Výroční zpráva BIS za rok 2017

Verze pro tisk |

Asi jste o ní už slyšeli, ale některé kapitoly fakt stojí za důkladnější přečtení:

"Velikost ruské diplomatické mise a její vysoká „promořenost“ osobami s afiliací na ruské zpravodajské služby dlouhodobě způsobuje nárůst rizik spojených s lehkovážným přístupem českých občanů, zejména politiků a státních zaměstnanců, k neutajovaným, ale interním, neveřejným informacím. Je vhodné akceptovat skutečnost, že pokud protistrana získá dostatek neutajovaných interních informací od většího počtu zdrojů, již akutně nepotřebuje krást informace utajované, a to, že si o někom myslíme, že je pouze diplomat, neznamená, že nepředstavuje riziko či problém."

"Drtivá většina dezinformačních webů v českém jazyce je dílem českých (ideologicky motivovaných a přesvědčených o škodlivosti NATO, EU, USA, liberální demokracie či prvoplánově proruských) občanů, které nepodporují ruské entity. Tito aktivisté jen v rámci svých občanských práv a svobod šíří to, čemu věří, že je pravdivé. Jejich činnost je věcí diskuse a kritiky v rámci svobody slova a případně občansko-právních sporů, čímž ovšem nijak nezpochybňujeme, že tito lidé a jejich webové projekty zneužívá ruská strana pro šíření propagandy a dezinformací či pro podporu jiných komponentů hybridní strategie."

"Vlivem ztráty mobilizačního potenciálu se značná část protiimigračního hnutí postupně přetransformovala do hnutí „protivládního“. Převážná většina aktivistů, kteří se po jejím vzniku profilovali na migrační krizi, přeorientovala svou pozornost na jakákoli jiná témata vzbuzující emocionální reakce veřejnosti, jejichž prostřednictvím by se mohla zviditelnit a získat co nejširší podporu občanů. Část spektra se však i nadále snažila získat popularitu akcentováním protimuslimské rétoriky. Kritizovala zejména neslučitelnost islámu s evropskou kulturou a jeho údajný nedemokratický a nehumánní charakter či dokonce otevřeně vyzývala k zákazu islámu. Převážná většina tohoto spektra nadále veřejně deklarovala svůj odpor k setrvání ČR v EU a NATO a pozitivně se stavěla k politice prezidenta Putina či akcentovala tzv. slovanskou vzájemnost."

Možná tady upozorníte i na další zajímavé odstavce zprávy.
https://ct24.ceskatelevize.cz/sites/default/files/2216444-2017-vz-cz.pdf

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Výroční zpráva BIS za rok 2017

"Bezpečnostní rada státu dnes vzala na vědomí zprávu o extremismu V PŮVODNÍM ZNĚNÍ tak, jak byla předložena ministerstvem vnitra. Materiál bude následně projednán na vládě," napsal poté Hamáček na twitteru. Rada se naposledy zprávou zabývala na svém minulém zasedání 18. září, kvůli nedostatku času ji ale nestačila projednat.
Nový deník začátkem září informoval, že o zásadní změny v dokumentu usiloval Pražský hrad, který tvrdí, že text je předpojatý a tendenční. Hradu měly vadit především zmínky o sněmovním hnutí SPD v souvislosti s extremismem. Média upozorňovala, že projednání nabírá zpoždění, protože v posledních letech vycházel dokument obvykle v květnu.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/brs-vzala-na-vedomi-zpravu-o-extremismu-v-puvodnim-zneni/1695898

PS: "Nenechte si ujít Týden s prezidentem, který přinese šokují /sic!/ komentář prezidenta republiky Miloše Zemana o zprávě Bezpečnostní informační služby."

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zeman-ve-zprave-bis-nejsou-dukazy-o-ruskych-a-cinskych-spionech/1696214

Nahoru

Re: Výroční zpráva BIS za rok 2017

Plukovníka Koudelku nejde snadno odstřelit a pomstít se . Je to odborník na slovo vzatý, v kontrašpionáži pracuje už od r.1992,kdy nastoupil k ještě federální BISCe,kterou tehdy vedl Stanislav Devátý. Taky se školil u MI6 .Tak na to jde vrchní velitel vojsk a nejvyšší představitel státu jinak,po svém způsobu. U mne se Zeman již dlouho neliší od soudruhů kolaborantů, z lůna jejich strany nakonec,jak známo, vyšel , a ač ho tito vyvrhli ze svého středu, zůstal jim myšlením a chováním věrný. Prezident,který veřejně zpochybňuje tajné služby své vlasti,kterou má reprezentovat a chránit a bránit, je buď dementní ,nebo kolaborant pracující pro cizí mocnost nebo obojí. Nazývejme věci pravými jmény.
Mimochodem-BIS je oceňována i Mossadem. A to je velká pocta!
Hezké dny!

Nahoru

Re: Výroční zpráva BIS za rok 2017

Tak největší bezpečnostní riziko je hlava státu. Čeho se ještě dožiji. Jak říkal Vaněk-to jsou ty paradoxy.
A ruská propaganda má opět žně.
A to na základě včerejších slov Zemana na konto BIS.
Týden s prezidentem dle programu končí v 21:30. Na ruské státní agentuře RIA Novosti už to visí v 22:38. Časový rozdíl Praha - Moskva jsou 2 hodiny. Tentokrát si hodiny pohlídali, byli však přesto rychlejší než většina českých zpravodajství

Jeho Zemanovci sponzorovali prezidentskou kampaň pochybnými firmami, napojenými na Rusko
https://zpravy.idnes.cz/sponzori-zemana-kraceni-dani-dio-/domaci.aspx?c=A181127_161207_domaci_lva&fbclid=IwAR3frP0sPbTSDVnl3R83TkS1lT3-cuPtv9916YRQFFkGTMX_8hgfM7IKcUM

Taky se Zemanovci houfují na jeho obranu. Pár ukázek z jednoho profilu na FB
NOVODOBÁ Stb NASTUPUJE !!!
A hlavne zato brat kralovsky penize sou tam drahy za kopnuti do prdele
JSOU TO PROSTĚ LŽI a LŽI !!!!!!!!
Jsou to prostě zaklínači svých sekrementů!!!
KUBERU JIŽ POŽÍRÁ FUNKCE PŘEDSEDY SENÁTU STEJNĚ, JAKO JEHO NORMALIZAČNÍHO PŘEDCHŮDCE !!!

Podle capslockových útoků poznáte o koho jde. Pokud ne nápověda...chlubí se poněkolikráte fotografií vysvědčení z první třídy, kde má 1. Je to inteligent.

Nahoru

Re: Výroční zpráva BIS za rok 2017

Hezky to vyjádřil František Bublan,bývalý šéf civilní rozvědky.
.
Otázka :
Může kritika prezidenta BIS uškodit například v mezinárodní spolupráci?
Odpověď:

Kdyby to řekl jiný prezident, možná by je to poškodilo. Když to říká Zeman, tak je to nepoškodí. Český prezident je v zahraničí vnímaný jako člověk, který je citově nebo jinak napojený na Rusko i na Čínu, takže to nevzbudí velký údiv. Pro BIS je důležité, jak se k tomu staví vláda.

Nahoru

Re: Výroční zpráva BIS za rok 2017

Výstižně formulováno:

"Miloš Zeman by v tom zesměšňování České republiky měl být opatrnější. Měl by si uvědomit, že on sám je pravděpodobně pod dohledem tajných služeb, které u něj mohou jednoho dne oficiálně zaklepat. Jiří Ovčáček by panu prezidentovi měl také vyhledat informaci o tom, co je to velezrada a vlastizrada.
Poslanec Pavel Žáček správně řekl v rozhovoru na DVTV, že tajné služby by Zemanovi jednoduše neměly některé zprávy předávat, protože u něj evidentně nejsou v bezpečí.
Co Zeman dělá, je obludné. V tuzemských tajných službách pracují špičkoví zpravodajci, jejichž hlavním úkolem a posláním je chránit Českou republiku. Za to jim nadává, uráží je a znevažuje jejich práci jejich prezident. ZCELA DĚSIVÉ A STRAŠNÉ."

http://forum24.cz/az-bis-ruskeho-agenta-skutecne-zatkne-jak-chce-zeman-budeme-bez-prezidenta/

PS: No jo, s. Chote -
(1) měl byste rozlišovat mezi VEŘEJNOU verzí zprávy - a tou ÚPLNOU, kterou dostává vláda, prezident (zatím?) a další prověření adresáti, ke kterým nepatříme;
(2) měl byste pečlivěji číst: ten váš "objevený" prostřední odstavec je tu už v úvodním textu!
(3) Svobodu názorů pro pátou kolonu už jsme v historii zažili. A stačilo ...

Nahoru

Re: Výroční zpráva BIS za rok 2017

S radostí vidím, že zpráva BIS přivodila některým jedincům předčasné Vánoce :-)))

Jak málo někomu stačí k radosti:
Politologická stať s bídou na úrovni bakalářské práce, obsahující, pravda, několik poměrně podstatných prohřešků proti rodnému (snad?!) jazyku, vyjadřování se tajné služby k zaměření, obsahu a úrovni českého školství (!), další "hluboké" úvahy na téma "mizící dichotomie pravice/levice" ...

Ale, to že je tam jasně napsáno, že "lyžaři" nezjistili (nejsou případně schopni prokázat) napojení zejména tzv. podvratných webů na ruské služby, a dokonce se tam píše, že: "Drtivá většina dezinformačních webů v českém jazyce je dílem českých (ideologicky motivovaných a přesvědčených o škodlivosti NATO, EU, USA, liberální demokracie či prvoplánově proruských) občanů, které nepodporují ruské entity. Tito aktivisté jen v rámci svých občanských práv a svobod šíří to, čemu věří, že je pravdivé.", to jste asi pominuli, že ...

Na straně druhé tam například postrádám, a to docela dost a zásadně, vyčíslení a popis počtu a vlivu cizích agentů z Německa, Izraele, Francie, Británie ... ale zejména ze Spojených států - však ten Temelín a Dukovany, to není malý kšeft - zase hezká příležitost odrbat kolonii, ne?! Navíc, s USA máme, pravda poněkud zvláštní, bezvízový styk. Takže se nemusí namáhat s propašováváním agentů na velvyslanectví (ne, že by tam nebyli!) ...

Takže dáme diskusi na téma svobody názorů?!

Hezký adventní víkend!

František Chot

Nahoru

Re: Výroční zpráva BIS za rok 2017

Poslední kůl v plotě v Českolipském zastupitelstvu se rozohnil. Nevím, co vystudoval, ale jistě toho má hodně za sebou, když dovede posuzovat úrovně bakalářských prací.
"Drtivá většina dezinformačních webů v českém jazyce je dílem českých (ideologicky motivovaných a přesvědčených o škodlivosti NATO, EU, USA, liberální demokracie či prvoplánově proruských) občanů, které nepodporují ruské entity. Tito aktivisté jen v rámci svých občanských práv a svobod šíří to, čemu věří, že je pravdivé."
Rozdíl mezi "věřícím" proruským občanem a členem KSČM ? Ten druhý je z Ruska podporován.

Nahoru

Re: Výroční zpráva BIS za rok 2017

Njn, a takhle je s "fakty" u Vás téměř vždy:Oním posledním kůlem v českolipském zastupitelstvu je Oldřich Panc. Ani takovou jednoduchou věc si nedokážete ověřit, zjistit ...

Hezký víkend!

F. Chot

Nahoru

Re: Výroční zpráva BIS za rok 2017

Aha, je to jiný komunista. Nicméně ve městech na českolipsku je to pěkný propadák, nemyslíte? To jste Dědušku Moroze neměli. Jestli máte fakta z vnitřní zprávy BIS, tomu nevěřím.

Nicméně úlohu páté kolony plní KSČM svědomitě.

Nahoru

Re: Výroční zpráva BIS za rok 2017

Hezky jste odbyl moje poukázání na útok "ad hominem" :-(((
Jj, výsledky voleb se za úspěch rozhodně označit nedají.
Třetí větě, omlouvám se, vůbec nerozumím ...

Nahoru