Autor - Petra Makovická

Dluhová poradna v Novém Boru má novou adresu

19.4.2018 21:06 | Nový Bor

Od 1. dubna 2018 byla dluhová poradna přesunuta z komunitního centra Rodiny v centru do Purkyňovy ulice č.p. 65 (Zahradní ulice). Poradenství v oblastech předlužení, zjišťování finančních závazků, komunikace s exekutory, příprava k oddlužení a podobně jsou tím pro obyvatele Nového Boru dostupnější.

E. Dřevínková: Tenkrát jsme říkali "Přijď na pařez nebo na Pilu"

14.7.2015 10:09 | Českolipsko

Jak vypadal život sloupských dětí po válce, jsem se dozvěděla od Evy Dřevínkové, se kterou jsem si na toto téma dlouze povídala. Z našeho setkání vyvstal poměrně dlouhý a zajímavý rozhovor. Jeho první částí bylo vyprávění o koupališti ve Sloupu v Čechách.

K. Kočková: Sloupský hrad je pro mne srdeční záležitostí

3.7.2015 02:00 | Českolipsko

Již dvacet let je na sloupském hradě butik uznávané textilní výtvarnice paní Kateřiny Kočkové, která je členkou Unie výtvarných umělců ČR. Paní Kočková je z Prahy, nicméně mnoho času tráví u nás na Novoborsku.

Winterova výrobna stuh ve Sloupu

22.6.2015 07:59 | Českolipsko

Velká náhoda tomu chtěla, že jsem dostala možnost setkat se s příbuznými bývalého majitele našeho domu č.p. 118 v ulici Ke mlýnu, který můj tatínek Zdeněk Nedvěd koupil ve velmi zchátralém stavu a jež se mu celý podařilo zrekonstruovat. Jediné, co jsem slyšela, bylo to, že v domě byla továrna na stužky a patřil židovské rodině, z níž údajně nikdo nepřežil druhou světovou válku. Šance na získání nějaké informace z doby minulé jsem proto pokládala za naprosto mizivé.

Vyhlídka Emanuela Maxe ve Sloupu byla obnovena

22.5.2015 07:33 | Českolipsko

Dobrovolníci ze Sloupu ve složení Mirek Novák, Mirek Rývora, Štěpán Bárta, Jarda Vacek, Peter Makovický, Standa Dřevínek, Tomáš Vacek, Jana Bártová, Petra Makovická a Lenka Nedvědová společnými silami obnovili vyhlídku Emanuela Maxe, která byla v zanedbaném stavu. Přes nálety nebylo nic vidět a lavička byla prohnilá. Výhled byl obnoven a lavička vyměněna za novou.

Přednáška o konci 2. světové války na Českolipsku

2.3.2015 10:53 | Českolipsko

S nebývalým ohlasem se setkala první přednáška, která se konala dne 25. února ve sloupském Komunitním centru. Poslechnout uznávaného historika českolipského vlastivědného muzea Ladislava Smejkala si přišlo 113 návštěvníků.