Očkování ano či ne

Verze pro tisk |

Jak se staví místní komunita k očkování? 

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Očkování ano či ne

Já to risknu ... když to stihnu.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Ano,očkovat . Nevím,kdyby dnes žil náš světově proslulý a uznávaný epidemiolog Raška,který pomahal krom jiného očkováním vymýtit variolu( pravé neštovice) a poslouchal takové botoxové Czákové nebo různé jiné dezinformace,asi by se divil,co se v době klidu a relativní bezstarostnosti honí některým lidem hlavou. Přeji hezký večer!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Včera jsem sledoval Události komentáře. Matematický odborník (poradce vlády) tam mimo jiné kritizoval, že v Německu, Rakousku atd. staví velká očkovací centra, dělají pořadníky, školí očkovací personál. Pro Berlín je již připravena hala bývalého letiště. Chtějí začít s očkováním již v polovině prosince.Tolik Merkelová
A co Babiš? Nechci být sprostý.

A co Babišovci nejvěrnější? Ani to je neprobere. Naopak, ještě to převrátí. Mimo jiné se matematik zmínil, že někteří se ze strachu ztráty zaměstnání po kontaktu nenechají testovat.

...Navrhuje , aby občané test dostali zdarma, který mohou využíti tajně doma!!! TEN MATEMATIK VLASTNĚ VEŘEJNĚ PODPORUJE ŠVINDL a MOŽNOST ŠÍŘIT COVID !!! a ČT 24 TO VEŘEJNĚ ŠÍŘÍ ! 7.12.2020 22.15 hod.

Nahoru

Re: Očkování ano!

Už několik let pravidelně oba chodíme na vakcinaci proti chřipce, takže samozřejmě ANO, hned jak ta možnost bude!

Nechápu ty podivíny a hlupáky, co naletěli na konspirační nesmysly ještě v 21. století. Tím hůř, když tím ohrožujou svoje děti, jako ta šílená "biomatka", chovatelka koní, které dodnes nedošlo, jak hrozně se umírá na tetanus... Hlavně že mají "svůj svobodný názor"!?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Vládní zmocněnec

Panebože, za co? Zmocněnec jednou jó,jednou né- jako v Limonádovém Joe: Pal! Nepal! Pal! Nepal!

Z četky.
Babiš dnes popřel, že by od plánu na vytvoření zmocněnce ustoupil kvůli odmítnutí Prymuly. "Protože já mám svoje zkušenosti s ministerstvem zdravotnictví, celoroční, takže jsem se rozhodl, že to budu já," zdůvodnil dnes změnu svého rozhodnutí.
Proboha,nic horšího nemohlo přijít. Sociopat,který má problém vysvětlit některé základní otázky, když se netýkají peněz a moci, bude vládním zmocněncem pro očkování. To to můžeme poněkud zabalit od začátku..
Hezké dny!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Horší je, že jiné státy zatáhli pořádně za zpětnou brzdu již při menších číslech než my. My nyní, kdy již máme být podle toho PSA dávno v izolaci, neděláme nic. Blíží se vánoce a volební rok. Takže Babišovo PR jistě radí nenasíre.te lidi, nebo bude propad voličů čím dál větší.
Zdraví národa je nezajímá, volební hlasy jsou důležitější než mrtví či zdravotné postižení následky covidu. Populistická vláda v přímém přenosu. Jako pravnuk propagátora preventivního očkování v Českých zemích, který na vlastní náklady očkoval v sirotčincích ( pečlivé zápisky ještě mám) se samozřejmě očkovat nechám.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Z dopisu prezidenta ČLK dr.Milana Kubka:
Očkování proti nemoci Covid-19 bude logisticky nejnáročnější akcí, kterou kdy naše zdravotnictví muselo zvládnout. Aby se naše životy mohly vrátit do normálních kolejí a my jsme nemuseli přežívat v opakujících se „lock downech“ a karanténách, potřebujeme do konce září, tedy zhruba za devět měsíců, proočkovat cca. 7 milionů lidí, každého navíc dvěma dávkami. Abychom toto mohli stihnout, potřebujeme nejméně padesát velkokapacitních očkovacích center, která budou fungovat sedm dní v týdnů nejméně 10 hodin denně, aby každé z nich dokázalo spolu s přidruženými mobilními týmy naočkovat 1 000 lidí denně. Zodpovědnost za očkování milionů lidí není možné přenášet na praktické lékaře a představa, že by ten obří úkol mohlo zvládnout několik ambulancí z fakultních nemocnic, tak ta je také naivní. Na tomto jsem se shodl 23. prosince s předsedou Asociace krajů hejtmanem MUDr. Kubou, kterého jsem ujistil o ochotě lékařské komory spolupracovat s kraji i městy při zajišťování očkování.
Konec citace z dopisu dr.Kubka.
Izrael očkuje denně cca 150 tisíc lidí. Ponechávám bez komentáře. Není divu,že občas vyhrávají války,které se zdají být předem prohrané..
U nás prý měli praktičtí lékaři očkovat od března. Až. Dodneška neví nic, informace žádné oficiální cestou nejsou.
.
Jediné, co je jasné jest,že by se mělo proočkovat do konce září dle premiéra.
8+9. října jsou totiž volby a to je pro něho to to nejdůležitější . A když se to nepovede,tak za to budou moci té kraje nebo té obvoďáci, on to přeci chcel a že to nebylo úplně zajištěno? Zeptejte se ministra zdravotnictví,ten zodpovidá. Já ne! A kraje taky zodpovídají Co já,co se mne pořád ptáte,paní redaktorko..

Hezké dny. Bohužel nejméně na příští 3-4 měsíce nevidím žádné světlo na konci tunelu..

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Kopíruji příspěvěk z jedné odborné skupiny ,přeposlaný od lékaře, kterého si velmi vážím.... Donedávna pracoval v terénu, min. rok praxi ukončil a věnuje se nyní zastupování,pejskařině a hledání svých francouzských předků v Bretani ( tatínek byl francouzský válečný zajatec).

Ještě mi pořád vrtá hlavou, že může někdo očkování považovat za něco, za co si zaslouží odměnu, respektive když se naočkuje, tak je to jeho oběť pro společnost. Takže my od společnosti dostaneme zadarmo vakcínu, která nám může zachránit život, ale ještě bychom rádi dostali nějakou odměnu, že si ji necháme naočkovat. Podobné myšlenky mi připadají úplně zvrácené. Pokud máte možnost se očkovat proti nemoci COVID-19, je to Vaše privilegium, ne Vaše oběť společnosti. A nemusíte za to dostávat žádné odměny. Kdo o vakcínu nestojí, nespěchejte, jsou zástupy dalších, kteří si vaši dávku velmi rádi dají. Nechat se očkovat není oběť pro společnost. Naopak kdo se očkovat nenechá, se může stát obětí své vlastní blbosti. Já osobně, až budu proti nemoci COVID-19 očkovaný, budu společnosti vděčný, nebudu za to nic chtít a ještě se pokusím jí naopak něco nabídnout. Ale každý to asi máme jinak.

Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Pavel Danys odznáček

Pavel Danys to již vyřešil. Kdo se nechá očkovat, dostane odznáček!
***PRO TY, CO SE DAJÍ DOBROVOLNĚ OČKOVAT PROTI COVIDU NAVRHUJI *ODZNÁČEK S MODROU KAPKOU NADĚJE.!!!
TENTO SVŮJ NÁPAD JSEM POSLAL VLÁDĚ ČR a MINISTRU ZDRAVOTNICTVÍ a do ČT

JIŽ JSEM OSLOVIL JEDNU FIRMU PRO POSOUZENÍ MOŽNOSTI VÝROBY *MODRÉ KAPKY NADĚJE, pro TY, CO SE NECHAJÍ OČKOVAT PROTI COVIDU.

Tak mne napadá, zda se bude někdo očkovat nedobrovolně a co dostane?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Český humor funguje.
Od muže,který byl očkován včera,protože je riziková skupina došla zpráva. Píše,že je fakt pravda, co se vykládá,že se nemusíme bát. A popisuje vlastní zkušenosti takto:

Pod kůži vám bude zaveden malý čip. Já osobně teď chytám přes 50 televizních programů a 80 rádiových stanic. Když pohybuji hlavou nahoru a dolů, tak si nastavují hlasitost. Pokud otáčím hlavou doleva nebo doprava přepínám si programy. Po druhém očkování je možné chytat programy dokonce i v HD kvalitě. Vybraní pojištěnci dostanou ke druhému očkování 3D brýle zdarma..

Hezké dny apevné zdraví!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Já bych preferoval , kdybych si mohl vybrat a nemusel přimout vakcínu, kterou vybrali ....kdo ? Třebaže je to zadarmo, to by ale snad Sputnik byl taky, ne ? Dnes je na novinkách o Sputniku článek a pár informací přímo od očkovaných v Rusku . Mě ale nadzvedlo něco jiného. Hned v úvodu autor píše : Ruský " vládce " Putin....Ale raději si přečtěte celou diskuzi pod článkem. Řádí tam sice jeden troll ,ale ostatní diskutující připouští, že by se radši nechali očkovat Sputnikem V. Kdyby se jim to umožnilo, zcela jistě by byla proočkovanost mnohem vyšší. A o to by všem ochráncům veřejného zdraví mělo jít především. Jinak jde o co - se jen ptám ?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, pane zahradníku

Můžete dát odkaz?
Já se jen dočetl, že v Rusku stačilo pouhých 38 dobrovolníků a vakcínu odsouhlasili. Ostatní firmy testovaly na tisících dobrovolníků a měsíce se pečlivě vyhodnocovalo, než byla schválena.
Rusové teď hledají kapacity pro výrobu, sami ji nemají, snad Německo.
https://echo24.cz/a/SJvSU/putin-s-merkelovou-projednavaji-moznou-spolecnou-vyrobu-vakciny-uvadi-kreml
https://cz.sputniknews.com/trend/ruska-vakcina-covid19/
Prý již očkují 3 měsíce. Co dodat.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

V diskuzi pod článkem jsou další informace. A pak dál si můžete sám vygooglovat , že Argentina objednala 25 mil. dávek ruské vakcíny, Izrael 1,5 mil.dávek Sputnik V.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rusove-se-sverili-jak-se-citi-po-ockovani-sputnikem-v-135914

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, pane zahradníku

7. Leden 2021 - 14:54 | moldavit

Jiří, nechci polemizovat, nejsem expert, ale již před několika týdny česká media (včetně veřejnoprávních) uváděla zcela jiná data stran testování Sputniku V a výsledků. Máš pravdu v počtu dobrovolníků v první fázi, ta ovšem proběhla již v listopadu. V té době nikdo jiný (nejenom Eu) neměl žádná relevantní data. Následně se testovalo (zdroje EU stran Sputnik V) na desítkách tisíc. Naočkovaný je již i prezident Putin, to nezpochybňuji, abych nebyl stejně "vtipný" jako ti, kteří na českých sociálních sítích argumentují, že premiér Bureš byl očkován do nesprávné paže, zataženou jehlou, s obsahem vitamínů místo vakcíny... Buďme korektní, je vcelku dost našich občanů, kteří se ptají, proč by (jako je to u vakcín objednaných EU) nemohli zdarma dostat Sputnik V. Nemám rád plivance a odsudky politicky motivované, dvojnásob v situaci zdravotní nouze, proto bych také rád slyšel... Jinak dodávám, všechny informace o komunikaci kancléřky Merkelové a pana Putina znám, stejně tak, že jmenovaní mají řadu let vzájemný respekt... Pročež já mám respekt k jiným komentářům...

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

V prosinci podepsal ruský výrobce Sputniku memorandum o spolupráci s firmou Astra Zeneca . Ruskou registraci získala vakcína Sputnik V mimořádně už po druhé fázi klinických testů. V době,kdy se začalo v Rusku očkovat, neskončila ještě III. fáze testů. Poslední stadium zkoušení léku se nazývá klinická fáze III. a v době,kdy byl Sputnik schválen,tak se vakcína nacházela v st. II. a navíc se testovalo jen 38 dobrovolníků,což je statisticky na jakýkoliv lék málo. Poregistrační sledování účinnosti vakcín,které jsou distribuovány v EU ,což v sobě zahrnuje sledování účinnosti nežádoucích účinků atd. svěřila European Medicines Agency univerzitě v Utrechtu, což je třeba pro mne dostatečná záruka odbornosti a objektivity. Kde se sleduje |Sputnik,jsem nenašla.

Kdybych byla na místě a měla funkci, v které se musím rozhodnout,jakou vakcínu nakoupit a měla na výběr mezi těmi,které prošly standardními a povinnými fázemi zkoušek a těmi,které neprošly III.stadiem, rozhodla bych se pro tu,která splňuje všechna kriteria.

Přeji hezké dny a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Kdo z nás vlastně ví, která vakcína splnuje- podle politiky, podle preferencí?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Zeptal bych se paní doktorky, zda se mnou souhlasí, že rozhodnutí zda se očkovat nebo ne a zda západní vakcínou nebo ruskou má snad každý občan sám , nebo nemám pravdu ? Lidé by měli mít možnost si sami vakcínu vybrat, jak jsem už včera psal. Něco úplně jiného je, jak píšete vy, mít funkci k rozhodnutí, kterou vakcínu nakoupit , To je přece jenom byznys. Je docela dobře možné, že Sputnik nyní taky už splňuje všechna kriteria a jen jste to nenašla. Najít to nebude zdaleka tak jednoduché , jako u západních vakcín, které mají perfektní marketing.
Já si počkám na Sputnik, jestli u nás bude k mání :-)

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Tak tady mají zájemci o ruskou vakcínu vysvětlení.
Nedovolí nám to EU . Ať jde EU do háje ! Nikoliv zdravotní hledisko, ale byznys s vybranýma firmama.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Proc-nemuzeme-schvalit-ruskou-vakcinu-Sputnik-Reditelka-SUKL-odkazuje-na-EU-649619?fbclid=IwAR12PCbQTgCJcKgNZZIYaw2E-wIr8wIlkU7VsH77KuD1fuh6EI9xVHvxpGQ

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Za socíku, v kterém se prý tak dobře žilo,to bylo s vakcínami jednodušší.Třeba ta,ktou se očkovaly děti proti TBC. Vedlejších účinků bylo hafo. Byla ruská a ta lepší,západní,se dovážet od těch prohnilců nesměla. Možná pro pár soudruhů a jejich děti,ti měli nárok na tzv."mimořádné dovozy" z kapitalistické ciziny.. Způsobovala v lepším případě místní reakce,nehojící se příškvary v místě vpichu.Dokud nebylo zhojeno,nemohlo se očkovat dále. Dceři se ten příškvar hojil 3 měsíce. Ono i s některými jinými léky to bylo takové jednoduché. byl stanovem objem peněz na okres a pak šmytec. Moje maminka,když onemocněla onkologickým onemocněním, neměla cytostatikum na další serii chemoterapie,protože holt v chrudimském okrese už byl limit vyčerpán. Sháněla jsem všude možně. To si dnes lidi vůbec neumí představit.
Doufejme, že v očkování populace se bude postupovat rychle a bez větších zmatků. Pracuje se s lidem obecným,který ,ač má informace,často s nimi neumí naložit nebo si vybere jen část. Již nyní volají do mé bývalé ordinace pacienti a chtějí se okamžitě zapsat k očkování ,protože to říkali v TV.Ano,to říkali a říkali i od kdy a které věkové skupiny....
Přeji hezké zimní dny, dobré zdraví a pozitivní mysl!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Deficit a značný zahradníka je v tom, že se zásadně nedívá na na televizi. Jinak by věděl z diskuzí odborníků třeba na čt24 jak se věci mají i s tou ruskou vakcínou a západními. Takhle je odkázán na manipulativní a dezinformační články třeba z webu, který je dezinformační již v názvu, protože má s parlamentem společného asi tolik, co hodinky s holinkami.
Je potřeba vědět, že dle schválených civilizovaných standardů jsou povinny tři fáze testování. Na menším vzorku, na desetitisících a v poslední fázi na statisících v různých zemích, kontinentech a etnicích. Vše pečlivě vyhodnotit. Rusové naočkovali 38 lidí a druhou ani nedokončili, neb jim v listopadu došla vakcína. Třetí ani nezačali.
https://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi/rusko-pozastavilo-ockovani-proti-koronaviru-dosla-totiz-vakcina-62815
No začali tedy očkovat bez řádného prověření. Navíc ta vakcína je pro Rusy jak dělaná, nesmějí při ní šest až osm týdnů pít.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rusove-se-prou-zda-je-mozne-po-ockovani-pit-alkohol-133282

Je potřeba si uvědomit, že se člověku dostane do těla cizorodá DNA. A i někteří naši odborníci říkali, že proces schvalování proběhl v režimu nouze, je na hraně a nikdo neví...
Natož dle mého Sputnik. I když třeba může být stejně účinný a dobrý jako ty západní.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne odkud fouká

Tak to nadšení pro Sputnik, patrný u zahradníka přifoukal od komunistů, jak jinak

https://echo24.cz/a/SBUv4/komunisticka-europoslankyne-konecna-chce-v-cesku-ockovat-ruskou-a-cinskou-vakcinou?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=458100&dop_req_id=W9KDYASbook-202101091205&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

No Babiš k tomu dnes říká jasně... Jednotlivé členské agentury, jako náš SÚKL, by mohly nakupovat jiné vakcíny, ale znamenalo by to měsíce zkoušek, a to je nereálné.

Trochu jiné než ty Parlamentní listy, že, pane zahradníku.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/babis-naockovali-jsme-zatim-asi-40-tisic-lidi-40347342#dop_ab_variant=0&dop_req_id=ZKO5ylanvcS-202101091205&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Abyste moldavite nemyslel, že čtu jen PL - na ten článek včera volně navazoval další na serveru Seznam Zprávy. Z něj jsem vybral tento apel : Vláda vedle přípravy vakcinace prostě musí pokračovat v různých opatřeních a dát lidem jasně najevo , proč je to nutné a že jí jde o věc. - To jsem tady psal už předevčírem.
Zatím to vypadá jinak. Ono bude možná dost lidí, kteří by preferovali Sputnik, kdyby byl k mání, nemyslíte ? nebo se očkovat nenechají vůbec . Vy se klidně nechte očkovat čím chcete, mně je to šumafuk.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne Sputik

Tak vytvořte veřejnou skupinu, sepište petici,že byste chtěli,aby Česká republika nakoupila Sputnik V,protože se chcete nechat očkovat touto vakcínou, napište důvody,proč se domníváte,že je lepší než ty druhé a tudíž by neměla být části obyvatel ČR upírána a rozešlete na patřičná místa včetně té poslankyni za KSČM v EU,která by tu vakcínu chtěla taky.Alespoň ji podpoříte v jejím úsilí. . Nemyslím to vůbec pejorativně,petiční právo jest zajištěno. Uvidíte,kolik lidí Vás v té petici podpoří .Samozřejmě,že jsme naštěstí součástí EU a v nákupu vakcín jsou nějaká pravidla,ale aspoň budete vědět,že jste udělal ,co jste mohl pro tuto věc.. Já se osobně domnívám,že kdyby se očkovalo u nás Sputnikem,tak by adherence k tomuto očkování byla ještě nižší.
Pevné zdraví všem!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Děkuji za návod k sepsání petice, poněkud jste to zkomplikovala, protože autor petice resp. petiční výbor nezdůvodňují, co se domnívají, ale zcela jedoduše se zeptají lidí např. Chcete se nechat raději očkovat ruskou vakcínou, když bude k dispozici ? Odpovídá se ještě jednodušeji : ano nebo ne. Předesílám , že mluvím za sebe a nemíním žádnou petici organizovat. Jen bych si přál, abych si mohl vybrat a samozřejmě, aby si každý mohl vybrat.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne / Sputnik V?

Mě by jen zajímalo, jak si to zahradnik představuje V PRAXI, kdyby s tou peticí uspěl:

Že by v každém očkovacím středisku měli na pultě vyloženy třeba 4 schválené vakcíny a sestra by musela čekat, co si pacient vybere?
Nebo že by Sputnik V měli pod patronací s. Konečné ve stanu před pravoslavným kostelem v X a zájemce by si tam zajel? A jízdné by mu proplatila pojišťovna?
Nebo má jiné, jistě geniální, řešení?

Podobně si volí variantu léku/výrobce u svého doktora, nebo až v lékárně? Ach jo...

PS: Po zkušenostech s Černobylem, dopingovými skandály, sestřeleným letadlem, novičokem atd. bych zrovna ruským léčivům ani úřadům (to hlavně!) tak prostoduše nedůvěřoval.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Není to nijak složité. V dotazníku, kterým se člověk přihlašuje a hlásí o sobě všechno možné, by byl ještě řádek s otázkou, kterou vakcínu z dostupných jste si vybral. Jde jen o to, která ( které ) jsou dostupné . Pak by byl objednán na místo a termín, kde se vybraná vakcína podává v určený den. Nemíním radit v organizaci , ale nevidím v tom nic, čemu by se měl snad p.Tichý - vtipálek - posmívat.
PS. A důvěra nebo nedůvěra v kohokoliv nebo cokoliv je každého niterná věc. Možná jste si ani nevšiml, že se nedá nařídit.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Pořád jste pane zahradníku nepochopil. Ta vakcína neprošla klinickými testy. Tak jeden a půl kroku z potřebných tří. V Rusku to nevadí "nas mnogo". Tak to rozjeli naostro. Jenom doufejme, že je v pořádku, já jim to přeji. Jenže u nás se musí schválit. Viz Babiš. Vy byste pumpoval do 60% obyvatel ČR co není ověřeno? Ta třetí fáze tam probíhá v podstatě teď. Až se vyhodnotí zjistí se třeba, že je dobrá. Ale dokud se to neověří dle standardů a předpisů státu, kteří jistě nevypracovali neodborníci, nikdo by si to nelajskl.
Navíc tu vakcínu nestíhají ani pro sebe, viz hledání kapacit v Německu, takže je tato diskuze naprosto lichá.
Ještě zajímavost. Než máte protilátky tak to u Sputníku trvá 6 týdnů. Tak si s tou peticí pospěšte. Jinak váš názor na petice? Když se tu roky diskutovalo o Petici Lidice? To snad nemyslíte vážně.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Máte tam chybu moldavite. Věta - Jenže u nás se musí schválit, je špatně . Ne u nás,ale v Bruselu. Paní ředitelka SÚKL nám říká, že v Česku nelze podávat Sputnik, protože Česko jako členská země EU může podávat jen léčiva schválená na úrovni EU. Cesko není svéprávná země. Taky jste přehlédl, že žádnou petici organizovat nechci, jasně to píšu.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Proti blbosti a demagogii se špatně bojuje. Maďarsko je v EU a Sputnik si objednali. EU jim za to nevyhrožovala a ani jim za do nedala žádné sankce. Problém je, že bylo domluveno, že v rámci očkování bude postupovat EU jednotně a to včetně začátku očkování. To, že Slovensko začalo očkovat o den dříve, nebo že Maďarsko si objednává Sputnik je jen důkaz toho, jak tyto státy (ne)respektují vzájemnou domluvu. Merkelová doma dostala taky vynadáno, že si Německo mělo vakcínu objednat samo, ale na rozdíl od představitelů zmíněných zemí je na úplně jiné úrovni a proto domluvu neporušila. Je velmi pravděpodobné, že Sputnik bude v pořádku, protože je založen na podobných principech jako vakcína od AstraZeneca a aktuálně probíhají jednání o propojení obou vakcín s cílem zvýšení účinnosti (AZ 70%, Pfizer 95%). Celý problém je v tom, že v civilizovaném světě fungují nějaké principy, které by se neměly porušovat (nutnost dokončení testů; dodržení toho, co se domluvilo). Tohle slušní a inteligentní lidé chápou. Ti omezení budou hledat konspirační teorie nebo za to vinit toho, kdo se bude zrovna hodit (EU, templáře, ...).

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Přesně tak. Jenom to "zlé Německo" zase zafungovalo solidárně. Mohli to taky udělat jako Britové, vždyť mají výrobu taky na svém území a my čekali a čekali a cena by taky byla jiná.
Ano ředitelka (spíše Parlamentní listy) sdělili půl pravdy. Druhou možnost popsal Babiš. Že jsme využili kapacity EU schvaluji. Dobře pamatuji akce rouška nad 60 let. Přišly v otevřené obálce, dodnes je mám v šuplíku.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Babiš v rozhovoru v Právu: Očkování je obrovská výzva. Je to o krizovém managementu. Takovou logistickou akci nemůže řídit epidemiolog nebo lékař. Nechci se přeceňovat, ale mám za sebou x krizových situací..

Jak napsal ve svém příspěvku Jirkat- proti blbosti a demagogii se špatně bojuje. Řešení krizových situací v mlékárně nebo chemičkách jsou jiná,než ve společnosti,která přece jenom funguje jinak.
Protože v říjnu budou volby, chce vše řídit Babiš sám a sám. Proto to se zajištěním očkování vypadá tak,jak vypadá.
Přeji hezké dny!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Babiš ještě nepochopil, že krizový manažer není ten, kdo krize vyvolává.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, doplnění pro p. zahradníka.

Pokud by jste měl televizi mohl jste dnes vidět diskuzi, že firmy začaly s testováním vakcín již v dubnu, v říjnu se již vyhodnocovalo a dávalo ke schválení, za dva měsíce bylo schváleno.
Naše slavná vláda, to je jiný fofr. V pátek uzavřela připomínky ke strategii očkování a v nadcházejících dnech se konečně dovíme, co a jak bude.
Vašimi slovy "Ať jde EU do háje ! "
Jinak ani Zeman se již na to nemohl dívat a to je co říci.

P.S. Úplně jsme zapomněli na to nejpodstatnější.
PODALI VŮBEC RUSOVÉ NÁVRH NA SCHVÁLENÍ SPUTNIKU V EVROPSKÉ KOMISI?

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Zajímavá jest informace, která proskočila rozhlasovýmni zprávami, že se Zeman obrátil na Izrael ohledně možného poskytnutí logistického návodu k organizaci očkování. Hezký den a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Zeman včera překvapil. Dva rozhovory a oba měly hlavu a patu. Co s ním kdo udělal?

Nahoru

To je v prdeli!

Omlouvám se za lehce nezdvořilý titulek, nejsem natolik natěšený, ale reálný život je takový!

Měj jsem návštěvu dlouholetých známých. Sedíme, debužírujeme, lehce si říkáme, zda nejsme mimo pravidla PES 5 (vše s rouškami, limit osob), v tom na ČT 24 slyšíme, že pan vícepremiér, ministr vnitra, předseda krizového štábu, předseda ČSSD a nositel dalších více než dvaceti funkcí (ostatně jako každý současný super levný politik), se vyslovil, že očkování Covid by mohlo celostátně být ve volebních místnostech. Podle rychlosti očkování v ČR, což naprosto je ve shodě se schopnostmi české vlády, měl patrně na mysli spojení očkování s volbami do P-ČR! Jadrný komentář manželky kamaráda byl upřímný!

Pravda, super myšlenka! Dodejme, kdo chce odvolit musí se nechat za plentou současně naočkovat nebo naopak, kdo chce být naočkovaný, musí odvolit - no jo, ale koho? Kandidáta na prezidenta, StBáckého udavače Bureše, stíhaného v několika causách, další jsou prý na cestě, já bych ho volil, sdělil minulý týden chorý pan Zeman na konto svého bývalého kolegy, člena KSČ! Kšiltovku nemocného kamaráda Donalda sice premiér sejmul (trochu pozdě), ale jinak jsou stejní...

Krematoria mají zákaz spalovat těla (mrtvoly) z jiných zemí; čumím, konečně to někdo přiznal, že se k nám nejenom nadstandardně vyváží neekologický odpad, ale i těla zesnulých z jiných zemí! Jasně, svým způsobem tajně, protože toto podnikání je více než za hranou a zplodiny nad limitem EU jsou značné! Schválně, také žádají o kompenzace nebo naopak odvádí více?!

Ve shodě s titulkem od kamarádky dodávám, v prdeli je toho stále více! Jasně, máme i kladné příklady. Náš pan prezident, budiž mu výhledově země lehká, požádal svého dlouholetého kamaráda, prezidenta Izraele (sorry, podle mého názoru moc divné až moc nepříjemně divné země) o pomoc s očkováním. Vedle toho pan plukovník Prymula, muž se schopností během několika měsíců zastávat na střídačku takřka deset vládních funkcí, si decentně na ČT postěžuje, že již ten den je v osmém přímém přenosu... To mu nebrání kázat, kázat, kázat... Za ty všechny "prebendy" bych to (možná) také vzal...

Na začátku víkendu, kdy světové statistiky nás dali mezi pět super nejhorších zemí světa (nejenom úmrtnost), jsem zajásal, že náš pan docent, ministr zdravotnictví, to komentoval, že jde o výklad čísel, protože my jsme na tom vlastně dobře (dokonce snad velmi)!

Údajně v ČR se nechce polovina obyvatel očkovat. O to více nechápu, proč ta aktivní polovina je za blbce, očkovat se nemají kde, většina prý až někdy v létě... Jinými slovy, "odpírači" očkování se smějí...

Navíc se ptám všech milců kriminálních hnutí a subjektů (nekorektně jsem slušný) - stále ctíte, adorujete, milujete, obdivujete! Stejné exoty, jako se mnohým konečně prezentoval pan Trump, s chutí na odpálení atomových bomb a jiné neradostné až děsivé hrátky čišící z choré mysli?! Podobní - viz Trump - by si měli zkusit "ozdravovnu" USA na Guantánamu...

Nahoru

Re: To je v prdeli! i s injekcemi

A další povzbudivá zpráva o schopnostech naší vlády. Komise EU již v říjnu nabízela dostatek jehel a stříkaček, naše vláda se probudila až v prosinci před dodáním vakcín, A nyní hrozí

Vakcíny ano, jehly a stříkačky k tomu však ne.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-covid-jehly-zdravotnicky-material-nedostatek-cina.A210112_082339_domaci_baky

Chtít očkovat a nemít jehly, to by snad nevymyslel ani Jára Cimrman," řekl pro ŽivotvČesku.cz bezpečností expert Andor Šándor,...Očkovací strategie je o tom, že mám zajištěné kapacity, že mám dávky, mám jehly, vím, kde se bude očkovat, kdo to bude dělat a mám na to medicínský glejt. Toto není strategie, to je zbožné přání. Jestli vláda zmastí i to očkování, tak je to opravdu strašné. Jak chcete lidi přesvědčit, že očkování je jediná cesta ven z krize, když jim zároveň ukazujete, že nemáte možnost nabídnout nic jiného než povídačky a pár tisíc testů? Snaha nechat si poradit od Izraele je hezká, ale to nejsme opravdu schopní to zorganizovat? Je to o prosté matematice, kdy si do východiska přeci dosadíme síly a prostředky, které k tomu máme,"

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Zrovna v neděli jsme se doma bavili, kdy se začnou očkovat lidi mimo pořadník - rodiny úředníků, boháčů, politiků. A ono už to jede. Tuhle zemi fakt vede ten největší idiot ze všech.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Též jsem to očekávala,čau lidi! A taky jsem očekávala,že se na to rychle přijde,protože s Česku se vše vykecá. Je to zavrženíhodné a odpudivé. Ono už to začalo tím,když se Bureš dal očkovat jako první,místo,aby galantně umožnil očkování ženě na vozíku.Ono to ani není galantně, to je přirozená lidská slušnost,kterou sociopati nemají. hezký den!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Včera Babiš zrušil zasedání vlády. Musel se vyfotit v Brně v očkovacím středisku, na kterém nemá žádnou zásluhu, ale i jemu dochází, že je to dobré PR. Nevím k čemu to bylo dobré, ale jeho voliče to jistě opět ohromí.
Měl by řešit, že již jsme zase Best, tentokráte v nejhorší v počtu očkovaných. Sousední státy jsou na tom o 100 % lépe než my.
Večer v debatě čt24. Je zde již 172 000 vakcín a naočkováno cca 60-70 000 lidí.
Naštěstí organizaci přebírají kraje se schopnými hejtmany, Babiše nemusí a nenechají si od něj do toho kecat. Tak trochu kapka naděje obratu k lepšímu.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Nojo,jenže on začíná být problém s otevřenými vakcínami,které se musí naočkovat. Lahvička smí být otevřena jen určitou dobu.Někteří lidé na očkování nedorazí. Může to být dílem proto,že třeba onemocněli,ale z letitých zkušeností z ordinace vím, že mnoho pacientů nepřijde,protože se jim nechce,rozmyslí si to( na což mají právo) a ani se bohužel neomluví, protože k tomu nebyli vychováni.Při dnešní spojovací technice.. Kdysi jsme posílaly se sestrou pozvánky na očkování proti tetanu. Poštovné pojiš´tovny nehradí,.Z pozvaných přišla ani ne polovina.Ostatní se vymlouvali,že prý to neměli ve schránce atd.atd.Tak jsme přestaly zvát,hlídat si to musí každý sám a není problém se na datum očkování zeptat ve své ordinaci.
Předběhly nás nejen pobaltské státy,ale i Španělsko a Italie, kterou najaře bez znalosti věci Babiš napadal.
Uvidíme, zda se nebude zítra systém pod náporem hroutit. Dle dopisu z naší ČLK se mohou od 15.1. registrovat i zdravotníci. Do včerejška se nemoc prokázala u 55600 zdravotníků,z toho 9500 lékaqřů, zemřelo jich 38, z toho 18 lékařů.
Pevné zdraví přeji!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne-dobrý černý vtip

Otázka- proč má Izrael proočkováno nejvíc lidí?
Protože tam nikdo nevěří,že Covid a očkování je židovské spiknutí...
Dobré zdraví přeji!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

V textu je m.j.toto prohlášení : Oblast zdravotnictví není předmětem celoevropského rozhodování.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Klaus-tvrde-Leyenove-Neplette-se-do-toho-Nechte-Cesko-at-zvoli-vakcinu-samo-650270

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Vaše rozumy z Parlamentních listů. Babiš snad jasně řekl, že nám nikdo nebrání očkovat i jinými látkami, ale musí je schválit ve Státním zdravotním ústavu ČR, po stejném prověření jako u komise EU, ale to by bylo ještě delší.
Mimochodem pane zahradníku, nevíte jestli již Rusové přihlásili ten Sputnik V. k registraci pro použití v EU, tak jako to dělají jiné firmy? Aby jste se konečně dočkal. V Rusku nařídil hromadné očkování sám Putin. Zahájí až osmnáctého. V EU to již běží od prosince
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rusko-ockovani-vladimir-putin-koronavirus_2101131748_ada

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, zkušenost s přihlášením na očkování

Tak jsem slíbil jedné stařence, že ji zaregistruji.
Na stránkách ministerstva je postup, ale ouvej. V předposledním kroku mám napsat vybrané očkovací místo. Jenže jejich přehled nikde. Jinak chtějí jen číslo pojištěnce. Jak poznají, kde se nachází, když není na trvalém bydlišti? To ani nechtějí vědět. Tak jsem na zítřek zvědav.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

S očkováním je to sranda. Maďarsko ruský Sputnik již ne, že jsou malé výrobní kapacity, objednávají v Číně. Soudruh prezident Zeman je s tím čínským kamarád, tak možná máme šanci... Českému premiérovi se moc a moc nelíbí pomalost českého očkování. Neříkal, že osobně řídí a odpovídá? Pan Moldavit je milý, objedná sebe a jednu stařenku, každá stařenka bohužel nemá tak schopného kamaráda... :)

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Ze zpráv:Odešedší ředitel Státního zdravotního ústavu Pavel Březovský Seznam Zprávám přiznal, že k vyočkování všech dávek, které ústav obdržel, ho přes SMS zprávy tlačil premiér Andrej Babiš (ANO). Podle opozičních lídrů je to jen dalším selháním českého premiéra v boji s koronavirem, který Česko vede už od začátku loňského března.
Březovský to potvrdil ve svém prohlášení,že sms od Babiše dostal. Když se na to Babiše ptal novinář Seznamu, náhle vypadl mikrofon..

Jen doufejme,že systém nezačne kolabovat,nebylo by to příjemné pro nikoho.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Moldavit sebe nenahlásí, počká až na 65+ a snad se dočká. S chronickým zánětem si na mne SARS brousí kosu.
Jen si jako učitel nedovedu představit průměrnou babičku, jak se popasuje cituji...Ve vybraném očkovacím místě osoba zvolí den a čas pro očkování.
Snad se ta očkovací místa rozbalí a já si vyberu. Osobně bych ale dal... Zvolíte si očkovací místo a nabídnou se současně možné termíny.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Doufala jsem,že systém nezačne kolabovat. Chtěla jsem se přihlásit- sloužím několikrát do měsíce v Léčebně respiračních nemocí Martinovo údolí,kde jsou i covidoví pacienti nepotřebující již intenzivní ošetřování. Měli jsme přislíbenou možnost registrace k očkování též od 15.1.
Dnes ráno jsem obdržela od šéfa ČLK mail-jako stovky jiných lékařů..... Co dodat.. Cituji:

...Česká lékařská komora prosadila, že ve skupině s absolutní prioritou (fáze 1a očkování) budou očkování všichni zdravotníci, kteří jsou při své práci v přímém kontaktu s pacienty nebo s potenciálně infekčním materiálem. Pomohli jsme tak nejenom zdravotním sestrám a laborantům či sanitářům, ale například také zubařům a lékárníkům. Jsem rád, že pan ministr Blatný tomuto našemu zásadnímu požadavku vyhověl.

Zdravotníci se mají k prioritnímu očkování hlásit prostřednictvím Centrálního rezervačního systému, který bude spuštěn od pátku 15. 1. 2021. Dnes jsem byl informován panem ministrem, že z technických důvodů a kvůli nutnosti validovat údaje o přihlašujících se zdravotnících v Národním registru zdravotnických pracovníků, bude nutno Centrální rezervační systém https://crs.uzis.cz ještě upravit a modul pro přednostní přihlašování všech zdravotníků bude tedy spuštěn až příští týden. Nemám z toho radost, ale nemohu s tím nic dělat.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Přeji všem pěkné dny, pevné zdraví a nervy a doufám,že alespoň registrace seniorů nad 80 let půjde hladce. Jakékoliv zádrhele bývají pro tyto věkové skupiny hodně hodně stresující.Zdravotníci jsou zvyklí,oni se už s tím nějak popasují.......

Nahoru

Re: Očkování ano či ne, moldavit stařenku nepřihlásil.

Tak jsem nepřihlásil. Nejprve trvalo se dostat do systému, pak jsem se chvíli potýkal s tím, že mi dala špatné číslo pojištěnce ( nedivím se, označení číslo pojištěnce je vidět tak akorát lupou), nakonec se to zablokovalo, že prý budou za chvíli zpět, pak dlouho nic a nakonec sdělení, že již nejsou žádná volná místa a zkusit to za několik dní znovu.
Vládo děkuji

Nahoru

Re: Očkování / registrace?

Napadají mě další problémy - znáte řešení?

Starší 80 let? 80letí a starší? Kterým letos bylo - nebo bude! - 80 (= ročník 1941 a starší)?
Selským rozumem: každá formulace znamená něco jiného, se všemi jsem se ale setkal.
Bude mi 80 v březnu. Můžu se přihlásit až PO narozeninách, nebo mě bude systém do narozenin ignorovat, i když se zaregistruju?
Znamená to, že celý zbytek roku, tj. až do Silvestra! budou (po 80. narozeninách) přibývat další staříci s prioritou?! Tak to snad nikdo nemůže myslet vážně? Měla by priorita v druhé polovině roku vůbec ještě význam?

Pokud zájemce mobil ani mail vůbec nemá (a půjde například využít nabídky TIC - viz stránky MěÚ): musí při registraci uvést "náhradní" mobil manžela/ky, syna, ochotného souseda, na který dostane SMS? A bude v SMS jméno, aby ta pozvánka byla jednoznačná i na cizím mobilu?
Nebo má nechat mobil nevyplněný a systém mu pošle zprávu obyčejnou poštou?

PS
"Omlouváme se, ale kapacita rezervací na očkování je již vyčerpána u všech očkovacích míst.
Další rezervace budou umožněny později dle dodávky vakcín. Doporučujeme ověřit volnou kapacitu nejdříve za několik dní..."

Nahoru

Re: Očkování / registrace?

duplicita? nevím. proč - využiju příště

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Věk 79 a kousek do 80 jsme také řešili. A všichni známí, co se ráno pokoušeli registrovat, dopadli stejně. Asi mají ve vládě a Státním zdravotnickém úřadu dost příbuzných, tak na plebs nedošlo.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Na Seznamu.cz je rozhovor se zaměstnancem Státního zdrav.ústavu, jak to s očkováním probíhalo. Chyba je v logistice nikoliv v řediteli ústavu nebo Babišovi. Do ústavu nemělo 1000 vakcín vůbec přijít, měly být dovezeny do nějakého očkovacího centra a to ústav není. Prostě binec, jako všechno kolem, jak píší ostatní.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Mám trochu jiné zprávy. Ale řešili jsme, že by se takto zachoval asi každý, kdyby mu zaměstnavatel nabízel tento benefit. Ale každá krize má pozitiva. Našlo se dost peněz na vývoj úplně jiného typu vakcín, které pomohou u jiných nemocí, včetně rakoviny, protože na ni původní výzkum mířil. A taky, že Babiše už může volit jen naprostý idiot. Anebo někdo, kdo je na jeho existenci závislý. Je jasný, že on nemůže za vše, ale to jeho PR, kdy si přisvojuje zásluhy jiných a zároveň svou špínu hází na jiné, je opravdu hnus.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne na vině Babiš je vinen

Samozřejmě panu zahradníkovi jako příznivci Babiše nedochází (nebo nechce?), že nám premier tvrdil jak je za to osobně odpovědný. A jestli poslal SMS řediteli, ať to celé využijí, tak musel vědět, kolik toho tam pro pár doktorů poslal.
Viz.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babis-o-ockovani-uredniku-vedel-sam-na-to-tlacil-rika-reporterka-o-afere-137736#dop_ab_variant=0&dop_req_id=adY9iNVuky8-202101151102&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

A co vychloubání, jaký je vynikající krizový manažer? Tu krizi a binec má na svědomí jedině on. Populisticky lze vládnout pouze v době ekonomické konjuktury.
Zlatá Merkelová, kolikrát šla "proti lidu" měla propad preferencí a po chvíli Němci poznali, že měla pravdu. A to ještě vloni poprvé skončilo hospodaření v minusu. Po 10 letech. Babiš profrcal kde se co dalo, i státní rezervy (privatizační fond) a pořád byl v minusu. Hlavně, že se chlubil jak se bilance státu radikálně změnila než za Kalúska, když se stal ministrem financí. Jen neřekl, že to byly desítky miliard na dotacích, které Kalúsok proplatil dopředu a jemu pak přistály od EU v kase.
Jsem zvědav, zda ty dotace Agrofertu zaplacené již námi vrátí, když je EU nehodlá pro podvody proplatit.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne souhlasím s p.Bártou

Přesně tak,kdyby mi někdo ten benefit nabízel,využiji ho.Obzvláš´t,když mi předseda vlády pošle sms,ke které se pak jaksi nehlásí.
Ucpanej systém...- Vyjádření výkonného ředitele Asociace provozovatelů mobilních sítí:
„Možná by příště pomohlo, kdyby operátorům stát o nápadu požadovat SMS ověření řekl dříve než hodinu po spuštění systému,“ sdělil na twitteru Grund. „Jestli někdo mluvil s operátory, nebo nemluvil, na to já neumím odpovědět. Já tohle neřeším,“ řekl na tiskové konferenci Babiš. Uvedl, že sleduje hlavně dodávky vakcín a stav očkování
Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/operatori-o-overovacich-sms-k-registraci-na-ockovani-podle-asociace-nevedeli.
Podobné s těmi zdravotníky.Kuva, vždy´t se celou dobu ví,že pokud uvedu v kolonce zaměstnání zdravotník, musí se nacionále a další identifikační data spárovat s registrem zdravotníků,aby se české čímanky a čímani ve snaze získat přednostní očkování za zdravotníky neprohlašovalo.Tak se registrace posune, bůhví dokdy..

Pamatuji si na slova děkanky jedné VŠ, s kterou jsme se a s její kamarádku vídávali na cestách s Ars Vivou. Seděli jsme vpodvečer před bungalovem kousek od moře na krásné Sardinii,kochali se ,popíjeli hbité sardinské červené a povídali o lecčems. Krom jiného pravila: Může mi někdo říct,proč, když máme tolik chytrejch lidí, si furt do toho se..m?
Pěkné dny!

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Četli jste na Seznamu jiný článek. Já četl tenhle.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ockovani-v-ustavu-odchytavali-lidi-bylo-treba-vyprazdnit-mrazak-137687#dop_ab_variant=0&dop_req_id=E72wqfKErCY-202101151041&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

To je hroznější, než jsem myslel.

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

A sere mě to i o to více, že třeba kolegyně ve školkách jsou celý den s bezpříznakovými dětmi v kontaktu, bez roušek (mít je nemusí, pro rýpaly). A v pořadí jsou daleko za vojáky, řadou úředníků, policisty atd. Mimochodem, školku máme zrovna teď zavřenou kvůli nákaze zaměstnanců. 

Nahoru

Re: Očkování ano či ne

Ano,je to hroznější,než jsme mysleli. Z vyjádření IT odborníka( zdroj České noviny)
"Rezervační systém pro očkování vykazuje všechny typické neduhy aplikací veřejné správy. Je složitý, zdlouhavý, požaduje po občanech mnoho zbytečných údajů, včetně takových, které stát již má v základních registrech. Stránka není uzpůsobená pro nevidomé, vyžaduje vlastnictví mobilního telefonu a obsahuje dlouhé a složité texty. Stát neumí vytvářet přehledné a snadno použitelné weby, což je škoda," řekl nezávislý odborník na technické řešení a použitelnost webových stránek Tomáš Randus.

To je technická věc. Ta horší, je neúcta k lidem,zejména těm starším,kteří,bohužel, tvoří velkou část elektorátu ANO. Nemá smysl stále opakovat,že sociopatům typu Babiše jsou lidé u ..le.Potřebuje je jen pro generování peněz a moci. On je předseda vlády a nese zodpovědnost s výkonem této funkce spojenou.

Ministr zdravotnictví sdělil,že se odsune druhé očkování zdravotníků,aby byly vakcíny pro seniory. Nedávno tvrdil,že by se mohlo očkovat až 100 tisíc lidí denně... Jak to objednáváním zajistit, to tedy nevím. ..

A volné termíny si budou muset lidé hlídat sami.... proboha.. Denně sedět u PC? Ministr se vyjádřil,že v budoucnu by mohli být lidé informování esemeskou..Proč to nejde nyní, není jasné.tedy je-systém není připraven,ač se vědělo mnoho měsíců, ,že se bude očkovat.
Jak to asi organizují v GB nebo Izraeli? Jinak, jinak.
Pevné nervy přeji všem,zejména kolegům praktickým lékařům. Objednávají s eu nich pacienti,že potřebují pomoci s registrací na očkování. Dnes za 20 minut,které jsem strávila ve své bývalé ordinaci,jsem zaznamenala dva hovory sestry s těmito pacienty. Ke všem těm starostem,které mají a neustále drnčícím telefonům...

Nahoru