Autor - Zdeněk Ježák

Vokurka z rady města

13.8.2018 10:03 | Česká Lípa

Prázdniny bývají označovány jako okurková sezóna, kdy se děje minimum událostí, které jsou mediálně zajímavé. V České Lípě však rada města činí v tomto období zásadní rozhodnutí. O vánočních prázdninách byla třeba vyhlášena soutěž na venkovní bazén, jindy se zase činily zásadní reorganizace městského úřadu. Tyto prázdniny v nastoleném trendu pokračují.

Může obecní samospráva ovlivňovat moc soudní? V České Lípě ano

5.6.2018 08:26 | Česká Lípa

V polovině prosince 2017 jsme na ZM schvalovali přísedící soudu. Tedy schvalovali. Navrhovali je předsedovi okresního soudu, který si pak lidi podle zákona ověří, zda jsou jako přísedící akceptovatelní. Na jednání pak v tomto bodu vystoupili tři občané, kteří jednoho z navrhovaných (přísedící již dvacet let) obvinili z různých činů. Například ze šikany. Starostka obviňování občana, který se v nepřítomnosti logicky nemohl bránit, nezarazila. Naopak jim poděkovala za vystoupení. Hezká paralela se nabízí při srovnání, jak mluvila, když ze šikany podřízených byl obviněn její blízký přítel Pavel Císař z p. o. Sport. Takže poděkovala a my ostatní zastupitelé - překvapení tím, co jsme slyšeli – jsme odhlasovali potřebných 17 přísedících a toho posledního jsme nechali na příště v domnění, že až se vše vysvětlí a bude-li mít zájem, bude dovolen.

Je to boj – díl třetí – Heurékaááách jóóó

4.3.2018 11:12 | Česká Lípa

Od: Císař Pavel
Datum: 13. července 2017 12:12
Komu: Zdeněk Ježák
Předmět: RE: City Cross Run 2017

Pošleme, bez obav.

S úctou Mgr. Pavel Císař

Takhle jsme skončili minule a já se těšil na dokumenty. Ale čekal jsem stále marně. Tak jsem se osmělil a připomněl se.

Je to boj – díl druhý – Bez obav

23.2.2018 07:57 | Česká Lípa

Od: Zdeněk Ježák
Odesláno: 13. července 2017 9:28
Komu: Císař Pavel; Binder Tomáš
Předmět: City Cross Run 2017

Je to boj – díl první – Podezření

15.2.2018 07:50 | Česká Lípa

Právě uplynulo 7 měsíců od chvíle, kdy jsem chtěl po řediteli p.o. Sport Pavlu Císaři dokumenty k akci City Cross Run and Walk 2017 Česká Lípa. Byla to povedená akce. Ale od začátku mám pochybnosti o hospodaření p.o. Sport i města a zapírání ředitele Císaře mě v tom utvrzuje. Protože se ke mně dříve přislíbené dokumenty ještě nedostaly a pan ředitel si začal platit právníka za veřejné peníze, aby mi nic nemusel ukazovat, rozhodl jsem se postupně zveřejnit ve formě nepravidelného seriálu naší mailovou komunikaci. Ať se taky pobavíte. Nejdříve mi ale dovolte krátký úvod do problému.

City croissant od kušny

13.10.2017 12:24 | Česká Lípa

Psaní reakce na článek „Pusa jedna nevymáchaná“ jsem musel na čas odložit, protože se mi po jeho přečtení ještě dlouho kroutila hlava - jako tomu pejskovi za zadním sklem Škody 105. Přitom jsem váhal. Psala tohle opravdu starostka? První žena města? Opoziční práce – upozorňování na možné chyby vedení, návrhy jiných řešení prostřednictvím pozměňujících návrhů usnesení a přednesu relevantních argumentů získaných časově náročnými konzultacemi s odborníky - nese své ovoce. Před volbami našemu číslu 5 pěkně tečou nervy. Aby ne, před rokem utrpěla ČSSD v krajských volbách na Českolipsku velkou porážku a letos to nevypadá jinak. No, a když nevyjdou ani volby příští rok, co s ní bude?

Reakce T. Vlčka a Z. Ježáka na Deník Milana Bárty

4.7.2017 06:05 | Česká Lípa

Zveřejňujeme reakci zastupitelů města Česká Lípa Tomáše Vlčka a Zdeňka Ježáka na Deník Milana Bárty, který vyšel v neděli 2. července a který se zabývá mimo jiné kauzou Centra Lira. Celý Deník si můžete přečíst ZDE

Pohled Zdeňka Ježáka na problém MHD v České Lípě

10.6.2017 11:42 | Česká Lípa

S koncem roku 2018 končí i smlouva s firmou BusLine a město řeší, co bude dál s MHD. Na zastupitelstvu jsme projednávali tři možné varianty. První je výběrové řízení (VŘ), další možností je přes rok známý návrh zastupitelů KSČM na založení společného podniku a třetí, nejnovější varianta, je založení společného dopravního podniku (SDP) s dosavadním provozovatelem, firmou BusLine, kde by město mělo 20 a BusLine 80%.

Opozice k rozpočtu města Česká Lípa

4.1.2017 06:48 | Česká Lípa

Opoziční zastupitelé nesouhlasí se způsobem, jak jim byl rozpočet předložen - vedení města nemělo zájem o pracovní schůzky, v listopadu dokonce nebylo svoláno řádné zastupitelstvo. Za této situace pak starostka města nazývá diskusi na ZM k jednotlivým položkám za zbytečné zdržování.

Černý výlep

6.10.2016 17:35 | Česká Lípa

Jak je možné, že senátor Jiří Vosecký umí dodržovat zákony a naše vedení nikoli?