Autor - Eva Kočová

MHD Česká Lípa III. – začíná jít o peníze

26.9.2017 22:45 | Česká Lípa

S chutí jsem si přečetla názor pana místostarosty Ranince, který považuji za jeho osobní atak. Jeho příspěvek pobavil nejenom mě, ale i spoustu mých kamarádů a přátel. Takovou odezvu jsem opravdu neočekávala, a tak jsem se nechala přesvědčit k napsání ještě jednoho veselého čtení.

Českolipská MHD II – „Zastupitelstvo bere na vědomí“

17.9.2017 20:08 | Česká Lípa

28. května jsem prostřednictvím i-novin zveřejnila svůj názor na budoucí řešení provozování MHD v České Lípě po 1. lednu 2019, resp. názor na postup stávajícího městského zastupitelstva (zde). Protože od té doby se tímto problémem českolipské zastupitelstvo na každém svém jednání opakovaně zabývalo a protože došlo k dalším souvisejícím událostem, rozhodla jsem se navázat na můj předchozí článek a pokusit se objasnit svůj názor na věc i čtenářům, kteří tuto záležitost nesledují tak podrobně a v souvislostech. Jsem přesvědčena, že je nutné pojmenovat věci pravými jmény a tudíž asi nebudu zcela diplomatická.

Českolipská MHD = Návod, jak obejít zákon o veřejných zakázkách?

28.5.2017 19:48 | Česká Lípa

Ve středu 24. května 2017 jsem se z profesní zvědavosti šla podívat na jednání městského zastupitelstva (jsem vzděláním dopravní inženýr se specializací městská a silniční doprava a v tomto oboru se pohybuji téměř celý profesní život), zajímal mě bod č. 11 – řešení MHD v České Lípě. Tiskovou zprávu města Česká Lípa k této záležitosti najdete ZDE