10. výročí od povodní

Musíme se bát obecného referenda?

Verze pro tisk |

Úvahy Martina Jaroše čtu rád. Tahle se mu taky povedla, a jeho varování přichází právě včas:

"Všichni víme, že jsme jediná země ve střední Evropě, která by při všelidovém hlasování asi fakt dala EU kopačky. Všude jinde by takové referendum pozici EU jen posílilo. Slováci, Maďaři, dokonce i ti Poláci Unii milují víc než Panenku Marii Częstochowskou. ... Jak je to možné? ... Je to jednoduché – za naprostou, ale totální devastaci image EU v Česku můžou naši drazí politici – paradoxně právě ti, co se teď referenda nejvíc bojí. ... Zmíním jen pět bodů, kde se naše politická garnitura provinila nejvíce.
...
4. NEINFORMOVANOST. Všichni u nás znají anekdoty jako křivé okurky (nařízení zrušeno v roce 2008) nebo zákaz zabijaček (vyslovená lež, EU zabijačky povoluje, pravidla nastavuje česká legislativa). Ale nikdo u nás nemluví o těch opravdu důležitých věcech – totiž, že hlavní výhodou je přístup na jednotný trh s 500 milióny lidí. A na tom stojí a padá náš vývoz a celá naše ekonomika. A fakt, který vám Tomio neřekne – bez tohoto trhu to prostě jako země nedáme a když odejdeme, tak nám přístup nikdo zadarmo nedá. Zapomeňte na nějakou EFTU a takové kecy. Norsko platí za přístup na trh skoro takové poplatky jako členský stát – a povinně musí přebírat drtivou většinu EU zákonů, ale nemůže je ovlivňovat! Říkají tomu faxová demokracie – zákony jim prostě chodí faxem. Švýcaři platí trochu méně, ale platí taky – a trvalo jim 20 let, než si dojednali více než 210 obchodních dohod s EU – u nás práce tak na 40 let. A i oni přebírají velkou část legislativy povinně a bez keců, včetně volného pohybu. Ale tyhle milé detaily vám nikdo z českých politiků neřekne. Kdo si myslí, že bychom odchod nějak hezky ekonomicky dojednali, je šílenec. Rozhodnutí Britů respektuju, Brusel občas určitou ťafku potřebuje, ale i ti Britové toho budou mít plné zuby a bude je to stát spoustu peněz. A to jsou silnější než my."

http://forum24.cz/martin-jaros-nejhorsi-neni-referendum-o-eu-ale-to-ze-se-ho-musime-bat/

Užitečné čtení!

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Musíme se bát obecného referenda?

"Referenda na celostátní úrovni existují v ústavách řady jiných zemí postavených na zastupitelské demokracii, ale používají se jen zcela výjimečně. Srovnávání s přímou demokracií ve Švýcarsku, v evropských poměrech ojedinělou, je zcela zavádějící. V zemi panují úplně jiné ústavní poměry, je zde slabá centrální vláda a silné postavení kantonů.
Přímá demokracie má ve Švýcarsku dlouhodobou tradici a po celá staletí se vyvíjela na obecní a kantonální úrovni, než se v roce 1848 referenda stala součástí ústavy pro celou konfederaci. V této alpské zemi panuje dlouhá historická kontinuita, vysoká míra decentralizace státní správy, jiná politická kultura a z toho vyplývající vysoká odpovědnost lidí, kteří se podrobně a do hloubky zajímají o politické dění.
Právě díky této tradici Švýcaři rozhodují spíše ve prospěch celku než ve svůj vlastní. Proto v referendech odmítají populární návrhy, jako je delší dovolená, zavedení základní mzdy nebo penzijní reforma spojená s ekonomicky problematickým zvýšením důchodů. Jak by asi podobná referenda, mající přímé dopady do podnikatelské sféry či veřejných rozpočtů, dopadla u nás? Co by se asi kolem těchto nákladných kampaní odehrávalo?"

http://forum24.cz/babis-si-hraje-s-ohnem-kyvl-kscm-a-okamurovi-na-zavazne-referendum/

Na článek Jiřího Sezemského upozorňuju NE proto, že je "zajímavý", ale protože s ním bez výhrad souhlasím!

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Ač se tomu sám upřímně divím, protože forum24 není objektivní portál, tak s tím článkem taky 100% souhlasím.

Žijeme v době vykloubené z kloubů a to nejsme bohužel ještě na konci toho marasmu....

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? Jako sebevraždy

Případné vystoupení České republiky z Evropské unie by bylo podle ekonomů, Hospodářské komory i Svazu průmyslu a dopravy ekonomickou sebevraždou. Odchod z EU by znamenal ztrátu stovek tisíc pracovních míst a česká ekonomika by se podle některých dostala na úroveň Běloruska.
„Odmítáme jakékoliv zpochybňování našeho členství v EU. Vysílá to negativní signál zahraničním investorům. Zpochybňování našeho členství v EU a z něj vyplývající nejistota by zahraniční investory mohlo vést k pozastavení plánovaných investic a v krajním případě i k odchodu ze země,“ řekl později Špicar.
„Vystoupení České republiky z EU by se dalo přirovnat k dobrovolné amputaci ruky. Vzdát se pohodlného přístupu na trh, kam vyvážíme více než 80 procent z celkového exportu, se jinak nazvat nedá,“ řekl hlavní ekonom Deloitte David Marek. „Vedle ekonomických přínosů je pro nás EU také důležitou právní pojistkou a do jisté míry nás tak může chránit před námi samými, což se někdy také může hodit,“ dodal ekonom.
https://www.euro.cz/politika/dopady-czexitu-ztrata-statisicu-pracovnich-mist-a-ekonomika-na-urovni-beloruska-1393154

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? Jan Kysela v LN

Své k tomu říká taky profesor ústavního práva Jan Kysela:

LN: Okamura navíc plánuje, že by lidé mohli hlasovat o čemkoli a v referendu by mohli odhlasovat třeba vystoupení z EU nebo zavedení trestu smrti.
"Myslet si, že je něco bez dalšího správné jen proto, že to chce lid, mi připadá pošetilé. Kdo je lid? Já, můj soused, my oba, když se shodneme, všichni, většina, aktivní menšina? Oproti minulosti je znát, že argumenty pro referendum se proměnily. Zatímco dříve to bylo chápáno jako instrument, který zdokonalí demokracii, tak dnes je vnímáno spíše jako nástroj, jak prosadit určité změny, které by v parlamentu neměly šanci projít. To je velký posun. Výjimečně bych snad referendum pozitivně vnímal při „odšpuntování“ zkornatělého stranického systému, jenž nepřipustí reformu. My však máme stranický systém od roku 2010 téměř tekutý, takže občané jsou snadno slyšeni v četných volbách a v politických stranách."

Za důkladné prostudování stojí celý rozhovor:
https://www.lidovky.cz/zeman-i-babis-ignoruji-ustavni-rad-rika-cerstvy-profesor-ustavniho-prava-kysela-gpp-/zpravy-domov.aspx?c=A180206_125805_ln_domov_krku

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Další přímá volba, tedy referendum, bude na podzim komunální volby. Na to jsme dostatečně svéprávní abychom zvolili své zastupitele. Bohužel si už nemůžeme přímo zvolit radu nebo starostu. Na zvolení zastupitelů bude stačit jeden jediný volič. Pro platnost referenda je potřeba účast 35%. To je zločin, naprosto stejný, jako dva volební dny, jsme poslední zemí v EU, kde se volí dva dny. Všude to zvládnou za jediný den, zpravidla v neděli.
Přitom máme vše garantované Listinou základních práv a svobod.
Článek 21 Listiny základních práv a svobod říká: „Občané mají právo podílet se na správě veřejných věcí přímo nebo svobodnou volbou svých zástupců.“
Občané musí mít právo se vyjadřovat ke všem otázkám v referendu, musí mít právo zrušit v referendu všechna špatná rozhodnutí politiků na všech úrovní, včetně mezinárodních smluv, jako ve Švýcarsku.
https://www.novinky.cz/zahranicni/458781-svycarsko-chce-referendum-o-vztahu-s-evropskou-unii.html
Od roku 1995 to jde např. i v Bavorsku:
https://www.democracy-international.org/referendumsinbavaria.html
Jak vidíte není čeho se bát. Přebrání toho nejlepšího, švýcarského modelu referend, je tou nejlepší cestou pro Českou republiku.
Nenechme se okrádat a ohlupovat do nekonečna politiky.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Náš Antonín bohužel nepřipomněl, že obecné referendum v mnoha obcích a městech proběhlo. Ta, která proběhla úspěšně lze spočítat na prstech jedné ruky.
Těch neúspěšných pro nezájem je přehršel. Např. nedávné referendum v České Lípě k velmi důležitým problémům města dopadlo katastrofálně, 15 procent voličů.
Švýcaři si každé čtyři roky odhlasují plné platby u zubaře ,nedávno odmítli jednotné dávky pro každého obyvatele z přebytku rozpočtu.
Jak by to dopadlo u nás? Jak by dopadlo referendum mezi žáky, zda chodit do školy?
Poslední události ukázaly, že demokraty tu příliš nemáme a těch kteří se rozhodují na základě pojmů a ne na základě dojmů je menšina.
A těch, kteří tu populisticky ovlivňují veřejné mínění tvrzením o nekonečném okrádání a ohlupování lidu politiky je taky dost. Jen působí dojmy, nikoliv pojmy.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Ano, moldavit se bojí obecného referenda a zřejmě ví velmi dobře proč.
Pokud jsou volby platné, když přijde k volbám byť jen jediný volič a u referend požadujeme minimální účast, tak je to zločin!!
V Maďarsku proběhlo referendum k migraci zúčastnilo se ho 44% voličů, kteří z 98% hlasovali proti migrantům. Odpůrci referenda rozjeli obrovskou kampaň proti referendu a vyzvali obyvatelstvo, aby lidé k referendu nešli. Přitom stačilo, aby k referendu přišlo dalších 6% lidí kteří podporovali migraci a aby řekli NE a referendum by bylo platné a závazné pro Maďarskou vládu.
Referendum má být bez jakýchkoliv limitů a rozhodováno prostou většinou.
Ať hlasuje pouze v České Lípě oněch 15% zainteresovaných voličů a referendum musí být platné. Ti co nejsou zainteresovaní, tak ať nehlasují, ale ať nemohou svou neúčastí ovlivňovat výsledek referenda.
Na příkladu Maďarska je jasně vidět, jak zneužíván tzv. Paradox menšinového hlasu. Stačí se podívat na tento model, pokud by odevzdalo dalších 6% voličů v Maďarsko hlasy „NE“ tak paradoxně by to vedlo k závaznému přijetí rozhodnutí „ANO“.
Skuteční demokraté se tedy referend nebojí a umí přijmout většinovou volbu. Stejně, jako tomu bylo v přímé volbě prezidenta. Blíží se komunální volby, tak nám současní korytáři začnou opět nadbíhat a podbízet se. Na to, aby od nás dostali hlas přímo ve volbách, na to jsme dostatečně gramotní, ale na to, aby jsme se podíleli na správě veřejných věcí přímo, pomocí referend, již ne?

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? Návrh Pirátů

My (co spolu mluvíme a přemýšlíme) se spíš obáváme anonymních "Antonínů", populistických Okamurů a podobných demagogů.
"Referendum má být bez jakýchkoliv limitů a rozhodováno prostou většinou?" Stačí přečíst si tuhle pitomost - a další výměna názorů je už předem vyloučena, protože neví, o čem mluví.

Pro ostatní čtenáře je tady (zatím pracovní?) materiál Pirátů:
https://docs.google.com/document/d/1v9LlAJlKniJUi4KXJwa6obtjN4M1ARQvEMAERAsPVGo/edit

"Piráti chtějí zavést ústavní referenda s časovým odstupem několika let, aby se občané nejdřív sžili s pravidly běžných referend. Prvky přímé demokracie je třeba zavádět postupně."

- a před koncem článku nepřehlédněte odkaz na přehledovou studii Parlamentního institutu (nikoli listů!) o všeobecném referendu ve státech EU. "Antonín" ovšem shrne problematiku do 10 slov, protože ústavní fungování demokratického státu vidí jako Hurvajs válku :o)

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

"Referendum má být bez jakýchkoliv limitů a rozhodováno prostou většinou?"
Tohle je opravdu pitomost, naprostá.

Včera jsem chvilku Poslouchal v TV Okamuru a je to děs, populista a narcis. Demagog jen pro svůj prospěch a zviditelnění.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Moldavit se referend nebojí. Hodit někoho do vody bez průpravy a plav! je pošetlé. Následkem je smrt.
V Británii si s velkou radostí odhlasovali Brexit.
Za rok to podle průzkumů dopadá naopak. A desetitisíce Britů protestuje se slovy Zastavte brexit.
Podle zprávy vypracované londýnskou vládou bude stát Brexit 23 bilionů korun a paradoxně v chudých oblastech, tam kde hlasovali pro brexit nejvíce, je předpoklad propadu ekonomiky až o 16 %.
Ze by hlasovali rozumem za zhoršení své životní úrovně? Nebo poslechli úlitby Antonínů a jemu podobných?
Od starověku si lidské kmeny volili radu strších, moudřejších. Dospěli k tomu dlouholetými zkušenostmi.
Možná i proto, že neměli Toníky a internet.
Zastupitelstvo je občanům nejblíže. Podzimní volby budou referendem o jejich práci. V Novém Boru jistě opět podpoří pana Dvořáka přes veškerou snahu Mloše Nováka a spol. V tom referendu se vyjádří i na jeho adresu.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Referendum předpokládá aktivní voliče se zájmem o věci veřejné, blaho obce a státu. Plamenní zastánci referend projevují svoji "angažovanost" v drtivé většině pouze nepřetržitým kverulantstvím z bezpečného přítmí anonymních virtuálních doupat. Vyžívají se v nezřídka pokleslých internetových diskusích, avšak drobná Masarykovská práce na zkrášlení veřejného prostoru je jim zcela cizí. V našem dvanáctitisícovém městě navštěvuje zasedání zastupitelstva často pouze jediný divák.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? A czexitu?

"Vracíte se z Chorvatska, stojíte v několikahodinové úmorné frontě na hraničním přechodu Wullowitz − Dolní Dvořiště. Tenhle konec dovolené je tedy stylový, říkáte si. Byla drahá jako nikdy, protože česká koruna je proti euru slabá jak čaj. A za banální ošetření v nemocnici ve Splitu jste zaplatili majlant.
Jasně, měli jste se pojistit, mělo vám dojít, že v zemích EU už nemáte zdravotní péči zadarmo jako doma. Ale kdo si má všechno pamatovat, když to léta takhle fungovalo?!
Ten czexit nám byl čert dlužen, říkáte si, řadíte jedničku a pomalu se sunete vstříc k bytelně opevněným českým hranicím.
Tak takhle nějak by mohl zanedlouho vypadat konec léta, pokud Česko podlehne blouznivcům, kteří prosazují odchod z Evropské unie. Nižší komfort cestování, dražší dovolené, konec benefitů, které dnes považujeme za samozřejmé. A mnoho daleko zásadnějších problémů.
...
Ale možná ještě důležitější než vyčíslitelné ekonomické ztráty jsou ztráty civilizační. Kde je záruka, že by po czexitu mohli naši studenti pokračovat ve studiu v zahraničí v programech Erasmus jako 70 tisíc jejich předchůdců? Kde jsou záruky, že by se naši vědci mohli účastnit evropských projektů? Kde je záruka, že by nedošlo k odlivu mozků z Česka, jakési další vlně intelektuální emigrace, kterých jsme zažili během české historie více než málo? Nejsou nikde. Nikde.
Hrozící průšvihy jsou zjevné. Takže je otázka, co bychom czexitem, o kterém tak rád mluví Tomio Okamura či Václav Klaus mladší i starší, získali. Zcela jistě suverenitu nepřijmout ke dvanácti uprchlíkům, kteří u nás jsou na základě evropských kvót, ani jednoho dalšího.
Dále by se rostlinný tuk mohl u nás opět jmenovat pomazánkové máslo. A zachovali bychom si suverénní právo vymýšlet mnohem zamotanější předpisy, než nyní přicházejí z Bruselu.
Napadá ještě někoho něco?
Na závěr se vraťme k hypotetickému budoucímu poczexitovému dovolenkáři jedoucímu z Chorvatska. Už tak to má těžké, a to ještě chudák netuší, co mu přijde za účet za mobilní volání a data. Roaming je samozřejmě zpět a z Chorvatska se zase volá za podobné ceny jako z Botswany. Inu, suverenita něco stojí, že ano…"

https://archiv.ihned.cz/c1-66040130-nekorektnost-petra-honzejka-otravene-darky-od-fanousku-czexitu

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? Jak se šíří hoaxy

Současným hitem "pošli to dál" a námětů blogerů je další boj se zblázněnou islamizovanou EU. Ta totiž odhlasovala další směrnici na podporu uprchlíků
https://www.krajskelisty.cz/stredocesky-kraj/18834-imigranti-je-jim-v-africe-vedro-tak-si-je-koukejte-nakyblovat-do-baraku-komentar-stepana-chaba.htm

Nakýblujte si domů imigranty je jím v Africe teplo

zásluhou Putina skončila válka v Sýrii, k nám chce Evropská unie ve velkém dovážet migranty prchající před důsledky klimatických změn. „Zkrátka – v Africe je vedro, přesuňme tedy všechny obyvatele Afriky do Evropy, kde zatím takové vedro není“.
. Gender jako právo na azyl,“ i to jsou schopni u nás vymyslet.
Válka v Sýrii díky Putinovi neskončila, teď jim sestřelili letadlo.
A ta směrnice? Kdo není líný najde si ji
http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//NONSGML+REPORT+A8-2017-0403+0+DOC+PDF+V0//CS
Téměř celá rezoluce především vyzývá k nalezení vhodných způsobů, jak pomoci ženám, které se stávají největšími oběťmi důsledků klimatických změn. Důraz je kladený především na jejich vzdělávání a rozvojovou pomoc, která má logicky naopak masivní imigraci bránit, protože právě nikdo nechce, aby nastala situace, že bychom tu měli ještě i „klimatické uprchlíky“. Tedy naprostý opak tvrzeného!

Pošlete to prosím svým známým! :o)))

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Referendum bez limitu a rozhodováno prostou většinou není pitomost, tak se volí ve Švýcarsku. V nejvíce demokratickém a nejbohatším a nejméně zadluženém státě Evropy. Švýcaři nejsou pitomci. Budeme vymýšlet nějaký paskvil, ala Piráti, když můžeme okamžitě převzít dokonalý systém, který již několik století funguje ve Švýcarsku? Vím, že demokracie Švýcarského typu není po chuti a smrdí zejména těm vystudovali za totality a mají stále totalitní marxistické myšlení. Lidé mají mít možnost hlasovat úplně a o všem co se jich týká a měli by mít možnost rozhodovat o všech aspektech svého života v referendech. Nesměli by zasahovat pouze do moci soudní. Tak jako ve Švýcarsku!!! Funguje to Švýcarsku bude to fungovat i v České republice!!! Pokud kdokoliv bude chtít vystoupit z EU nebo NATO a sežene potřebný počet podpisů pro dané referendum nechť se hlasuje. Já budu samozřejmě hlasovat pro setrvání. Jsem demokrat a jsem schopen respektovat rozhodnutí většiny. Zdá se že s tím mají moldavit, Jan Tichý, mbbb, Otakar Válek aj. problémy. Čeho se bojí? Bojí se, že jim občané zruší špatná rozhodnutí rady či zastupitelstva města, že si zvolí přímo starostu či hejtmana? Ano, musí mít strach, občané přeci nezvolili v prezidentské volbě jejich kandidáta Drahoše ačkoliv jim to permanentně lila do hlav veškerá masmédia. Zde je jasně vidět, že český volič nepodléhá vlivu sdělovacích prostředků a rozhoduje se sám a bez problému zvládne i referendum švýcarského typu.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? viz Švýcarsko?

V Respektu vyšel už 27. listopadu 2017 rozsáhlý 6-stránkový rozbor Snění o referendu s podtitulem Lidové hlasování nemusí být tak demokratické, jak se na první pohled zdá (bohužel dostupný jen pro předplatitele) s mnoha příklady a argumenty.
Zatím aspoň tento odstavec:

"Švýcarsko (je) v rámci západní Evropy skutečně výjimkou, a to výjimkou jedinou, což není náhoda. Důvodem je mimořádně dlouhý vývoj prvků přímé demokracie, který ve Švýcarsku začal dokonce dlouho před rokem 1848, kdy vznikla Švýcarská konfederace. Švýcarská zkušenost je tedy unikátní a nelze ji jen tak bez dalšího přenášet jinam."

I Piráti v návrhu počítají s tím, že bychom se nejdřív v komunálních podmínkách měli naučit s referendy zacházet - a teprve potom (za pár let?) zvažovat uzákonění referenda celostátního/obecného.

Mezitím tady kolega Bárta trefně zkarikoval "Antonínovo" hurvínkovské snění:
http://www.i-noviny.cz/den-k-hv/72018#.Wn15IVJy71J

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Pane Tichý, ve Švýcarsku dostaly ženy volební právo až v roce 1971 z 8,2 milionů lidí jsou jedna čtvrtina cizinci. Právní rámec umožňuje všem Švýcarům starším 18 let podílet se na způsobu, jakým je stát veden. Lidé mají ve Švýcarsku hlavní slovo, i pokud jde o klíčové vládní návrhy. Loni v květnu 58,2 procenta voličů odsouhlasilo plán kabinetu nalít miliardy dolarů v rámci dotací do obnovitelné energie a zároveň zakázat nové jaderné elektrárny a podpořit podniky závislé na vodní energii. Země se tak vydala vstříc zelené budoucnosti. V uplynulých letech Švýcaři naopak odmítli zavést šestitýdenní dovolenou nebo zavést minimální mzdu, v tomto případě bylo proti celých 76,9 voličů. Odmítli rovněž penzijní reformu, která měla zajistit nové generaci seniorů vyšší důchody.
Celkem 65 procent Švýcarů je se svou vládou spokojených, uvádí Cheryl A. Fainová ve své knize Modern Direct Democracy in Switzerland and the American West. Příklad Švýcarska ukazuje, že přímá demokracie má někdy zvláštní dopad – čím více moci mají lidé v rukou, tím méně využívají možnost svého práva využít.
Podle institutu International Idea v roce 2015 využilo možnost jít volit jen 48,4 procenta oprávněných švýcarských voličů. Demokracie lidi uspokojuje, i když svých práv zrovna nevyužívají, okomentoval to politolog Stefan Rey z Univerzity v Curychu.
Když vidíte co všechno dokáží ve Švýcarsku, kde žije jedna čtvrtina cizinců, kde lidé mluví třemi jazyky a kde byly ženy do roku 1971 bez volebního práva, tak si skutečně myslíte, že to nedokáží lidé v České republice. To, že o sobě mají tak bídné mínění někteří zde přispívající, neznamená, že to v České republice nezvládneme.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Volte Pravý Blok - stranu za snadnou a rychlou ODVOLATELNOST politiků a státních úředníků PŘÍMO OBČANY, za NÍZKÉ daně, VYROVNANÝ rozpočet, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU a NEZKORUMPOVANOU policii a justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii...

Petr Cibulka píše podobné bláboly roky (bezvýsledně!), i tady jsme si diskuze o "vládě lidu" už odbyli...
Všiml si topič elektrárenský, že je tu jen 1, slovy: jediný?

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Pane Tichý, jediné co dokážete je urážet druhé. Článek 21 Listiny základních práv a svobod říká: „Občané mají právo podílet se na správě veřejných věcí přímo nebo svobodnou volbou svých zástupců.“
Plně chápu, že těm občanům co za totality vystudovali a zůstalo jim totalitní marxistické myšlení není po chuti Listina základních práv a svobod, ale urážet lidi jen proto, že chtějí naplnění toho k čemu se Česká republika přijetím Listiny zavázala je ubohé.
Pane Tichý, všiml jste si toho, že byl zvolen za prezidenta pan Miloš Zeman? Kolik diskutujících ho zde podporovalo? Pouze jediný, Josef Doškář!!!

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Je to tak, už je to jasné. "Soudruzi, jsem slepý, nevidím!"
Prostě topič.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? Před referendem o EU

„Mámo, zítra to tam hodíme. Jak nám zakázali to pomazánkový máslo! To jim spočítáme.“

„Karle, víš, že když vystoupíme z unie, tak nám o polovinu zvýší platy? Včera mi to přeposílala Máňa! To by bylo dobrý co?“

„Mamino, Pepa mi včera přeposílal mail, ve kterým se píše, že když nevystoupíme z unie, tak si budeme muset každá rodina vzít domů jednoho uprchlíka z Afriky. No já nevím, dyť voni jedí úplně něco jinýho než my. Já to tam asi hodim. A přepošlu to radši Miruně!“

„Jo a prosimtě, víš, že tudle Franta v hospodě říkal, že unie chystá zákaz tlustýho vepřovýho ? A že prej i guláš se nebude moct jíst! Tak to ne, zejtra s nima zatočíme. Ani kus žvance nám nenechaj! Jo a řekni to doma vašim, ať vědí, jak maj zejtra hlasovat!“

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

No, a hlavně se děti ve škole budou učit arabský číslice... :-)

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Debata pokračuje:

Zkuste si odpovědět kupříkladu na to, zda vás napadne jediný konkrétní celostátní problém, který bychom měli řešit referendem. A který bychom referendem vyřešili lépe než rozhodnutím vlády či parlamentu? Ostatně, slyšeli jste někdy jeden jediný takový příklad od zastánců referenda? Samozřejmě že neslyšeli, protože nic takového neexistuje.
Například nápad rozhodovat referendem o tom, kudy půjde dálnice, jak to zmínil před časem jeden z politických lídrů, mi připadá na hranici šílenství. Nevím, zda jen politického. A nastolovat otázku czexitu referendem, což dnes propagují SPD a KSČM, je v tomto čase krokem k politické velezradě českých národních zájmů.
http://forum24.cz/petr-fiala-predstava-ze-nam-referendum-chybi-je-iluze/

Piráti navrhují možnost odvolat prezidenta v ,,běžném referendu“ na základě petice se 100 až 250 tisíci podpisy. „Chceme přímou odvolatelnost přímo volených politiků. Mělo by se to týkat senátorů a starostů, pokud by byli přímo voleni, což v tuto chvíli nejsou. A analogicky i prezidenta,“ řekl Právu poslanec Mikuláš Ferjenčík, který za Piráty jednání o zákonu o obecném referendu s dalšími stranami vede.
http://forum24.cz/podle-piratu-by-lide-meli-mit-moznost-odvolat-prezidenta/

To myslí vážně?

PS Kousavý Honzejk stojí za přečetní celý:
https://nazory.ihned.cz/komentare/c1-66047720-ze-volici-nejsou-hloupi-nekteri-jsou

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

P.Honzejk vyjádřil v komentáři v HN "Že voliči nejsou hloupí? Někteří jsou" názorným příměrem, proč je správné zachovat všeobecné volební právo ve formě zastupitelské demokracie: "Aby bylo jasno: každý si může samozřejmě svobodně vybrat, jakým letadlem chce letět, ale to ještě neznamená, že je rozumné kohokoli pustit rovnou za knipl."

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Máme dvě naše instituce, soustřeďující špičkové české a moravské podnikatelské hráče, kteří zaměstnávají statisíce lidí a uzavírají miliardové obchody. A když tito lidé říkají, pozor, odchod z Evropské unie by pro nás byl katastrofální a důsledkem by byly statisíce nezaměstnaných, odliv mnoha továren za hranice a ekonomický pád někam na úroveň Běloruska, tak je musím brát vážně. Naopak amatéři, kteří v životě neřídili ani dvoreček, nic nedokázali, o ekonomice nemají ani ponětí a jenom vykřikuji czexit, czexit, mě nezajímají ani v nejmenším. Už z toho důvodu by obecné referendum o našem vystoupení z Evropské unie bylo totálním nesmyslem

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Heleďte, mě baví, jak pan Tonda dělá chytrýho a neuvádí citace, to hezké povídání o Švýcarsku si vypůjčil z webu ČT24, ale zcela typicky vybral jen to, co se mu hodilo do krámu. No, diskutujte si, když vás to baví, můj čas je příliš drahý na to, aby byl věnován trollům.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2277850-moc-v-rukou-lidu-prima-demokracie-funguje-ve-svycarsku-ci-oregonu-v-cesku-neslo-mini

Nahoru

referenda?Pallando-Tonda Vám neodpoví je vyřazen. Nevíme proč

Paní pallando, s TONDOU SI JIŽ NEPOPOVÍDÁTE. Tonda byl vyřazen. Bez vysvětlení.

O vysvětlení měl zájem i pan Beneš. Kdybyste jste tu informaci dostala i Vy, neztrácela byste čas.
Fasccinuje mne ta kontrola ( ta ztráta času) zjišťováním, kde ty chytráci, trollové, hlupáci, vítači či nevítáči to opisují.
Když už tady jsem , podám informaci z dneška:Průzkum: ANO by získalo třetinu hlasů 35 %. Piráti posilují, ČSSD dál ztrácí
16. února 2018 15:07
Od podzimních parlamentních voleb hnutí ANO posílilo. Alespoň podle volebního modelu STEM, dle kterého by mu dala hlas bezmála třetina voličů. Zlepšila se i pozice Pirátů, kteří by získali 13 %. Třetí by skončila ODS s 11, za ní SPD s 9,5 a pátá by se umístila KSČM s devíti procenty hlasů.
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/stem-volebni-preference-pruzkum-unor-2018-ano-kscm-spd-ods-pki-/domaci.aspx?c=A180216_144754_domaci_lre&utm_source=firebase&utm_medium=webnotifikace

Je to další rána válečným štváčům!
Toto bývala reakce ( odpůrců - za minulého režimmu) na reklamu u prodejny Potraviny " Kyselé zelí, opět na skladě!!!"

Nahoru

Re: referenda?Pallando-Tonda Vám neodpoví je vyřazen. ...

Asi vás zklamu, pane Doškáři, vyhledávání mi trvalo asi tak pět sekund, google pracuje rychle a ctrl+c, ctrl+v taky netrvá věčnost. Chápu, že vám ověřování faktů leckdy trvá mnohem déle, občas k němu potřebujete i nějakou tu cestu do archivu, ale odhalování internetových trollů je záležitost vteřin. Vám tedy nyní věnuji trochu času, tak si toho važte.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Tonda se v duchu toho, co psal květ, převeksloval na Cl deník. Tam si místo vltavína notuje s Pavlem Danysem. Momentálně bojují proti bezbřehému multikulti, masopustu ve stylu brazilského karnevalu.

Vltavín...Fasccinuje mne ta kontrola ( ta ztráta času) zjišťováním, kde ty chytráci, trollové, hlupáci, vítači či nevítáči to opisují.
Asi proto vltavíne, že nepovažují za ztrátu času zjišťovat, zda jim někdo nevěší bulíky na nos. Někdo se rád dá ohlupovat, protože mu to vyhovuje, někdo ne. Je to jednoduché.

A proč byl vyhozen ten chudák Tonda? Asi to bude tím, že každá redakce má zájem o kvalitní blogy a diskuze a tak banuje ty, co nedodržují jejich pravidla. Vyhozen byl třeba Olšer na idnes a mnozí další. Jen připomenu pravidla na blogu idnes
má právo svobodně vyjadřovat své názory. Nesmí však při tom neoprávněně zasahovat do práv třetích osob, např. poškozovat jejich dobré jméno nebo zasahovat do jejich soukromí.
nesmí zveřejňovat informace nepravdivé, polopravdivé, neúplné nebo takové, jejichž pravdivost si nemohl dostatečně ověřit, zvláště pokud by mohly poškodit jiné osoby nebo skupiny osob, vyvolávat nebo eskalovat nenávistné nálady vůči jednotlivcům nebo skupinám osob.
Atd.
Stačí?

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? Tohle mne vytočilo

Jací běžní lidé o nás budou rozhodovat v referendu? Tonda měl neúctu k V. Havlovi, tenhle František prodává TGM jako dekoraci na chalupu
https://ostatni.bazos.cz/inzerat/85442972/dekorace-na-chalupu.php

Obávám se, že pokud bude z Hradu znít jen spousta vulgarit a urážek, bude ještě hůř. Ani kladeči věnců tomu v říjnu nepomohou.

Nahoru

Tonda byl vyloučen, ale proč ? Jsme v hydeparku.. Proč vyloučen?

O vysvětlení měl zájem i pan Beneš. Kdybyste jste tu informaci dostala i Vy, neztrácela byste čas.
Fasccinuje mne ta kontrola ( ta ztráta času) zjišťováním, kde ty chytráci, trollové, hlupáci, vítači či nevítáči to opisují.
Paní Šepsová- Dvořáková ztratila jste drahocenných 5 vteřin, aby jste se věnovala trollům, přesněji zdrojům trollům, odkud čerpají své informace.
Jinak jste mne nezklamala. Odpověď jako vždy rychlá a slušná.

Odpovídala jste Tondovi, který má zakázaný přístup na Hydepark. Proč odpovídáte někomu, kdo nemůže odpovídat. Nemůže odpovídat - bez vysvětlení.
Jak možné , že přesto že neznáte mé schopnosti., posuzujete moje reakce.
Odvozujete je zřejmě podle pomalých reakcí svých dědečků a babiček, případně svých rodičů. Jste vedle jak jedle.
jinak Vám tímto sděluji, že si vůbec nevážím toho, že jste mi věnoval trochu času. Věnujete ho prosím třeba tatínkovi.

Jestli se nemýlím, Váš otec se proslavil výrokem : " Dělal si z huby sr.č. " Vynechal jsem písmenko á. Pak se opravil sdělením, " že si dělal s.áč z vlastní huby". Vynechal jsem písmenko r.

Některé vlastnosti jsou dědičné, někde se podepíše i výchova rodiče na vlastních dětech.

Kdybych se držel neslušné odpovědi Vašeho typu, mohl bych si vzpomenout na Vaše nedávné závažné onemocnění, ........

Mohlo mít velmi vážné důsledky....

Jsem upřímně přesvědčen, že nemělo a nemá

.Přes všechny tyto informace Tondovi je zakázán vstup do diskuse na hydeparku.

Hezký víkend!

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? Ach jo...

TOMUHLE ve Stínadlech říkáte debata o referendu?
A nebylo vám zima?
Založte si kádrovací vlastní téma (s nulovou návštěvností :o)

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda - CHUDÁK TONDA

Zase to zde žije... Tak si říkám, po přečtení komentáře Josefa Doškáře (včera 20:11), komentáře nadmíru výživné úrovně a slušnosti tradičně úměrné velikosti autora, že "chudák Tonda" je vlastně klon JD, proto také má info o vyloučení chudáka T. přímo od zdroje, tedy od sebe sama. Lze očekávat, že počet dalších klonů bude vyšší než produkce kuřat agenta Bureše!

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Na závěr, ubezpečuji všechny čtenáře, že trvale odsuzuji všechny zločiny komunismu,...

Jedním ze zločinů komunismu byla tzv.odpovědnost dětí za činy rodičů. Prolustrovala se rodina do pátého kolena. Aby se nenašly nějaké ty hnidy!
Pro třídní nepřátele byly kriminály, pro potomky pak zákaz studia, tábory PTP umístěnky do dolů apod.
Citace...
Odvozujete je zřejmě podle pomalých reakcí svých dědečků a babiček, případně svých rodičů.Věnujete čas prosím třeba tatínkovi. Některé vlastnosti jsou dědičné, někde se podepíše i výchova rodiče na vlastních dětech.
A jsme doma.
Jen nevím zda se nedědí touha šťourat se cizích rodinách. Dokonce i nemoci mohou posloužit
Tak se podívejme

aby jste se věnovala trollům, přesněji zdrojům trollům, Zdrojům trollům? Neznám.

Jinak jste mne nezklamala. Odpověď jako vždy rychlá a slušná...dále...
Kdybych se držel neslušné odpovědi Vašeho typu...

Odpovídala jste Tondovi ....dále.... si vůbec nevážím toho, že jste mi věnoval trochu času. ...Pallando jsou dva?

Pokud se takto nelogicky vyjadřuje opakovaně žák, posílá se do pedagogicko- psychologické poradny. Jestli tam není lehká mozková disfunkce
V tomto případě?
Jsem upřímně přesvědčen, že nemělo a nemá

Nahoru

Musíme se bát obecného referenda? Diskuze na sjezdu lišek.

Každá liška svůj ohon chválí. V zajetí slov kniha od Karla Čapka je popisován mj. i sjezd lišek chválících si své ohony.
V našem případě jde o diskusi lišek chválících své ocasy V HYDEPARKU.

Genetické dědictví předků nevyčůráte

TONDA BYL VYŘAZEN Z DISKUSE NA HYDEPARKU.
DOZVÍME SE PROČ?

VÁM TO PANE ZAHRADNÍKU NEVADÍ. VÁM NEVADÍ TAJNÉ CENZUROVÁNÍ,
NEPŘIPOMÍNÁ VÁM TO období nacismu a komunismu.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Jaký Tonda?

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? TONDA

TONDA BLANÍK - podle některých prý velký kamarád JD a podle jiných jeho nejmilejší klon. Údajně ho kdesi cenzurovali, snad ne novoborské kino? Pravděpodobněji ale jde o TONDU ZÁPOTOCKÉHO, ten také pilně a "moudře" přispíval do různých médií...

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

"V našem případě jde o diskusi lišek chválících své ocasy v Hydeparku.".

Helemese,jaká dobrá Pepíkova sebekritika , Tak se zeptejte toho nějakýho Tondy rovnou kam zmizel, dyť ho znáte než se zase převeksluje.Je teda hodně vytíženej,předává informace, dělal to celej život. A neptejte se tady furt dokola jako ubrečenej kolovrat,člověče!!

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Mě to nevadí, co nějakej Tonda , kterýho vyřadili z Hydeparku , co by měl říkat Duka, kterýho chtějí vyobcovat z církve. Konečně to přestává bejt nuda , mě to teď připomíná 50.léta .

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

To máte pravdu. Komunisti a jim podobní se zase derou k moci. Kdy jste byl naposledy v kostele?

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Dneska Tondu umlčeli, zejtra si pro něj přijdou.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Přišli už včera! Vrátili jsme se zdárně do doby, kdy zítra znamená včera...

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Mělo by se možná vyhlásit referendum, jestli si mají pro toho mlčícího Antonína přijít pěšky nebo přijet antonem. Tonda je stejně za vodou,,von uměl vždycky lézt těm správnejm do správnejch dírek.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

No jestli si pro něj přijdou ? To myslíte, pane Zahradníku Babišův finančák? Je to možný.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Tyhle jsem zrovna nemyslel.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Ve snaze zjistit pravou identitu údajně vyloučeného diskutéra jsem vložil do nejmenovaného vyhledávače jeho krycí jméno. Google nezaváhal ani na vteřinu a vydal překvapivý výsledek: TONDA OBAL "Svět třídění a recyklace" http://www.tonda-obal.cz/. Byl-li TONDA z diskuse vytříděn, logicky se nabízí otázka, zda resp. pod jakým krycím jménem byl či bude recyklován.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Tonda se stává pojmem. Kdysi dávno jsem hrál vypravěče v loutkovém souboru. A vrcholem děje pro děti bylo, že se ztratil Toník. A tak říkám děti zavolejme, třeba se ozve...Tondo!....málo, ještě víc...Tondo!!! ještě jednou a co nejvíc Tondo! Toníku!. Děti nadšeně hulákaly a Toník se konečně zjevil, pečlivě ukrytý v kulisách. To bylo radosti !
Tak zavolejme : TOOONDOOO!!!

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Někomu se zřejmě nelíbily odkazy na současnou samizdatovou literaturu pánů Polanského a Kryla.
Jinak nás čeká na podzim další přímá volba - referendum, komunální volby. Jako jediná země v EU budeme volit dva dny. Všude jinde to zvládnou za jeden den, zpravidla neděli, a volební komise tak mají urny pod přímým dohledem po celou dobu voleb. V Čechách mají klíče, minimálně duplikáty, od volebních místností a budov vládnoucí garnitury a tak se někde bude zase volit přes 100%.
Bohužel pouze v přímé demokracii mají možnost skutečně svobodní občané se bránit a ubránit zvoleným politikům a politickým stranám. Tady budeme nuceni zase 4 roky pouze zírat, jak se bude odstupovat a přepouštět místa nezvoleným kandidátům v dalším pořadí, které občané vykroužkovali. Opět budeme tiše koukat, jak zastupitelé či radní z deseti možných rozhodnutí opět vybírají to nejhorší.
Tyhle volby budou platné i když bude volit jediný občan na obecné referendum jsme diskriminováni minimálním počtem zúčastněných.
Jsme dostatečně gramotní na to, abychom zvolili zastupitele, ale skutečné právo dané nám všem Listinou základních práv a svobod, abychom se mohli podílet na správě věcí veřejných přímo je nám od roku 1992 neustále odpíráno.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Tondu B. II. si podaly gorily v průjezdu, asi už nebude chodit.
...
Tonda B. II. leží na áru v Motole a z těla mu čouhaj hadičky.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

.Jak je vidět, pan Kocharowskij žije.Není to po prvé, co by Bohdan rád viděl své oponenty v hrobě.

Dále je vidno, že mu padají z úst stále stejné "perly a diamanty".
Je li Bohdan dědeček, nemůžete babičko,vychovat zdvořllého vnuka, jak byste si přála.
Bude z něj velmi pravděpodobně Nezdvořák. Bohdana od výchovy neodstavíte. Ledaže by do výchovy zasáhl druhý dědeček.

Tondu i Tondu B si podaly v cenzurovaných i novinách "gorily".

Tonda i Tonda B to zřejmě přežil. Já ne. Nechci. Definitivně. Na " gorily" nemám.

Čekají nás ušlechtilejší úkoly a diskuse. Navíc budou volby.

Obecného referenda se skutečně musíme bát. Kvůli gorilám.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Tonda již zase lže, jak obvyklé. Volební místnost a urna je přes noc zapečtěná a na speciální lepicí pásce, kryjící provázky se podepíší členové komise. Druhý den komise zkontroluje neporušenost pečetí.
Tondo, trpíš chorobným lhaním. Běž se léčit.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Potvrzuju, že osel "Tonda B." (který zázračně opět vstává z mrtvých) nikdy v komisi nebyl, takže zase lže jako Goebbels. A ohlasu se dočká jen mezi prosťáčky = čtenáři Parlamentních listů a Aeronetu :o)

PS z volebního zákona:

§ 20 / Pořádek ve volební místnosti a jejím bezprostředním okolí
Za pořádek ve volební místnosti a jejím bezprostředním okolí odpovídá předseda okrskové volební komise nebo předseda zvláštní okrskové volební komise. Jeho pokyny k zachování pořádku a důstojného průběhu hlasování jsou závazné pro všechny přítomné.
§ 21 / Přerušení hlasování
(1) Po prvním dnu voleb zajistí okrsková volební komise a zvláštní okrsková volební komise zapečetění volební schránky, popřípadě přenosné volební schránky tak, aby do nich nebylo možné vkládat hlasovací lístky ani je vybírat a zabezpečí i ostatní volební dokumenty. Před zahájením hlasování druhého dne voleb zkontroluje okrsková volební komise a zvláštní okrsková volební komise neporušenost pečetí a sejme je.

Mimoto je pravidlem "zapečetit" páskami taky vstupní dveře i zámek volební místnosti (a samozřejmě večer před odchodem zkontrolovat zavřená okna)!

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Vážený pane, nechci se k tomuto vyjadřovat a vyjadřuji se naposledy, howg,ale už jsem Vám jednou nebo i vícekrát psala, že pod přezdívkou Bohdan Kocharowski se neskrývá M.Šeps. Pokud naši rodinu vidíte všude a za čímkoliv,je to Váš problém,ne náš, a poukazovat na to je marný,je to marný,je to marný. Nějak mi to připomíná moje oblíbené filmy s inspektorem Clouseauem.Tam vrchní inspektor Dreyfuss taky viděl Clouseaua za vším....a jak to dopadlo.
Přeji všem hezké dny!
A filmové fanoušky zvu na dnešní představení Švankmajerova Hmyzu!

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

....Čekají nás ušlechtilejší úkoly a diskuse. Jasně lišáci si již značkují svá sněmovní místa. To zas bude "převekslovaných" na strunu TGM

Jako pevná hráz stáli příslušníci SNB na hranicích republiky, aby po Vítězném únoru bránili přechodům nepřátel socialistického zřízení, špionům a teroristům, kteří k nám přicházeli podrývat a narušovat budování spravedlivého společenského řádu, zastrašovat i vraždit jeho stoupence.
Za dobu své existence prošel SNB hrdinnou bojovou cestou, naplněnou tvrdými zápasy s třídním nepřítelem, se silami starého světa. Stál vždy na stráži vnitřní a vnější bezpečnosti naší vlasti.

Veřejně prohlašuji, že nikdy neobhajuji zločiny komunismu! Maximálně tak chodím podpořit akce těchto soudruhů!

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Potvrzuji slova paní doktorky. Do rodiny Šepsových nepatřím.
Pane Doškáři, jste neuvěřitelně paranoidní. A v tomhle případě střílíte úplně mimo :-)
A kdybyste byl co k čemu, tak si zjistíte, odkud moje citace z písňového textu pocházejí. UTFG.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

O Šepsovi ani slovo. Jde o "gorily "

20. Únor 2018 - 10:55 | Josef Doškář

.Jak je vidět, pan Kocharowskij žije.Není to po prvé, co by Bohdan rád viděl své oponenty v hrobě.

Dále je vidno, že mu padají z úst stále stejné "perly a diamanty".
Je li Bohdan dědeček, nemůžete babičko,vychovat zdvořllého vnuka, jak byste si přála.
Bude z něj velmi pravděpodobně Nezdvořák. Bohdana od výchovy neodstavíte. Ledaže by do výchovy zasáhl druhý dědeček.

Tondu i Tondu B si podaly v cenzurovaných i novinách "gorily".

Tonda i Tonda B to zřejmě přežil. Já ne. Nechci. Definitivně. Na " gorily" nemám.

Čekají nás ušlechtilejší úkoly a diskuse. Navíc budou volby.

Obecného referenda se skutečně musíme bát. Kvůli gorilám.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Tak ještě citát z Chalupářů v podání Marion:
"Spi sladce Tonyku."

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Zdejší diskuse je mimořádně kultivovaná; některé myšlenky jsou dokonce natolik sofistikované, že se dá jen s krajním vypětím intelektu odhadnout, co tím chtěl autor říci. Navíc se zde záštiplní anonymní diskutéři, skrývající se pod krycími jmény, vyskytují v míře menší než malé. Neodehrávala-li by se diskuse v češtině, myslel bych si, že jsme ve Švýcarsku. Kdyby to všude vypadalo takto, tak se obecného referenda určitě nemusíme bát.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? Kdo se bojí goril?

Jestli někdo kolem vidí samé gorily, je pravděpodobné, že se mu brzo zjeví skutečné.
Dvě, v bílém plášti. Čapnou ho v podpaží.Naloží do sanitky bez kliky a davaj, svezeš se.
Dobré rady na cestu
1. Až bude v místnosti Příjem není dobré tvrdit, poznávám to tady v i-novinách
2 .Panu s cedulkou MUDr. neříkat dobrý den, pane Bárto.
3. Stejně tak až dostane včeličku na zklidnění, není vhodné opáčit Děkuji doktorko Šepsová
4. Vyvolávat obecné referendum lze, odměnou je další včelička.
5. Také lze sepisovat trestní oznámení a návrhy přestupkové komisi. Je tam na to speciální stránka
6. Tonda přijede vodovodem, to je jisté, nějaká busta se taky najde

Není to tam špatné, seznamte se
https://www.youtube.com/watch?v=Yz2XP688uYY

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Tonda nelže. Napsal: "Jako jediná země v EU budeme volit dva dny. Všude jinde to zvládnou za jeden den, zpravidla neděli, a volební komise tak mají urny pod přímým dohledem po celou dobu voleb. V Čechách mají klíče, minimálně duplikáty, od volebních místností a budov vládnoucí garnitury a tak se někde bude zase volit přes 100%."
Nevím co je na mém výroku nepravdivého?
Přispěvatelé Jan Tichý a moldavit by se měli omluvit a přestat urážet. Chápu, že pro ty co za komunismu, totality, vystudovali je důležité, aby se volilo jako za totality tedy dva dny. Když jsem řekl u svých přátel v Německu, že se v Čechách, jako v jediné zemi v EU volí dva dny, tak to nechápali a divili se, že to ještě 28 let po pádu komunismu nemáme změněné.
Samozřejmě chápu, že když komunistům někdo podepsal závazek jako totalitní učitel a ještě se tím chlubí, tak ty dva volební dny musí držet zuby nehty.

Slibuji, že budu vždy pracovat v zájmu dělnické třídy a uskutečňovat politiku Komunistické strany Československa. Budu věrný Československé socialistické republice a budu obhajovat a upevňovat její socialistické zřízení. Slibuji, že budu zachovávat ústavu Československé socialistické republiky i ostatní zákony a právní předpisy, budu svědomitě plnit své povinnosti a pokyny vedoucích pracovníků a zachovávat mlčenlivost v pracovních věcech. Budu podle zásad komunistické výchovy pěstovat v žácích lásku k socialistické vlasti. Povedu je k úctě k dělnické třídě a Komunistické straně Československa. Budu je vychovávat v duchu marxistickoleninského světového názoru. Zavazuji se rozvíjet u mládeže internacionální cítění a prohlubovat přátelství se socialistickými zeměmi, zejména se Sovětským svazem. Jsem si vědom toho, že svým osobním životem, postoji a jednáním, účastí ve veřejném životě a vystupováním podstatně ovlivňuji jako socialistický učitel chování a jednání žáků i nejbližší veřejnost. Při veškerém svém jednání budu mít na zřeteli prospěch Československé socialistické republiky a jejího lidu. Jsem si vědom důsledků, které by pro mne vyplynuly z neplnění slibu. Datum: 24. února 1972, podpis.
Zde je plné doznání Jana Tichého k podepsání té zrůdnosti:
http://www.i-noviny.cz/zpravodajstvi/taky-budete-volit-komunisty#.WoytOHtFy70

Tvrdošíjné, hloupé a zarputilé popírání Bohdana Kocharowského a doktory Šepsové, že Bohdan Kocharowski není Miroslav Šeps tak připomíná zapírání kapitána České reprezentace Ujfalušiho, kdy na dotaz reportéra ČT, zda skutečně měl náš nároďák v hotelu Praha po prohraném zápase prostitutky, tak celému národu prostřednictvím televize sdělil: "Není to pravda a ta částka taky nesouhlasí."

Jinak můžu Janu Tichému říct, že osel zcela jistě nejsem. V amerických volbách jsem tvrdě prosazoval Donalda Trumpa a republikáni mají přeci ve znaku slona. Ten, kdo si osla přímo vybral je zcela jistě moldavit s Janem Tichým, kteří i zde stejně tvrdě hájili demokratku Hillary Clinton. No a američtí demokraté mají ve znaku osla.
Milí oslíci, samozřejmě demokratičtí, teď si jdu zas lehnout protože ráno mám hokej.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Hokej máte, to je pravda.
Ale v hlavě, milý osle.
Protože něco tak nepředstavitelně hloupého, omezeného a nechápavého aby jeden pohledal.

Nevím, jak mám dokázat, že do rodiny paní doktorky Šepsové nepatřím.

Pan Doškář je nakonec asi jenom paranoidní, ale na Tondu B. už bez debaty platí ona báseň od Magora Jirouse, že ***** *****em zůstane, i když mu nikdy nevstane.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

O panu Šepsovi nepadlo ani slovo!

20. Únor 2018 - 13:16 | Josef Doškář

O Šepsovi ani slovo. Žádné tvrzení , že Bohdan je Šeps. To je přeci již dávno několikrát vyvrácené. Jde o
"gorily "

20. Únor 2018 - 10:55 | Josef Doškář

.Jak je vidět, pan Kocharowskij žije.Není to po prvé, co by Bohdan rád viděl své oponenty v hrobě.

Dále je vidno, že mu padají z úst stále stejné "perly a diamanty".
Je li Bohdan dědeček, nemůžete babičko,vychovat zdvořllého vnuka, jak byste si přála.
Bude z něj velmi pravděpodobně Nezdvořák. Bohdana od výchovy neodstavíte. Ledaže by do výchovy zasáhl druhý dědeček.

Tondu i Tondu B si podaly v cenzurovaných i novinách "gorily".

Tonda i Tonda B to zřejmě přežil. Já ne. Nechci. Definitivně. Na " gorily" nemám.

Čekají nás ušlechtilejší úkoly a diskuse. Navíc budou volby.

Obecného referenda se skutečně musíme bát. Kvůli gorilám

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? K věci!

Odpovědné přijímání zákonů
11. Pokud bude schválen ústavní zákon o obecném celostátním referendu, nebudou připuštěny otázky, které mohou vést ke změně podstatných náležitostí demokratického právního státu, zrušení či omezení ústavně zaručených práv a svobod nebo k rozporu s mezinárodními závazky ČR.
12. V případě novely jednacího řádu Poslanecké sněmovny směřující k zefektivnění jednání ve Sněmovně nedojde k potlačení práv opozice na diskusi.
13. Vláda zachovává v procesu přípravy zákonů prostor pro nestranné odborné posouzení ústavnosti a dalších podstatných aspektů legislativních návrhů, které v současnosti provádí Legislativní rada vlády.
14. Vláda zachovává veřejný přístup k legislativním dokumentům vlády.
viz MANTINELY DEMOKRACIE - https://mantinelydemokracie.cz/#zakony

Mantinely jsou definovány přijatelně, přečtete si je, můžete podepsat. Háček je v tom, že mezi signatáři jsou i Andrej Babiš a Radek Vondráček. Může to někoho odradit, ale aspoň je můžeme vzít za slovo.
PP, Okamůra a Filip to sotva podepíšou :)

"Zombie Tonda B" jen potvrdil, že je Vosel, protože neumí číst + porozumět textu (příznak hraniční debility?) = navrhuju ignorovat! Než ho redakce zase vynuluje...

PS: Mantinely demokracie se sice objevily už v tématu Příští prezident, ale tam je JD svými oblíbenými kombinacemi kláves dokonale zazdil.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

20. Únor 2018 - 18:31

Jestli někdo kolem vidí samé gorily, je pravděpodobné, že se mu brzo zjeví skutečné.
Dvě, v bílém plášti. Čapnou ho v podpaží.Naloží do sanitky bez kliky a davaj, svezeš se.
Dobré rady na cestu
1. Až bude v místnosti Příjem není dobré tvrdit, poznávám to tady v i-novinách
2 .Panu s cedulkou MUDr. neříkat dobrý den, pane Bárto.
3. Stejně tak až dostane včeličku na zklidnění, není vhodné opáčit Děkuji doktorko Šepsová
4. Vyvolávat obecné referendum lze, odměnou je další včelička.
5. Také lze sepisovat trestní oznámení a návrhy přestupkové komisi. Je tam na to speciální stránka
6. Tonda přijede vodovodem, to je jisté, nějaká busta se taky najde
Není to tam špatné, seznamte se
https://www.youtube.com/watch?v=Yz2XP688uYY

O Josefu Doškářovi nepadlo ani slovo!
21. Únor 2018 - 9:41 | Josef Doškář
O panu Šepsovi nepadlo ani slovo! Jenom ten poťapanej Tonda to zase nepochopil!

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? JD a Tonda

Nepřipomíná vám to něco? Všichni příznivci Miloše Zemana jsou stejní. Opakují jen trapné floskule. Mnohé z toho jsme četli, mnohé jistě přijde.
http://www.reflex.cz/clanek/video/85188/dala-bych-vam-lopatu-do-ruky-a-pracovat-pisalkove-to-nejhorsi-vam-preju-jxd-cte-dopisy-divaku.html

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? Referendum ve Švýcarsku

Jak je to s tím referendem ve Švýcarsku ?
Skutečnost je trochu jiná, než nám předkládá Okamura
http://manipulatori.cz/tim-referendem-ve-svycarsku/

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Vždy jsem všem říkal, že ten švýcarský model referenda je nejlepší. Nic bych nevymýšlel a převzal bych švýcarský model. Rozhodoval bych prostou většinou občanů a klidně i krajů bez jakýchkoliv limitů.
Článek 21 Listiny základních práv a svobod říká: „Občané mají právo podílet se na správě veřejných věcí přímo nebo svobodnou volbou svých zástupců.“
Občané tedy musí mít právo se vyjadřovat ke všem otázkám správy věcí veřejných v referendu, musí mít právo zrušit v referendu všechna špatná rozhodnutí politiků na všech úrovní, včetně mezinárodních smluv, jako ve Švýcarsku.
Funguje to ve Švýcarsku, kde ženy dostaly poprvé volební právo až v roce 1971, tak proč by to nefungovalo v České republice?
Skuteční demokraté se tedy referend nebojí a umí přijmout většinovou volbu.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? Ach jo...

Revolucionářský troll "Tonda B" by si měl nejdřív prostudovat pár článků, než začne šířit nesmysly typu "prostou většinou", "musí mít právo", "vždy jsem všem říkal" (v hospodě?) atd.
Moc pozornosti nevěnoval ani příspěvkům v tomhle tématu, ani třeba tomuhle:
http://manipulatori.cz/7061-2/

PS - ten zakuklený "demokrat" zas jen kecá a kecá, jak ten zajíc na pařezu :o)
Dnešní Ondřej Neff (Neviditelný pes) k věci:
Okamura navrhuje zákonem zakázat propagaci ideologie směřující k potlačení práv a svobod člověka a náboženskou zášť. Má v rukávu i taxu – pět let natvrdo.
Takto se rodí ideologický teror. ... Jen zabedněnec netuší, kam Okamura míří – chce kriminalizovat samotný islám, jedno z nejrozšířenějších světových náboženství. Je to stejné pobíhání s prskavkou po prachárně, jako nápady o přímé demokracii, referendech a odvolávání politiků. U piva se to všechno může zdát jako skvělý nápad, v praxi by to bylo vypuštění čerta z pytle. V současnosti koluje veřejným prostorem spousta lží a ta NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ je teze o tom, že referendum je nejvyšší stupeň demokracie.
Howgh.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Pane Tichý, jediné co dokážete je neustále urážet druhé. Znovu vám opakuji článek 21 Listiny základních práv a svobod říká: „Občané mají právo podílet se na správě veřejných věcí přímo nebo svobodnou volbou svých zástupců.“
Plně chápu, že těm občanům co za totality vystudovali a zůstalo jim totalitní marxistické myšlení není po chuti Listina základních práv a svobod, ale urážet lidi jen proto, že chtějí naplnění toho k čemu se Česká republika přijetím Listiny zavázala je ubohé.
Právě ve Švýcarsku minimální hranice účasti v referendu neexistuje. Podmínkou změny ústavy je souhlas dvojité většiny, tj. většiny občanů i většiny kantonů.
Vím, pane Tichý, že jste se písemně zavázal sloužit komunistické moci, doloženo příspěvkem ve zdejší diskuzi, 21. Únor 2018 - 0:48, a zřejmě neustále se nemůžete obejít bez doby, kdy o všech aspektech socialistického člověka v Československu rozhodovalo politbyro ÚV KSSS v Moskvě a právě Evropská unie v současnosti směřuje čím dál tím rychleji k Sovětskému svazu, ta sovětizace směřující k oligarchii je naprosto nepřehlédnutelná. Jsem zvědav do jakých českých kalných vod posune tento můj názor Jan Tichý.
My demokraté jsme si vědomi, že pouze v přímé demokracii můžeme být svobodní a ubránit se politikům, politickým stranám, oligarchům a nesmyslným nařízením a směrnicím EU.

K panu Okamurovi.
Poslanci SPD navrhují změnu zákona, který primárně slouží k potlačení rasové nebo náboženské nenávisti ve společnosti. Nově chtějí trestat i ideologie, které šíří zášť. Vláda k návrhu zaujala neutrální stanovisko.
Poslanci SPD hodlají proti islámu využít novelu trestního zákoníku. Konkrétně se jedná o paragraf, který má za úkol bojovat s extremismem tím, že zakazuje propagaci hnutí potlačujících práva a svobody člověka, rasovou, národnostní nebo třeba náboženskou zášť.
"Dnes je trestné hnutí, které propaguje nenávist a podobně. My jen chceme za slovo hnutí v novele přidat termín 'či ideologie'," popsal změnu Okamura. Návrh směřuje, i když to v něm není přesně napsané, i proti islámu, což šéf SPD potvrdil. Islám podle Okamury nelze považovat za hnutí, a nebylo tak možné postavit třeba jeho propagaci mimo zákon.
To je přesné vyjádření pana Okamury a každý si může udělat obrázek co udělal z jednoho slovíčka doplněného v zákoně Jan Tichý za tyátr.
Nebylo by lepší, kdyby nám to pan Okamura v návrhu předložil a Jan Tichý by nám sdělil svá protistanoviska a my bychom si to v referendu rozhodli.

Takto je to ve Švýcarsku:
Prezident švýcarského úřadu pro udělování občanství Stefan Wehrle novinářům potvrdil, že byla zamítnuta žádost o udělení občanství dvěma muslimským dívkám, které se v Basileji odmítly z náboženských důvodů zúčastnit povinné výuky plavání. V zemi je totiž důsledně prosazován princip, že integrace do společnosti je důležitější než osobní víra. Ve stejném duchu se vyjadřují i švýcarské soudy.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Svycarsko-dnes-Nechcete-kvuli-islamu-plavat-Nedostanete-obcanstvi-442850

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Pane Tichý přestaňte tady reagovat na Tondu. Jen škemrá, aby se s ním někdo bavil. Jistě jako učitel znáte psychologii. Tonda je neúspěšný nýmand, schopný tak akorát psát pod různými nicky, čímž si léčí své komplexy.. Evidentně se za své profláknuté jméno stydí.
A tohle si říká demokrat. Člověk stydící se za své jméno, poštěkávající z anonymity, obdivovatel SPD. Organizace, kterou náš ministr spravedlnosti označil za fašistickou. I ten Pavel Danys ze svého profilu foto těsného objetí s Okamurou stáhnul. Tonda k němu vzhlíží stále. Své k svému.
Nelze se mu divit. Má to v genech R.I.P.
https://www.stream.cz/mraziva-tajemstvi/10023354-praotec-cech

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Švýcaři v referendu odmítli zrušení koncesionářských poplatků. Švýcaři zároveň odsouhlasili 84,1 % hlasů zachování daně z přidané hodnoty a přímé federální daně, jež jsou dvěma hlavními zdroji příjmů Švýcarské konfederace.
A tak my můžeme tiše závidět, Švýcarsku, této úžasné zemi, která si zachovala svou nezávislost a díky odpovědné politice má i odpovědné občany, pro které je referendum samozřejmostí a přistupují k němu opravdu zodpovědně.
Bohužel i u nás jsou u moci stále ti co za komunismu vystudovali vysoké školy a cestovali na západ a všelijak si užívali vymožeností totalitního komunistického režimu.
Tito dnešní komunistobijci nám brání v tom, že se staneme podobnou zemí, nezávislou, nepoplatnou komunistickým zločincům, suverénní, plnou hrdých občanů, kteří budou žít v demokratickém státě, ve kterém zvítězí přímá demokracie - právo občanů podílet se přímo na správě věcí veřejných tak, jak nám to garantuje LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD v Článku 21, (1) Občané mají právo podílet se na správě veřejných věcí přímo nebo svobodnou volbou svých zástupců.
Ve Švýcarsku jsou lidé rozumní, a proto dokud budou u nás žít staré korytářské gardy, tak je u nás přímá demokracie švýcarského typu těmto totalitním pohůnkům trnem v oku, jako západní propaganda.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/465124-svycari-v-referendu-odmitli-zruseni-koncesionarskych-poplatku.html

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

"Bohužel i u nás jsou u moci stále ti co za komunismu vystudovali vysoké školy a cestovali na západ a všelijak si užívali vymožeností totalitního komunistického režimu"?!! To myslí třeba Babiše?

Pěkná fráze, která má velmi snadné řešení: naši "hrdí občané" si je přestanou volit do parlamentu...

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Doufám, Honzo, že nás dva tím nemyslí. My jsme sice za totáče vystudovali vysokou školu a "užívali vymoženosti totalitního komunistického režimu" (většinou s malou radostí či dokonce proti své vůli), avšak za západ jsme mohli cestovat pouze do NDR (i když k Baltu to bylo víc na sever, čemuž odpovídalo i tamní počasí a teplota vody v moři). Navíc nejsme u moci, pokud do ní autor výroku nezahrnuje volené funkce v novoborském zastupitelstvu resp. v redakční radě Novoborského měsíčníku.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Škoda, že E.Beneš nedodržel slib republiky švýcarského typu, učiněný v Paříži v nótě z 20.5.1919
,Československá vláda má v úmyslu zorganizovat svůj stát tak, že za základ
národnostních práv přijme zásady uplatněné v ústavě Švýcarské republiky. Tj.
chce z Československé republiky učinit něco na způsob Švýcarska, přičemž
samozřejmě vezme v úvahu specifické poměry v Čechách...

Vše mohlo být jinak

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Pane Tichý, myslím tím ty co se brání přímé demokracii a pracují pro bývalý totalitní režim neustálým odmítáním Článku 21, odst(1) LISTINY ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD, "Občané mají právo podílet se na správě veřejných věcí přímo nebo svobodnou volbou svých zástupců".
Všiml jste si, že téměř všichni odpůrci přímé demokracie za komunismu vystudovali a volně cestovali. Dnes jim není švýcarská přímá demokracie po chuti a smrdí jim.
Pan Babiš nevystupuje proti přímé demokracii, ale například neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš ano. Za totality vystudoval a za totality rok v NSR a tři měsíce v Brazílii.
Važme si těch, co byli za komunismu za své postoje perzekuováni, nic komunistům nepodepsali a nemohli studovat, cestovat ani do NDR, protože jim byli odebírány řidičské průkazy pasy.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Pokud rodičům režim zabránil studovat, v bodovém hodnocení uchazeče o studium byl dělnický původ odměněn 30 %. Podobně jako rodiče ve straně. Úroveň studentů pak byla poplatná těmto bodům.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Moldavite, znám i případy, kdy bývalý významný nacista, který nebyl odsunut po válce do Německa, spolupracující s komunisty, dostal za odměnu dovolenou do Jugoslávie. Jeho členství v NSDAP se vyřešilo větou, že soudruh má zkušenosti z více dělnických stran. Syn nacisty je veden, jako tajný spolupracovník STB a vnuk již úspěšně studoval VŠ.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Toníku ,už toho nech a fakt se převeksluj zase na něco jinýho,co umíš líp,ve Varech tě moc nenaučili. A Babiš taky studoval za komunistů, byl komunista,tak co.A práskal von i jiný,že,pamatuješ přece? Už seš s těma komunistama trapnej.Náš prezident u nich taky byl, a vadí ti to?

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Vždy jsem všem říkal, že ten švýcarský model referenda je nejlepší. Nic bych nevymýšlel a převzal bych švýcarský model. Pouze říkám, že zdejším diskutérům, kteří za totality vystudovali není švýcarská přímá demokracie po chuti a smrdí jim.
Já si osobně vážím těch, kteří demonstrovali např. v roce 1968 proti sovětské okupaci a pak nemohli studovat. Vážím si těch, kteří s komunisty nekolaborovali a měli v žádosti ke studiu na VŠ následující doporučení: Není členem ROH ani SSM a není nám známá žádná angažovanost ve prospěch soc. společnosti. Tito lidé, kupodivu, žádný problém s přímou demokracií nemají.
Jsem zastáncem přímé demokracie, a proto jen respektuji výsledek přímé demokratické volby, ať prezidentské, senátní, parlamentní, krajské či komunální. Je to jediný prvek přímé demokracie u nás.
Závazek z roku 1992, LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD, Článek 21, (1) Občané mají právo podílet se na správě veřejných věcí přímo nebo svobodnou volbou svých zástupců, není dosud naplněn.
Masmédia bohužel většinou dlouhodobě fatálně selhávají v úloze objektivně informovat veřejnost. Jinak by už dávno vytáhla na Petra Fialu fakta z jeho minulosti a účelově by přestala v masmédiích vytvářet z Fialy představu "schopného ministra", "nadějného zachránce ODS"

https://blisty.cz/art/64567-nadejny-zachrance-ods-a-sudetske-panevropy.html

Pouze v přímé demokracii mají možnost skutečně svobodní občané se bránit a ubránit zvoleným politikům a politickým stranám.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Tonda se jistě připojí k referendu. Již je tam přes 110 tis podpisů
https://milionchvilek.cz/
My, níže podepsaní,
pokládáme za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!

Uvidíme, co na to študent z Var a hlavně Babiš budou reagovat. Ondráček již rezignoval.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Kent Brockman: "Může být Homer Simpson komunista? K problému se vyjádřil jeho otec."
Abraham Simpson: "Můj Homer není komunista. Je to možná lhář, žrout, idiot, komunista, ale v žádném případě není pornohvězda."

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Moldavite, trestně stíhaného a zatím evidovaného tajného spolupracovníka STB Babiše jsem nevolil. Nicméně pan Babiš s velkým přehledem, jako trestně stíhaný a jako evidovaný spolupracovník STB, vyhrál volby. Tento akt přímé demokracie, jako demokrat, respektuji a zcela jistě nebudu podepisovat petici, která je absolutně k ničemu. Pan Babiš by byl neskutečný hlupák, kdyby se vzdal své funkce.
Znovu opakuji, pouze v přímé demokracii mají možnost skutečně svobodní občané se bránit a ubránit zvoleným politikům a politickým stranám.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

V současné zastupitelské demokracii jsou poslanci překvapeni, že když nevolí nebo volí jako idioti, že je výsledek volby idiotský a hned proto chtějí volit znovu, viz, případ Zdeněk Ondráček.
Nezvolen, posléze zvolen, ale volba zpochybněna, následně zvolen znovu o jeden hlas. Další nekomentuji.
Stále jste přesvědčeni, že by náš národ to v referendu rozhodl hůře?

Neustále opakuji, pouze v přímé demokracii mají možnost skutečně svobodní občané se bránit a ubránit zvoleným politikům, politickým stranám a politickým čachrům.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Jenže, milý Tölökö, ty politiky zvolili ti svobodní občané.
Takže se s těmihle žvásty jděte vycpat, jste akorát k smíchu podobně jako celé SPD.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Milý Bohdane, to je právě to co říkám, že občané musí mít právo se vyjadřovat ke všem otázkám v referendu, musí mít právo zrušit v referendu všechna špatná rozhodnutí politiků na všech úrovní, včetně mezinárodních smluv, jako ve Švýcarsku.
Lidé mají mít možnost hlasovat úplně a o všem co se jich týká a měli by mít možnost rozhodovat o všech aspektech svého života v referendech. Nesměli by zasahovat pouze do moci soudní. Tak jako ve Švýcarsku!!!

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Dnes Miloš Zeman: Chceme-li se stát Švýcarskem, tak musíme převzít jeho zákony a jeho pravidla.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Zdá se, že se blýská na lepší časy!!! KSČM, SPD a část ČSSD kolem Jiřího Zimoly tlačí na Andreje Babiše kvůli skutečnému Zákonu o obecném referendu, bez výjimek, tak jako ve Švýcarsku.
Tedy o referendu o vystoupení z EU i NATO, což je pro ANO zatím nepřijatelné. Zákon musí být přijat bez jakýchkoliv výjimek, tak jako ve Švýcarsku!!!
Připomínám, že já bude hlasovat stejně, jako prezident Zeman, tj. pro setrvání, jako v EU, tak i NATO.
Pouze v přímé demokracii mají možnost skutečně svobodní občané se bránit a ubránit zvoleným politikům a politickým stranám.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jak-bude-vypadat-nova-vlada-babis-se-schazi-s-kscm-spd-a-cssd-znovu-je-ve-hre-i-ods-43707?dop-ab-variant=&seq-no=3&source=hp

https://www.novinky.cz/domaci/466215-zimola-je-pro-referendum-i-o-unii.html

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Petice proti Babišovi bude mít za chvíli 250tis. podpisů. Tak Tondo! Za Babišem a vysvětli mu ať to vzdá. Je to marný, je to marný...

Nahoru