Očkování ano či ne

Verze pro tisk |

Jak se staví místní komunita k očkování? 

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Očkování ano či ne

Já to risknu ... když to stihnu.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Ano,očkovat . Nevím,kdyby dnes žil náš světově proslulý a uznávaný epidemiolog Raška,který pomahal krom jiného očkováním vymýtit variolu( pravé neštovice) a poslouchal takové botoxové Czákové nebo různé jiné dezinformace,asi by se divil,co se v době klidu a relativní bezstarostnosti honí některým lidem hlavou. Přeji hezký večer!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Včera jsem sledoval Události komentáře. Matematický odborník (poradce vlády) tam mimo jiné kritizoval, že v Německu, Rakousku atd. staví velká očkovací centra, dělají pořadníky, školí očkovací personál. Pro Berlín je již připravena hala bývalého letiště. Chtějí začít s očkováním již v polovině prosince.Tolik Merkelová
A co Babiš? Nechci být sprostý.

A co Babišovci nejvěrnější? Ani to je neprobere. Naopak, ještě to převrátí. Mimo jiné se matematik zmínil, že někteří se ze strachu ztráty zaměstnání po kontaktu nenechají testovat.

...Navrhuje , aby občané test dostali zdarma, který mohou využíti tajně doma!!! TEN MATEMATIK VLASTNĚ VEŘEJNĚ PODPORUJE ŠVINDL a MOŽNOST ŠÍŘIT COVID !!! a ČT 24 TO VEŘEJNĚ ŠÍŘÍ ! 7.12.2020 22.15 hod.

Nahoru

Re: Očkování ano!

Už několik let pravidelně oba chodíme na vakcinaci proti chřipce, takže samozřejmě ANO, hned jak ta možnost bude!

Nechápu ty podivíny a hlupáky, co naletěli na konspirační nesmysly ještě v 21. století. Tím hůř, když tím ohrožujou svoje děti, jako ta šílená "biomatka", chovatelka koní, které dodnes nedošlo, jak hrozně se umírá na tetanus... Hlavně že mají "svůj svobodný názor"!?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Vládní zmocněnec

Panebože, za co? Zmocněnec jednou jó,jednou né- jako v Limonádovém Joe: Pal! Nepal! Pal! Nepal!

Z četky.
Babiš dnes popřel, že by od plánu na vytvoření zmocněnce ustoupil kvůli odmítnutí Prymuly. "Protože já mám svoje zkušenosti s ministerstvem zdravotnictví, celoroční, takže jsem se rozhodl, že to budu já," zdůvodnil dnes změnu svého rozhodnutí.
Proboha,nic horšího nemohlo přijít. Sociopat,který má problém vysvětlit některé základní otázky, když se netýkají peněz a moci, bude vládním zmocněncem pro očkování. To to můžeme poněkud zabalit od začátku..
Hezké dny!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Horší je, že jiné státy zatáhli pořádně za zpětnou brzdu již při menších číslech než my. My nyní, kdy již máme být podle toho PSA dávno v izolaci, neděláme nic. Blíží se vánoce a volební rok. Takže Babišovo PR jistě radí nenasíre.te lidi, nebo bude propad voličů čím dál větší.
Zdraví národa je nezajímá, volební hlasy jsou důležitější než mrtví či zdravotné postižení následky covidu. Populistická vláda v přímém přenosu. Jako pravnuk propagátora preventivního očkování v Českých zemích, který na vlastní náklady očkoval v sirotčincích ( pečlivé zápisky ještě mám) se samozřejmě očkovat nechám.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Z dopisu prezidenta ČLK dr.Milana Kubka:
Očkování proti nemoci Covid-19 bude logisticky nejnáročnější akcí, kterou kdy naše zdravotnictví muselo zvládnout. Aby se naše životy mohly vrátit do normálních kolejí a my jsme nemuseli přežívat v opakujících se „lock downech“ a karanténách, potřebujeme do konce září, tedy zhruba za devět měsíců, proočkovat cca. 7 milionů lidí, každého navíc dvěma dávkami. Abychom toto mohli stihnout, potřebujeme nejméně padesát velkokapacitních očkovacích center, která budou fungovat sedm dní v týdnů nejméně 10 hodin denně, aby každé z nich dokázalo spolu s přidruženými mobilními týmy naočkovat 1 000 lidí denně. Zodpovědnost za očkování milionů lidí není možné přenášet na praktické lékaře a představa, že by ten obří úkol mohlo zvládnout několik ambulancí z fakultních nemocnic, tak ta je také naivní. Na tomto jsem se shodl 23. prosince s předsedou Asociace krajů hejtmanem MUDr. Kubou, kterého jsem ujistil o ochotě lékařské komory spolupracovat s kraji i městy při zajišťování očkování.
Konec citace z dopisu dr.Kubka.
Izrael očkuje denně cca 150 tisíc lidí. Ponechávám bez komentáře. Není divu,že občas vyhrávají války,které se zdají být předem prohrané..
U nás prý měli praktičtí lékaři očkovat od března. Až. Dodneška neví nic, informace žádné oficiální cestou nejsou.
.
Jediné, co je jasné jest,že by se mělo proočkovat do konce září dle premiéra.
8+9. října jsou totiž volby a to je pro něho to to nejdůležitější . A když se to nepovede,tak za to budou moci té kraje nebo té obvoďáci, on to přeci chcel a že to nebylo úplně zajištěno? Zeptejte se ministra zdravotnictví,ten zodpovidá. Já ne! A kraje taky zodpovídají Co já,co se mne pořád ptáte,paní redaktorko..

Hezké dny. Bohužel nejméně na příští 3-4 měsíce nevidím žádné světlo na konci tunelu..

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Kopíruji příspěvěk z jedné odborné skupiny ,přeposlaný od lékaře, kterého si velmi vážím.... Donedávna pracoval v terénu, min. rok praxi ukončil a věnuje se nyní zastupování,pejskařině a hledání svých francouzských předků v Bretani ( tatínek byl francouzský válečný zajatec).

Ještě mi pořád vrtá hlavou, že může někdo očkování považovat za něco, za co si zaslouží odměnu, respektive když se naočkuje, tak je to jeho oběť pro společnost. Takže my od společnosti dostaneme zadarmo vakcínu, která nám může zachránit život, ale ještě bychom rádi dostali nějakou odměnu, že si ji necháme naočkovat. Podobné myšlenky mi připadají úplně zvrácené. Pokud máte možnost se očkovat proti nemoci COVID-19, je to Vaše privilegium, ne Vaše oběť společnosti. A nemusíte za to dostávat žádné odměny. Kdo o vakcínu nestojí, nespěchejte, jsou zástupy dalších, kteří si vaši dávku velmi rádi dají. Nechat se očkovat není oběť pro společnost. Naopak kdo se očkovat nenechá, se může stát obětí své vlastní blbosti. Já osobně, až budu proti nemoci COVID-19 očkovaný, budu společnosti vděčný, nebudu za to nic chtít a ještě se pokusím jí naopak něco nabídnout. Ale každý to asi máme jinak.

Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Pavel Danys odznáček

Pavel Danys to již vyřešil. Kdo se nechá očkovat, dostane odznáček!
***PRO TY, CO SE DAJÍ DOBROVOLNĚ OČKOVAT PROTI COVIDU NAVRHUJI *ODZNÁČEK S MODROU KAPKOU NADĚJE.!!!
TENTO SVŮJ NÁPAD JSEM POSLAL VLÁDĚ ČR a MINISTRU ZDRAVOTNICTVÍ a do ČT

JIŽ JSEM OSLOVIL JEDNU FIRMU PRO POSOUZENÍ MOŽNOSTI VÝROBY *MODRÉ KAPKY NADĚJE, pro TY, CO SE NECHAJÍ OČKOVAT PROTI COVIDU.

Tak mne napadá, zda se bude někdo očkovat nedobrovolně a co dostane?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Český humor funguje.
Od muže,který byl očkován včera,protože je riziková skupina došla zpráva. Píše,že je fakt pravda, co se vykládá,že se nemusíme bát. A popisuje vlastní zkušenosti takto:

Pod kůži vám bude zaveden malý čip. Já osobně teď chytám přes 50 televizních programů a 80 rádiových stanic. Když pohybuji hlavou nahoru a dolů, tak si nastavují hlasitost. Pokud otáčím hlavou doleva nebo doprava přepínám si programy. Po druhém očkování je možné chytat programy dokonce i v HD kvalitě. Vybraní pojištěnci dostanou ke druhému očkování 3D brýle zdarma..

Hezké dny apevné zdraví!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, pane zahradníku

Můžete dát odkaz?
Já se jen dočetl, že v Rusku stačilo pouhých 38 dobrovolníků a vakcínu odsouhlasili. Ostatní firmy testovaly na tisících dobrovolníků a měsíce se pečlivě vyhodnocovalo, než byla schválena.
Rusové teď hledají kapacity pro výrobu, sami ji nemají, snad Německo.
https://echo24.cz/a/SJvSU/putin-s-merkelovou-projednavaji-moznou-spolecnou-vyrobu-vakciny-uvadi-kreml
https://cz.sputniknews.com/trend/ruska-vakcina-covid19/
Prý již očkují 3 měsíce. Co dodat.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, pane zahradníku

7. Leden 2021 - 14:54 | moldavit

Jiří, nechci polemizovat, nejsem expert, ale již před několika týdny česká media (včetně veřejnoprávních) uváděla zcela jiná data stran testování Sputniku V a výsledků. Máš pravdu v počtu dobrovolníků v první fázi, ta ovšem proběhla již v listopadu. V té době nikdo jiný (nejenom Eu) neměl žádná relevantní data. Následně se testovalo (zdroje EU stran Sputnik V) na desítkách tisíc. Naočkovaný je již i prezident Putin, to nezpochybňuji, abych nebyl stejně "vtipný" jako ti, kteří na českých sociálních sítích argumentují, že premiér Bureš byl očkován do nesprávné paže, zataženou jehlou, s obsahem vitamínů místo vakcíny... Buďme korektní, je vcelku dost našich občanů, kteří se ptají, proč by (jako je to u vakcín objednaných EU) nemohli zdarma dostat Sputnik V. Nemám rád plivance a odsudky politicky motivované, dvojnásob v situaci zdravotní nouze, proto bych také rád slyšel... Jinak dodávám, všechny informace o komunikaci kancléřky Merkelové a pana Putina znám, stejně tak, že jmenovaní mají řadu let vzájemný respekt... Pročež já mám respekt k jiným komentářům...

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

V prosinci podepsal ruský výrobce Sputniku memorandum o spolupráci s firmou Astra Zeneca . Ruskou registraci získala vakcína Sputnik V mimořádně už po druhé fázi klinických testů. V době,kdy se začalo v Rusku očkovat, neskončila ještě III. fáze testů. Poslední stadium zkoušení léku se nazývá klinická fáze III. a v době,kdy byl Sputnik schválen,tak se vakcína nacházela v st. II. a navíc se testovalo jen 38 dobrovolníků,což je statisticky na jakýkoliv lék málo. Poregistrační sledování účinnosti vakcín,které jsou distribuovány v EU ,což v sobě zahrnuje sledování účinnosti nežádoucích účinků atd. svěřila European Medicines Agency univerzitě v Utrechtu, což je třeba pro mne dostatečná záruka odbornosti a objektivity. Kde se sleduje |Sputnik,jsem nenašla.

Kdybych byla na místě a měla funkci, v které se musím rozhodnout,jakou vakcínu nakoupit a měla na výběr mezi těmi,které prošly standardními a povinnými fázemi zkoušek a těmi,které neprošly III.stadiem, rozhodla bych se pro tu,která splňuje všechna kriteria.

Přeji hezké dny a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Kdo z nás vlastně ví, která vakcína splnuje- podle politiky, podle preferencí?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Za socíku, v kterém se prý tak dobře žilo,to bylo s vakcínami jednodušší.Třeba ta,ktou se očkovaly děti proti TBC. Vedlejších účinků bylo hafo. Byla ruská a ta lepší,západní,se dovážet od těch prohnilců nesměla. Možná pro pár soudruhů a jejich děti,ti měli nárok na tzv."mimořádné dovozy" z kapitalistické ciziny.. Způsobovala v lepším případě místní reakce,nehojící se příškvary v místě vpichu.Dokud nebylo zhojeno,nemohlo se očkovat dále. Dceři se ten příškvar hojil 3 měsíce. Ono i s některými jinými léky to bylo takové jednoduché. byl stanovem objem peněz na okres a pak šmytec. Moje maminka,když onemocněla onkologickým onemocněním, neměla cytostatikum na další serii chemoterapie,protože holt v chrudimském okrese už byl limit vyčerpán. Sháněla jsem všude možně. To si dnes lidi vůbec neumí představit.
Doufejme, že v očkování populace se bude postupovat rychle a bez větších zmatků. Pracuje se s lidem obecným,který ,ač má informace,často s nimi neumí naložit nebo si vybere jen část. Již nyní volají do mé bývalé ordinace pacienti a chtějí se okamžitě zapsat k očkování ,protože to říkali v TV.Ano,to říkali a říkali i od kdy a které věkové skupiny....
Přeji hezké zimní dny, dobré zdraví a pozitivní mysl!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Deficit a značný zahradníka je v tom, že se zásadně nedívá na na televizi. Jinak by věděl z diskuzí odborníků třeba na čt24 jak se věci mají i s tou ruskou vakcínou a západními. Takhle je odkázán na manipulativní a dezinformační články třeba z webu, který je dezinformační již v názvu, protože má s parlamentem společného asi tolik, co hodinky s holinkami.
Je potřeba vědět, že dle schválených civilizovaných standardů jsou povinny tři fáze testování. Na menším vzorku, na desetitisících a v poslední fázi na statisících v různých zemích, kontinentech a etnicích. Vše pečlivě vyhodnotit. Rusové naočkovali 38 lidí a druhou ani nedokončili, neb jim v listopadu došla vakcína. Třetí ani nezačali.
https://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi/rusko-pozastavilo-ockovani-proti-koronaviru-dosla-totiz-vakcina-62815
No začali tedy očkovat bez řádného prověření. Navíc ta vakcína je pro Rusy jak dělaná, nesmějí při ní šest až osm týdnů pít.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rusove-se-prou-zda-je-mozne-po-ockovani-pit-alkohol-133282

Je potřeba si uvědomit, že se člověku dostane do těla cizorodá DNA. A i někteří naši odborníci říkali, že proces schvalování proběhl v režimu nouze, je na hraně a nikdo neví...
Natož dle mého Sputnik. I když třeba může být stejně účinný a dobrý jako ty západní.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne odkud fouká

Tak to nadšení pro Sputnik, patrný u zahradníka přifoukal od komunistů, jak jinak

https://echo24.cz/a/SBUv4/komunisticka-europoslankyne-konecna-chce-v-cesku-ockovat-ruskou-a-cinskou-vakcinou?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=458100&dop_req_id=W9KDYASbook-202101091205&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

No Babiš k tomu dnes říká jasně... Jednotlivé členské agentury, jako náš SÚKL, by mohly nakupovat jiné vakcíny, ale znamenalo by to měsíce zkoušek, a to je nereálné.

Trochu jiné než ty Parlamentní listy, že, pane zahradníku.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/babis-naockovali-jsme-zatim-asi-40-tisic-lidi-40347342#dop_ab_variant=0&dop_req_id=ZKO5ylanvcS-202101091205&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Sputik

Tak vytvořte veřejnou skupinu, sepište petici,že byste chtěli,aby Česká republika nakoupila Sputnik V,protože se chcete nechat očkovat touto vakcínou, napište důvody,proč se domníváte,že je lepší než ty druhé a tudíž by neměla být části obyvatel ČR upírána a rozešlete na patřičná místa včetně té poslankyni za KSČM v EU,která by tu vakcínu chtěla taky.Alespoň ji podpoříte v jejím úsilí. . Nemyslím to vůbec pejorativně,petiční právo jest zajištěno. Uvidíte,kolik lidí Vás v té petici podpoří .Samozřejmě,že jsme naštěstí součástí EU a v nákupu vakcín jsou nějaká pravidla,ale aspoň budete vědět,že jste udělal ,co jste mohl pro tuto věc.. Já se osobně domnívám,že kdyby se očkovalo u nás Sputnikem,tak by adherence k tomuto očkování byla ještě nižší.
Pevné zdraví všem!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne / Sputnik V?

Mě by jen zajímalo, jak si to zahradnik představuje V PRAXI, kdyby s tou peticí uspěl:

Že by v každém očkovacím středisku měli na pultě vyloženy třeba 4 schválené vakcíny a sestra by musela čekat, co si pacient vybere?
Nebo že by Sputnik V měli pod patronací s. Konečné ve stanu před pravoslavným kostelem v X a zájemce by si tam zajel? A jízdné by mu proplatila pojišťovna?
Nebo má jiné, jistě geniální, řešení?

Podobně si volí variantu léku/výrobce u svého doktora, nebo až v lékárně? Ach jo...

PS: Po zkušenostech s Černobylem, dopingovými skandály, sestřeleným letadlem, novičokem atd. bych zrovna ruským léčivům ani úřadům (to hlavně!) tak prostoduše nedůvěřoval.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Pořád jste pane zahradníku nepochopil. Ta vakcína neprošla klinickými testy. Tak jeden a půl kroku z potřebných tří. V Rusku to nevadí "nas mnogo". Tak to rozjeli naostro. Jenom doufejme, že je v pořádku, já jim to přeji. Jenže u nás se musí schválit. Viz Babiš. Vy byste pumpoval do 60% obyvatel ČR co není ověřeno? Ta třetí fáze tam probíhá v podstatě teď. Až se vyhodnotí zjistí se třeba, že je dobrá. Ale dokud se to neověří dle standardů a předpisů státu, kteří jistě nevypracovali neodborníci, nikdo by si to nelajskl.
Navíc tu vakcínu nestíhají ani pro sebe, viz hledání kapacit v Německu, takže je tato diskuze naprosto lichá.
Ještě zajímavost. Než máte protilátky tak to u Sputníku trvá 6 týdnů. Tak si s tou peticí pospěšte. Jinak váš názor na petice? Když se tu roky diskutovalo o Petici Lidice? To snad nemyslíte vážně.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Proti blbosti a demagogii se špatně bojuje. Maďarsko je v EU a Sputnik si objednali. EU jim za to nevyhrožovala a ani jim za do nedala žádné sankce. Problém je, že bylo domluveno, že v rámci očkování bude postupovat EU jednotně a to včetně začátku očkování. To, že Slovensko začalo očkovat o den dříve, nebo že Maďarsko si objednává Sputnik je jen důkaz toho, jak tyto státy (ne)respektují vzájemnou domluvu. Merkelová doma dostala taky vynadáno, že si Německo mělo vakcínu objednat samo, ale na rozdíl od představitelů zmíněných zemí je na úplně jiné úrovni a proto domluvu neporušila. Je velmi pravděpodobné, že Sputnik bude v pořádku, protože je založen na podobných principech jako vakcína od AstraZeneca a aktuálně probíhají jednání o propojení obou vakcín s cílem zvýšení účinnosti (AZ 70%, Pfizer 95%). Celý problém je v tom, že v civilizovaném světě fungují nějaké principy, které by se neměly porušovat (nutnost dokončení testů; dodržení toho, co se domluvilo). Tohle slušní a inteligentní lidé chápou. Ti omezení budou hledat konspirační teorie nebo za to vinit toho, kdo se bude zrovna hodit (EU, templáře, ...).

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Přesně tak. Jenom to "zlé Německo" zase zafungovalo solidárně. Mohli to taky udělat jako Britové, vždyť mají výrobu taky na svém území a my čekali a čekali a cena by taky byla jiná.
Ano ředitelka (spíše Parlamentní listy) sdělili půl pravdy. Druhou možnost popsal Babiš. Že jsme využili kapacity EU schvaluji. Dobře pamatuji akce rouška nad 60 let. Přišly v otevřené obálce, dodnes je mám v šuplíku.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Babiš v rozhovoru v Právu: Očkování je obrovská výzva. Je to o krizovém managementu. Takovou logistickou akci nemůže řídit epidemiolog nebo lékař. Nechci se přeceňovat, ale mám za sebou x krizových situací..

Jak napsal ve svém příspěvku Jirkat- proti blbosti a demagogii se špatně bojuje. Řešení krizových situací v mlékárně nebo chemičkách jsou jiná,než ve společnosti,která přece jenom funguje jinak.
Protože v říjnu budou volby, chce vše řídit Babiš sám a sám. Proto to se zajištěním očkování vypadá tak,jak vypadá.
Přeji hezké dny!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Babiš ještě nepochopil, že krizový manažer není ten, kdo krize vyvolává.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, doplnění pro p. zahradníka.

Pokud by jste měl televizi mohl jste dnes vidět diskuzi, že firmy začaly s testováním vakcín již v dubnu, v říjnu se již vyhodnocovalo a dávalo ke schválení, za dva měsíce bylo schváleno.
Naše slavná vláda, to je jiný fofr. V pátek uzavřela připomínky ke strategii očkování a v nadcházejících dnech se konečně dovíme, co a jak bude.
Vašimi slovy "Ať jde EU do háje ! "
Jinak ani Zeman se již na to nemohl dívat a to je co říci.

P.S. Úplně jsme zapomněli na to nejpodstatnější.
PODALI VŮBEC RUSOVÉ NÁVRH NA SCHVÁLENÍ SPUTNIKU V EVROPSKÉ KOMISI?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Zajímavá jest informace, která proskočila rozhlasovýmni zprávami, že se Zeman obrátil na Izrael ohledně možného poskytnutí logistického návodu k organizaci očkování. Hezký den a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Zeman včera překvapil. Dva rozhovory a oba měly hlavu a patu. Co s ním kdo udělal?

Nahoru

To je v prdeli!

Omlouvám se za lehce nezdvořilý titulek, nejsem natolik natěšený, ale reálný život je takový!

Měj jsem návštěvu dlouholetých známých. Sedíme, debužírujeme, lehce si říkáme, zda nejsme mimo pravidla PES 5 (vše s rouškami, limit osob), v tom na ČT 24 slyšíme, že pan vícepremiér, ministr vnitra, předseda krizového štábu, předseda ČSSD a nositel dalších více než dvaceti funkcí (ostatně jako každý současný super levný politik), se vyslovil, že očkování Covid by mohlo celostátně být ve volebních místnostech. Podle rychlosti očkování v ČR, což naprosto je ve shodě se schopnostmi české vlády, měl patrně na mysli spojení očkování s volbami do P-ČR! Jadrný komentář manželky kamaráda byl upřímný!

Pravda, super myšlenka! Dodejme, kdo chce odvolit musí se nechat za plentou současně naočkovat nebo naopak, kdo chce být naočkovaný, musí odvolit - no jo, ale koho? Kandidáta na prezidenta, StBáckého udavače Bureše, stíhaného v několika causách, další jsou prý na cestě, já bych ho volil, sdělil minulý týden chorý pan Zeman na konto svého bývalého kolegy, člena KSČ! Kšiltovku nemocného kamaráda Donalda sice premiér sejmul (trochu pozdě), ale jinak jsou stejní...

Krematoria mají zákaz spalovat těla (mrtvoly) z jiných zemí; čumím, konečně to někdo přiznal, že se k nám nejenom nadstandardně vyváží neekologický odpad, ale i těla zesnulých z jiných zemí! Jasně, svým způsobem tajně, protože toto podnikání je více než za hranou a zplodiny nad limitem EU jsou značné! Schválně, také žádají o kompenzace nebo naopak odvádí více?!

Ve shodě s titulkem od kamarádky dodávám, v prdeli je toho stále více! Jasně, máme i kladné příklady. Náš pan prezident, budiž mu výhledově země lehká, požádal svého dlouholetého kamaráda, prezidenta Izraele (sorry, podle mého názoru moc divné až moc nepříjemně divné země) o pomoc s očkováním. Vedle toho pan plukovník Prymula, muž se schopností během několika měsíců zastávat na střídačku takřka deset vládních funkcí, si decentně na ČT postěžuje, že již ten den je v osmém přímém přenosu... To mu nebrání kázat, kázat, kázat... Za ty všechny "prebendy" bych to (možná) také vzal...

Na začátku víkendu, kdy světové statistiky nás dali mezi pět super nejhorších zemí světa (nejenom úmrtnost), jsem zajásal, že náš pan docent, ministr zdravotnictví, to komentoval, že jde o výklad čísel, protože my jsme na tom vlastně dobře (dokonce snad velmi)!

Údajně v ČR se nechce polovina obyvatel očkovat. O to více nechápu, proč ta aktivní polovina je za blbce, očkovat se nemají kde, většina prý až někdy v létě... Jinými slovy, "odpírači" očkování se smějí...

Navíc se ptám všech milců kriminálních hnutí a subjektů (nekorektně jsem slušný) - stále ctíte, adorujete, milujete, obdivujete! Stejné exoty, jako se mnohým konečně prezentoval pan Trump, s chutí na odpálení atomových bomb a jiné neradostné až děsivé hrátky čišící z choré mysli?! Podobní - viz Trump - by si měli zkusit "ozdravovnu" USA na Guantánamu...

Nahoru

Re: To je v prdeli! i s injekcemi

A další povzbudivá zpráva o schopnostech naší vlády. Komise EU již v říjnu nabízela dostatek jehel a stříkaček, naše vláda se probudila až v prosinci před dodáním vakcín, A nyní hrozí

Vakcíny ano, jehly a stříkačky k tomu však ne.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-covid-jehly-zdravotnicky-material-nedostatek-cina.A210112_082339_domaci_baky

Chtít očkovat a nemít jehly, to by snad nevymyslel ani Jára Cimrman," řekl pro ŽivotvČesku.cz bezpečností expert Andor Šándor,...Očkovací strategie je o tom, že mám zajištěné kapacity, že mám dávky, mám jehly, vím, kde se bude očkovat, kdo to bude dělat a mám na to medicínský glejt. Toto není strategie, to je zbožné přání. Jestli vláda zmastí i to očkování, tak je to opravdu strašné. Jak chcete lidi přesvědčit, že očkování je jediná cesta ven z krize, když jim zároveň ukazujete, že nemáte možnost nabídnout nic jiného než povídačky a pár tisíc testů? Snaha nechat si poradit od Izraele je hezká, ale to nejsme opravdu schopní to zorganizovat? Je to o prosté matematice, kdy si do východiska přeci dosadíme síly a prostředky, které k tomu máme,"

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Zrovna v neděli jsme se doma bavili, kdy se začnou očkovat lidi mimo pořadník - rodiny úředníků, boháčů, politiků. A ono už to jede. Tuhle zemi fakt vede ten největší idiot ze všech.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Též jsem to očekávala,čau lidi! A taky jsem očekávala,že se na to rychle přijde,protože s Česku se vše vykecá. Je to zavrženíhodné a odpudivé. Ono už to začalo tím,když se Bureš dal očkovat jako první,místo,aby galantně umožnil očkování ženě na vozíku.Ono to ani není galantně, to je přirozená lidská slušnost,kterou sociopati nemají. hezký den!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Včera Babiš zrušil zasedání vlády. Musel se vyfotit v Brně v očkovacím středisku, na kterém nemá žádnou zásluhu, ale i jemu dochází, že je to dobré PR. Nevím k čemu to bylo dobré, ale jeho voliče to jistě opět ohromí.
Měl by řešit, že již jsme zase Best, tentokráte v nejhorší v počtu očkovaných. Sousední státy jsou na tom o 100 % lépe než my.
Večer v debatě čt24. Je zde již 172 000 vakcín a naočkováno cca 60-70 000 lidí.
Naštěstí organizaci přebírají kraje se schopnými hejtmany, Babiše nemusí a nenechají si od něj do toho kecat. Tak trochu kapka naděje obratu k lepšímu.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Nojo,jenže on začíná být problém s otevřenými vakcínami,které se musí naočkovat. Lahvička smí být otevřena jen určitou dobu.Někteří lidé na očkování nedorazí. Může to být dílem proto,že třeba onemocněli,ale z letitých zkušeností z ordinace vím, že mnoho pacientů nepřijde,protože se jim nechce,rozmyslí si to( na což mají právo) a ani se bohužel neomluví, protože k tomu nebyli vychováni.Při dnešní spojovací technice.. Kdysi jsme posílaly se sestrou pozvánky na očkování proti tetanu. Poštovné pojiš´tovny nehradí,.Z pozvaných přišla ani ne polovina.Ostatní se vymlouvali,že prý to neměli ve schránce atd.atd.Tak jsme přestaly zvát,hlídat si to musí každý sám a není problém se na datum očkování zeptat ve své ordinaci.
Předběhly nás nejen pobaltské státy,ale i Španělsko a Italie, kterou najaře bez znalosti věci Babiš napadal.
Uvidíme, zda se nebude zítra systém pod náporem hroutit. Dle dopisu z naší ČLK se mohou od 15.1. registrovat i zdravotníci. Do včerejška se nemoc prokázala u 55600 zdravotníků,z toho 9500 lékaqřů, zemřelo jich 38, z toho 18 lékařů.
Pevné zdraví přeji!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne-dobrý černý vtip

Otázka- proč má Izrael proočkováno nejvíc lidí?
Protože tam nikdo nevěří,že Covid a očkování je židovské spiknutí...
Dobré zdraví přeji!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Vaše rozumy z Parlamentních listů. Babiš snad jasně řekl, že nám nikdo nebrání očkovat i jinými látkami, ale musí je schválit ve Státním zdravotním ústavu ČR, po stejném prověření jako u komise EU, ale to by bylo ještě delší.
Mimochodem pane zahradníku, nevíte jestli již Rusové přihlásili ten Sputnik V. k registraci pro použití v EU, tak jako to dělají jiné firmy? Aby jste se konečně dočkal. V Rusku nařídil hromadné očkování sám Putin. Zahájí až osmnáctého. V EU to již běží od prosince
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rusko-ockovani-vladimir-putin-koronavirus_2101131748_ada

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, zkušenost s přihlášením na očkování

Tak jsem slíbil jedné stařence, že ji zaregistruji.
Na stránkách ministerstva je postup, ale ouvej. V předposledním kroku mám napsat vybrané očkovací místo. Jenže jejich přehled nikde. Jinak chtějí jen číslo pojištěnce. Jak poznají, kde se nachází, když není na trvalém bydlišti? To ani nechtějí vědět. Tak jsem na zítřek zvědav.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

S očkováním je to sranda. Maďarsko ruský Sputnik již ne, že jsou malé výrobní kapacity, objednávají v Číně. Soudruh prezident Zeman je s tím čínským kamarád, tak možná máme šanci... Českému premiérovi se moc a moc nelíbí pomalost českého očkování. Neříkal, že osobně řídí a odpovídá? Pan Moldavit je milý, objedná sebe a jednu stařenku, každá stařenka bohužel nemá tak schopného kamaráda... :)

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Ze zpráv:Odešedší ředitel Státního zdravotního ústavu Pavel Březovský Seznam Zprávám přiznal, že k vyočkování všech dávek, které ústav obdržel, ho přes SMS zprávy tlačil premiér Andrej Babiš (ANO). Podle opozičních lídrů je to jen dalším selháním českého premiéra v boji s koronavirem, který Česko vede už od začátku loňského března.
Březovský to potvrdil ve svém prohlášení,že sms od Babiše dostal. Když se na to Babiše ptal novinář Seznamu, náhle vypadl mikrofon..

Jen doufejme,že systém nezačne kolabovat,nebylo by to příjemné pro nikoho.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Moldavit sebe nenahlásí, počká až na 65+ a snad se dočká. S chronickým zánětem si na mne SARS brousí kosu.
Jen si jako učitel nedovedu představit průměrnou babičku, jak se popasuje cituji...Ve vybraném očkovacím místě osoba zvolí den a čas pro očkování.
Snad se ta očkovací místa rozbalí a já si vyberu. Osobně bych ale dal... Zvolíte si očkovací místo a nabídnou se současně možné termíny.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Doufala jsem,že systém nezačne kolabovat. Chtěla jsem se přihlásit- sloužím několikrát do měsíce v Léčebně respiračních nemocí Martinovo údolí,kde jsou i covidoví pacienti nepotřebující již intenzivní ošetřování. Měli jsme přislíbenou možnost registrace k očkování též od 15.1.
Dnes ráno jsem obdržela od šéfa ČLK mail-jako stovky jiných lékařů..... Co dodat.. Cituji:

...Česká lékařská komora prosadila, že ve skupině s absolutní prioritou (fáze 1a očkování) budou očkování všichni zdravotníci, kteří jsou při své práci v přímém kontaktu s pacienty nebo s potenciálně infekčním materiálem. Pomohli jsme tak nejenom zdravotním sestrám a laborantům či sanitářům, ale například také zubařům a lékárníkům. Jsem rád, že pan ministr Blatný tomuto našemu zásadnímu požadavku vyhověl.

Zdravotníci se mají k prioritnímu očkování hlásit prostřednictvím Centrálního rezervačního systému, který bude spuštěn od pátku 15. 1. 2021. Dnes jsem byl informován panem ministrem, že z technických důvodů a kvůli nutnosti validovat údaje o přihlašujících se zdravotnících v Národním registru zdravotnických pracovníků, bude nutno Centrální rezervační systém https://crs.uzis.cz ještě upravit a modul pro přednostní přihlašování všech zdravotníků bude tedy spuštěn až příští týden. Nemám z toho radost, ale nemohu s tím nic dělat.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Přeji všem pěkné dny, pevné zdraví a nervy a doufám,že alespoň registrace seniorů nad 80 let půjde hladce. Jakékoliv zádrhele bývají pro tyto věkové skupiny hodně hodně stresující.Zdravotníci jsou zvyklí,oni se už s tím nějak popasují.......

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, moldavit stařenku nepřihlásil.

Tak jsem nepřihlásil. Nejprve trvalo se dostat do systému, pak jsem se chvíli potýkal s tím, že mi dala špatné číslo pojištěnce ( nedivím se, označení číslo pojištěnce je vidět tak akorát lupou), nakonec se to zablokovalo, že prý budou za chvíli zpět, pak dlouho nic a nakonec sdělení, že již nejsou žádná volná místa a zkusit to za několik dní znovu.
Vládo děkuji

Nahoru

Re: Očkování / registrace?

Napadají mě další problémy - znáte řešení?

Starší 80 let? 80letí a starší? Kterým letos bylo - nebo bude! - 80 (= ročník 1941 a starší)?
Selským rozumem: každá formulace znamená něco jiného, se všemi jsem se ale setkal.
Bude mi 80 v březnu. Můžu se přihlásit až PO narozeninách, nebo mě bude systém do narozenin ignorovat, i když se zaregistruju?
Znamená to, že celý zbytek roku, tj. až do Silvestra! budou (po 80. narozeninách) přibývat další staříci s prioritou?! Tak to snad nikdo nemůže myslet vážně? Měla by priorita v druhé polovině roku vůbec ještě význam?

Pokud zájemce mobil ani mail vůbec nemá (a půjde například využít nabídky TIC - viz stránky MěÚ): musí při registraci uvést "náhradní" mobil manžela/ky, syna, ochotného souseda, na který dostane SMS? A bude v SMS jméno, aby ta pozvánka byla jednoznačná i na cizím mobilu?
Nebo má nechat mobil nevyplněný a systém mu pošle zprávu obyčejnou poštou?

PS
"Omlouváme se, ale kapacita rezervací na očkování je již vyčerpána u všech očkovacích míst.
Další rezervace budou umožněny později dle dodávky vakcín. Doporučujeme ověřit volnou kapacitu nejdříve za několik dní..."

Nahoru

Re: Očkování / registrace?

duplicita? nevím. proč - využiju příště

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Věk 79 a kousek do 80 jsme také řešili. A všichni známí, co se ráno pokoušeli registrovat, dopadli stejně. Asi mají ve vládě a Státním zdravotnickém úřadu dost příbuzných, tak na plebs nedošlo.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Mám trochu jiné zprávy. Ale řešili jsme, že by se takto zachoval asi každý, kdyby mu zaměstnavatel nabízel tento benefit. Ale každá krize má pozitiva. Našlo se dost peněz na vývoj úplně jiného typu vakcín, které pomohou u jiných nemocí, včetně rakoviny, protože na ni původní výzkum mířil. A taky, že Babiše už může volit jen naprostý idiot. Anebo někdo, kdo je na jeho existenci závislý. Je jasný, že on nemůže za vše, ale to jeho PR, kdy si přisvojuje zásluhy jiných a zároveň svou špínu hází na jiné, je opravdu hnus.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne na vině Babiš je vinen

Samozřejmě panu zahradníkovi jako příznivci Babiše nedochází (nebo nechce?), že nám premier tvrdil jak je za to osobně odpovědný. A jestli poslal SMS řediteli, ať to celé využijí, tak musel vědět, kolik toho tam pro pár doktorů poslal.
Viz.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babis-o-ockovani-uredniku-vedel-sam-na-to-tlacil-rika-reporterka-o-afere-137736#dop_ab_variant=0&dop_req_id=adY9iNVuky8-202101151102&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

A co vychloubání, jaký je vynikající krizový manažer? Tu krizi a binec má na svědomí jedině on. Populisticky lze vládnout pouze v době ekonomické konjuktury.
Zlatá Merkelová, kolikrát šla "proti lidu" měla propad preferencí a po chvíli Němci poznali, že měla pravdu. A to ještě vloni poprvé skončilo hospodaření v minusu. Po 10 letech. Babiš profrcal kde se co dalo, i státní rezervy (privatizační fond) a pořád byl v minusu. Hlavně, že se chlubil jak se bilance státu radikálně změnila než za Kalúska, když se stal ministrem financí. Jen neřekl, že to byly desítky miliard na dotacích, které Kalúsok proplatil dopředu a jemu pak přistály od EU v kase.
Jsem zvědav, zda ty dotace Agrofertu zaplacené již námi vrátí, když je EU nehodlá pro podvody proplatit.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne souhlasím s p.Bártou

Přesně tak,kdyby mi někdo ten benefit nabízel,využiji ho.Obzvláš´t,když mi předseda vlády pošle sms,ke které se pak jaksi nehlásí.
Ucpanej systém...- Vyjádření výkonného ředitele Asociace provozovatelů mobilních sítí:
„Možná by příště pomohlo, kdyby operátorům stát o nápadu požadovat SMS ověření řekl dříve než hodinu po spuštění systému,“ sdělil na twitteru Grund. „Jestli někdo mluvil s operátory, nebo nemluvil, na to já neumím odpovědět. Já tohle neřeším,“ řekl na tiskové konferenci Babiš. Uvedl, že sleduje hlavně dodávky vakcín a stav očkování
Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/operatori-o-overovacich-sms-k-registraci-na-ockovani-podle-asociace-nevedeli.
Podobné s těmi zdravotníky.Kuva, vždy´t se celou dobu ví,že pokud uvedu v kolonce zaměstnání zdravotník, musí se nacionále a další identifikační data spárovat s registrem zdravotníků,aby se české čímanky a čímani ve snaze získat přednostní očkování za zdravotníky neprohlašovalo.Tak se registrace posune, bůhví dokdy..

Pamatuji si na slova děkanky jedné VŠ, s kterou jsme se a s její kamarádku vídávali na cestách s Ars Vivou. Seděli jsme vpodvečer před bungalovem kousek od moře na krásné Sardinii,kochali se ,popíjeli hbité sardinské červené a povídali o lecčems. Krom jiného pravila: Může mi někdo říct,proč, když máme tolik chytrejch lidí, si furt do toho se..m?
Pěkné dny!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

To je hroznější, než jsem myslel.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

A sere mě to i o to více, že třeba kolegyně ve školkách jsou celý den s bezpříznakovými dětmi v kontaktu, bez roušek (mít je nemusí, pro rýpaly). A v pořadí jsou daleko za vojáky, řadou úředníků, policisty atd. Mimochodem, školku máme zrovna teď zavřenou kvůli nákaze zaměstnanců. 

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Ano,je to hroznější,než jsme mysleli. Z vyjádření IT odborníka( zdroj České noviny)
"Rezervační systém pro očkování vykazuje všechny typické neduhy aplikací veřejné správy. Je složitý, zdlouhavý, požaduje po občanech mnoho zbytečných údajů, včetně takových, které stát již má v základních registrech. Stránka není uzpůsobená pro nevidomé, vyžaduje vlastnictví mobilního telefonu a obsahuje dlouhé a složité texty. Stát neumí vytvářet přehledné a snadno použitelné weby, což je škoda," řekl nezávislý odborník na technické řešení a použitelnost webových stránek Tomáš Randus.

To je technická věc. Ta horší, je neúcta k lidem,zejména těm starším,kteří,bohužel, tvoří velkou část elektorátu ANO. Nemá smysl stále opakovat,že sociopatům typu Babiše jsou lidé u ..le.Potřebuje je jen pro generování peněz a moci. On je předseda vlády a nese zodpovědnost s výkonem této funkce spojenou.

Ministr zdravotnictví sdělil,že se odsune druhé očkování zdravotníků,aby byly vakcíny pro seniory. Nedávno tvrdil,že by se mohlo očkovat až 100 tisíc lidí denně... Jak to objednáváním zajistit, to tedy nevím. ..

A volné termíny si budou muset lidé hlídat sami.... proboha.. Denně sedět u PC? Ministr se vyjádřil,že v budoucnu by mohli být lidé informování esemeskou..Proč to nejde nyní, není jasné.tedy je-systém není připraven,ač se vědělo mnoho měsíců, ,že se bude očkovat.
Jak to asi organizují v GB nebo Izraeli? Jinak, jinak.
Pevné nervy přeji všem,zejména kolegům praktickým lékařům. Objednávají s eu nich pacienti,že potřebují pomoci s registrací na očkování. Dnes za 20 minut,které jsem strávila ve své bývalé ordinaci,jsem zaznamenala dva hovory sestry s těmito pacienty. Ke všem těm starostem,které mají a neustále drnčícím telefonům...

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Zahradníka nepotěší

Přes veškerou snahu obdivovatelů Ruska, jim bude asi Sputnik V odepřen. Když ho nezaregistrovali ani v Brazílii, pochybuji, že to učiní EU. Tam stejně žádost o registraci nedodali.

https://echo24.cz/a/SFbh4/brazilie-odmitla-schvalit-ruskou-vakcinu-sputnik-nesplnuje-kriteria

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Já bych proti Sputniku nic neměl, ale ať dodrží standardy EU jako ostatní.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

A ještě teda otázka na ostatní: Ze všech vakcin, o kterých se mluví, byste si vybrali kterou?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Tak já vám to řeknu: šťoura zahradnik tady načal úplně nesmyslnou "diskuzi", jako obvykle.

"Mluví se" sice o řadě vakcín, ale schválené + dodávané budou zatím snad jen 3. Protože se liší v podmínkách skladování, je pošetilé čekat, že si budou pacienti na místě vybírat. Spíš budeme rádi, když v nejbližším očkovacím centru (ČL) pro nás budou mít KTEROUKOLI z nich - a povede se nám získat rezervaci...

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Kdybych si mohl vybrat (jako že to nebude možné), tak Pfizer nebo Moderna. Obě jsou založené na mRNA.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Já bych volil podobně. Když už mám být pokusný králík, tak u něčeho nového. Já vidím na covidu pozitivního to, že se díky němu našla cesta, jak se bránit i jiným nemocem. Dříve se nikmu nevyplatilo do toho ty miliardy vrazit. A budu navíc ještě kacíř: až bude vakcíny dost, nevidím důvod, proč by pro některé skupiny obyvatel nebylo povinné.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Je fajn se dozvědět i pozitivní zprávu. Některým městům na na základě evidence obyvatel své 80-a více leté
získanou vakcínou podařilo očkovat a současně zbylé zaregistrovat , jako čekatele pro další dodávku vakcíny.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Izrael bohužel přes všechny své úspěchy s očkováním jde znovu do lockdownu.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Myslíte toto?
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/izrael-letecka-doprava-uzavera-ockovani-covid-19-koronavirus.A210124_171717_zahranicni_mkop

Šíří se tam ta nová, nakažlivější mutace, nás to teprve čeká. Ach jo.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

ano, to jsem myslel

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Ode dneška se prý od rána můžeme jako lékaři registrovat k očkování. Dostala jsem k tomu mail, že to půjde. Ale kdepak, nemůžeme! systém mi nyní sděluje,že nělzjá, že mi není nad 80 let..
Chce se mi s Pelíšky říci: Víš,co,Sašo, běž...
Hezké dny!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Na Seznamu jsou oficiální čísla MZ.
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/koronavirus-a-cesko-mapa-aktivnich-pripadu-v-okresech-cr-40337119
Trochu se to liší. Ale za Novoborsko včera
Nakažených 260
Přírůstek za týden 102
Hospitalizovaných 17
Bohužel zemřel můj známý, zdravý, těšil se na důchod a před vánoci si zašel na pivko

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Včera o tom bylo v TN, což bohužel zahradník neviděl. Jediní jásali komunisté. Prymula je epidemiolog, odborníci na vakcíny a lékaři poukazují na to, že nesplňuje podmínky testování a nutnost schválení příslušnou komisí EU, nebo ČR. Politici ostatních stran hovoří o jistotě, než budeme něco pumpovat do našich těl.

P.S. Dobrá zpráva pro zahradníka. Rusové požádali o schválení SputnikuV v EU. Tak se snad dočká.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Chaos vlády ANO

Odchod odborníků z řad MZ pokračuje. Již jsou všichni tři náměstci pryč se slovy nic tu nefunguje, nikdo neposlouchá, s Blatným nelze spolupracovat. Teď to přebral náměstek, dosazený ANO jako politický.
Musíte to vidět tak nějak politicky...kde jsem to jen slyšel?
Včerejší očkovat - neočkovat bylo taky kouzelné. Ale Babiš za nic nemůže, to ti hejtmani. Příkladem pozitivním prý je např. Kuba, jak mu to jde. Ten ale za chvíli povídal, že kdyby se spoléhal na to, co dostane od vlády, tak nefunguje nic. Do toho zase ,že Pfizer vlastně dodává přes snížení o 20% bezchybně, neb je tam tam místo pěti šest dávek. A objednané čínské jehly (jak halasil Vondrák ANO) nejsou vhodné. A to jsme zaplatili 1,7 mil za jehly a 3,2 mil za leteckou přepravu.
Nevím k pláči či smíchu.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Vy už jste jak ti z ANO. Babiš chtěl být koordinátor očkování, Blatný blouznil o obětech autonehod s covidem, lídr ANO v Ústí byl na oslavě pracovně a nominant ANO tam pracovně nes dort, včera se mělo přestat očkovat. Těch žertů je již dost .:o)))

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Dobrý vtip

bylo také vystoupení Blatného v OVM. Prý nemáme býti škarohlídi, situace je srovnatelná s okolními zeměmi. Tak jsem mrknul na Německo, s více jak osminásobným násobným počtem obyvatel.
Včera .......... ČR .. ... SRN .... skore přiblížně, mělo by být osmkrát, ale pouze

nakažení nově......... 8 452 .... .. 17 553 ... dvakrát
úmrtí ......... 153 ..... .. 900 ... šestkrát
celkově nakažených......... 964 660..... . 2 178 828... dvakrát
nejvíce nakažených ,,,,,,,,. 16 000(přibližně).... 33 777 (18. prosinec).... dvakrát
celková úmrtí .......... 15 994 ..... .. 54 913 ... tři a půlkrát

Zdroj Bild.de
Jinak hlavní zpráva, Klaus (foto bez roušky) dostal pokutu ve výši Buskarte a stejně ji nezaplatí a Biontech může spustit závod na vakcíny. v SRN, dostal povolení. Jinak v tabulkách výrazně vedeme, před USA, Španělskem a Švédskem, které nezakazuje nic.

http://out.easycounter.com/external/bild.de

Proč lžou?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Vládní opatření

„Tisíce našich především starších pacientů vysloveně žádá, aby se mohli naočkovat u nás. Je naprosto nelogické, abychom je posílali do očkovacích center, což je pro mnoho z nich nepřekonatelně obtížné,“ uvedl předseda sdružení Petr Šonka. Už dříve řekl, že pro některé seniory nemožnost očkovat se u jejich praktického lékaře znamená, že na vakcínu budou čekat až do doby, kdy v jeho ordinaci bude dostupná.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/praktici-se-ohradili-proti-omezeni-ockovani-v-jejich-ordinacich.A210202_163448_ln_domov_lihav

------------------------------------------------------------------
K tomu jenom,že uvidíme, jak se k tomu postaví premiér.Třeba zase bude říkat,že to tak není,že to někdo překroutil a tak,že on nic,on muzikant.a můžou za to ti hejtmani ,zde možná i praktici,že si neumí nic objednat a bla,bla, bla...,že on to nepovedál.
Ohledně vakcín a počtu- pokud máte např.objednáno 500 tis dávek,čili 100 tis. balení a budete očkovat místo pět i dávek z jednoho balení šest ,tak logicky dostanete menší počet balení...
Moje bývalá 83 letá kolegyně dostala termín očkování na 6.2. do Benešova. Zajistila si tam odvoz. Před pár dny ji přišla sms,že se očkování ruší.
Přeji hezké dny, zdraví a pevné nervy

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Já bych tak nejásal. Rakousko rozvolňuje a Německo hlásí za včera 5608 nakažených my 7117. Mrtvých 175 my 153. Osmkrát více obyvatel. Zlatá Merkelová. Wir schaffen das! Němci si věří, my sledujeme chaos populistické vlády, která tvrdí, že jsme na tom stejně jako okolní státy. Doporučuji mrknout i na grafy.
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Situationsberichte/Feb_2021/2021-02-01-de.pdf?__blob=publicationFile

Že lidem padají růžové brýle.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prvni-model-s-koalicemi-dominance-ano-je-pryc-blok-piratu-a-stan-je-tesne-za-nim-40349671#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=s54iUGx9TFO-202102021553&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Dnes byla zveřejněna v časopise Lancet zpráva o výsledku třetí fáze klinických zkoušek vakcíny Sputnik V. Doložena účinnost 91,6 %.
Tento měsíc by měla být být k dispozici další, druhá vakcína od jiného ruského výrobce, a na přelomu března/dubna třetí, opět od dalšího týmu ...

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Žádné překvapení, diskutovali o tom na čt24. Jenom ta třetí fáze proběhla pouze na 22 000 obyvatelech Moskvy. Jiní testovali v různých kontinentech. Uvidíme jak se poperou s masovou výrobou.
Trochu paradox. Hlásili, že mají jako první vakcínu na světě a testování dokončili skoro za 5 měsíců :o)))

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

To: 2. Únor 2021 - 23:58 | moldavit

Jak "žádné překvapení"?! Přečtěte si své vlastní příspěvky v tomto vlákně, Vy "překvapení" :-)
Jaký je současný stav očkování v RF? A jak je to v Brazílii? A je podaná žádost EMA?
A proboha! Čistě jednostranně angažovanou ČT, prosím, moc neargumentujte. To ostatně platí i pro vaše seznamy, idnesy, echa24, irozhlasy a podobně.
Hezký, i když zřejmě rušný den, přeji!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Děkuji za upozornění. Nyní si budu hledat Parlamentních listech, Sputniku, Aeronetu či Halo novinách. Tam je vše pravdivé. Mimochodem na Nově sám Babiš předevčírem prohlásil, že již začátkem prosince Merkelová žádala Putina aby nechal Sputnik u EMA registrovat. Proč to udělali Rusové až po skoro dvou měsících nám jistě
vysvětlíte.
Mohl by jste dodat i proočkovanost v Rusku a Brazilii k porovnání. Nesleduji vše.

Jednostrannost ČT mi vyhovuje, nemluví tam (čt24) ideologové, ale přední odborníci jak od nás, tak ze světa.
Stejně tak je to v Německu, tam politikové nežvaní, nechají to na nich a výsledky jsou jasné.
V Německu včera 9075 nakažených v přepočtu obyvatel na nás by to bylo 1100, Celkový počet mrtvých 59 tis. přepočet 6 050.
Ta čísla jsou jasná.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, to jste se předved :o))))

Jelikož s. Chot nedodal žádné informace o proočkovanosti v Rusku, vyhledal jsem je přímo u zdroje.

Data k 1.2.2021 Izrael 30,3%, SAE 26%, GB 10%, USA 6,2% atd.
A samotní Rusové? Celých 0,7% :o)))) tedy 1 000 tis. obyvatel, čtyřikrát více než my. A to mají 150 mil. obyvatel, tedy 15 krát více.
https://www.kommersant.ru/doc/4662558?from=other_spec

Takhle to dopadne, když někdo čerpá z ruských dezinformačních webů a jejich českých mutacích.

Nahoru

Očkování ano či ne - Veletoč?! Babiš & Sputnik V.

Sorry, jak by řekl guru čtvrtiny Čechů...
Za sebe - nekomentuji, pouze zdvořile upozorňuji!

Premiér Andrej Babiš začal mluvit velmi pozitivně o ruské vakcíně proti koronaviru Sputnik V. „Poslední informace jsou, že je velice kvalitní,“ prohlásil ve středu (tedy dnes) Babiš. Vypraví se kvůli tomu v pátek do Budapešti za maďarským premiérem Viktorem Orbánem.

„Je potřeba se podívat, jestli ty vakcíny jsou bezpečné z hlediska zdraví a je úplně jedno, jaký mají původ,“ uvedl premiér Babiš, který byl dosud k možnému pořízení vakcíny z Ruska zdrženlivý.

Řekl, že Česko preferuje, aby Evropská léková agentura schválila vakcínu Sputnik V velmi rychle. „V pátek letím do Budapešti za Viktorem Orbánem, abychom si vyměnili informace, jak to maďarská strana řeší,“ uvedl Babiš.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/babis-ockovani-ruska-vakcina-sputnik-v-cesta-do-madarska.A210203_161143_domaci_kop

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/babis-ockovani-ruska-vakcina-sputnik-v-cesta-do-madarska.A210203_161143_domaci_kop

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, to jste se předved :o))))

To: 3. Únor 2021 - 14:08 | moldavit

Neberte to, prosím, osobně, ale nemám tolik času, abych se průběžně 24/7 věnoval jen vaší poznámce (a obecně rozličným médiím).
Věcně - zdroje, ze kterých citujete údaje jsou (s největší pravděpodobností) správné. Zajímavé je, že zatímco údaje z Izraele a pod. jsou únorové, číslo 0,7 % u RF je více, jak 14 dní staré. Viděl jsem údaj, že je v RF proočkováno 2,7 mio obyvatel.
Znovu se výslovně ohrazuji proti vašim insinuacím o tom, že "... čerpá (-m) z ruských dezinformačních webů ...". Vždy usiluji o data z původních zdrojů.
Hezký den!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne - Veletoč?! Babiš & Sputnik V.

To: 3. Únor 2021 - 17:11 | Lubomír Šádek

Ahoj Luboši!
To není jen u Babiše, ale "z ničehož nic" to pozoruji i v mainstreamových médiích ...
Co se děje?!
Měj se fajn a především buď ve zdraví! Ahoj.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, to jste se předved :o))))

Stojí tam jasně (обновлено в 15:15, 02.02), tak jaká stará čísla? Je to aktualizováno i dle krajů. Přes 2% Moskva 300 000 (ale nezapomeňme, že hodně z nich bylo součástí dříve probíhající studie) 10 krajů nad 1% a 20 krajů pod 1%. Jsou tam i grafy a denní nárůsty.

https://www.kommersant.ru/doc/4314405?from=doc_widget

Tak nevím odkud jste načerpal těch 2,7 mil. Buďto to byly skutečně dezinformační weby, nebo "věřte Rusům". Čísla jsou jasná.
Ale pořád jsou na tam mnohokráte lépe, za včera: my jsme ohlásili 1 mil. obyvatel, 14krát větší Rusko 3,9mil, denní nárůst 9 tis. vers. 24,5 tis, mrtví 16,8 tis vers. 75,2 tis.

A ještě poznámka. Jak jsem psal o té pražské demonstraci "bezrouškařů". Sledoval jsem i reakce čtenářů. Zhruba do 400 názorů odsouzení, sem tam nějaký antirouškář. A pak najednou. Vezměte si vzor z Ruska, tam se již roušky nemusí, můžete bez nich i na koncerty, do divadel a kin, vše otevřeno a pod. Docela masivně. Kdo to šířil naši proruští občané? Petrohrad? Placení trollové ruskými institucemi ( byl tam i Černohorský)?
Za dvě hodiny v televizi demonstrace za Navalného. Zatýkání prý i pro špatně nasazenou roušku.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Ono Luboši je to den ze dne jinak. Včera na Nově jasně řekl Blatný dvakrát, že Sputnik musí být prověřen komisí EU. Je to jasné, mají jiné kapacity než my.
A taky zaznělo, že nedodávají, nestíhají, stejné problémy jako firmy v Evropě.
Mimochodem, několikrát jsem řekl panu zahradníkovi již dříve, že ta vakcína Sputnik nemusí být špatná.
A ještě oprava. Uvedl jsem špatný termín ohlášení Ruska, že vakcínu mají jako první září. Skutečnost je začátek července. To to trvalo, než to otestovali atd.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Tak nevím

S, Chot tu psal výše o 2,7 mil proočkovaných Rusů. Prý to není z dezinformačních webů, ale od zdroje. Tak ten zdroj hledám a hledám a ono nic. Nic tomu nenasvědčuje a je to tam ještě horší než u nás
Např aktuálně z Leningradské oblasti, Kupodivu stále stejný název. Necelé 2 mil. obyvatel.
2.2. Celkem zatím 10 tis. dávek naočkováno, další nemají. Nyní očekávají 75 000 dávek. Podle prohlášení guvernéra Alexandra Drozdenka v Leningradské oblasti došlo k narušení harmonogramu dodávek vakcíny proti COVID-19.
Nicméně přeji jim aby dorazily. A pozitivní taky je, že některé gubernie pomalu rozvolnňují, i když dle našich dat je Rusko bráno v pátém, tedy nejhorším stupni.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Babiš dnes uvedl( zdroj ČTK České noviny), že pokud by Česko mělo možnost získat i jinou než v EU schválenou vakcínu, mohlo by zvážit podobný postup jako Maďarsko. "Vakcína není o politice. Je to o bezpečnosti, o zdraví," poznamenal.

Ano, se slovy,že je to o bezpečnosti,o zdraví,lze souhlasit. Pokud vakcína Sputnik projde standardním schvalovacím procesemv EU jako všechny vakcíny ostatní, nebude jistě námitek. Pravidla se mají dodržovat.
Pěkný víkend!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Už jsem ho pane zahradníku několikrát uvedl. Přímo ruský.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

6. Únor 2021 - 0:13 | moldavit

Pan zahradník si neumí nic najít, tak mu musíte poslat konkrétní odkaz.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Já to udělal trochu schválně, následek mého povolání. Vždy jsem chtěl po žácích, aby si hledali zdroje a pracovali s nimi.
Takže ještě něco. Našel jsem si WHO a Ruské ministerstvo zdravotnictví. Zaujalo mne, že na seznamu proočkovanosti států WHO vůbec nejsou. Oni to totiž vůbec neuvádí. Poslední novinka deset dní stará
https://covid19.rosminzdrav.ru/
A další poznatek. V Evropě jsou vakcíny distribuovány dle počtu obyvatel. U nás dostala Praha 10 krát více vakcín než liberecký kraj, v přepočtu na 100 tis. obyvatel je to 3,5 krát více.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne versus Praha

Jirko, moje oblíbená Ljuba Hermanová skvěle zpívala: "Praha je Praha, to máte marné, Praha je vzor..., Praha je ráj!" Čemu se, prosím, divíš? Liberecký kraj musí pochopit, že v Praze je mnohem více zasloužilých VIP občanů, mnohem více seniorů (i těch mladších) na postech pro stát zcela nepostradatelných, mnohem více lobistů a jejich asistentů...

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

To: 6. Únor 2021 - 0:13 | moldavit

Ne, nejsou "ruská". Jsou z ruského webu Kommersant, ale ze stránky ourworldindata.org.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

ommersant ( rusky : Коммерсантъ , IPA: [kəmʲɪrˈsant] , Obchodník , často zkrácen na Ъ ) je celonárodně distribuovaný deník vydávaný v Rusku, který se většinou věnuje politice a obchodu. Jedná se o přední liberální obchodní noviny.

Na ourworldindata.org aktuálně dnes PROOČKOVÁNÍ OBYVATEL %

Rusko- 0,7...!!!, ČR- 3,2....Maďarsko-3,7.....Slovensko 3,8....Německo....3,7
https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

Takže Rusko pouze 0,7% proočkovanosti. A to chtějí dodávat jinam. Proč, když nestíhají pro sebe?

Jednou taky neměli a pomohli. 1947. Tehdejší komunistická propaganda hlásala: „V největší tísni přišla pomoc bratrského Sovětského svazu. Tehdy poznal všechen pracující lid, že už nic nemůže ohrozit naši cestu k socialismu.“
Přišlo nás to pěkně draho.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

To: 6. Únor 2021 - 22:14 | moldavit
Po pravdě řečeno, vůbec nechápu, proč tady s vámi ztrácím čas. Vám nejde o fakta, Vám nejde o přínos, který jakákoliv vakcína může (vím jsou to velká slova, ale ...) pro lidstvo mít. Jste prostě předpojatý na všechno, co by eventuálně mohlo být kladné, a co pochází z Ruska.
Když se na ourworldindata podíváte pořádně, tak zjistíte, že údaje - počet očkovaných v Rusku - je uveden ke 13. lednu 2021 na rozdíl od jiných zemí včetně Česka - zde jsou už údaje až po některý únorový den. Je to divné, je to zvláštní, ale je to tak.
Vy asi budete mít značné ujímání, až Babiš v záchvatu zoufalosti "nějak" sežene Sputnik nebo alespoň licenci na něj ...
Přeji Vám, pokud možno, hezkou neděli!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Problém je, že p. Chot předvádí ještě horší argumentaci než moldavit. Kdyby mu šlo o fakta, jak píše, tak uvede jiný zdroj, který dokazuje, že Rusko je na tom s proočkovaností lépe. Místo toho tady argumentuje ideologií a předpojatostí.

Fakta jsou, že Rusko nemá na Sputnik V EU certifikaci. Z historie víme, že pro Rusko je důležité být vždy nejlepší a první, bez ohledu na následky. Co dělá Rusko např. v dopingu bez ohledu na zdraví (o morálce nemluvě) je také prokázané.

Pokud někdo může za nedůvěru k vakcíně Sputnik V, je to především Rusko samo.

Zajímavý článek o Sputniku V můžete nalézt zde:
https://www.newyorker.com/magazine/2021/02/08/the-sputnik-v-vaccine-and-russias-race-to-immunity

Článek o nákupu Sputnik V v Iránu, kde kolem 100 členů zdravotní rady napsalo jejich prezidentovi dopis, že si myslí, že Sputnik V může být nebezpečný:
https://www.aljazeera.com/news/2021/2/3/vaccine-debate-rages-as-russias-sputnik-v-heads-for-iran

Nahoru

Re: Očkování ano či ne "Babiš sežene licenci"

No,to snad ne,takhle se experimentovat opravdu nedá... Že se hledá cesta,jak dostat EU neschválenou vakcínu do naší republiky,se už trochu proláklo.Neví o tom dle těchto zdrojů ani MZd-nakonec současný ministr zdravotnictví ani v tom Maďarsku nebyl...SÚKL zatím hraje mrtvého brouka.
K certifikaci v EU je je potřeba splnit určité nároky, dodat určitá data atd. Budou skutečně důvěryhodná? Nezkreslená? Osobně moc důvěru nemám,tolikrát jsme se přesvědčili.. A zřejmě, dle reakcí na možné očkování Sputnikem , v té nedůvěře způsobené chronickým ruským lhaním nejen vůči ČR,nejsem sama. Očkovat populaci vakcínou neschválenou v unii,které jsme členem, si může dovolit tak Orbán. Doufejme,že nepůjdeme maďarskou cestou.
A stejně za vše může Soros, i za ten náš zmatek v organizaci vakcinace..Přiznávám se dobrovolně,že jsem se s ním v r.1991 v bytě ředitele Metropolitního muzea Luerse spolu s dalšími polanci setkala a představili jsme se,hovořili jsme..
Hezké dny!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

To: 7. Únor 2021 - 10:25 | jirkat
Hezké nedělní poledne. Viděl jsem údaj 2,7 mio proočkovaných a něco přes 8 mio vyrobených dávek. Je to cca 5-7 dní zpátky v nějakém "hlášení" zdravotníků Putinovi. Hledat to nebudu.
S pozdravem

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Tak skutečně omlouvám se, na rozdíl od jiných zemí asi nejsou známa poslední data v Rusku (viz. můj odkaz na ministerstvo, které nic neuvádí) a po pečlivějším zkoumání je křivka přerušena. Snad se něco najde.
Možná nám předloží s. Chot něco takového, jako je u nás veřejně a pravidelně předkládáno a to to ještě kritizujeme.
Co jsem našel nového na TASS je že, proočkují Kirill Dmitriev: „Samozřejmě se zaměřujeme na očkování Rusů a Rusko je ve skutečnosti jedinou zemí na světě, která může očkovat všechny občany, kteří to chtějí, do června,“ uvedl Dmitriev.

Podle jeho názoru bude očkování všech příchozích v USA a Evropě dokončeno v září - říjnu. "Proto je to pro Rusy velká výsada. A samozřejmě, hlavní zaměření [výroby a dodávek vakcíny Sputnik V] je na Rusko. Doposud se na zahraniční trhy dodává velmi malé množství.

Tak zase budou první. Podle další aktuální zprávy : Více než 110 tisíc lidí již bylo v moskevské oblasti (7,5 mil. obyvatel) očkováno proti COVID-19,“ slova tiskové služby ministryně zdravotnictví Moskevské oblasti Svetlana Strigunkova.

Tisková služba dodala, že se můžete přihlásit k očkování v poliklinice na portálu veřejných služeb, a to na čísle 122, na klinice a MFC. Můžete se nechat očkovat bez objednání v mobilních komplexech nebo nákupních centrech. Stačí mít u sebe cestovní pas a povinné zdravotní pojištění.

Tak to vidím jako pokrok a zřejmě již mají vakcíny nadbytek.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne "Babiš sežene licenci"

To: 7. Únor 2021 - 11:30 | Lenka Sepsová
Hezké odpoledne. Slyšel jsem úvahu, že je možnost, že by MZdr povolilo mimořádné použití vakcíny (jakékoliv, ještě neschválené EMA) podle zákona o veřejném zdraví (?), tuším ust. par. 6. Potom by SÚKL byl jen dotázán na stanovisko. Ale zatím žádná taková vakcína není k mání. Nevím, jestli by nám RDIF prodal jeden či dva miliony dávek. Případně licenci - vůbec netuším, jestli je v Česku firma, která by vakcínu zvládla nějak relativně rychle vyrobit.
S pozdravem, F. Chot

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Velmi pěkný rozhovor lze najít na aktualne.cz pod názvem: Vojenský lékař:Papalášství má na lidi devastující vliv,covid se tu rozlézá jako mor.
Zpovídaným je MUDr.Jindřich Sitta, veterán válek v Zálivu(mimochodem, v lednu uplynulo už 30 let od zahájení vojenské akce) a bývalý šéf záložní polní nemocnice. Doporučuji k přečtení.
Přeji pevné zdraví!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, zatím žádost nepodali

Podstatné taky je, jak píše Handelsblatt a proběhlo včera na čt24, ačkoliv Rusové tvrdí, že podali žádost o registraci, tak EMA tvrdí opak.
V pátek 5.2. Frankfurt. Evropské agentuře pro léčivé přípravky Ema dosud nebyla podána žádná žádost o schválení ruské vakcíny Covid Sputnik V. Úřad to v pátek potvrdil na žádost Handelsblatt.
Vývojář vakcíny podal pouze žádost o vědecké doporučení od Emy.
https://www.handelsblatt.com/unternehmen/industrie/ema-zulassungsverfahren-der-russische-impfstoff-sputnik-v-duerfte-fuer-europa-zu-spaet-kommen/26888340.html

Myslím, že je to strategie. Rusové dodají, ale selektivně. Třeba Maďarsku. Proč je nabíledni.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne výroba u nás, na co licenci?

31. ledna 2021 19:33
Česko je jen krůček od uvedení vakcíny na trh. Očkovací látka s bezmála 90procentní účinností by se mohla začít používat ještě letos. Na látce firmy Novavax sídlící u Prahy se podíleli čeští vědci a k lidem by se mohla dostat v dubnu. Televizi CNN Prima News to potvrdili premiér Andrej Babiš s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-covid-19-vakcina-ockovani-novavax-cesko.A210131_190559_domaci_lesa

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, zatím žádost nepodali

Jj, informace jsou stále docela rozporuplné.
RDIF uvádí, že 22. října 2020 požádal EMA o vědecké konzultace ohledně Sputniku V.
Dále uvádí, že tvůrci vakcíny, zástupci RDIF a zástupci EMA tyto konzultace zahájili 19. ledna 2021. Následně 29. ledna t.r. podal RDIF žádost o registraci Sputniku V u EMA, jejíž přijetí agentura potvrdila.
Na webu EMA je o Sputniku V (resp. o: Gam-COVID-Vac) jediná zmínka - sdělení, že vakcína je v klinické fázi. Bez dalších podrobností.
Hezký den.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Pěkná propaganda :: ''Ruská vakcína Sputnik V si podmaňuje planetu". Propagandistická reportáž hlavní kremelské TV Pervij kanal. https://www.1tv.ru/.../401237-rossiyskaya_vaktsina...
Nebo : ''Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Zacharovová: Ve světě stojí fronta zemí, které nás prosí o spolupráci ohledně Sputniku V.''
https://ria.ru/20210209/ochered-1596663004.html

Dnes byla Rusy vydána tato zpráva:
Rusko nepovažuje dodání vakcíny Sputnik V do EU za možné dřív než v květnu
Ruská vakcína se do EU patrně nedostane dříve než v květnu či červnu. „Velké dodávky do EU budou možné až po ukončení masového očkování v Rusku,“ řekl šéf ruského státního fondu přímých investic (RDIF) Kirill Dmitrijev.
-----------------------
RDIF odpovídá za mezinárodní marketing vakcíny Sputnik V, která je již v některých zemích schválena a používána, například v Maďarsku či Srbsku. S maďarským premiérem se v Budapešti sešel předseda vlády Andrej Babiš minulý týden v pátek, do Srbska se chystá ve středu.

Před použitím v EU musí být přípravek schválen Evropskou lékovou agenturou. Ta minulý týden zamítla dřívější informace z Ruska, že žádost o schválení vakcíny již byla podána. RDIF v úterý znovu oznámil, že léková agentura EU žádost přijala. Ruští vývojáři jsou opakovaně obviňováni ze zveřejňování protichůdných informací o Sputniku V.
------------------------------
Četla jsem na to komentáře,že Babiš,který jezdí do míst,kde se prý hodně Sputnikem očkuje a dělá si tak píár,jak se mohutně stará, by ještě měl jet do Minsku nebo rovnou do Moskvy a že je škoda,že se neočkuje i v p..eli. Český černý humor.
Zajištění očkování pod velením vrchního logistika vázne,tak jsem zvědavá,jak se bude i v našem okrese očkovat od 22.2. v očkovacím centru,kolik stovek či tisíců lidí to bude denně,jak bylo slibováno- prý už od dubna.
Hezký den a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Z dnešních zpráv
Ministr zdravotnictví Jan Blatný podle svých slov vyloučil, že by během svého působení ve funkci Česko očkovalo ruskou vakcínou Sputnik V i bez schválení Evropskou lékovou agenturou. O Sputniku přitom přemýšlí premiér Babiš.

Premiér Andrej Babiš dnes vyrazil do Srbska, kde chce zjistit zkušenosti s očkováním ruskou vakcínou Sputnik V. Ze stejného důvodu byl minulý týden i v Maďarsku. Obě země nakoupily vakcínu přímo od Moskvy. Sputnik však zatím není schválený Evropskou lékovou agenturou, jeho výrobce o to nepožádal.

„Určitě se na tom s premiérem nakonec domluvíme. Je to jedna z věcí, kde svůj názor měnit nebudu. Dokud budu ministr zdravotnictví, tak nebudeme v Česku očkovat látkou, kterou neschválila Evropská léková agentura,“ řekl nyní Blatný serveru iRozhlas.cz
----------------------
Babiš sebou ministra zdravotnictví nebere,ale Prymulu ano. Spekulace o odvolání Blatného jsou stále na pořadu dne, souvisí taky s tím,že zanedlkouho se budou porcovat miliardy korun jako úhrady za zdrav.péči. Lobbistických skupin a nátlaků je neurekom. Pamatuji si,jak jeden z náměstků min.Vojtěcha navýšil úhrady laboratořím patřícím do svěřenského fondu Babišova- čistě náhodně,nezištně,z křesťanské lásky. Jiné laboratoře ostrouhaly.
Přeji hezký slunný mrazivý den!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Babiš perlil

Dnes jsem poslouchal Babiše ve sněmovně. Člověk se diví, utíkají myšlenky a to to má před sebou na papíře. Asi TOP bylo" ten virus je teď zabiják. Proč? My nevíme a ani vědci to nevědí".
No, když my to nevíme, tak aby to pak věděli nějací vědci. Jenom nevím, kdo je to ti "my".

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, tady to ještě jde

Včera jsem si volal se známou z jižních Čech. U nich ve škole, kde působí, klidně vydávaly kuchařky obědy bez roušek. Teď jsou doma s covidem, včetně uklizeček. Vedení místo nápravy svolává neustále porady, přitom lze snad vše řešit on-line. A když upozornila v marketu na to, že již třikrát po sobě tam není desinfekce, odpověděla prodavačka , že už na to se..ou..
Je to tak, lidé vládě nevěří, stát je v rozkladu. Odborníci upozorňují, že experti z min. zdravotnictví jsou pryč. Bohužel. Potvrzují to i průzkumy.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/cesi-vlade-neveri-polovina-jich-chodi-do-prace-i-s-priznaky-40350554

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Dezinfekce, očkovací serum, roušky, ústenky, respirátory, covid atd. vše jsou nová slova nové pojmy. Ale umí někdo od premiéra po kuchařku vysvětlit přesně dezinfekci ? Používání, rizika roušek? Rozdíl mezi rouškou a respirátorem ? Asi by to bylo tristkní. 99,99 % lidí asi nevnímá rozdíl mezi dezinfekcí a asepsí - ale je propastný, mají pocit, že postříkání rukou znamená, že ruce jsou sterilní - krutý omyl. Ústenka zachytává na vnitřní straně opravdu to nejlepší, co vydýcháme. Pokud na ni sáhnete rukama přenášíte koncentrovaný nános na kliky, mobily a z nich na další lidi. Jestli nakažený vydechne na chodníku a jdete okolo, vir prakticky nemá šanci, ale pokud vám nakažený podá ruku, kterou si použitou ústenku strčil do kapsy, pak vám předá nálož, že se vám až hlava zatočí. Aktivní pitomci pak udávají v rámci národního blaha, policie řeší neřešitelné a opravdově trasy přenosů si v klidu dále fungují, jak drogové kartely v Mexiku.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Pan Tejnora ...že postříkání rukou znamená, že ruce jsou sterilní - krutý omyl.
Můžete to přiblížit? Já mám v autě desinfekci, kterou si vždy postříkám ruce při odchodu do prodejny a pod, stejně tak při příchodu. Důkladně. Myslel jsem, že mne to ochrání. Pak sundám respirátor, ještě s vlhkými rukami, ten taky desinfikuji určeným prostředkem.
Jestli to není správně, jak jinak?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Ruská federace k 10.2.2021: 2,67 % očkovaných obyvatel.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, žádná sláva v Rusku

Podle údajů k tomuto datu (%)
Rusko-2,67
Česko-3,78
EU-4,3
Německo 4,4
Včera jsme byli na 4,18%. Docela mne rozčílilo, že v pátek běželo na čt24, že je tu již 640tis. vakcín a podáno je asi 460tis. obyvatel. Je vidět, že jinde v Evropě jsou pružnější. I Slováci mají již 5,2%. Ale tady je Babišovo.
Taky se divím, proč je ten humbuk kolem sputniku. Když přeci byli zase první. Akorát že USA má již pročkováno 15,3%. Evidentně zase ruská propaganda. Ale běžným Rusům proočkování přeji.

https://ourworldindata.org/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&time=2020-03-01..latest&country=USA~GBR~ISR~DEU~ARE~ARG~FRA~EuropeanUnion~RUS~CZE&region=World&vaccinationsMetric=true&interval=total&perCapita=true&smoothing=0&pickerMetric=total_vaccinations_per_hundred&pickerSort=desc

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, žádná sláva v Rusku

Jj, k těm číslům: ta sedí, snad jen Německo má nyní uvedených 4,74 %. Také delší dobu sleduji proočkovanost v USA a přemýšlím, čím očkují a kdy začali. No, ale tak či tak mi to vychází, že nečekali na schválení EMA :-) ...
:-))))))))))))
Tak, hlavně, ať to ustojíme ve zdraví!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, žádná sláva v Rusku

No,já sice nevím,proč by USA musely čekat na schválení vakcíny EMA,když nejsou členy Evropské unie,ale to jen na okraj,asi to pan CHot myslel jako bonmot. Už i Prymula couvá z použití Sputniku coby neschválené vakcíny,prý se toho v Srbsku moc nedozvěděli.tedy informace nebyly relevantní. A to tam prý mají švédský stůl těch vakcín.. U nás je situace opravdu zoufalá, vakcína Astra-Zeneca tu je v počtu několika desítek tis. a zatím se neočkuje-asi nejsou lidi. nevím, co dělá vrchní logistik. pamatuji si,jak se minulý rok posmíval Italůma navá žel se do nich, že nezvládají,aniž věděl, s čím se tam potýkají.Tehdy jsem si říkala,že m na posměváčky jednou dojde a ono to bohužel takto dopadlo.
Přeji pevné zdraví!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, žádná sláva v Rusku

Hezké mrazivé ráno!
Jj - je to tak - za poznámkou o EMA mám smajlík. Jen to ani tak nebyl bonmot, jako spíše úšklebek ...
Prymulu nemám rád (jemu to je úplně fuk :-)) - na můj vkus příliš okatě opakoval/provozoval ten samý manévr, jako pan Nečesaný ...
U vakcíny Astra-Zeneca by mě také zajímaly důvody zatím velmi slabého využití u nás.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Včera zajímavá informace jak Rusové lžou. Existují dvě EMY. Jedna ta Evropská léková agentura a druhá je jakési sdružení lékařů. Obě popřely, že by jim Rusové nějakou žádost dodaly. Další usvědčení Rusů z propagandistických hrátek pro své občany i jejich pátou kolonu v Čechách. Hezky jim na to sedl Babiš o Zemanovi ani nemluvím. Jen se divím, že když si dovedu zjistit stav já, proč to neudělá jejich okolí.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10117034229-168-hodin/221452801100214/video/819928

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Dnes zaznělo z úst min. Blatného,že od 1.3.se budou moci registrovat lidé nad 70 let. O 65 letech,tedy o této hranici, ticho po pěšině.Pokud jsem to v těch zmatcích dobře pochopila.. Takže zase jiné schéma vytvořeníé vrchním logistikem nebo kým? A proč až hranice sedmdesát a ne 65, to nikdo nevysvětlil. Protože nejsou zdroje ?
Rusové nic neregistrovali a zjevně ani vakcínu registrovat zatím nechtějí,asi vědí proč. Pokud budou mít své takový nadbytek,vyvezou ji jinam.zatím praktikují pěknou informační válku napřenou nejen ke svým občanům,že ruská vakcína Sputnik spasí svět.
Hezký večer!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, hlava nebere, na co ten stav?

Tak jsem tu psal, kolik je očkovacích dávek a kolik je proočkováno. Nepoměr i k ostatním zemím, přitom se v Evropě rozdělují vakcíny stejnoměrně. Konečně to víme. Teprve teď totiž probíhá výběrové řízení na dodavatele rozvozu vakcín. Co tedy dělali celou dobu, to nenapadlo někoho, že to bude potřeba? Na co tedy je nouzový stav? Teď vybírají dodavatele a budou čekat, zda se někdo odvolá. Termín odevzdání nabídek byl 11. února."o((((
To si snad dělají z lidí "pr..." ? Kdo tedy odpovídá za ty mrtvé, jak teď kolem sebe ANO kope?
Už aby ten vrchní "koordinátor" a krizový manažer Babiš vypad, i když kdo ten "Bordel po něm", jak řekla Maláčová, to s úklidem nebude mít lehké, je jasné.
Další zpráva včera v televizi. Belgie na tom byla v prosinci hůře než ČR. Dnes je na tom třikrát lépe a to děti chodily do školy
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/na-vakciny-se-zbytecne-ceka-stat-nestiha-vybrat-distributory-142442#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=sczDvk0k3QA-202102160901&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Ano, jednou,před nástupem do Bertiných lázní,bylo to požadováno. .Už mám v pravé nosní dírce čip od toho gejtse a můžu přijímat spoustu stanic TV i rozhlasových. Prý lze postupem času rozumět i ptačímu zpěvu,říkala to husa Ilona.
Přeji pěkný den a pevné zdraví.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Jednou, včera - N.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Dvakrát. Jednou po první nákaze ve škole, PCR. Podruhé antigen, když jsem jel k rodičům. Teď to lítá ve škole tolik, že mi to bez trasování ani nedává smysl.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Ono to není vtip pane zahradníku, ti co čtou ty Paralelní listy tomu věří. Já již o tom psal.
Zatím jsem se netestoval, i když to máme v léčebně. Zatím nemám důvod a snad nebudu.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Dvakrát dobrovolně, když jsem našel místo ve svém diáři a v rezervačním systému. Pohoda, myslím provedení i výsledek.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, smutné

Tak nám tu Babiš kňučí, že nejsou vakcíny, jezdí bezvýsledně tu a tam a jaksi zapomněl, že se jich tu válí skladem přes 200 000. Tedy skoro třetina. Prý vázne distribuce

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/cesko-vakciny-ma-ale-neockuje-podle-babise-nazmar-neprijdou-40351350#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=mmq9JmphmHH-202102180834&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Distribuce vázne, 6.2. vakcína Astra-Zeneca byla,ale nebyl ještě vybrán distributor-uzávěrka přihlášek byla až 11.2. Pravděpodobně ani vrchní logistik nevěděl,,že vakcína přijde... Podobně na tom byla distribuce Moderny v lednu. Poučení zase žádné, málo úřednictva a pokynů na vypsání asi..
Řídit stát jako firmu- mým podnikům malá,tedy velká domů v podobě dotací ze státního rozpočtu,takový tunýlek a ostatní přivést plajte.Stejně si za to ti lidi můžou sami..

P.S.Premiér se nechal dnes slyšet,že na otevření obchodů sám žádný názor nemá.Neníí nadto,když stát řídí takový člověk!

Hezký den!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Něco z historie

Doporucuji vrele dokument o prof. Raškovi dnes na CT2 ve 12.30 o vymýcení pravých neštovic. Nevím,co by dnes tento člověk,z jehož učebnic jsme se učili, vzkázal dnešním politikům..
Při sledování kroků vlády-naposledy snad zrušení tendru na testy školáků a premiérské protěžování firmy,kterou nedoporučila BIS, toho chaosu co vládne při zajištění nejen očkování- si říkám,jak by tato skvadra řídila rozdělení státu? To proběhlo včetně měnové odluky bez větších potíží a mírumilovně. Nevím,jak by to toto spolčení zadministrovalo...

Přeji hezký víkend!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Ten dokument jsem viděl. České zázraky. Můj praděd MUDr. Josef Sobotka podle svých záznamů naočkoval skoro 100 000 dětí během své padesátileté praxe. Moc jsem tomu nevěřil, když pracoval jako pomocník na pediatrii a posléze lékař se specializací pediatrie od r. 1875.
Zjistil jsem, že na pravé neštovice během dvou let 1852-3 zemřelo v Čechách 43 000 ! lidí.
A císař nařídil povinnou vakcinaci dětí, čímž zlomil odpor veřejnosti i některých lékařů. Poslední výskyt byl u nás zaznamenán r. 1924. Ještě v první polovině 20. století zemřelo na tuto nemoc půl miliardy osob! Zlatý čínský virus, ale co víme. Mimochodem ta nemoc byla prvně identifikována v Číně a Indii.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Tak mladí praktici si chtějí vakcínu dovážet sami, nechtějí ji nechat ležet ve skladech. Podle Babiše ale vše běží podle plánu a není potřeba! Jenže dle dat ke včerejšku jsme s očkováním nejhůře ze států EU. Věřím, že vakcína je dle počtu obyvatel rovnoměrně rozvážena.
Takže ke včerejšímu datu pročkovanost ČR- 5,1%, Německo-5,8 %, Slovensko- 6,3%, Polsko- 7,0%.
Hradní partička ale vytrvale jedná o Sputniku. Rusové již 10 dní nedodali data. Jistě přijde hlášení Putinovi a zas budou nejlepší na světě. Akorát slibují, sami nemají a továrny co měly vyrábět v licenci nejedou. Indie zatím nic a ta slavná Brazilie asi ani nepojede neb zjistili, že dodávka SputnikuV nemá deklarované vlastnosti.
https://www.forum24.cz/zeman-zase-obchazi-ministra-zahranici-a-ambasadu-a-jedna-o-sputniku-v/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=SZfojAnI12O-202102211242

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Rusko a Sputnik :o)))

Tak zase přímo Kommersant.ru

Последние данные по коронавирусу в России и мире

Údaje byly aktualizovány 20. 2.21 v 8:42 moskevského času
Pokud jde o podíl očkovaného obyvatelstva, vede Izrael s velkým náskokem, zatímco Rusko z hlediska tohoto ukazatele ještě není mezi prvními třiceti.
V tabulce proočkovanosti udávají Rusko -1, 5 %. Je to ale možná údaj o dvou dávkách. U nás 2,7%

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Rusko a Sputnik :o)))

Hmmm, na ourworldindata.org jsou (úplně) jiné údaje.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

A proč?
1. Kommersant uvádí pouze Pfizzer a Sputnik
2. Uvádí pouze očkování dvě dávky
3. Ruské statistiky "o)))
Těžko říci, co je správně. Každopádně ourworldindata.org údaje aktualizované z Ruska nemají. Všechny trochu vyspělé státy statistiky mají.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Koukám, že včera se vyvočkovalo 14 dávek Astra Zenecy. Dost fofr. Těch zbylých 68 tisíc asi šetří pro učitele v těch očkovacích centrech. Docela bych bral, kdyby mi to už foukli a mohl jsem normálně učit.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Zajištění očkování vrchním logistikem je tristní a neočkování stojí denně cca 15 životů,jak bylo statisticky spočítáno.. Ále co,jeden život sem, druhý tam...
.Asi před týdnem jsem v debatě s kamarádkou právničkou Annou Röschovou z Plzně s kterou jsem se seznámila v tehdejší ČNR a která nyní asistuje jednomu senátorovi atd. pravila,že mám nepěkný pocit,že jsme svědky rozkladu státu,státní správy v přímém přenosu... Naštěstí je zde ještě občanská společnost,organizace,na které se kolikrát plije, svépomoc atd.A místní zastupitelstva,místní sociální služby atd.atd. .Teď se naplno ukazuje, jak zde vznikl paralelní svět papalášské společnosti. Nic nového pod sluncem,jen už se nenazývají komunisty,ale jsou to stejné typy stejného zvláštního ražení. Jak dlouho např. musí čekat zdravotníci,aby za nasazení svých životů,za tu strašnou dřinu,zejména psychickou,na JIPkách i jinde dostali odměnu,zatímco na MZd se vyplatí před vánoci pěkně statisícové odměny? I tedy jinde samozřejmě,v jiných institucích. Však oni lidi zase zvolí a pojedeme dál..

Plukovník colonel,abych si vypůjčila z Cimrmana , Prymula( pamatuji si,jak ještě tak před rokem a půl,když jsem někde napsala výhrady k jeho podnikání s dcerou,tak,co se sneslo kritiky) jako typický zelený mozek vůbec nemá cit pro situace,co se prostě vůči společnosti nemůže dělat ,je-li taková exponovaná osoba kážící vodu. Když jsem slyšela, jak se obhajuje, že neměl ani dovolenou( nevím,jak to s fotbalovým zápasem souvisí),tak jsem si představila scénu jako z Černých baronů- colonel stojí a říká: Neměl jsem přece,,volové, vůbec dovolenou!! A vojín Voňavka, Vata, Kefalín a další a další mu říkají: My taky ne,vole...
Hezký den přeji!

Nahoru

Roušky a respirátory v hodnocení experta AV ČR

Velmi poučný dnešní rozhovor Martina Veselovského na DVTV na téma ochrany dýchacích cest, tedy primárně účinnosti a vhodnosti roušek a respirátorů, s Ing. Vladimírem Ždímalem Dr., vedoucím Oddělení chemie a fyziky aerosolů Akademie věd ČR

https://video.aktualne.cz/dvtv/zdimal-dve-rousky-nedavaji-smysl-polovina-lidi-nenosi-nic-mn/r~3734228076ca11eb9f15ac1f6b220ee8/

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Souhlasím, všímám si. Ve středu vyjdu z Penny a tam u vozíků čtyři důchodkyně. Bez roušek klábosí, Jedna kouří. Jel jsem k autu, vyložil a vrátil vozík. Do odjezdu tam ten hlouček byl. Nechápal jsem.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

12:44 - Poslanec Jiří Bláha v emotivním vyjádření vyčítal lidem, že nedodržují nařízení. „To, co tu dnes zažíváme není proto, že je špatně nějaké nařízení, že jsme něco někomu neřekli, je to jenom proto, že se všichni chováme jako prasata,” řekl Bláha
Takovéhle paušalizování ne,pane poslanče Bláho za ANO. Kolikrát už svými výroky dokázal to rčení,že komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Jiří, pominu čtyři důchodkyně, ono je to žel obecné!
Sám jsem vnímal vášnivě diskutující maminy s kočárky, obě s retkou (cígem) u huby, bez ochrany...
Prostě život a realita...

Po odeslání svého včerejšího komentáře jsem si spíše trpce úsměvně vzpomněl na školní výuku a cvičení CO na gymnáziu, jasně ochranné masky byly, soudím podle sebe, na blití (sorry). Neustálé změny v nařízeních vlády a ministerstva zdravotnictví jsou mimo rozumné chápání. Oproti většině spoluobčanů "pátrám, pátrám" po skutečně seriózních informacích. Odkaz na rozhovor s dotyčným expertem je vypovídající. Netušil jsem, že následně bude hovořit na ČT, dokonce ostřeji! Vedle toho jsem si klikal na akcie farmaceutických firem, které jako jedny z mála celosvětově neuvěřitelně posílily. Někdo by mohl namítnout, že stovky miliard tyto firmy investovaly do výzkumu, tedy do vakcín. No jo, jenže to skokové navýšení hodnoty jejich akcií a majetku je pochopitelně až po "očištění", tedy po odečtení nákladů na výzkum, tedy čistý zisk! Říkám si, zda třeba i proto najednou nejsou roušky košér! Pan doktor+inženýr, vedoucí expertního oddělení ústavu AV ČR, to říká sice velice diplomaticky, ale jasně!

Jenom tak na okraj. Klikal jsem i nabídky e-shopů. Naprosto obdivuhodné! Ve shodě s permanentně se měnícími nařízeními Vlády ČR, měnily ceny! Jasně, jak by řekl docent Uzel, výrazně vzhůru...

Na závěr smutná poznámka, tedy i můj názor. V médiích ředitelé a primáři nemocnic bez uzardění říkají, že asi budou muset losovat, komu péči ano, komu ne! Zanedbání péče stran pacientů mnoha jiných diagnóz (mj. ischemické, onkologické, ortopedické) je tristní, vymstí se nám všem! Nerad bych se věnoval i jiným alarmujícím problémům, jako je třeba narušená psychika stále většího počtu lidí, super výpadek ve vzdělávání žáků, učňů a studentů, zvyšující se patologická závislost omladiny na počítačích atd. atd. Neradostné!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

26. Únor 2021 - 13:36 | Lenka Sepsová

Paní doktorko, s úctou k Vám, co očekávat od členů sekty agenta Bureše?
Zcela jistě nic dobrého, nic prospěšného pro tento stát a slušné lidi!

Osobně se opakovaně sám sebe ptám, zda příkladně členové této "sekty" v našem regionu,
mají (třeba) alespoň minimální sebereflexi, alespoň špetku slušnosti vymezit se, distancovat se!

Ne-li, vnímám to tak, že sami preferují a ctí lži, podvody, plivance, podrazy...
V rámci kraje již jsou bez šance, v rámci regionu zatím jsou.
Za sebe, jako rodného občana ČL, se ovšem také ptám,
zda jejich zdejší koaliční partneři nejsou vlastně stejní, když ten holport tolerují, vyhovuje jim!
Pravda, to co je celostátně, nemusí být regionálně!
Sebereflexe žádná nebyla, není, tak holt koaliční partneři jsou pro mě stejně...

Závěrem: jako vždy moje názory s vědomím, že dotčení zde nikdy nereagují!
(Františka Chota do toho nepočítám) :)

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Zeman očekává, že problémy s covidem už potrvají jenom šest měsíců, protože do září by měla být naočkována většina obyvatel Česka. „Tím epidemie fakticky skončí,“ konstatoval. Lidi, kteří odmítají očkování, Zeman označil za „lehce dementní“.
No, nevím, kdo zde je lehce dementní.. Myslet si,že k eradikaci dojde po jednom očkování,že zde pak virus nebude a nebude způsobovat sice možná menší,ale stále epidemie ještě několik let, může opravdu vyslovit jen dement. Bohužel zastává místo,jaké zastává.
Hezký kreslený vtip mi poslali přátelé ze Blavy
Za tribunou hřímá řečník: Zajistil jsem očkování vakcínou Sputnik.Hurá, řve dav s rukama nahoře.
A kdo se tou vakcínou nechá očkovat ,ptá se řečník?
Ruce jsou dole...
Hezký den!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

To: 28. Únor 2021 - 11:40 | Lenka Sepsová

Stejně je to krásná doba, co?!
Jen si tak nadávat kde komu, urážet kde koho, že.
Njn, lidé jako Vy dovedli stát (dnes dvou třetinový) tam , kde jsme ...

I tak Vám přeji hezký zbytek slunečné neděle!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Hezká slova od člověka, který uráží se svou grupou slušné lidi např. tím, že se fotí s masovými vrahy. Jeho poslední akce Vítězný únor se již setkává s posměchem a takovými komentáři

Ivan Brabec
Asi takhle, od pracujících lopatou po držce a to jsem zdrženlivý.
Romana Tschunko
zapomněli tam dopsat,kolik lidí tahle 40ti letá kratochvíle stála život.
Radek Sedlak
Jak muze nekdo oslavovat zrizeni, ktere perzekuovalo, potlacovalo lidska prava a popravovalo jako na bezicim pase. Ze se nestydite. Jste na stejnem stupni jako fasiste. A pokud tohle nekdo popira, tak jste stejni tupci, jako ti, kteri tvrdi, ze je zeme placata.

Jo, kde jsou ty časy, když pan Sochůrek bavil na zastávce ČSAD u sídliště vtipy o Husákovi. A druhý den již měl dva nové posluchače a vrátil se domů po půl roce. Věřím, stýská se...

Také nám soudruh Chot nevysvětlil, proč ČSR komunisté ukradli Zakarpatí, když už mluví o tom zmenšování státu.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Jinak soudruzi se dočkali. Budou mít SputnikV. Já jim ho přeji. Nejlépe ten co dělají v Brazílii

https://brazilian.report/coronavirus-brazil-live-blog/2021/02/03/regulator-sputnik-v-in-brazil-different-from-lancet-study/

A ti lehce dementní, co by ho nechtěli...náš prezident jde národu v urážení příkladem, nakonec taky komunista. Ale to je asi tak vše.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Když bude Sputnik schválen EMA se všemi náležitostmi-nebude jistě námitek. To už jsem psala. Tlak na výměnu min.Blatného,který prohlásil,že pokud on bude v úřadě,nepovolí Sputnik V bez schválení EMA, sílí.
V r.1947 sem lifrovali Rusové obilí. Nyní se boj o ovládnutí teritorií vede jinými prostředky.Po Sputniku může přijít dostavění Dukovan Rosatomem,což si strašně prezident přeje, ač si cca 72% obyvatelstva naopak nepřeje větší závislost na Rusku.
A pokud zde bude Sputnik bez schválení EMA díky proruskému prezidentovi,uvidí se,jaký bude mezi lidem obecným zájem o očkování. Pravila jsem jednomu kolegovi,že komunisti budou mít konečně svou vakcínu.Suše odvětil,že oni se jí,neprověřenou,očkovat asi nenechají,na to že se mají moc rádi...
A říci,že epidemie naočkováním skončí, a dokonce v září, opravdu může říci, s prominutím,jen blbec. Na podzim we will see,jak říká Schillerová.
BTW- prozradila,že státu budou stačit finance na kompenzace jen do konce druhého kvartálu. Minulý rok jsme byli ujišťováni, v jaké dobré kondici naše veřejné finance jsou,že si můžeme dovolit se zadlužovat,nešetřit atd. Dluhová brzda přijde tak za dva roky nejdéle, bohužel.
Přeji hezký den a hodně zdraví!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

„Nedávná studie ruského Gamalejova střediska prokázala, že opakované očkování Sputnikem V dobře chrání proti mutacím nového koronaviru, a to včetně té z Británie a Jihoafrické republiky,“ citoval Reuters Denise Logunova, který je zástupce ředitele tohoto pracoviště, kde byla vakcína Sputnik V vyvinuta.

To je hezké. Jen kdyby to nebyl ten samý pán, co tvrdil, že Rusové požádali u EMA v Evropě již v listopadu o schválení. Tam to dodnes hledají jako Ovčáček článek Hitler je gentleman.

A vyjádření SÚKLu k nápadu Zemana, že stačí, aby se tím očkovalo jen na jakémsi dobrozdání ( s pro Rusy očekávaným, že to EMA moc dlouho trvá), jen dokládá, kdo je tady mírně dementní.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Rusové nechtějí Sputnik.

Tak 62% Rusů nechce očkování Sputnikem. Vyplývá to z únorového průzkumu. Teď posílají kolem přebytky? :o)))

https://www.levada.ru/en/2021/03/01/the-coronavirus-vaccination-and-the-origin-of-the-virus/

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Sputnik V

Z rozhovoru s Irenou Storovou, ředitelkou SÚKLu :
Prezident řekl, že byste ohledně certifikace Sputniku neměli být líní, je taková věc otázkou lenosti?

Je to otázka legislativy. Vakcíny proti covidu-19 se musí registrovat centralizovaně na úrovni Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA). Tento postup je platný a povinný pro celou Evropskou unii a její členské státy. Žádná certifikace na úrovni Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) neexistuje, a nic takového tedy udělovat nemůžeme

Minulý rok se Sputniku obávala řada lidí z odborné veřejnosti, je tato vakcína opravdu důvod k obavám?

Obavy jsou spíše z toho, že je to pro nás neznámá. Ať už je to vakcína ruská, čínská, americká, nebo německá, požadavky na kvalitu a dokumentaci jsou stejné. Jestliže budu mít k nějaké vakcíně komplexní dokumentaci, budu to samozřejmě vyžadovat i k jiné vakcíně. Pokud mi ji k jiné vakcíně nikdo nepředloží, můžu se právem vyjádřit, že je to pro mě neznámá, a tudíž nemohu říci, že je to bezpečná vakcína. Nemám o ní zkrátka dostatek informací a dostatek informací v tuto chvíli k ruské vakcíně nemáme.

Ano,jak už jsem psala, prezidentovo podlézání Rusku připomíná rok 1947. Kam to pak dospělo, je známo .
Klidně může nakonec dojít k tomu,že ministerstvo zdravotnictví bude donuceno výjimku poskytnout,protože Babiš to nařídí,neb se krom jiného bojí,že by ho nemusel prezident na podzim pověřit sestavením vlády. Vakcína se s velkou slávou za nemalé peníze nakoupí a doveze a možná ji na letišti bude vítat i sám prezident,podpíraný ze všech stran ochrankou. Samotní Rusové ji moc nechtějí, může nám pak ležet ve skladech. Češi,podle průzkumu,tuším STEM, se cca v 60ti % odmítají nechat naočkovat ruskou vakcínou neschválenou standardně.Tedy ti,kteří by se očkovat dali.
Já bych jako lékař,kdybych ještě pracovala,odmítla své pacienty vakcínou neschválenou EMA očkovat,i kdyby mne to mělo stát různá kárná řízení a různá protivenství ze strany přisluhovačů. Nic nového pod sluncem. Pamatuji si,co se vůči mé osobě dělo,když jsem upozornila( článek tehdy vyšel v celostáním tisku v LN) na kupčení se soukromými adresami členů ČLK a možné obohacování se šéfa ČLK- peníze za určité nestandardní služby nebyly na účtu ČLK,jak zjistila na můj podnět tehdejší revizní komise,hlavně její šéfka.Předání soukromých adres lékařů jiné společnosti se ÚOOÚ kvalifikovalo možnou pokutou až 500 tis. Přežily jsme to obě,i náhlé kontroly z finančáku byly. No a jak tehdejší šéf , nenasytný peněz a moci skončil, je známo. Pokud by pacient udělal prohlášení a podepsal ho,že chce být očkován jedině Sputnikem, pak ano. Bez písemného souhlasu ani ránu.

Přeji hezký den a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Děláte s daným asi maximum. Mně hlavně vadí, že je široké veřejnosti podsouváno, že roušky nás ochrání - ochrání ale je za přesně daných okolností. Očkování nám pomůže porazit covida. Může, ale musí vyvolat imunitu na všechny kmeny. Infekční oddělení nedělá cedule na dveřích, ale velmi přísný režim včetně stavebního upořádání.
Zřizují se nové a nové systémy, ale staré cesty se nevyužívají - narážím, proč už dávno neprobíhá očkování, jako všechna ostatní u praktiků, či specialistů, mají na to papír, že můžou, mají prostory, mají kartotéku většinou i s čísly.
Lockdown, jak je u nás prováděn je spíše opatření do středověku.
Denně nás media zásobují vším možným - jednou musí trvat stanné právo, protože by nemohli být vojáci v nemocnicích, ale pak ze dne na den je převelím na silnice ke kontrolám.
Pořád je ve vzduchu, že covida porazíme. To je tragický omyl. Neporazíme. Můžeme se na něj hůře, či lépe adaptovat a zvyknout si, že tu je další nebezpečná nemoc, kdy u seniora se nesmí podcenit třeba i běžná rýmička.
Očkování je jen jednou metodou, jak se na toto adaptovat, není to spása. Vytvořit většinovou imunitu ve společnosti je otázka roků, nikoli týdnů.
Krapet to připomíná socialismus, kdy vše bylo vymýšleno centrálně a řízeno - centrum má vždy pravdu, pokud ne, platí bod jedna. Kritika pouze konstruktivní atd.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Mně to dost připomíná, jako včelaři, problémy s kleštíkem, varoázou. Taky přišla z východu "o). Nejprve se okamžitě zahubila včelstva s výskytem, pak se začalo léčit, ale na to úly ležany nebyly moc vhodné, nyní se léčí průběžně a nějak se s tou potvůrkou musíme naučit žít a neustále dělat preventivní opatření. K tomu přistupují další problémy z dílny člověka. Postřiky, změna klimatu, velké lány bez pestrosti pylu atd. Zlatá doba, když jsem před čtyřicetipěti lety začínal.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Sputnik na Slovensku

Ve zprávách na stanici Český rozhlas Dvojka pravili,že na Slovensku dal ministr zdravotnictví výjimku k použití Sputniku V. Ale jde o neregistrovaný lék,takže za jeho aplikaci odpovídá lékař. Čili- pokud bude vedlejší reakce a dotyčný si najme právníka a lékaře žaluje,tak to projedete. Můžete být pojištěn na případ poškození nebo musíte, já sama jsem byla cca na 5 milionů,když jsem pracovala,ale zničenou pověst u lidu obecného nikdo nenahradí. Nejsem si jistá,zda v tomto případku lékaře ochrání písemné prohlášení pacienta,že si chce mocímermo nechat tím lékařem aplikovat Sputnik V. Může pak říci,že to bylo pod nátlakem ,to prohlášení ,lékař potřeboval látku vyočkovat atd.atd.
Pěkný den přeji!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne slováci

Přesně. A povolili jen 200 tis. dávek
https://domov.sme.sk/c/22608185/krajci-uz-povolil-pouzitie-ruskej-vakciny-zodpovednost-bude-na-lekarovi.html?ref=njct

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Pokud se bude uvažovat o vydání tzv. očkovacího pasu,tak se na člověka,cestujícího do zemí EU a očkovaného vakcínou v EU neschválenou Evropskou lékovou agenturou, bude zřejmě pohlížet jako na neočkovaného. Což je celkem logické.
Hezký večer!

Nahoru

Re: Očkování - pár faktů pro zahradnika -

- která uvádí Petra Procházková v dnešním Deníku N:

Ze 140 milionů Rusů bylo koncem prosince naočkováno Sputnikem V 156 tisíc, k dnešku kolem 4 milionů (necelá 3 %) obyvatel.
Do poloviny února bylo vyrobeno 8,62 milionů dávek, novější údaj chybí.
Honduras je už 36. zemí, která Sputnik V zaregistrovala (= povolila), největší počet dávek - 100 milionů - prodalo (spíš: slíbilo?) Rusko Indii.
Očkování Sputnikem V si přeje jen 38 % Rusů, 58 % "není připraveno nechat se očkovat".
Obě dávky během klinického testování dostalo jen dvacet mladých, zdravých mužů s věkovým průměrem 31,4 roku.
Proto taky Rusko dodnes nepodalo žádost o registraci u evropské agentury EMA.

Nu (jak říká PP), mysleli to dobře (?), ale dopadá to jako vždycky. Ze Sputniku V se sice místo normálního medikamentu stala politická zbraň v boji s ideologickým nepřítelem - ale moc to nefunguje, aspoň na toho, kdo normálně myslí a umí počítat.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Pěkný přehledný článek o Sputniku je dnes v HN. Šéf Biolog.centra Akademi e věd a expet na vakcíny Libor Grubhoffer sděluje," že "úplně chybí data o výrobním procesu.Od 90.tých let víme, že je nutné výrobu pečlivě kontrolovat".
Některé vakcíny bývaly a mohou být znečištěny.Uvádí se příklad ruské vakcíny proti klíš´tové encefaIitidě,která kvůli kontaminaci způsobovala lidem velké potíže.A dále ,že ještě nebezpečnější byla sovětská vakcína proti vzteklině,ta byla dokonce život ohrožující. Nedostatečně vyčištěná vakcína způsobovala silné alergické reakce postihující mnoho orgánů. Znečištění může být způdobeno onkogeny lidskými i opičími..
Rusové nejdříve zkoušeli vakcínu na 77 vojácích,pak sebrali data od 20 tis.očkovaných a z toho vytvořili studii.
Ve článku se dále uvádí,že Agentura při registraci požaduje obrovské množství dat a může provádět inspekci v místě výroby a že podle odborníků je právě toto důvod,proč není Sputnik V k registraci přihlášen. Navíc nejde o nějaký ruský patent,ale o typ vakcíny, na kterém s epracovalo v laboratořích v Izraeli nebo USA.Jde o adenovirovou vektorovou vakcínu, u které se Rusové rozhodli smíchat dva lidské adenovirové vektory pod číslem 5 a 26. Ale to už jsou podrobnosti. Proto musí být vakcína naprosto čistá.

Sputnik slouží k hybridní válce,ne,že ne. Má navodit dojem,že Evropa se bez něho neobejde, že nás jen on zachrání.Nezachrání..
Ovšem nevím,proč by Češi měli sloužit k experimentu. Slováci se,jak jsem četla nějaké komentáře lékařů, kolem Sputniku hádají a lékaři nechtějí očkovat na vlastní triko.
Dle mého to skončí tak,že Mzd bude zlomeno, Babiš obávající se o ty volby a před.. před prezidentem ministra k poskytnutí výjimky dotlačí, republika nakoupí a zájem o očkování touto látkou moc nebude a bude ve skladech.We will see!
Hezký den přeji!

Nahoru

Re: Očkování - pár faktů pro zahradnika -

Jen shrnu, dal jsem i odkazy. Indie má postavit závod na výrobu Sputniku. Zatím nebyl spuštěn, mají ale již svoji vakcínu.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rusko-vakcina-koronavirus-sputnik-v-vyroba-indie_2011270827_tzr

Obdobný závod byl stavěn v Brazilii, spuštěn a zastaven, vakcína nevykazovala deklarované vlastnosti. Takže zatím vyrábí jen v Rusku.
Rusům se ale podařilo vytvořit skutečně dokonalý nástroj své hybridní války s EU. Stačí mrknout na komentáře k hlavní zprávě dne v jejich mediích (vedle sankcí za Navalného), což byla dodávka do Slovenska a jak jsou Rusové masírováni.
Obdobnou rétoriku zde předvádí ruská pátá kolona - komunisté, kteří povýšili Sputnik V na záchrance českého národa. Čtu diskuze pod články, náramně to rezonuje, přesně v intencích Rusy vedené h. války. Kolik je podobných názorů . Zdeněk Langer- "jsem Slovan, slovanská vakcína je pro mne ta nejlepší!". Připsal jsem mu, ať se nechá jako ten Slovan přeočkovat na Dlouhý. No jenže to vskutku říkají "ruští odborníci" a jistě jdou řetězové maily.
Jsem zvědav, jestli bude vláda a Zeman poklonkovat u dodávky milionté vakcíny Pfizzeru, která zanedlouho bude. U těch 25 000 Sputniku V, co má dorazit do 25.3. o tom nepochybuji.

V neděli večer na čt24: je u nás 880 tis. dávek. V úterý podáno celkem 702 tis. Dánové bez Sputniku již mají naočkováno 10% obyvatelstva, stejný příděl na počet obyvatel

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Rusové nechtějí Sputnik.

To: 1. Březen 2021 - 21:59 | moldavit

АНО “Левада-Центр” принудительно внесена Минюстом в реестр некоммерческих организаций, выполняющих функции иностранного агента

Doufám, že není třeba překládat ... :-)

Nahoru

Re: Očkování ano či ne s. Chot .o)))

Googl překladač.... ANO „Levada-Center“ bylo násilně zapsáno ministerstvem spravedlnosti do registru neziskových organizací vykonávajících funkce zahraničního agenta

Přesně tak, psal jsem již o Zemi kde zítra znamená včera,o tzv zahraničních agentech. Přesně vystihuje, co se v Rusku děje. Nepíšeš, co očekává Kreml, a jseš zahraniční agent a na ty máme panečku paragrafy a tvrdé tresty! Teď jsme je ještě přitvrdili! Na dvojnásobek! To kdyby napsali něco třeba o Navalném a nám se to nelíbilo.

Škoda, že si nepřečetl i vyjádření šéfredaktora. Jistě by ho to potěšilo, taková reminiscence časů, kdy nám tu soudruzi vládli.
https://www.https://www.levada.ru/en/2021/03/01/the-coronavirus-vaccination-and-the-origin-of-the-viruslevada.ru/2016/09/09/14393/

Dnešní nová zpráva... Putin nařídil sledování a cenzuru sociálních sítí, mají odhalovat svolavatele demonstrací. Prý tak chrání nezletilé, kteří na takové akce chodí. Akorát na záběrech ruských represivních sil kopajících kanadami do ležících (i žen) jsem žádné děti neviděl. Jo zlatej Štěpán, ten už na to přišel v r. 1990. Současně přijde zákon na ochranu "mlátiček" policistů.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne s. Chot .o)))

To: 3. Březen 2021 - 19:12 | moldavit
No, spíš nuceně než násilně, ale to není až tak podstatné.
To víte, když se tam prohánějí zahraniční agenti, někteří sponzorovaní i z Česka ... :-)))

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Agentů Ruska, špionů, tu máme hafo na jejich velvyslanectví. Dle bývalého ministra vnitra tu mají dokonce centrálu pro Evropu.
Podle jejich zákonů ( pokud by tu platily) by takové Halo noviny nevycházely z likvidačních pokut a provozovatelé Sputniku.cz, Parlamentní listů nebo Jovanovič, Černohorský, a jim podobní zase dávno seděli, nejlépe do konce života.
No naštěstí žiji v Evropě a kdybych chtěl, tak mohu psát bez registrace, kterou mi nějaký úřad udělí. Stejně tak jiní. Říká se tomu svoboda slova, která v Rusku neexistuje.

Ale k vakcínám. V úterý tu bylo hodně přes1mil. vakcín, v únoru firmy vyrovnaly skluz a dnes přichází více dávek, než udává harmonogram původních smluv. (čt24, poslankyně Vostrá přisvědčila).
Dnes se konečně do Evropy dostaly podklady pro schválení a posouzení vakcíny Sputnik V. Díky Němcům. Ředitelka SUKLu prohlásila, že pouze vydávají stanovisko pro MZ. EMA dle ní má více odborníků pro posouzení, takže jsou rychlejší a pružnější, než kdyby to dělali sami. Podklady pro SUKL a EMU musí být totožné. Slovenský "SUKL" doporučení pro chybějící dokumentaci nedal.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Babišův tisk dnes

Bruselem organizovaná vakcinace se zadrhla. Dodavatelé neplní smlouvy a vyhlášené harmonogramy očkování se ztrácejí v mlhách.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-dodavky-vakcin-evropska-unie.A210303_201555_zahranicni_mama

včera čt24 30:35 https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/221411000370303/video/824053

Jasnej agent Kremlu, ty noviny. V Rusku už by byly na seznamu a tučná pokuta.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Pokud jsem dobře slyšela, tak Babiš dnes prohlásil,že Sputnik V by třeba mohly nakoupit firmy a očkovat jím své zaměstnance... Proboha, tak může uvažovat opravdu jen psychopat. Tak,ať začně u svého Agrofertu a uvidí...
Jen taková otázka-kdo by to očkování,kteří lékaři,by aplikovali vakcínu neschválenou v ČR se všemi právními riziky? Už jsem o nich psala. Stačí se podívat na Slovensko,jaké pnutí ve vládě i mezi lékaři Sputnik nadělal.Rusové si mnou ruce.
Hezký večer přeji!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Přispěli jsme nebo ne? -Euractiv.com

.

Dne 4. května 2020 se odehrála virtuální dárcovská konference pod vedením předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové. Již tehdy bylo Evropské unii jasné, že koronavirus lze porazit pouze vakcínou, která bude dostupná pro všechny státy světa, včetně těch nejchudších.

Evropská komise proto ve spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO) pozvala státy, organizace i soukromou sféru k jednomu stolu, kde je vyzvala k přispění libovolné částky na vývoj vakcíny, diagnózy a léků proti covid-19. Účastníci slíbili za jediný den příspěvky v celkové výši 7,4 miliardy eur.

Konference se zúčastnil i český premiér Andrej Babiš. „Jsem hrdý, že se ČR zapojí do globální iniciativy, která chce na vývoj vakcíny a lepší léčebné metody dostupné pro všechny nalézt 8 miliard eur. Jako předseda V4 mám čest říct, že společně s Maďarskem, Polskem a Slovenskem přispějeme 3 miliony eur,“ uvedl premiér v den konference na twitteru.

Česko slíbilo příspěvek ve výši 750 tisíc eur. Podle zjištění serveru EURACTIV. ale Česko příspěvek nikdy neodeslalo.
Viz článek Czechia,Poland, Slovakia never followed up on global COVID-19 pledge na EURACTIV.com

No, chtělo by to interpelaci na pana premiéra nebo ministryni financí,jak to vlastně je .A pokud jsme nic neodeslali,tak je to opravdu hanba a velké fuj. Lidově se tomu říká vych... st. Žádat pomoc ano, přijímat pomoc,ale pomahat ne. Viz minulý rok najaře, kdy jsme byli "best in covid" a Babiš odmítl poslat pár lékařů do Italie..Co si o tom mají myslet ty stovky bezejmenných hrdinů všedních dní,kteří nezištně pomahali a pomáhají....
Hezký den a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne - děsivé čtení

...někteří z účastníků Babišových online callů s vedením krajů mi řekli, že jim Babiš vyhrožoval ve stylu „když neuděláte to a to, nedám vám vakcínu“. Když se začalo očkovat u nás v kraji, seděl jsem v očkovacím týmu, řekli mi, že si radši dají část vakcíny do trezoru, protože nevědí, jestli jim vláda dá vakcínu na druhou dávku. Reagoval jsem v tom smyslu, že něco takového by si vláda nedovolila. Pak ovšem byl další call, kdy se s hejtmany hádal a my na jižní Moravě jsme se mu trochu stavěli. Poté mi volali s tím že dostali o několik plat vakcíny méně, než měli dostat. Nikdo vám neřekne, proč, ale chybí vakcína v řetězci do druhé dávky. Podobné kolísající dodávky pak způsobují pěkný blázinec. Do těch počtů vidím a vím, že jiné kraje dostaly víc. Řekl bych, že právě tohle jsou jeho metody, že ani neuvažuje, že tím připravuje lidi o život. Takže zatímco ostatní dělají politiku, od rozděluje a panuje, odměňuje a trestá.
https://www.forum24.cz/jiri-hlavenka-diletantska-vlada-pripravovala-ockovani-na-posledni-chvili-ministerstvo-jen-ceka-co-naridi-babis/

nebo:

Taky se vám vkrádá neodbytný dojem, že naše vláda čím dál víc připomíná partičku potřeštěných diletantů, kteří zmateně pobíhají kolem, každý dělá, co ho zrovna napadne, a nikdo nic pořádného? Pak vězte, že to není jen dojem, nýbrž smutná skutečnost. Premiér Babiš mezi natáčením volebních čaulidí skáče z místa na místo jako vyplašená surikata, všude se fotí, a neví, zda chce kromě dotací pro Agrofert řídit ještě i zdravotnictví a školství. Ministryně financí Schillerová, zdá se, školství už řídí, a to podle anket na instagramu. A co ostatní členové kabinetu? Podíváme se – vážně i nevážně – na každého.
https://www.forum24.cz/to-neni-vlada-to-je-blazinec-vedi-vubec-jeste-ministri-co-ktery-z-nich-ridi/

A největší záhada: podle posledních průzkumů má AB+ANO furt nejstabilnější podporu právě od staříků, které jeho "firemní řízení" ČR stojí už dokonce i ztráty na životech...

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Včera jsem poslouchal pro změnu ČRo. Nejprve diskuze předsedkyně národní rozpočtové rady o tom, jak nám Schillerová maže med kolem úst a jaká je skutečnost. Mimochodem v jedné diskuzi u Moravce Schillerová pravila "jistě víte, že jsem ekonomka". Tak jsem se díval na její životopis, je právnička na družstevní právo a před vstupem do vlády dělala právničku na jednom FÚ. Ale přesvědčivě mluví, ekonomice rozumí málo lidí, takže k Babišovi OK.
Pak byla zpráva od U. Leyenové, že firmy budou dodávat nad plán vakcíny, až na dvojnásobek. Když si spočítám, že tu bylo skladem 250 tis. vakcín, má přijít přes milion ( a asi více), je 9. březen, tak bychom měli mít průměr očkování co nejrychleji 50 tis. denně. Minimálně. A připravit se na duben, kdy bude nutno zvýšit optimálně na 70 tis. vakcín denně. Bude to realita?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Jirko, vážně i úsměvně!
Stále více zapomínám, hlavně kde je ovladač od televize - už i v ledničce :)
Netvrdila vláda a primárně její multi lhář, premiér Bureš, že od února už bude očkování od 65 let výše?
Stále nemáme ani většinu nad 80 let...
Na dvoudenní vizitu očkovacích úspěchů do Izraele letí agent Bureš (opět) bez ministra zdravotnictví...
Stejně tak premiér je nově super znalcem školství - mj. maturity jsou blbost... Čaulidi se*** na vzdělání...
K dovršení všeho - Petra Kvitová dnes skrečovala v Dubaji (tříslo), pro skalního fanouška (já) tragédie :)
Tak si říkám, zda jako Harryho Meghan bych neměl (konečně) úvahy stran suicide realizovat...
Paní doktorka Šepsová by možná dodala, že z toho by mohl být super filmový scénář :)
Krásné dny, hlavně ve zdraví, všem zdejším!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Očkování určitě, určitě ne SPUTNIKEM. Ale někdo už to tu zmínil, je to geniální nápad, ať Babišovy zaměstnance očkují výhradně Sputnikem. To by mohlo být zajímavé téma na některé tiskové konferenci s tím blekotajícím nemehlem.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

V 07:40 podle Babiše přišla do Česka nová zásilka celkem 220 000 dávek vakcín. K tomu těch 200 tis, co dle Blatného přišly koncem týdne a jsou nyní distribuovány. Tak to jsme při současném tempu předzásobeni na 14 dní.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne pěkná kampáň

Z tisku:
Nyní ale prezident chce, aby vakcíny schválil SÚKL a Česko jimi začalo očkovat ještě před rozhodnutím evropských orgánů. V rozhovoru pro server Parlamentní listy dnes Blatného a Storovou označil za hlavní překážky pro dodávky vakcín. O jejich odvolání chce s Babišem v blízké době jednat. Uvedl také, že premiér udělal chybu, když mu navrhl do funkce Blatného.
Začalo páně brézydentovým( narážím na knihu Brézydent krokadýlů) to znectěním vakcíny Astra-Zeneca. pěkná kampaň, bude zabírat-když nenaočkujete Sputnikem, budou tady mrtví,zbytečně,atd. Zatímco část vakcín není vyočkována..
Dá se předpokládat,že Bureš vyhoví, je před volbami.
Jsem zvědavá,kolik kolegů bude očkovat na vlastní triko s možnými právními důsledky.. Mohou být označováni za škůdce,že mají na triku mrtvé apod... Ale já bych takovou vakcínou neočkovala.Až bude schválena-obecně jakákoliv-tak ano. Za vedlejší účinky schválených léků a vakcín bere zodpovědnost stát,který užívání povolil,pokud se nemýlím.
Pěkný den!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Asi trefné z diskuzí pod článkem. Za dvě hodiny skoro 3 tis. komentářů.
Zeman chce hlavu Blatného, Petříčka i šéfky SÚKL- může chtít, na druhou stranu minimálně 60 procent občanů tohoto státu chce hlavu prezidenta.
Jen dodám. Petříček jistě brání vstupu spřátelených armád, Blatný si to nevezme na triko a ředitelka SUKLU oponovala, že EMA je schopná prověřit ta data rychleji než náš úřad.
Jestli chce něčí hlavu tak Babiše. Chyby , co nadělal, jsou zdokumentovány.Tragické je, že prezident se odváží akorát tak do bulváru. Vedle ČT se docela dobře etablují CNN na Primě. Tam se neodváží.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

https://zahranicni.ihned.cz/c7-66893280-1-a4008114483a3ec

Zajímavý rozhovor
Rusové tvrdí, že klinické studie už udělali. My jsme je ale ještě neviděli, říká vedoucí lékař evropské agentury ke Sputniku V

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Německé velvyslanectví dnes

Německo je připraveno přijmout z České republiky covidové pacienty. Přeložení pacientů ukazuje, že na německé straně nepanuje zbytečná byrokracie. Z České republiky ale zatím žádná oficiální žádost nedorazila. Snad je to dobrá zpráva.

odpovědi např.tato ....Moc se za naši vládu stydíme a omlouváme se, že my jsme vám nikdy nešli vstříc v jakékoliv záležitosti a vy nám přesto pomáháte.
Doufejme, že po dalších volbách s vámi naše vláda již bude komunikovat na úrovni.
Děkujeme!
Andrej Babis už zabil tolik lidí svým NEkonáním že pár tisícovek dalších se v tom ztratí. Důchodová reforma po Česku. Jinak za zbabělou vládu kterou máme vám děkuji

Kdyby Zeman hledal někoho odpovědného za ty životy... má možnost

A Půta na twiteru
Pokud chce pan prezident někoho odvolat za to, že nechce umožnit očkování vakcínou Sputnik, ať si mě přidá na seznam. V našem kraji se léky bez registrace EMA očkovat nebude, a to bez ohledu na to, odkud jsou.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Ohledně toho bulváru-on tam prezident patří už dlouho. Je pěkné,že vrchní velitel vojsk žádá hlavu ředitelky SÚKLu a ani neví,že to není Státní úřad pro kontrolu léčiv,ale Státní ústav, když už dává prohlášení k národu. Co jeho poradci?.
Nevím,jestli ti nadšenci,většinou seniorního věku, kteří se chtějí mocímermo dát očkovat Sputnikem i neregistrovaným , vědí,že takový lék pak není u nás hražený z veřejného zdrav.pojištění. A tudíž ani aplikace. Zaplatit takovou pětistovku i více,když Máňa vodvedvedle to má zadara ,to si nakonec mnozí rozmyslí.
Lékařské organizace se zřejmě v dohledné době vyjádří k eventuelní aplikaci této vakcíny bez řádné registrace.Možná,že je prezident taky nařkne, kolegy, že jsou zodpovědni za smrt lidí atd.. Od samolibého
nemocného alkoholika,který není schopen prohrávat, či přiznat chybu, lze čekat vše.
Hezké dny!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

To: 10. Březen 2021 - 19:08 | moldavit

Jj, to mě také zaujalo - ten hrubě populistický výkřik "kluka z plakátu, co se schází na benzinkách se zástupci stavebních firem". Předpokládám, že ho právní odbor KÚ poučil/poučí, že je to tak trošku mimo jeho pravomoci. Rovněž doufám, že ho obeznámili s existencí některých ustanovení TZ ... :-)))

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Možná by bylo ta ustanovení TZ dobré předložit. Nevím zda existuje nějaký zákon, obhajující vpravování neprověřených genetických látek do organismu občanů ČR.

Dnes hejtman Kuba
Prezident Zeman chce, aby se očkovalo vakcínou Sputnik bez standartního schválení evropské lékové agentury a navrhne odvolání každého, kdo to odmítne. Pokud chce, aby se očkovalo Sputnikem bez registrace v jižních Čechách, tak hlásím, že na to musí najít někoho, kdo odvolá hejtmana

na Twiteru také Ján Simkanič
Jednu věc umí Rusko nejlíp na světě: rozkládat cizí státy za pomoci místních soudruhů.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, Horší než jsem čekal.

Nám se mohou vyrovnat částečně tak akorát Maďaři i se slavným Sputnikem V
Mapka úplně dole. Stav ve střední Evropě.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/unikatni-mapa-vsech-obci-v-cesku-kde-se-prave-ted-siri-koronavirus-124624

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Stanovisko ČLK:
Česká lékařská komora podporuje očkování proti nemoci Covid-19, které je jedinou možností, jak epidemii definitivně zvládnout a umožnit normální život a fungování společnosti. Zároveň však lékařská komora nemůže doporučovat očkování vakcínami, které by nebyly schváleny Evropskou lékovou agenturou (EMA).

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Očkování je možnost zvýšit imunitu populace, ale není to všelék. Můžete onemocnět i po očkování. Buď nevytvoří dostatek protilátek, nebo chytnete jiný kmen.
Ale co je dost zhoubné, je porušování práva. Pokud nastanou komplikace, první na řadě je zařízení, které výkon provedlo, pokud nenastalo pochybení, pak výrobce léku vakcíny, pokud byly splněny všechny standardy, pak to je blbé, ale je to smůla.
Těžko před soudem obstojí - dávali jsme sputník, protože to doporučil prezident. Ten může doporučovat cokoli, ale odpovědnost nese plně ten, který aplikoval.
Pokud budete vymáhat škodu po nějaké firmě v Rusku, asi moc nepochodíte. Klidně kdo chce Sputník, ať si ho sežene po internetu, zaplatí a uvidí, ale odpovědnost je jen na něm.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Pane Tejnora...v případě zdravotních potíží nebo smrti způsobené vakcínou se ničeho nedovoláte ani v Rusku ani na "Západě". Výrobce řekne že on je jenom výrobce a ne přepravce a že za to může distributor který nedodržel přepravní a skladovací podmínky. Jeden přepravce je do národního skladu kde to přeprodá jinému který je přepravcem do krajských skladů a tam se to přeprodá jinému který to vozí po kraji do ordinací. Na Východě běžné řetězení přeprodávačů. Každý Vás bude posílat k tomu předtím.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Trochu mimo mísu. Zde existují prodejci a přepravci, kteří rozvážejí. Dnes mi něco přivezlo PPL. Jistě si to od Ploty. cz nekoupilo. Ale možná, opravdu na Východě...kdo ví.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Minuta ticha za oběti pandemie se uskuteční dne 22.března 2021 v poledne. Výzva si klade za cíl uctění památky přímých i nepřímých obětí pandemie koronaviru.

Začít nyní v České republice očkovat v Evropě neschválenou ruskou vakcínou Sputnik V už nemá podle někdejšího ministra zdravotnictví a současného poradce prezidenta Romana Prymuly smysl. Prohlásil to v nedělních televizních diskusích. Prezident Zeman přitom kvůli povolení ruské vakcíny tlačí na odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO).

No,to to trvalo,než to někdo řekl naplno... Možná,že taky nebude oblíbenec Hradu plukovník colonel nakonec vyznamenán...
Hezký jarní den a pevné zdraví přeji!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Jistě si pamatujeme, jak náš premier jel za poučením do Maďarska, kde se očkuje neschválenou v EU ruskou a čínskou vakcínou.Včera ráno článek. Maďarsko je na tom daleko hůře než my, dvojnásobek nakažených, více v nemocnicích i JIP a naočkováno o 200tis. víc než my.
Těžko říci, jak to hodnotit.
Za neděli dokonce čtyřikrát více než my.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Česko si mohlo přes Evropskou unii zajistit větší dodávky vakcíny. Rozhodlo se ale ušetřit a objednalo jich méně, vyplývá z dokumentu o objednávkách, na který upozornily Hospodářské noviny. Do konce června tak Česko zajistilo dodávky jen pro 44 procent dospělých obyvatel. Méně už mají jenom čtyři další země EU. Ministr Jan Blatný (za ANO) odpoledne uvedl, že dávky později navýšil o 8 milionů....
Podle HN se Česko pro tento postup rozhodlo proto, že měly ve vládě silný vliv hlasy požadující šetrný přístup. Podle ekonomů se přitom šetřit na vakcínách nevyplatí, uzávěra země stojí stát mnohonásobně víc. "Je to to nejhloupější, co jsme mohli udělat," komentuje pro HN Filip Pertold, ekonom z ústavu CERGE-EI. Vláda podle něj měla objednat maximální počet dodávek, ke kterým měla přístup a nespekulovat, jestli budou nakonec úspěšné.

Bude líp..

Po velikonocích se v N.Boru otevře očkovací centrum v městském divadle. Odborné zajištění převzala Léčebna respiračních nemocí.Zpočátku bude jedna linka, pak dle stavu možná dvě. My,lékaři,jsme byli vyzváni k pomoci zajistit očkování dle svých možností a odborností. Sestry také.
Ideální stav by byl,kdyby měli praktičtí lékaři dostatek vakcín a mohli očkovat. Jenže jsme v Česku, bohužel,kde nejen očkování řídí sociopat.

Přeji všem,kdo není očkován a splňuje podmínky,aby se na něj dostalo co nejdříve.
Hezký večer!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Tak mi dali včera modernu. Připadal jsem si tam jak v Kauflandu, když mají slevy. Spousta lidí a frčí to organizovaně, klobouk dolů. Co jsem zaslechl, byli tam důchodci starší na druhé dávky, Invalidi (jako já :-) , pracovnice soc. služeb. Večer chvilku, jako bych měl teplotu, jinak vše OK.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Nová zajímavá data
Indie je na tom špatně, ale v přepočtu na obyvatele lépe než my, náš vrchol je šestkrát vyšší.
Maďaři naočkovali dvakrát více než my, ale mají dvakrát větší přírůstky.
A zajímavé je Rusko. 7% první dávka, ale 5 % již má i druhou. Tak jsem pátral v ruském tisku proč a narazil jsem na zajímavý průzkum. Nechtějí se nechat očkovat. 30% chce, hlavně 55+, 10% neví, ale 60% rozhodně ne. Z toho 30% udává, že se bojí vedlejších účinků. Že by nevěřili vlastní vakcíně?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Přímý odkaz na ten "ruský tisk" by byl? Díky.
Jinak - třeba Jižní Korea má proočkovanost, ke včerejšku, 4,41 % ...

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Také by mě zajímal zdroj.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Je to starší, ale trend je jasný a vysvětluje nepoměr. Obsáhlé
https://www.levada.ru/en/2021/03/01/the-coronavirus-vaccination-and-the-origin-of-the-virus/

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Tak nám Brazílie zakázala dovoz SputnikuV ..
Sputnik jejich lékový úřad Anvisu nepřesvědčil o své bezpečnosti. Podle agentur AFP a Reuters nedodal výrobce údaje, podle kterých by bylo možné bezpečnost a účinnost vakcíny ověřit....
Přeji pěkný slunný jarní den!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Rusko Sputnik prodávat nechce, chce jím jen podnítit místně příslušné páté kolony. Jinak by si ho normálně nechalo dávno schválit.

V Německu a Rakousku se Sputnikem pravděpodobně nikdy očkovat nebude, v Izraeli jej koupila na své triko jen soukromá nemocnice, v Maďarsku jej lékaři nechtějí, Slovensko ho vrátilo a tím veškeré využití v civilizovaných zemích končí.

To ale bylo křiku, že soudruzi. Prý má ten Sputnik víc mutací než koronavirus..Přítelkyně v pátek registrována zítra jedem na očkování. Jde to i bez Sputniku.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne fronty na Pfizer.

V Maďarsku ten slavný Sputnik nikdo nechce. Kilometrové fronty na Pfizer.
https://twitter.com/EuroSandor/status/1388146513063333892

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Dočetla jsem se,že brazilské úřady zjistily,že virus obsažený v ruské vakcíně Sputnik V se zřejmě může v lidských buňkách rozmnožovat. Proto použití zakázaly. Typy vakcín jsou různé, Sputnik patří spolu s těmi,vyrobenými v Astra -Zeneca nebo Johnson& Johnson k tzv.adenovirovým.Nemá zde smysl psát podrobně o mechanismu účinku atd, ale v těchto vakcínách se využívá principu messengera,čili doručovatele,poslíčka. Adenoviry,které se podílejí na běžných nachlazeních( tzv. common cold v angličtině ) se zneškodní,aby nedocházelo k replikaci a dá se do nich genetická informace koronaviru.V buňce pak jejich přítomnost vyvolá imunitní reakcii. V Brazílii zjistili,že vakcína Sputnik V bohužel,zřejmě nedodržením technologických postupů výroby, způsobuje nekontrolované množení viru v organismu. Co to může udělat s imunokompromitovanými jedinci jako jsou např. lidé po transplantacích nebo při jiných onemocnění,si lze představit. Živý virus je něco jiného než jeho genetická informace.Kdysi takhle ještě v SSR museli stáhnout vakcínu proti klíš´tové encefalitidě,protože způsoboval obrovské nežádoucí účinky a o očkovací látce proti vzteklině se potajmu hovořilo, jako o strašném průseru, o úmrtích,které způsobovala. Proto byl jeden čs u nás problém se zajištěním antirabické profylaxe . Oficiálně se ale musela držet huba a krok.
Brazilský případ potvrzuje,jak je nutná obezřetnost a dohled nad výrobou vakcín. Sputnik obecně nemusí být špatná vakcína. Pokud bude schválena EMA a např. vyráběna licenčně v zemích EU,proč ne. Vyrobená v Rusku je zřejmě riziko,protože nelze zajistit správný technologický postup ve všech výrobnách. Můžeme být jenom rádi,že odvolaný ministr Blatný,o němž si můžeme myslet cokoliv,když dobrovolně vlezl Babišovi do vlády,byl věren svému povolání lékaře a odmítl zkoušet na lidech EMA neschválenou vakcínu.Žoviální prof.Arenberger je z jiného těsta a prohlásil před několika dny, že "by se to mohlo nějak udělat,ta studie se Sputnkem u nás." Jak"nějak udělat " se ptám.Klinické studie mají svá přísná pravidla. Panprésor( vypůjčila jsem si výraz z pana Kaplana) to moc dobře ví, protože v jeho oboru probíhají studie např.s biolog. léčbou psoriasy aj.,na kterých naše význačné kapacity v oboru participují.On není jistě výjimkou,neb to přináší pracovištím a participantům různé bonusy.
Situace se Sputnikem na Slovensku jen dokládá to,že vakcína je používána v hybridní válce. Česko tomu zatím čelí,ač její vrcholný představitel ,který je sám očkovaný západní vakcínou, by byl rád,kdyby naši lidé byli touto EMA neschválenou vakcínou očkováni. A prý ti,kteří tomu brání,mají na svědomí lidské životy. Nemají...

Vzpomněla jsem si na jeden pořad o astronautice v kterém se rozebíraly technické příčiny neúspěchů některých letů- jak v USA,tak v SSSR. Teď už se to může říkat. U jednoho ruského letu-bez posádky naštěstí- se po pádu rakety zjistila závada na plášti . Pracovník,který měl na starosti montáž určitého dílu tam prostě nýty nebo co natloukl kladivem,když to nešlo a bylo hotovo.
Hezké dny přeji !

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Taky jsem poslouchal pí Drábovou, která varovala před Rosatomem. Při usazování v Bělorusku jim reaktor dvakrát upad. A vo tom to je.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

To: 3. Květen 2021 - 9:07 | moldavit

Že prý dvakrát je pro mne úplná "novinka". Ale rozhodně, i přes to, že rentgenová a další měření/zjišťování případných vad, nic neprokázala, dodal Rosatom novou reaktorovou nádobu.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

No,a proč ji dodával,když se žádné vady neprokázaly?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

No,a proč ji dodával,když se žádné vady neprokázaly?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

...a víte že Covid je nejdéle fungující čínský výrobek?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

To: 3. Květen 2021 - 10:41 | Lenka Sepsová
Zejména kvůli takovým odborníkům na vše, včetně výstavby JE, jako jste Vy, paní Šepsová, a "moldavit", že ...
Pak také existuje, nejen pojem, předběžná opatrnost.
Hezký sváteční víkend!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Debata se košatí - ale k té ruské vědě a vůbec. V osmdesátých letech byl tchán, už v důchodu, na brigádě v Orgezu - úřad pro kontrolu jaderných technologii http://www.orgrez.cz/en/ ještě existuje ) - začínal se stavět Temelín. I pravil, že měl kontrolovat technickou dokumentaci a tak čte a čte, všechno v pořádku a pak kus chybí s odkazem na výpočty nějakého akademika a zase pokračuje. Že sice pokračování odpovídá, ale jak to podepsat, že to je správné, když kus chybí. .
Ono v tom Rusku mají pocit, že je vše nutno zatajovat - nebo aspoň kousek, aby to zlý imperialista nezneužil. Na ochranu duševního vlastnictví asi taky moc nevěří, neb ji sami nedodržují.
Třeba ruské sekyry byly kvalitní, než je předběhl Fiskas. Nějak osobně mám letitý pocit, že jim chybí preciznost a detajl, nás mnoho tak co.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Tak to opravím. Našel jsem ten rozhovor. Upadl, vyměnili ho za jiný a ten zase při usazování odřeli. Pak bouchli transformátory. Hodili to na Bělorusy, ale o tom jsme se tu snad bavili ne?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Lancet jpíše jinak, zpochybňují Sputnik

O důvěryhodnosti výzkumu ruských vědců se rozepsal Lancet, o který se naši soudruzi, napojení na kovjd-hrátky Ruska,tak opřeli. Zřejmě je vše jinak.
https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)00899-0/fulltext
Stačí úvod, proč Rusové nedodávají kompletní dokumentaci

Omezený přístup k údajům brání důvěře ve výzkum. Přístup k údajům, z nichž vycházejí výsledky studie, jsou nutné ke kontrole a potvrzení zjištěných zjištění. Je to ještě závažnější, jsou-li v předkládaných statistikách a výsledcích zjevné chyby a početní nesrovnalosti. Bohužel se to zdá být to, co se děje v případě studie Sputnik V fáze 3.1
Několik odborníků našlo problematická data ve zveřejněných výsledcích fáze 1/2.2 .Udělali jsme několik nezávislých žádostí o přístup k nezpracované datové sadě, ale nikdy na ně nebylo odpovězeno. Navzdory veřejnému popření některých problémů byly v článku provedeny formální opravy,neřešící určité obavy.5 Bez ohledu na předchozí problémy a nedostatek transparentnosti j průběžné výsledky studie fáze 3 vakcíny Sputnik V1 opět vzbuzují vážné obavy.
atd, atd

Nahoru

Re: Očkování ano či ne-Co se lze dočíst od lidu obecného

Takové a další podobné texty kolují na sociálních sítích.

Jak víte, za pár dnů vláda schválí pohyb přes hranice jen pro očkované s tzv. vakcinačním pasem. Přístup do hospod, kin a na stadiony bude zařazen později. Tajní dostanou na starost kontrolovat, aby lidi nedostávali pas neoprávněně. Moje kamarádka je doktorka, ti vědí, co je vakcína skutečně zač, a prozradila mi, že už mají plán. Vláda samozřejmě zařídí, aby nikdo nevěděl, kdo ho bude očkovat, takže mezi doktory funguje republiková dohoda, jak se séru vyhnout! Je to jednoduché a neprůstřelné.
Prostě si normálně zarezervuješ termín a přijdeš na očkování. Až budeš u doktora, tak řekneš slovo „den“ (klidně v nějaké větě, ať to nevypadá divně). Doktor bude dělat, že tě neslyšel, nebo že nechápe, proč mu to říkáš. V tu chvíli ale z plata vezme tzv. slepou dávku (vitamín, jako dostal Babiš) a píchne ti jí. Pak vystaví papíry a razítko jako normálně. Druhá dávka to samý (může bejt jinej doktor!).
Hlavně doktorovi nic neříkej. Může tam mít štěnici, nebo třeba sestru, kterou mu včera „náhodou“ přidělili z ministerstva, apod. Nesmíš jim dát šanci, aby ho podezřívali. Tím pádem, i kdyby se to prozradilo, tak doktorům na nic nepřijdou. Vakcíny jim kontrolovat nebudou, protože jich maj málo.
Když tě další den bude bolet to místo, kde ti to píchli, tak se nic neděje. To je z těch levnejch čínskejch stříkaček.

No, tak já počkám,až budu mít v OC v N.Boru nebo v Č.Lípě nějakou štěnici a sestru přidělenou z ministerstva.Tam jich zaměstnávají houfy.Zda jde o štěnici živou nebo nalepenou,hoax nerozvádí.
Budu dělat hluchou.Budu ignorovat rozpis služeb v OC,který dostáváme s dostatečným předstihem a se jménem sestry,pokud lékař sebou nemá vlastní z ordinace. Budu poslepu hledat nějaké plato, nejlépe od slepičích vajec .Vakcíny jsou připraveny ve stříkačkách předem a nosí je sestry, k použití připravuje lékárník, ten má asi taky nějaká plata a vitamíny od Babiše.Jen se nesmí používat místo vakcín B12,protože je červený.Thiamin nažloutlý,Pyridoxin jakbysmet,MIlgamma-směs vitaminů B načervenalý roztok,pokud si pamatuji.Vitamin C Biotioka nedostupný a Vitamin C Injektopas se užívá do infuzía je v 100 ml balení. Tak, kurňa, nevím, co píchnout,když přijde pacient a pozdraví Dobrý den! A navíc-to rozhodování,to fakt musí být šupito presto,když za 8 hodin s půlhodinovou pauzou na doplnění energie musím v jedné očk.lince naočkovat 200 dávek,zapsat, vytisknout...

Už jsem mnohokrát psala, jak nám náš profesor franiny na gymplu tloukl do hlavy,abychom si pamatovali pro život: Nic netrvá v světě věčně,jenom blbost všeobecně..
Lepší než tenhle hoax jsou už jen "básně" Alenky Schillerové.

Hezký den přeji! A na to slovo den bacha!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Tomio Okamura prohlásil v nedělní Partii na CNN Prima News: „Očkovat se proti covidu nebudu, mám imunitu.“ Nemělo by se mu prozradit, že poslanecká imunita na covid nezabírá?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Včera jsem očkovala spolu s dalšími 2ma lékařkami v OC Česká Lípa-asi 700 dávek. Jedna paní se mně ptala,jestli ty maily o vitaminech znám a jestli je to pravda ,nebo jsou lidi tak blbí.Stručně jsem odpověděla,že to druhá varianta je pravda. Paní magistra připravující vakcíny žádné vitaminy nedala, štěnice jsme nikde neviděly, šikovná sestřička byla ne z MZd,ale od kolegyně dr.Jarky Gruntorádové z Č.Lípy- no,škandál...

No, a co k Okamurovi a jeho hnutí? Měli jsme nedávno ve schránce jeho leták s nabídkou vepřového a levných brambor. Že prý je to pro slušné lidi.
Tak jsem napsala slušný mail šéfce českolipského SPD a napsala I na adresu uvedenou v záhlaví letáku, že máme na schránce velkou ceduli Nevhazovat reklamu,kterou dokážou dobře respektovat roznašeči slevových letáků a nic do schránky nedávají. Jestli by byli tak hodní,a respektovali to taky, ,když jsou pro slušné lidi. Odpověď, což jest slušnost, k mému "překvapení" nepřišla.
Pěkný den všem přeji!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne-Olympijské hry

Z tisku:
Ve vládním speciálu z Prahy do Tokia bylo s lékařem Vlastimilem Voráčkem několik sportovců, včetně Perušiče se Širučkem, který si kvůli pozitivnímu testu na covid-19 na olympiádě nezahraje. Stejným strojem cestoval i Simon Nausch.
----------
Lékař Voráček se,přes důraná doporučení, naočkovat nenechal.Byl prvním z naší delegace,který měl pozitivní test Přitom on jako zdravotník se mohl nechat naočkovat hned na začátku vakcinace.
Při letu speciálem do Tokia též prý ne všichni cestující dodržovali epidem. opatření.

No comment. hezký večer!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne - Olympiáda

21. Červenec 2021 - 19:17 | Lenka Sepsová

Paní doktorko, nejsem odborník, tak můj komentář bude spíše v rovině morální, etické.

Olympijské hry, možnost reprezentovat vlast, je dle mého názoru něco naprosto výjimečného! Při vědomí celosvětových dopadů covid-krize, velkých problémů v samotném místě dějiště LOH, kdy značná část občanů protestuje a dokonce zní slova o možnosti zrušení her těsně před zahájením (neoficiálně již se konají), vedle toho při vědomí striktních českých pandemických opatření, tak naprosto nechápu a nerozumím, co se to děje?!

V české výpravě již pět pozitivních, což asi nebude konečný stav, doktor výpravy bez očkování, během letu nedodržování platných opatření atd. atd. ČOV by měl být pro sportovce a primárně pro českou reprezentaci nejvyšší morální autoritou. Nehledě na skutečnost, že náklady na člena olympijské výpravy (sportovce a nemalý doprovod) jdou z veřejných prostředků v řádu desítek milionů! Dosavadní informace nám ovšem tvrdě sdělují, že velmi dobře honorovaní představitelé ČOV mají máslo na hlavě, neuvěřitelně moc, neuvěřitelně hloupě! Fakt, že iniciovali "vyšetřovací" komisi (patrně sami na sebe) raději nekomentuji, okamžitě se přidalo Ministerstvo zdravotnictví ČR s další vyšetřovací komisí. Věřme, že poctivě, nikoliv s vlajkou politiky...

Úcta ke zdraví a respekt k celosvětovým epidemiologickým opatřením by měly být tím hlavním. Se zřetelem ke všemu výše napsanému jsem se domníval, patrně naivně, že kdo chce vlast reprezentovat, jako sportovec či doprovod (pana doktora-exota nekomentuji, ČOV na korektní lékaře asi nemá odpovídající finanční ohodnocení) nebo organizátor, strpí v zájmu svého zdraví platná pravidla, pro někoho určitá omezení (mj. bude mít platnou vakcinaci), hlavně v zájmu zdraví většiny. V opačném případě může být vinen sportovní tragédií, ztrátou šance na medaili atd. To se v přímém přenosu děje! Stejně tak vůbec nerozumím - před odletem (údajně) všichni měli absolvovat PCR test, tedy zda jsou všichni ok, po příletu ovšem jinak... Japonci možná mají PCR testy bez obsahu kvalitní moravské slivovice, která (údajně, mimo jiného) prý provoněla speciál...

Vyslovím myšlenku, která možná bude na hraně gilotiny, ale olympijské výpravy, které nectí morálku, etiku a zdraví ostatních, by MOV měl z LOH vyloučit! Kdo ví, zda v tomto není problém samotného MOV, že předem nevydal jasná, nekompromisní pravidla, LOH chtěl za každou cenu v duchu hesla, že ve vrcholovém sportu jsou peníze až na prvním místě...

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Já bych to shrnula tak,že jsme opět Best in Covid in the world..... Toho lékaře, který se nenechal očkovat a doporučuje proti covidu kloktat jakoukoliv ústní vodu( ergo i rum v našich zeměpisných šířkách?) nominoval Český tenisový svaz. Nějak se k tomu pak nehlásil,ale dokumenty se našly.
Je před volbami. Nikdo se nepokusí navrhnout povinné očkování ani u zdravotníků,ač to má racionální jádro,To je ta Biafra ducha ,která pak může vést k takovým věcem,jako jsou ostuda a hlavně osobní tragedie sportovců,kteří se připravovali na OH. Na palubě letounu možná bylo veselo-do prvního pořádného testu...
Hezké dny!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Z médií:

„Z těch příběhů mrazí a já doufám, že už se nikdy nebudou opakovat. Že je už nikdy nezažijeme. A jediná jistota, kterou máme, je očkování,“ komentoval Babiš příspěvek lékařky Martiny Žižlavské publikovaný na Facebooku v polovině července, který sdílel.

Snaha Babišova PR teamu se ale minula účinkem, neboť autorka svědectví se rozhodla příspěvek editovat a osopila se na Babiše, kde bere drzost psát o tom, že ho z popsaných příběhů mrazí. Připomněla mu, jak diletantsky z jejího pohledu postupovala vláda, v jejímž čele stojí.

„Pane premiére Babiši, pamatuju si, jak jste spolu s celou vládou dělali snad všechno pro to, aby se virus mohl šířit, jak se mu zlíbí. Pamatuju si žvásty vaší vlády z té doby, kdy se ještě dalo něco dělat – ale ne, stejně jako řada českých občanů ani vy neposloucháte odborníky. Pamatuju si, že jste nám ve snaze o záchranu lidí moc nepomohli a pak jste se snažili to lepit nesystematickými finančními příspěvky,“ rozhořčila se lékařka.
-----------
Asi tak. ..A já bych ještě přidala poznámku,jak ostudně dlouho trvalo vaší vládě,pane premiére, než odsouhlasila a než z té vládní mašinerie ty odměny zdravotníkům, kteří padali na ústa a byli denně svědky lidských tragedií., peníze byly vyplaceny. Laik může namítnout,že na to mají být zvyklí,ale přece jenom je něco jiného běžný provoz a ne ten,který zažili. Ale vládní úředníci,ti za své výkony dostali odměny velmi,velmi brzo. A ještě-jak ostudně se vláda chovala a chová ve věci očkování k praktickým lékařům.
Přeji pěkný den!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Myslím, že do fronty za pana Babiše si mohou stoupnout i všichni lékaři, kteří odmítají očkování. Princip očkování je znám od 18. století a mRNA vakcína je nejšetrnější způsob, který lidstvo v tomto směru vymyslelo. Pro zdravého člověka neexistuje jediný důvod, proč by se neměl nechat očkovat. Riziko spojené s COVIDem (ale třeba i s klíšťovou encefalitidou, ať to vezmeme obecně) je větší než případné nepříznivé účinky očkování (jen ta klíšťová encefailitida nemá takovou smrtnost jako COVID). Proto nechápu, co je na tom tak nepochopitelného pro vysokoškolsky vzdělaného člověka v oboru zdravotnictví. Škoda, že za to Česká lékařská komora nemůže odebrat titul, protože tohle je na úrovni "pouštění žilou".

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Klíšťová encefalitida nemá takovou smrtnost,ale následky bývají tragické. Ze své ordinace jich několik znám- invalidizující onemocnění,poruchy hybnosti, zásadně poničená kvalita života. Přitom ji lze bezpečně zabránit očkováním. V naší rodině jsme očkováni všichni,vyjma 4 měsíční vnučky,která prodělává základní očkování. Šesti a půlletý vnouček samozřejmě jest. ..Klíšťata jsou všude kolem nás. Pamatuji si,jak se jeden pacient seniorského věku kdysi v ordinaci rozčiloval,že jedna dávka vakcíny proti klíš´tovce stojí cca 700 korun,jak je to drahé. Vakcína,která vás ochrání a která stojí jako 7 krabiček cigaret( tehdy deset) nebo dvacet piv v hospodě.Pomyslela jsem si,kolik asi utratí měsíčně za futruňk pro domácího mazlíčka.... ..A navíc na ni pojiš´tovny přispívají. Komu není rady,není pomoci.
K mRNA vakcínám se zhusta vyjadřují lidé,kteří ani nevědí,co kde v těle mají. navíc ,aby věděli,co je to messenger...
Pěkný den!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Když Máňa "od vedle" tvrdí, že se nenechá očkovat, protože na FaceBooku četla, že jí pak bude řídit Gates, tak si člověk může pomyslet něco o zdravém rozumu. Když ale začne tvrdit doktor, nebo pracovník ve zdravotnictví, že se nenechá očkovat, tak je to na pováženou. To může nalomit i jinak rozumně uvažujícího člověka. Bohužel těch lidí ve zdravotnictví s tímto přístupem není málo a to je problém. Přidejme mediálně rozvířený případ neočkovaného doktora v týmu naší olympijské reprezentace a lepší anti-reklamu na očkování si nemůžeme přát.

Pro zajímavost:
https://twitter.com/VojtechGibis/status/1419080588930260999

Nahoru

Re: Očkování ano či ne slavný Sputnik

A dnes po něm nikdo ani neštěkne. To bylo řečí komunistů a Zemana. Ruská propaganda na plné obrátky. Nejhůř dopadly jihoamerické země. Zaplatily dopředu a čekají na dodávky. V Argentině dostali něco na první dávku a druhé se nemohou dočkat. Bolivie chtěla peníze zpátky, dodaly ji zlomek nasmlouvaného. Účinnost jsem narozdíl od západních nikde nezjistil. Ta z Lancetu byla falzum, jak jsem již psal více. No jo Rusko. Země kde včera znamená zítra.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Včera se dožil osmdesátin prof.Koukolík, náš přední neuropatolog,popularizátor vědy a příznivce a propagátor kritického myšlení. I planetka je po něm pojmenována. Tuším,že on je autorem výroku,že třetina populace se pohybuje v pásmu lekhé až střední debility. Ten si pak přisvojil a používal Zeman. Prof.Koukolík vychází zřejmě z tzv.gaussiánu, čili Gaussovy křivky,která vyjadřuje hustotu pravděpodobnosti atd.
Někdy si myslím,že v poslední době má gaussián nějako českou modifikacia že to je mnohem horší. Poslyšte sami- jedním z argumentů antivaxařů je,že nebudou podporovat tu doktorskou lobby. Dozvěděla jsem se,že prý za každou aplikovanou vakcínu dostaneme jako očkující lékaři tři stovky.Ne od Sorose,ale pro změnu od Chrenka z Agelu. Ne,nemáme hodinový plat dle smlouvy,ale při průměrném počtu očkovaných 100 za 4 hodiny si vydělám třicet tisíc jen to fikne. ..
No, naočkovala jsem asi 1200u lidí nejméně,ale kde ty peníze jsou,nevím.A to musím jako radní ročně přiznávat všechny příjmy včetně výše důchodu. Budu asi muset za tím panem Chrenkem zajet. Bože,kde to, v jaké zemi to žijeme??
Zatímco personál nemocnic je strašně vyčerpaný a na pokraji sil, dožadují se někteří antivaxaři podání finančně náročných monoklonálních protilátek( ty jim nevadí,ač ani nevědí, vo co gou) a neomezené péče.A začínají být na ty,kteří se starají o jejich životy,agresivní.
Nelze koláč jíst a zároveň ho mít.
Nechci být poslem špatných zpráv,ale kolaps zdravotnictví není vyloučen. A první,kteří budou řvát,budou antivaxaři,se vsadím.
Hezké dny přeji!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Bohužel takových bludů se šíří, nakonec jsem dal odkaz na jednoho profi trolla. To je to smutné, šíří to někým placení lidé. O jejich charakteru si mohu myslet to nejhorší.
https://www.seznam.cz/profil/petr-vesely-cce3e0b8f94b176454d8c3ce44cb9d7ec0a77749a42b59146eed
Dnes již 76 dezinformačních příspěvlů. Do 23-4 hod. kdy končí těch 100 zase stihne, jako obvykle. Ráno, někdy od 4 hod, někdy 6 hod jedou dál.
Jak mocná zbraň to je, se dobře přesvědčili Piráti. Z lídra voleb po šíření dezinformací 4 poslanci. V USA stopli při dezinformacích i prezidenta. Soukromé stanice. Uvidíme zda i zde se něco s tímhle bude dělat.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

To co okomentovala paní doktorka, je typické, jak informace otočit na dezinformace. Cena za podání vakcíny je pro praktika 280 Kč, v případě vyhledání a přemluvení seniora nad 65 let (snad 380 Kč od 1.9.).
Tak si vezmeme tato čísla, pomineme, že těch 280 je na celkový náklad ordinace (od platu sestry, přes injekci, nájem a desítky dalších věcí)
Vyvodíme, že za píchnutí dostane doktor 300 jako odměnu...
a můžeme šířit, že vlastně covid je vymyšlená chřipečka, aby si konglomerát doktorů, politiků a výrobců vakcín vydělal neskutečné peníze na úkor nás všech.
A na to přeci čecháček rád slyší.

Včera večer na čt 24, BIS opakovaně varovala vládu o záměrném dezinformačním neustálém útoku na veřejnost
, stejně tak varovalo i příslušné oddělení ministerstva. Protiakce 0. Nezájem

Jeden z důležitých střípků, proč jsme tam, kde jsme

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

To: 27. Listopad 2021 - 10:23 | moldavit

Doporučuji přečíst text od M. Kechlibara právě k záležitosti komunikace ohledně COVID-u na jeho netu.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

To co okomentovala paní doktorka, je typické, jak informace otočit na dezinformace. Cena za podání vakcíny je pro praktika 280 Kč, v případě vyhledání a přemluvení seniora nad 65 let (snad 380 Kč od 1.9.).
Tak si vezmeme tato čísla, pomineme, že těch 280 je na celkový náklad ordinace (od platu sestry, přes injekci, nájem a desítky dalších věcí)
Vyvodíme, že za píchnutí dostane doktor 300 jako odměnu...
a můžeme šířit, že vlastně covid je vymyšlená chřipečka, aby si konglomerát doktorů, politiků a výrobců vakcín vydělal neskutečné peníze na úkor nás všech.
A na to přeci čecháček rád slyší.

Včera večer na čt 24, BIS opakovaně varovala vládu o záměrném dezinformačním neustálém útoku na veřejnost
, stejně tak varovalo i příslušné oddělení ministerstva. Protiakce 0. Nezájem

Jeden z důležitých střípků, proč jsme tam, kde jsme, včetně rozdělené společnosti. Podle Gerasimovy doktríny.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Okolo očkování bude čím dál tím více dezinformací,to se vsadím. Opět jsme best in covid a Babiš má jiné starosti, zrovna nyní řeší znárodnění Řípu pro Čechy,protože se dozvěděl od nějakého občana, že tento kopec nepatří "státu",ale prohnilé šlechtě. Ještěže o tom jen píše,tu jeho podivnou hutoráckou česko-slovenskou hatmatilku není třeba slyšet. Prý by pomohla národní sbírka,že by slovanský národ ( s germánskými a keltskými aj. kořeny) horu odkoupil od té šlechty. A já přidávám-Agrofert by na kopci mohl postavit nějaký stánek s toustovým chlebem a grilovanými vodňanskými kuřaty a kosteleckými buřty místo rotundy. A na úpatí kliniku na asistovanou reprodukci patřící svěřenskému fondu. Do Roudnice,kde má poslanecký kancl, není daleko.
Pěkný den v Absurdistánu přeji!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Pardon že vám lezu do debaty...ale hlavní a největší dezinformace byla režimní masírka "Udělejme Tečku za koronavirem". Také jsem si dal nastřelit močovinu do žíly...a Tečka se nekoná. Na jaře mi přestane CovidPass platit a budu opět Podřadný, segregovaný člověk. Nijak jsem si nepomohl, k ničemu jsem si nepomohl, opět segregace, zákazy, demolice ekonomiky. Pořád dokola, ještě je co likvidovat. Fuj! A teď do mě...

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Nevím,proč by bylo nutné reagovat na větu: nechal jsem si nastřelit močovinu do žíly. Koronavirus s námi bude mnoho let, osobně odhaduji stav, než se díky očkování a promoření populace a mitigování viru,dosáhne stavu,kdy budou pouze lokální a občasné epidemie, které nebudou způsobovat tisíce úmrtí, tak na 5 let. Epidemie a pandemie v dějinách byly a budou a jsou. pěkný den.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Milý hlodavče, ty máš nějaký zdroj na to, že máme proočkovanost na úrovni stanovené pro možné vyhlášení Tečky? Já ne. Ale je přeci mantrou těch, co brání proočkovanosti, vymlouvat se, že žádná Tečka se nekoná. Oni to mají vůbec v hlavě popletené.
Krásný příklad na Tečku má Gibraltar. Téměř 100 % proočkovanost ( 36000 obyvatel). Od 26.8., tedy 3 měsíce nikdo nezemřel! Denní nákaza kolem 50, tedy chřipečka....
Obdobně Izrael, průměr za týden 3 mrtví
Atd. https://www.worldometers.info/coronavirus/country/gibraltar/
Takže rada jak zlepšit stav Tvé mysli
Když si necháš dát do žíly 0,3 ml šmakulády (vaše hantýrka) z valné části napomohu tomu, že
1. Neskončím v nemocnici a JIP, kde leží až desetinásobně (vzhledem k populaci) více neočkovaných
2. Nebudu bránit tomu, aby se lékaři věnovali infarktům, onkolog. případům, nutným plánovaným operacím atd.
3. Neriskuji tolik, že mi v nemocnici (místo jednou za půl roku 0,3 ml) budou cpát do žíly 30 ml chemie každou hodinu
4. Omezím riziko nakažení někoho jiného, včetně mně blízkých rizikových
5.A hlavně... nebudu roven s těmi bolestínky, co fňukají dokola, jak jsou segredovaní a velkou měrou přispívají právě k tomu, co tak kritizuješ.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Jsem teď na opačném konci republiky. A tady po celém městě je aktuálně diskutován ředitel, co působí vedle na vesnici v malotřídce s MŠ.
Místní známý vůdce antivaxerů, čtyřicátník.,jemu přeci nic nehrozí.
A ejhle. Začala chřipečka, dle antivaxerů léčená čajíčkem, vitamíny o ivermectinu nevím. A po týdnu již přestával pomalu dýchat, oboustranný zápal plic. Ve vážném stavu převezen na JIP.
Rodina to zdůvodňuje třemi dny, než přišel výsledek PCR. Rodiče dětí naštvaní, v pátek školička testována, mnozí malí v izolaci, neučí se.
Kdo byl první nakažen těžko říci, nicméně naštvaní rodiče mají jasno.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Moldavite...já měl na mysli dezinformační režimní kampaň Udělejme Tečku za koronavirem. Placenou z našich daní a vysílanou desetkrát denně v Prime time (neboli v nejdražším čase). Kdo šel na očkování žádnou tečku za něčím neudělal. Naopak, další vlna se spustila. Ty peníze které režim za tuhle dezinformační a lživou kampaň utratil mohl dát na pomoc nemocnicím, ne markeťákům. Jinak já očkovaný jsem...jenom mi režim na jaře platnost Covid passu sebere. Asi tak...

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

To nebyla kampaň o tom, že po injekci uděláš tečku za coronou. To byla výzva, jak správně píšeš, UDĚLEJME.Tedy my všichni...
Skromný dotaz hlodavče. Součástí kampaně bylo i jakou proočkovanost potřebujeme k té Tečce. JE SPLNĚNA? Ještě než se očkovalo psali, že pro kolektivní imunitu bude potřeba 80%. proočkovanost.
Pochybuji, že při úrovni myšlení antivaxerů toho bez povinného očkování dosáhneme.
To jsme ještě nevěděli o mutacích a poklesu vytvořených protilátek
Asi to bude jako varroaza u včel. Nejdřív se dělaly likvidační zásahy, pak se přišlo na to, že je nutné se naučit s kleštíkem žít. Takže v létě třikrát kyselina mravenčí, v zimě třikrát fumigace.
Kdo neléčí, uhynou mu, kdo léčí nemá větší problémy.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Co vše zaznívá od antivaxařů a bojovníků za "svobodu".
: „Zrůdy, bestie a onáhubkované zombie, masoví vrahové a masové vražedkyně. Tentokrát se s vámi nebudeme patlat nablblými naivními heslíčky hadráku, sameťáku, plyšáku. Smrt za smrt, oko za oko, zub za zub! Rozbijeme vám držky a nakopeme prdel!"
Dle mého zdroje internetová stránka Pepy Nose, Ještěže na sobě nemá hnědou košili...

Pěkný den!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Ano, je to vylízaný bezmozek Pepa Nos.

http://www.pepanos.cz/zpravy-pepy-nose

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Janssen a Rakousko od 3.1.2022

Rakousko nebude od 3.1. uznávat jednodávkovou dávku Janssen od fy Johnson& Johnson.
Zpráva proběhla tiskem,zatím nic oficiálního,ale dle mých informací z velvyslanectví( učinila jsem minulý týden dotaz), je to v podstatě jisté. Čili ti,kteří se nyní dávají očkovat Janssenem s tím,že odjedou po N. roce na lyžovačku do Rakous,mají smůlu. EU vakcínu v jedné dávce uznává,Rakousko nebude. Nicméně se doporučuje sledovat buď s tránky našeho ministerstva zahraničí ,nebo přímo vyhledat Österreichische Ministerium für Gesundheit.
Mluvila jsem se zdravotníky.Lidé se stávají čím dál, tím více vůči nim agresivní. Ti, co jdou teprve na první dávku,se dožadují aplikace pokud možno včera.Měli na to dostatek času. V HN vyšel pěkný článek min. týden s jedním imunologem o antivaxerech aantirouškařích. Dělí je na několik skupin a nakonec říká-a část těch odpíračů to jsou prostě imbecilové.
Přeji pěkný den!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne placení trollové

Tak jsem vytrolil profesionální partu trollů, šířících antivaxerskou tematiku. Dva dny jsem tak na dvacet jeho příspěvků reagoval a připojil dovětek, ať si diskutující ověří, že tzv. Petr Veselý mezi 4 hod. až 23 hod napíše kolem 120 dezinformačních příspěvků. Cukal se, nakonec smazal své příspěvky z vlákna, čímž smazal i mé. A již je klid. Zdánlivý. Objeví se nějaký František Novák a pojede se dál.
Pondělní Reportéři se tomu věnovali. Již před čtyřmi roky byly dezinformace takového rozsahu, že ovlivňovaly i volby. Pamatujete na nacistu Schwarzenberga? Na Lithium? atd?
Ale proruské servy našly nemalého zastání. Zeman vystoupil na jejich obhajobu veřejně v televizi. Následně sám spustil dezinformace o Novičoku z Čech, jed rycin vydával za rycinový olej atd.
ANO samo využilo dezinformace ku svému prospěchu. Obvinění ČSSD z kouzy Lithium, nyní likvidace Pirátů šířením dezinformace o tom, že Piráti seberou důchodcům chaty a chalupy, aby tam ubytovali migranty. Měli i ve volebním klipu. A vznikající útvar pro boj s dezinformacemi na Min. vnitra skončil ještě než začal.
Tak se nemůžeme divit, že jsme zase best in covid a škody materiání, na životech i duši jsou obrovské. Paní doktorka se cítí právem osočena. Vždyť pomáhá i v důchodu.
Ale nedivme se. Když si jednodušší občan přečte, že injekce zabíjí (v okolí dotyčného několik případů, ale o tom se mlčí) a v diskuzi jde horem pádem, že vše je výmyslem a komplotem doktorů , politiků. výrobců. Že po očkování nevyzkoušenými vakcínami nemohou mít děti, doktoři lžou, čísla jsou vymyšlená...
A zase jsme tam. Jaký pán, takový kmán. Ale i kmáni mají volební právo.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

To: 1. Prosinec 2021 - 20:01 | moldavit

No nazdar! Panenko Marie Hornopolická - Ty to vidíš!
Pominu překlepy a hrubky - i to se může stát.
Ale takový pel-mel nesmyslů, fám, pomluv, polopravd ... Ufffff!!!!
Krásný adventní čas všem!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

S. Chot. Opět trapné výkřiky, ničím nepodložené. Pokud by sledoval Reportéry ČT, mohl ty "nesmysly" a "fámy" vidět autenticky natočené v přímém přenosu.
Ale nedivím se. Jeden z ruské páté kolony, která zdé ochotně šíří jejich propagandu a dezinformace (včetně jeho blízkého spolupracovníka), to má jaksi v popisu práce.
Že se nenávistí k tomuto státu přímo dusí taky není nic nového. Stačí se podívat na FB profily některých z nich.

Ale podívejme se na to, co jsem psal. Má slova se jen potvrzují
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/zdravotnikum-z-kladenske-nemocnice-nekdo-propichal-pneumatiky-u-aut-40380069

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Frustrace některých.......... dosaďte si vhodné slovo sami- nad jejich zhusta nepovedeným životem,je velká a agresivita stoupá.S "ochranou" svobody to nemá nic společného, často jde o profíky,kteří vyhledávají konflikty,aby se realizovali. Na medicině tomu kdysi jeden spolužák říkal-"vytěsnit se".

Včera zemřel velký člověk Miroslav Zikmund. Jak sám připomínal,každý si svůj život může nasměrovat... Konkrétně říkal : "Cesty vedou někam a záleží na tom, kam si je nasměrujete,“
Přeji pěkné dny!
P.S:jdu zítra očkovat do OC N.Bor, jde o mimořádný termí vyhlášený ve čtvrtek. Tak doufám,že nebudou žádné incidenty,ale zatím zde moc nebyly a N.Bor má,tuším,proočkovanost 70%.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Tak co myslíte, kolik let to vydržíte....
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/sef-pfizeru-posilujici-davky-budou-kazdy-rok-40380030#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=cDesOfiz3RR-202112031802&dop_id=40380030&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Proti klíšťové encefalitidě jsou tři za sebou a pak každé tři roky u starších lidí. Chřipka každý rok. Zatím nevím, že by to někomu škodilo.
Pořád lepší 0,3ml částí viru než půl litru denně do žíly na JIP.
Díky zdravotníkům, včetně paní MUDr. Šepsové, MUDr. Lupoměské, MUDr. Schnebergrovi to v Boru frčí. Můj žák, co to tam organizuje na počítači, mi dnes hlásil, kolik naočkovali. Byl tam ještě v 19 hod. Děkuji nejen za sebe.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Proč,,že vy to vydržíte? Zdá se mi,že část populace vůbec nechápe,co je pandemie. Nějak nechápe základní věc,že virus je organismus ,který má jako všechny organismy,včetně lidí,zakódovánu nutnost přežít,nutnost se množit, opatřovat energii na přežití tím,že v případě viru napadne hostitele. Není to"něco". Obtěžuje je to,protože mění zavedený způsob života, způsobuje určité těžkosti a holt to není jako v TV seriálech nebo filmech,kde se za 2 hodiny ví sekvence DNA a za den se vše vyřeší. Život už takový je a vždy byl. Pandemie byly ,jsou a budou.Jenom jsme je my v tomto století nezažili.Tak ji zažíváme nyní. Svět nebude už nikdy takový,jako před covidem,my starší možná svůj život dožijeme v rouškách.Vypořádávání se s nemocemi vyžaduje intelektuální úsilí, spolupráci, trpělivost a hodně pokory před tou onou nemocí. A to,se obávám,dnes často chybí. Eradikace pravých neštovic trvala desetiletí a jedině vakcinace a izolace pomohly.
Dnes večer jsem četla odborný článek,jak infekce covidem-19 poškozuje plicní funkce. To se ví od začátku,ale stále přibývající data nejsou příznivá. S narůstajícím počtem pacientů,kteřé infekt prodělali, narůstají i statistické údaje o poškození,a to v podstatě nevratném. Virus chřipky toto nedělá. Cca u 6 ventilovaných pacientů ze 100 dochází k dalším plicním komplikacím,jako je tzv.pneumothorax, pro laiky- plicní tkáň "praskne" a zkolabuje a musí být odsán vzduch,který ji stlačuje.Atd.atd.
Vakcinace bude určitě zprvu a půl roku, vakcíny se vyvíjejí,jako se vyvíjejí poznatky o viru na základě výzkumu a sběru dat atd.atd.Za pět let budeme jinde. Ale do té doby bychom měli v boji strpět omezení,nic jiného nezbývá.Buď vyhrajeme boj s covidem my ,nebo virus. Žijeme v koutu světa velmi přátelském a příznivém a mnohdy si toho nevážíme.
Pěkné předmikulášské dny

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Když sledují, jak se nemoc (virus) prazvláštně přelévá po světě, tak mi z toho vychází, že skutečně zatím víme velmi málo o jeho "životních potřebách" a stylu. Navíc (z mého okolí) někdo to ustojí opravdu jako pověstnou "chřipčičku", někdo skončí na kyslíku v nemocnici ... Za necelé tři týdny jdu na třetí dávku do NsP, dvě předchozí jsem zvládl (ťuky ťuk????) bez problémů. Jistěže je vakcína pro výrobce super kšeft, ale z dostupných údajů se mi jeví, že zachraňuje zdraví a životy. Dotaz na paní Šepsovou (trochu off topic): Minulý týden jsem byl přeočkiván proti tetanu a bylo mi řečeno, že od nového roku se bude místo jednou, očkovat třemi dávkami. Důvod? Díky.
Hezkou, v České Lípě pocukrovanou, sobotu všem.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Ohledně tetanu- na stránkách České vakcinol.společnosti je v doporučených postupech schéma u dospělých jedinců stále stejné-přeočkování po 10-15ti letech,pokud se to prošvihne, tři dávky. Nech´t tedy vysvětlí lékař, odkud tato informace pochází.

Viděla jsem zajímavé grafy a statistiky z Německa
Celkem nepřekvapivě jsou nejméně proočkované spolkové země na území bývalého NDR. Nejvíc je ,myslím, proočkovanost ve spolk. zemi Brémy-80%.
Nový Bor si vede docela dobře jako ORP, kolem 70%,přesné statistiky až po dnešku, dnes je v OC v divadle 140 objednaných.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Díky za objasnění toho tetanu.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Parlamentní listy jsou skutečný zdroj informací. Ať si najde zahradník včerejších 128 hodin (čt 1) z JIP ( lze i na internetu) a podá svůj názor. Vyznívá to trochu opačně.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Pro moldavita a zahradníka - pánové, vaše výměny názorů silně připomínají diskusi sparťana a slávisty ...
Takhle to nepůjde.
Hezký den!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Já nevím, možná,že Pollert nedělá někde v okresních hospitalech,které jsou přetížené. Parlamentní listy nečtu,nevím, co napsal o prázdných lůžkách, je tím ale docela známý, takže nihil novum sub sole. Minulý rok koncem února mi dr. Lubor Picmaus,tehdejší prim.ARO v Lípě v telefon.rozhovoru pravil,že rok předtím měl šest lůžek a v provozu jen 5, protože na jedno nebyl personál. A nyní že těch lůžek obsluhují 16... Personál zajistili odevšad- centrál. příjem, sálovky atd.atd.
Pěkný den!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Jak psala paní doktorka o výhružkách, dostává se to ad absurdum

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/frustrati-si-to-nataceji-zacalo-vysetrovani-utoku-na-osobnosti-boje-s-covidem-40380318#utm_content=ribbonnews&utm_term=Kubek%20frustr%C3%A1ti&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Z článku.
„Především tu selhává stát, který jednak vyklidil pole nejrůznějším dezinformačním webům a vůbec nebojuje s těmito hybridními hrozbami – nikdo se s nimi na úrovni státu nezabývá – a ochranou společnosti před dezinformacemi. A jednak když agresorům všechno prochází a místo pokut se spokojí s domluvami, tak roste jejich chuť. Jsou agresivní stále víc, protože mají pocit, že jim všechno projde,“ míní Kubek.

Ano, velký podíl má i náš hradní pán, který se zastal těch Sputniků, Aeronetů, CZ24 News, AC24, nakonec i Parlamentní listy tam jistě patří.
P. Chot si to jistě našel, takže doufám, že výkřiky zoufalcovy nahradí skutečnými fakty.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

"Střední délka života činila v roce 2020 u mužů 75,3 let, tedy o 1 rok méně než v roce předchozím, u žen její hodnota činila 81,4 let, tedy o 0,7 roku méně než v roce předchozím."

Zdroj : https://www.uzis.cz/res/f/008370/demozem2020.pdf /

Uvidíme letos. Je zřejmé,že covid ovlivňuje i jiné ukazatele, což jest vcelku logické,ale části společnosti to stále nedochází a nedojde nikdy.
Pěkné dny!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Dle WHO ( zpráva z konce 2022) onemocnělo covidem přibližně 645 mil. lidí, asi 6,5 mil. zemřelo.
Těžko říci,zda máme opravdu pandemii za sebou, i když to tak vyzerá,hlavně pro laiky. Epidemie se v minulosti se často vracely a covid nebude, se obávám, výjimkou.
Respirátory zabránily šíření i jiných infekcí- viz letošní sezóna,kdy se nenosily, respiračních infektů bylo mnoho a táhly se,táhly.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Dnes mám již testy potvrzeno, jsem negativní. Coronu jsme chytli v domově důchodců, to jsme zjistili až dodatečně, upozornění, že je tam žádné.. Bylo to opravdu u obou velice slabé, dva dny polehávat a poté trochu rýma.. Věřím, že zásluhu měl booster.

Nahoru