MeeToo aneb Česká bramboračka?

Verze pro tisk |

Otvírám zásadní téma souhrnným Simkaničovým článkem s řadou odkazů:

Jen málokteré téma rozvířilo české sociální sítě tak výrazně, aby si kvůli němu i chytří a vzdělaní lidé ze stejného prostředí začali na dálku po Facebooku nadávat do „slizkých zmrdů“ (omluva za doslovnost, ale pro vyjádření míry emocí byla nutná). Kampani #MeToo se to podařilo, těžké je to chápat i s odstupem několika dní, které od toho uplynuly, a vysvětlit se to dá snad jen tím, jak citlivých strun v lidských (a soudě dle verbálních projevů v Česku častěji snad v mužských než ženských) duších se toto téma dotýká.

Pro ty, které celá kauza ještě nestihla zasáhnout – jde o důležitou kampaň, která začala ve Spojených státech. Mimo jiné pod hashtagem #MeToo shromažďuje příklady žen i mužů, kteří byli oběťmi sexuálního násilí a obtěžování. Díky kampani se se svým traumatem odvážili vyjít na veřejnost a v kolektivní terapii vzájemné podpory hledají oporu pro sebe a nabízejí cestu pro další, kteří by podobným situacím byli nuceni čelit.

https://www.noviny.cz/v-usa-zadouci-osveta-v-cesku-upatlana-bramboracka-to-nej-z-metoo-v-ceskych-mediich/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=v_usa_zadouci_osveta_v_cesku_upatlana_bramboracka_to_nej_z_metoo_v_ceskych_mediich&utm_term=2017-11-25

Přehled témat Nové téma