. To je velká jistota.

Občané zvolí demokraticky jednoho z nich. Radujme se.

Nahoru

Re: Příští prezident

Jak to vidí Slováci
„Zeman za pět let ve funkci přetvořil obraz prezidenta, který už od dob T. G. Masaryka nahradil v myslích Čechů funkci krále, v jeho dokonalý protiklad: stal se šaškem. Záměrně vulgárním, zlostným a nedůstojným,“
opravdu existují téměř dva miliony Čechů, kteří ještě i dnes dají dobrovolně hlas politikovi, který je karikaturou všeho, čím by politika měla být?“ klade si otázku autor komentáře.
Zeman využije celý arzenál své vynalézavé zloby,“ napsal list. „Od této chvíle jsou možné pouze dva scénáře: Zeman nebo Drahoš. Vítězstvím Drahoše ukáže česká společnost sobě sama (a světu), že ještě stále má zdravý pud sebezáchovy, vítězství Zemana bude naopak důkazem, že ho ztratila,“ dodal Denník N.

Uvidíme, jak oslavíme těch 100 let. Možná jako šašci Evropy. Jsou tací, co se možná budou radovat.

Nahoru

Re: Příští prezident, pro pana Chota

Naopak. Začínám mít pocit, že Vy si plete všechno ...

Patří k: 14. Leden 2018 - 10:39 | moldavit

Nahoru

Re: Příští prezident

"Slováci"?!?!
Ono na toto téma na Slovensku bylo nějaké referendum?
Nenapsal to náhodou spíš nějaký jednotlivec? Jak správně říká MZ příslušník žumpy?

Patří k: 14. Leden 2018 - 10:37 | moldavit

Nahoru

Re: Příští prezident

Začínám mít pocit, že Vy si plete všechno ...

Vy teprve začínáte?

krysy opouštějí loď,která se může potopiti, jako první. Dnešní prohlášení našeho vrcholného politika,že má prezident Zeman jasně deklarovat,že nechce orientaci země na východ a že do Ruska a Číny jezdí jen pro podporu českých podnikatelů a že by se měl distancovat od některých svých spolupracovníků,takovým znamením může být.

Nemyslím, že by Babiš (nejmenovala jste ho, proč? Strach?) byl tak hloupý popř. se takhle úplně zbytečně brzy vzdával. To je hráč zcela jiného formátu. Naopak, myslím, si, že tohle jeho vyjádření je dopředu domluvené a přesně zasazené do strategie, cílené.

Jinak jsem se díval na prohlášení Drahoše i Zemana po prvním kole, zatím co Drahoš OK, Zeman je prostě už chudák...nesmí znovu vyhrát.

Nahoru

Re: Příští prezident

No tak soudruhu, dle vás hospodaří lékaři, soukromí specialisté, soukromé nemocnice a lázně s veřejnými prostředky, protože jim za nasmlouvané výkony platí zdravotní pojišťovny. A je nemravné, aby cosi sponzorovali. Ohlídejte prosím soukromé firmy, kterým platí dle uzavřených smluv za jejich odvedenou práci Krajský či Městský úřad CL, aby něco nesponzorovali. Hospodaří přeci dle Vás s veřejnými prostředky. A co pak takový stát , který proplácí miliardové faktury veřejnými prostředky stavbu dálnic nebo vojenskou techniku, Dokonce mnohdy zahraničním firmám. To by měla KSČM v Parlamentu vůbec zakázat. :o)))
Jinak manipulace, účelové lži, vulgarita. Nedivím se, že jste se v Zemanovi vzhlédl.

Nahoru

Re: Příští prezident

Pan Beneš opět přišel s Královskými radami. Další, kdo si myslí, že soukromé subjekty hospodaří s veřejnými financemi .o)))
Jeden opravdu moudrý člověk říkal : VŠECHNO se vším souvisí.
Problém pana Beneše je, že vytrhne věci z kontextu tak, jak potřebuje a dělá z toho VŠEOBECNÉ závěry. Toho jsem si všiml dávno.

Nahoru

Re: Příští prezident

Jinak určitým referendem bylo hlasování českých občanů, kteří mají možnost žít v zahraničí pod jiným prezidentem. Od nich dostal jenom 7,5%, na Slovensku daleko méně. Zeman by se uplatnil tak akorát v Africe. I to o něčem vypovídá.

Nahoru

Re: Příští prezident

Lidová tvořivost na Facebooku
„Miloš Zeman rudý vůdce, sukovici třímá v ruce.
Podpírá ho ochranka, bobky sbírá Ivanka.
Sbírá bobky do košíku, oblbuje republiku.
Spolu s rudým Ovarem, skončí brzy pod hradem.
A z podhradí ten muž činu, potáhne na Vysočinu.
Tam si může rozjímat a své stromy objímat.
A s Ivankou do noty, budou plácat bonmoty.“

Nahoru

Re: Příští prezident: https://www.popravde.cz/

https://www.popravde.cz/

Stránku velice rád doporučuji ctěné pozornosti všem rozumným, slušným a soudným. Zaslepené, nesnášenlivé a buranství milující patrně neosloví… Lejnomety se okamžitě po ukončení 1. kola prezidentské volby spustily s mimořádným nasazením a bude jich stále více. Jejich guru pan Zeman je v tomto bohužel expert non plus ultra s mimořádnou praxí. Aktivní a v plné síle jsou falešné účty profesora Drahoše na Facebook, Twitter a různé stránky s cílem jeho dehonestace atd.; část národa tomu slepě věří nebo dokonce s nadšením tleská. Tož, máme demokracii, je to jejich, i když poněkud sebedestrukční, právo…

Nahoru

Re: Příští prezident: https://www.jiridrahos.cz/

Proti některým hnojometům najdete fakta i tady:
https://www.jiridrahos.cz/caste-otazky/

A tady je obsah stránek aktualizován denně:
https://www.jiridrahos.cz/aktuality/

Nahoru

Re: Příští prezident

Možná se mi to jen zdá, ale mnozí antizemanisté jsou ve vymýšlení urážek jaksi nápaditější a pilnější než jejich političtí oponenti. Jsou často dokonce vulgárnějši než vulgární Zeman a tím diskvalifikují sami sebe i to za čím stojí. Když sprosťák křičí koukněte na toho sprosťáka, je to jako když zloděj křičí chyťte zloděje.

Trochu to sem nepatří, ale delší dobu mi vadí sémanticky chybné používání slova demokracie, tam kde má pisatel nebo řečník na mysli svobodu nebo lidská práva. Je to velmi častý jev v poslední době.

Nahoru

Re: Příští prezident

Jen chatrné argumenty a kličkování:
http://forum24.cz/veleba-utekl-pred-otazkami-veselovskeho-pry-si-nevzpomina-kdo-platil-zemanovu-kampan/

Nahoru

Re: Příští prezident Můj komentář zmizel

Můj poslední komentář zmizel. Byla tam reakce na pana Borna. Dále zmíňka o tom , že ředitel veřejné televize podepsal nějaké prohlášení podporované ze zahraničí.

Poslední komentáře Nejvíce komentované
Re: Příští prezident přímá demokracie
před 16 min 55 sek | Josef Doškář
Re: Příští prezident
před 16 hodin 1 min | Jan Tichý

https://echo24.cz/a/SEygf/proti-rozpinavosti-babise-mantinely-demokracie-chce-hlidat-i-sef-ct-dvorak

ylo tam mimo jiné i toto:

Ze sociálních sítí:
aeronet.cz-Dnes_definitivne_skoncila_nezavislost_Ceske_televize_to_malo_co_z_ni_zbyvalo_Generalni_reditel_CT_Pet.pdf
A je to tady. Dochází k lámání chleba, nervy jsou na pochodu, rukavičky jdou dolů a masky jsou odhazovány, protože jde o všechno. Dnes došlo k naprosto bezprecedentní události, která možná ovlivní nejen prezidentskou volbu za 9 dní, ale možná i ohrozí účast prezidenta republiky v prezidentské debatě s Jiřím Drahošem na České televizi, i když není vyloučeno, že v této chvíli už může být Miloši Zemanovi jedno, jestli je hlavním problémem v ČT Václav Moravec nebo někdo jiný, protože to, k čemu dnes došlo, nemá obdoby. Generální ředitel České televize Petr Dvořák se totiž podepsal pod politický manifest neziskového uskupení Rekonstrukce státu [1], který má název “Mantinely demokracie” a jde celkem o 19 mantinelů, které by politici nikdy neměli překračovat. Text je namířen proti Andreji Babišovi a proti SPD Tomia Okamury, kromě toho, že jde o vměšování do české politiky zvenčí, ale o tom až níže. Problém je v tom, že celý tento dokument je převzatý od amerického velvyslanectví v Praze, kde byl tento dokument v původní anglické verzi k dispozici již od roku 2011, dva roky předtím, než vznikl neziskový projekt Rekonstrukce státu.

Nahoru

Re: Příští prezident - podivná propaganda JD

1) Podstatná informace, které si pan Doškář "jaksi nevšiml":
Pod výzvou je zatím podepsáno 570 občanů, z toho několik desítek veřejně známých osobností – politiků, umělců i vědců. Přihlášení se k uvedeným zásadám by podle Rekonstrukce státu mělo čelit „snahám o oslabení řádné dělby moci a základních demokratických a ústavních principů“.

2) Pokud i ředitel veřejnoprávní TV prosazuje ústavní principy a demokracii, je to PLUS. Pan Soukup z Barrandova to určitě nepodepsal :o)))

3) Mantinely demokracie (dělba a kontrola moci) byly prakticky shodné třeba mezi válkami jako dnes. Proto je "argument" aeronetu.cz (!?), že v roce 2011 existoval stejný (spíš podobný?) text v angličtině, argumentem jen pro omezené prosťáčky. USA bojovaly za demokratický svět už v době WW1.

Až to vltavínovi dojde, jistě nás zase ujistí, že chtěl jen upozornit na "zajímavý" článek + dodá: "nikde jsem neuvedl, zda s nim souhlasím, nebo zásadně nesouhlasím".

Nahoru

Re: Příští prezident - Mantinely demokracie

Také tyto body požadují signatáři výzvy:

Svobodná média
17. Vláda zachovává veřejnoprávní média a neprosazuje změnu jejich právního postavení, směřující k jejich větší podřízenosti výkonné moci.
18. Vláda nečiní žádné kroky narušující nezávislost obsahu veřejnoprávních médií.
19. Projednávání výročních zpráv mediálních rad není využíváno k omezení nezávislosti veřejnoprávních médií.

"Vyzýváme zástupce parlamentních stran, aby se aktivně přihlásili k deklarovaným Mantinelům odpovědné demokratické vlády a v rámci svých možností se jich drželi, prosazovali je, hlídali jejich dodržování a informovali občany v případě, že by hrozilo jejich překročení."

Tady můžete výzvu prostudovat a taky podepsat:
https://mantinelydemokracie.cz/#vladnuti

Nahoru

Re: Příští prezident Proč byl zlikvidován můj příspěvek.

Jaké v něm bylo nebezpečí

Pane Tichý, pan Doškář si všiml, ale pan Tichý si nevšiml, že můj komentář zmizel. Pane Tichý, tomu se říká cenzura. Protože je nevysvětlená ,je to cenzura sprostá. Tajná, zavádějící, oblbující, která má strach, že poškodí americké velvyslanectví, ČT a jejího oddaného ředitele Dvořáka a možná i kandidáta pana Drahoše.

Je to nefér a je to horší jak výlevy ( podle Vašeho jazyka) nepřátelských hnojometů .

Pro pana Borna ( taky mi to smazali)

Formy demokracie jsou:

přímá demokracie – lid vykonává státní moc přímo rozhodnutím, vyslovením své vůle

zastupitelská demokracie (reprezentativní, nepřímá) – lid vykonává státní moc prostřednictvím lidem volených zástupců a orgánů (parlamentu, přímo voleného prezidenta …).

Nahoru

p. Doškářovi

Koukám, co vám kdo smazal, abych se ujistil, proč zase spouštíte ten svůj hnojomet. Podle mě vám nikdo nic nesmazal, ale antispamový filtr zkrátka váš příspěvek vyhodnotil jako spam a vůbec ho nepustil ven. A zřejmě proto, že jste nešikovně sdílel nějaký odkaz, jehož adresa se vůbec nevejde do rámečku v editačním systému. Takže než se příště pustíte zase do nějakých nadávek o cenzorech, raději myslete. I když podle vašich příspěvků soudím, že to vám asi moc nejde.

Nahoru

Re: Poděkování panu Bártovi.

Děkuji, za seriozní a slušné vysvětlení proč můj původní, několik hodin zveřejněný, příspěvek zmizel. Děkuji i za omluvu a odůvodnění proč k tomu došlo.
Jsem rád, že se vše vysvětlilo.
Přeji hezký zbytek večera.

Nahoru

Re: Příští prezident

Ono by bylo dobré, kdyby J.Doškář přestal přetiskovat pochybné prokremelské zdroje např. Aeronet. Slušný web uvádí majitele a jméno redaktora. Pokud často lžou, viz. např. Miloš Novák, zůstává v anonymitě. Myšlení znamená i to, že si ověřím zdroje.
Dle článku- Aeronet není sociální síť :o))) se vše točí kolem Frank Bold .Frank Bold je mezinárodní tým právníků. Od roku 1995 pomáháme občanům, obcím i firmám. Od Nošovic po Brusel, v Brně i v Haagu. Řešíme aktuální společenské výzvy. http://frankbold.org/
Projděte si jak jsou zmanipulovány sponzoři, ti největší, např. Min. vnitra ČR nejsou vůbec uvedeny.
Buďto někdo slušně hledá pravdu, nebo kolem sebe kope pochybnými informacemi.
Jinak to je ta předem avizovaná snaha o diskreditaci protivníka a ovlivnění kampaně. Někteří to mají zkrátka v krvi.

Nahoru

Re: Příští prezident

Jak je obecně známo, na pana učitele Jiřího Valtra, dávno nereaguji. Dnes udělám výjimku. Pan učitel je dlouhodobě přesvědčen, že články zveřejněné pod jménem Miloš Novák jsou mým dílem. Není tomu tak. Při svých schopnostech si to snadno ověříte.

Pro pořádek uvádím poslední reakci, pana Miloše Novák z ČD.

https://ceskolipsky.denik.cz/diskuse/druhe-kolo-prezidentskych-voleb-vyhral-u-studentu-drtive-drahos.html
škoda, že studentúm pedagogičtí pracovníci nevysvětlí, jak to za dob hluboké komunistické totality chodilo.
Miloš Novák (27952) včera 13:56reagovat
Jiří Drahoš by měl studentům a veřejnosti vysvětlit svůj pobyt v Západním Německu v letech 1985-1986, v dobách hluboké totality. A jak víme, tak komunisté pouštěli na Západ pouze prověřené a spolehlivé kádry oddané myšlenkám socialismu a pracujícímu lidu. Také, že tyto kádry musely po každé cestě na Západ podávat hlášení, co tam prováděli a hlavně s jakými osobami se stýkali. Že by Drahošovy cesty na západ šly mimo rámec tehdejší STB, tomu snad žádný slušný člověk neuvěří.

iří Drahoš podepsal a hájil výzvu vědců, že se by se dnes omluvil, když fakta a události zcela popírají co vědci vyhlašovali.
Miloš Novák (27952) včera 14:04reagovat
Nemá smysl sem dávat příklady těch, co výzvu sestavili a podepsali. Jsou to většinou stále stejná jména lidí, kteří dlouhodobě veřejně podporují cizí zájmy, ne zájmy české. Vždy, když byl český národ v minulosti existenčně ohrožen, elity národa věděly, jak konat. Tyhle dnešní „elity“ nejsou ani schopny si nebezpečí národního ohrožení uvědomit. Ve svém prohlášení vědci tvrdili, že rozeznají fakta od hypotéz. Historie s následnou masivní invazí migrantů do Evropy ukázala pravý opak.

Nahoru

Re: Příští prezident

Pan Doškář vždy slíbí, že na někoho nebude reagovat ... nebo slíbí, že už zde nikdy nebude přispívat ... a svůj slib nikdy nedodrží :). Taky mě napadlo, že zde vystupujete pod dvěma identitami. Vysvětluje to, proč jste včera svůj příspěvek nejprve viděl a pak ne, i přesto, že vám ho nikdo nesmazal. Byl jste přihlášen, takže jste ho viděl (a ostatní ne), pak jste se přihlásil jako někdo jiný, a tudíž jste ho neviděl :)

Nahoru

Re: Příští prezident - ach jo...

"Milouš Novák" napíše pár nedoložených pitomostí.
Josef Doškář (který taky volí Zemana) už zase použije svoje oblíbené kombinace kláves CtrlC a CtrlV.

Nezbývá nic jiného než připomenout
https://www.popravde.cz/

Jsou tam už tato témata: Kapesné pro migranty | Kalousek premiérem | LGBT | Přijímání uprchlíků | Ovlivňování voleb tajnými službami | Aktivistka Femen | Zahraniční vojska | Vystoupení z EU | Přijetí eura | Odmítání diskuzí | Twitter | Upravená Wikipedie | Migranti | Výzva vědců | Římský klub, ilumináti a Nový světový řád | Spolupráce s StB | Financování kampaně | Angela Merkelová | Podpora jen v Praze

Nahoru

Re: Příští prezident Poděkování panu Bártovi.

Pane Bárto, děkuji za další vše vysvětlující odpověď a zejména slušnou odpověď.

Pokusím se Vám to velmi jednoduše vysvětlit.

Na internetu si zadáte http://www.i-noviny.cz/hydepark

Objeví se Vám hydepark, na pravé straně je sloupeček poslední reakce.

V tomto sloupečku jsem zjistil, že můj příspěvek zmizel.

A zjistil jsem to potom i v příspěvcích k tématu Příští president.

Je to jednoduché a snadno pochopitelné......

Pro pana Tichého, při minulé volbě

jsem mezi ZEMANEM a SCHWARZENBERGEM volil Zemana.

Bylo to jednoznačná volba.

Jenom pro zajímavost. V Boru byly v té době vylepené plakáty SUDETY VOLÍ SCHWARZENBERGA

Nahoru

Re: Příští prezident

Pane Doškáři, opravdu, ale opravdu si dlouhodobě nemyslím, že jste Milouš Novák. Nevím, co mi to zase podsouváte . Stačí vzít zápisy z přestupkové komise a porovnat je s tím, co milouš psal na moji osobu. Možná na to přijdete, možná se mýlím a podobnost je čistě náhodná.
Také by bylo dobré, když už jste mne dal na přestupkovou komisi a veřejně vyhlašoval, že vím, že prohraji a že budu platit, jak to řízení dopadlo.

Pro pořádek.
Přečetl jsem si diskuzi v CL. Deníku. Příspěvky Milouše jsou slátanina určená nepřemýšlívým lidem v duchu kampaně Spolku přátel Miloše Zemana. Nevím proč to sem přetiskujete

Co jsem si z diskuze ověřil, zda je skutečně veden Miloš Zeman na Slovensku v archivech StB.
zeman ing.Miloš28.09.1944 krcí jmeno MAN preverovaná osoba, signálny zväzok 27296 FMV
Nemusel ale být spolupracovníkem. Jeho spis byl zničen již 5.12.1989, takže pravdu se nedovíme.

Plakát Sudety volí Schwarzenberga
Jen hlupák si může myslet, že takový plakát byl ve prospěch K.S. Jednoznačně ne. Ale na dílo jakého si Milouše to skutečně vypadá.

Nahoru

Re: Příští prezident

Připomenu pro pobavení historku o p.Drahošovi z minulého týdne , která vám ostatním možná unikla.
Dokládá, jak je " nemožný " ,když se autenticky vyjadřuje - zde navíc asi v povolební euforii.
citace: Když jsem začal sledovat volební studio ČT, tak jsem zjistil, že jsem ve Staňkově v Ústeckém kraji vyhrál volby. Dozvěděl jsem se, že jsem porazil Miloše Zemana. Říká se, že Ústecký kraj je baštou Miloše Zemana a ve Staňkově vyhrál Jiří Drahoš.Já chci zjistit proč, uvedl Drahoš. V malé obci Stankově mě zvolilo 70% lidí.
Já se rozhodl zjistit to taky a hned jsem se do toho pustil.
Zde jsou zjištěná fakta : Tak Staňkov je obec v okr. Domažlice. Nejpodobnější by mohla být obec Staňkovice na Litoměřicku . Skutečně tam vyhrál Drahoš a dokonce 75% hlasů , bylo to 18 voličů, kteří mu způsobili takovou radost z vítězství. Zeman měl jen 4 hlasy (16,67 % ) a Topolánek s Fischerem po 1 hlasu, 4,17 %.
Celkem volilo 24 občanů obce, obec má celkem 42 obyvatel.
Pro ověření historky si vyhledejte na Googlu celý článek s titulkem:
Blbec......Jiří Drahoš už důrazně rozjel 2.kolo

Nahoru

Re: Příští prezident

Nevím proč je tam blbec. Zřejmě to Zemanovcům imponuje. Vyhrál? Vyhrál. Popletl název. Opět článek bez autora. :o))))
Horší je. když někdo tvrdí, že se diskuzí nezúčastní, pak tvrdí maximálně dvě, aby občany nenudil a pak , když zjistí, že protikandidát bude objíždět regiony změní počet na čtyři

Jinak pusťte si , stačí od 12. minuty a napište, co je nepravda
http://www.reflex.cz/clanek/volby-prezidentske-volby-2018/84527/zemanovy-spinave-hry-kampan-je-zoufala-a-necestna-inzeraty-platili-cinane-rika-kmenta.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Nahoru

Re: Příští prezident - taky tiše žasnete,

jaký prkotiny vytahujou Zemanovi příznivci na Jiřího Drahoše?

Nahoru

Re: Příští prezident

Už jste zaznamenali dnešní prkotinu Evy Drahošové ? Ta jeho manželka je fakt......dobrá :-)

Nahoru

Re: Příští prezident - měl byste si prostudovat:

http://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/kodex-ct/preambule-a-vyklad-pojmu/

Pro začátek aspoň články 6 a 22.

Nahoru

Re: Příští prezident

Nevím jak je to možné pane Valtře, ale Vámi avizované trestní oznámení, ke mně stále nedorazilo.
Nemám žádné důvody na Vás dávat podnět k přestupkové komisi. Chybí li Vám to, podejte na ho sebe sám.

Protože máme téma " Příští president", včera byl pan president na v televizi Barrandov velmi dobrý viz :
https://www.barrandov.tv/video/117740-tyden-s-prezidentem-18-1-2018

Těším se na 4 debaty!

Nahoru

Re: Příští prezident

Já teď nemám čas, studuju chování paní Drahošové na cestách za voliči . Nemá to lehký , v domovech důchodců jsou samí konzervativní Zemanovi voliči.

Nahoru

Re: Příští prezident

Typické pro J.Doškáře, nejdřív mi něco podsune a pak místo toho, aby se vyjádřil ke svým fejkům, odvede řeč jinam. Velitel Vodička zavelel, tak se bojovníci pustili do prozemanovského díla.
A když už jsme u těch fejků. Typické pro prokremelské weby a síly, jak uvádí BIS, je znejistění obyvatel. vyvolání obav.
Nevěděl jsem, že byly v Boru plakáty SUDETY VOLÍ SCHWARZENBERGA
Vím, že se tam objevili nedávno figuríny, o kterých J.Doškář prohlásil, že je tam pověsili neonacisté.
Vím, že příslušníci ČSBS rozeslali do novin obsah letáku, shodou okolností před návštěvou Hermana a Bělobrádka na bavorském sjezdu SN krajanského sdružení. Ten se objevil v příhraničí plzeňska, ale i tady viz
… a náckové tu jsou zase!
Od přátel ze Svazu bojovníků za svobodu jsem dostal leták, který se na severozápadě Čech objevuje za stěrači aut s českou registrační značkou. Leták nese ústřední heslo „SUDETY BYLY A OPĚT BUDOU NĚMECKÉ“
Samozřejmě v Parlamentních listech http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/nackove-tu-jsou-zase

Je tam jeden problematický údaj....Skoro šedesát let uplynulo od doby, kdy jste nám uloupili naši vlast.
Takže leták je z doby kolem 2003. To jsme přeci vstupovali do EU, ne? Navíc s tím i koresponduje Dokud nevrátíte, co jste nakradli, nevyklidíte naše postele, naši vlast a neodškodníte naše oběti, nemáte co v Evropě pohledávat!
Hmmm. Tak někdo oprášil staré letáky, které měly odradit Čechy od vstupu do EU, opatřil je hlavičkou SN sdružení v Čechách, které ale vzniklo až mnoho let poté a organizovaně to tu roznášel.
Co si o tom myslet? Možná to staré, které použil dříve pan Tichý
Cui bono? Komu to slouží.
Měli bychom přemýšlet, ověřovat atd. A mít na mysli to : Cui Bono?
Jistě se podobných útoků před prezidentskými volbami dočkáme. Bude jich habakuk.

Nahoru

Re: Příští prezident

A pane Zahradníku, jak se studuje paní Drahošová? Ve kterém domově důchodců jste? :o)))

Nahoru

Re: Příští prezident - jasná volba!

Pan Doškář pochválil čtvrtečního TV Soukupa. Když tam pan šéf zdůrazňoval, že nikdy nedává panu prezidentovi otázky a témata předem, začalo to vrtat hlavou i těm, které by to zatím nenapadlo (jak zázračně a bez zaváhání sype PP z rukávu fakta, čísla i letopočty :o)
Neúspěšný kandidát Hynek poslal oběma finalistům všetečné otázky a teprve po TV debatách se prej rozhodne, koho doporučí. Asi zrovna spadnul odněkud z Marsu :o)
Pan Vondruška spotřeboval půl stránky MFD k sdělení, že bude volit Zemana. Prej kvůli STABILITĚ jeho názorů a postojů... odkud asi spadnul on?!

Mně stačí docela prostý návod Martina Jaroše:
"Slibuju, že i kdyby na něj (= Jiřího Drahoše) v příštích dvou týdnech úplně náhodou vyplavalo, že před 50 lety vysázel na Jablunkovsku les ve tvaru hákového kříže, že v tomto lese soustavně znásilňoval dřevorubce a že v Akademii věd dělal pokusy na migrantech, které vlastnoručně propašoval z Mongolska v kombíku koupeném za bony od Horáčka, tak ho stejně budu volit. A pámbu ví, že takové věci se psát budou.
Rád bych měl zas jednou prezidenta, za kterého se nebudu stydět. Setkal jsem s Jiřím Drahošem osobně, viděl jsem ho naživo a vím, že vnese do úřadu slušnost, kterou naše země zrovna teď tak potřebuje."
Já taky!

https://martinjaros2.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=643511
Za přečtení tam stojí další 3 články MJ k prezidentské volbě.

Nahoru

Re: Příští prezident

Asi tak před 14 dny jsem se díval na Zemanovu nekampaň na TV Soukup. Až do doby, kdy Soukup zapomněl, co chtěl zeptat. Jistě na toto, napověděl Zeman. Aha, zaradoval se Soukup a já ten "nepřipravený" rozhovor vypnul. Pro jednou stačilo.

Nahoru

Příští prezident Klausové volí Zemana a jak bude volit ČSSD

http://www.reflex.cz/clanek/petka-vaclava-klause-ml/84544/vaclav-klaus-ml-milos-zeman-moje-truchliva-volba.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Volbou prezidenta, evropskými dotacemi i koaličním jednáním v Praze i Berlíně se zabývá ve své pravidelné páteční rubrice poslanec ODS Václav Klaus ml.

Deklaroval jste veřejně, že ve druhém kole prezidentských voleb budete volit Miloše Zemana. Vy jako bytostný pravičák volíte bytostného socialistu kvůli nechuti k Jiřímu Drahošovi, nebo jsou v tom i jiné důvody?
Odpověděl jsem novináři na otázku - což nevím, zda je úplně deklarace. Prezident Zeman není mým kandidátem, jen u jeho oponenta se bojím naprostého konformismu vůči EU, migraci, inkluzi ve školách a tak dále. Všemu proti čemu v politice vystupuji. Je to pro mě truchlivá volba (mrzí mě, že ODS neměla vlastního kandidáta a musel jsem volit kandidáta Realistů v prvním kole), ale takhle jsem se rozhodl.

Zemana bude asi volit i ČSSD

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/platforma-zachranme-socialni-demokracii-ff0-/domaci.aspx?c=A180105_124926_domaci_kop
Zeman na Hrad, o vládě ať rozhodne celá ČSSD, navrhují Hašek a Zimola

Nahoru

Re: Příští prezident

No jo,vděčnost za maminku a manželku, která je v rozporu se služebními zákony velvyslankyní musí být. Klaus a Zeman jsou jedna a táž strana mince. Akorát naivkové věří, že jsou představitelé pravice a levice.
Zkrátka já na bráchu, brácha na mne. Jsme v Čechách.
Co na tom, že Slováci z ní mají prču, říkají ji Stará teta.
...na jakékoliv jiné půdě mimo té reprezentační manželské je ovšem ztracená a nezachrání to ani několik nacvičených formulek,"
"Nedokáže říct nic, co by vyvrátilo více než podezření, že její post je rovněž jen součástí politické činnosti manžela a jeho spojenectví s dnešním prezidentem Milošem Zemanem. A odměna za účast rodiny Klausových na očerňování rodiny Zemanova protikandidáta," poznamenal deník SME
"Právě v konfrontaci s tím, jak se Klausovi odvolávali na údajné skvrny příbuzenství jiných, je trapné, že paní Klausová stále nemá co říct k úspěšné kariéře svého předka ve službách fašistického i komunistického režimu," soudí list.
https://zpravy.tiscali.cz/sme-klausova-je-postarsi-teta-na-funkci-velvyslankyne-se-nehodi-222198

Nahoru

Re president pražská kavárna vymývá lidem mozky Zeman má navrch

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Katerina-Konecna-Zeman-ma-navrch-nad-Drahosem-Ovsem-nepodcenujme-medialni-silu-prazske-kavarny-ktera-lidem-vymyva-mozky-520974

Kateřina Konečná: Zeman má navrch nad Drahošem. Ovšem nepodceňujme mediální sílu pražské kavárny, která lidem vymývá mozky

Nahoru

Re: Příští prezident

Řekni mi,co čteš, já ti řeknu, co jsi... :o)))

Nahoru

Re: Příští prezident - Ján Simkanič už před dvěma lety

kriticky popsal 5 zemanovských mýtů:
http://www.simindr.cz/proc-se-nebat-milose-zemana/

"Těžko si myslet, že mezi deseti miliony obyvatel této země není nikdo, kdo by představoval rozumný konsenzuální prvek s vyvažující funkcí (Češi jsou ve vyvažování vyhlášení) a který by v žádném případě nedokázal urvat desítku procent z nevyhraněné části elektorátu.
Dynamika společenských dějů a jevů je sice nevyzpytatelná, do hry může zasáhnout neskutečné množství vnějších i vnitřních faktorů (viděli jsme to na škále od pussy po uprchlíky), ale pravděpodobnost, že Zeman obhájí svůj mandát, se s přibývajícím časem a věkem, s každým mluvčáččím tweetem, s každým extrémním prohlášením Jeho Nesoudnosti snižuje. Určitě vznikne enormní tlak na jeho znovuzvolení, určitě některé zájmové skupiny udělají maximum, aby ho za jakoukoliv cenu provedly prezidentskou kampaní až do smutného konce, včetně lživých inzerátů den před volbami jako minule, včetně vyrábění kompromitujících materiálů na oponenty, včetně obří kampaně, kam se podíváš, ale je nutné si už teď uvědomit, že to nebudou mít tak snadné jako dřív, protože shnilé zboží se do lesklého obalu balí podruhé přece jen hůř. Šance na změnu bude mnohem větší než dřív."

Nahoru

Re: Žádná pražská kavárna neexistuje

Žádná pražská kavárna neexistuje. Jsou jen lidi, kteří se nedají opít rohlíkem, tedy právě ti, kdo si nenechají vymývat mozek. Proto jsou demagogy tak nenáviděni. Paní Konečná a mnozí další si pletou pojmy. Je to od nich promyšlená poťouchlost vtloukat lidem do hlavy, že mozek jim chtějí vymývat právě ti, kdo vymývačům mozků účinně "kazí dílo". Zajíc varuje ovce, aby se nedávali do spolku s vlkem, že jim vlk lichotí jen proto, aby ztratily ostražitost. To se vlkovi pochopitelně nelíbí - zajíc mu odhání kořist. Obluzuje ovce, že sežrat je chce zajíc. Ovce sice nikdy neviděly, že by zajíc nějakou ovci sežral. Ani o tom nikdy neslyšely. Ale strach je strach, a ten umí vlk nahnat jen což, v tom je dokonalý profík. A tak jsou nakonec vlkovi vděčné a oslavují ho, že je zachránil, když zajíce sežral.

Nahoru