Noví dva členové dozorčí rady nemocnice v České Lípě

Zprávička
Verze pro tisk |

Zaměstnanci Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s. volili ze svých řad dva nové členy dozorčí rady.

Nejvyšší počet hlasů obdrželi:
Lenka Caklová, vrchní sestra LDN a OSL
MUDr. Miloš Volek, primář Gynekologicko – porodnického oddělení

Kompletní složení DR

Ing. Eva Burešová
předsedkyně dozorčí rady
starostka Doks
zastupitelka LK

Ing. Jitka Volfová
statutární náměstkyně hejtmana,
řízení rezortu ekonomiky, správy majetku a informatiky

Ing. Radek Lípa
starosta Zákup

Roman Hejna
obchodní ředitel Pivovar Cvikov, a.s.
zastupitel LK

MUDr. Miloš Volek
primář gynekologicko-porodnického oddělení NsP Česká Lípa, a. s.

Lenka Caklová
vrchní sestra LDN a OSL
 

Další zprávičky

Karatisté SPORT RELAX si vedli opět výtečně - na Libereckém poháru s 24 medailemi

23.10.2017 21:20 | Pavel Znamenáček

10x zlato , 8x stříbro a 6x bronz

Ačkoli jsme měli v sobotu 4,5 hod. zápřah s reprezentační trenérkou Ivou Keslovou a nejúspěšnějším závodníkem Lukášem Jandou na ,,Speciálu“ rozhodli jsme se startovat na Libereckém poháru v České Lípě a dobře jsme udělali.Myslím, že nám sobotní příprava pomohla a naši závodníci výtečně zabodovali a ,,relaxáci“ mají do sbírky 24 medailí.

Máme obrovskou radost, že děti učíme všestrannosti, což začíná nést plody. Naši startují v kata - je formální posloupnost pohybů, představující boj s jedním či více protivníky, ale i kumite - zápas.

Máme za cíl co nejvíce závodit, aby opadla tréma a stres a závody jsme si užívali. Největší práce se žáky je od prvních kroků, kdy se učí základy a mají první kontakty se soutěží. Naši trenéři toto dobře znají, jelikož jsme již vychovali mnoho úspěšných závodníků a toto je nová silná generace, která nám bude jistě dělat radost.

Ocenění a respekt si však zaslouží všichni závodníci, kteří se v sobotu potili na ,,speciálu“ a v neděli stáli na tatami.

Nejúspěšnější závodnicí klubu se stala Adéla Znamenáčková, která vybojovala 3x zlatou medaili.

Výsledky celého týmu:

1.místo kata mže 7kyu Znamenáčková Adéla

1.místo kata sže 7kyu Myšíčková Tereza

1.místo kata dorost Kavalír David

1.místo kata master Pavlasová Božena

1.místo kata tým mže Znamenáčková Adéla, Pokorná Natálie a Klimplová Vanesa

1.místo kata tým dorost Janda Adam, Vácha Pavel a Fiala Jakub

1.místo kumite mže 7kyu do30kg Pokorná Natálie

1.místo kumite mže 7kyu do40kg Znamenáčková Adéla

1.místo kumite mži 7kyu do 40kg Zítko Petr

 

2.místo kata mže 7kyu Nyklová Lucie

2.místo kata mži 6kyu Burián Jakub

2.místo kata sži 7kyu Sebai Adam

2.místo kata tým mže Nyklová Lucie, Pokorná Rozálie a Myšičková Nicol

2.místo kumite mže 7kyu do 30kg Véghová Stella

2.místo kumie mže 7kyu do 40kg Klimplová Vanesa

2.místo kumite sže nad 45kg Suchá Dagmar

2.místo kumite dorostenky do 54kg Salavcová Anna

 

3.místo kata mže 7kyu Klimplová Vanesa

3.místo kata tým mži Burián Jakub, Gregor Jan a Najman Matyáš

3.místo kumite mže 7kyu do 40kg Nyklová Lucie

3.místo kumite sži nad 50kg Novák Marek

3.místo kumite dorost do 60kg Balog Marek

3.místo kumite dorost nad 70kg Kavalír David 

Absolventi Janáčkovy akademie v Brně zahrají v Biberově kapli

23.10.2017 20:47 | Jana Jermanová Jakubská

Dovolte, abychom Vás pozvali na koncert absolventů Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, který se uskuteční 25.10.2017 v 18:00 v Biberově hudební síňi Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Představí se
Vám Nikol Bóková - klavír a Pavel Zlámal - klarinet.

Program:
Leoš Janáček: V mlhách
Alban Berg: 4 kusy pro klarinet a klavír
Maurice Ravell: Smutní ptáci
Sergej Rachmaninov: Preludium op.32 No 12, Moment Musicaux op.16 No 4.
Pavel Zlámal: Head Opener: I, II (Nocturno), III
Caude Debussy: Premiere Rapsodie pro klarinet a klavír 

Domov důchodců ve Sloupu v Čechách bude částečně zateplen

18.10.2017 17:37 | redakce

Domov důchodců Sloup v Čechách čeká zateplování. Snížení energetické náročnosti levého a pravého podzámčí bude dosaženo zateplením stropu pod nevytápěnou půdou tepelnou izolací.

Dále dojde k výměně stávajících dřevěných zdvojených a špaletových oken za dřevěná okna s tepelně izolačními dvojskly v rustikálním provedení a k výměně parapetů. Cena zakázky činí s DPH 3,4 milionu korun.
Tato zakázka bude financována z Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020. Práce by měly být hotové v prvním pololetí příštího roku,“ doplnil Pavel Svoboda, náměstek hejtmana pro sociální věci.

Kromě domova důchodců ve Sloupu v Čechách bude z výše zmíněného operačního programu zateplen ještě Domov pro seniory ve Vratislavicích nad Nisou a Centrum intervenčních a psychosociálních služeb Libereckého kraje ve Dvorské ulici v Liberci.

Pozvánka na seminář ADRA, o.p.s. a Poradny při finanční tísni, o.p.s.

18.10.2017 17:24 | Petr Máška

Pobočka ADRA Česká Lípa, Informační centrum pro rodiny ve finanční tísni pořádá ve spolupráci s Poradnou při finanční tísni Praha pravidelné semináře pro odbornou i laickou veřejnost od roku 2010. V rámci semináře se snažíme shrnout vývoj problematiky zadlužování nejen v ČR (legislativa, statistiky) a poukázat i na důležité zahraniční události, které přímo ovlivňují nebo mohou ovlivnit naši životní úroveň.

Letošní seminář se koná na pobočce ADRA v ul. Čs. Armády 1578 ve středu 1.11. od 13. do 14.30 hod. Protože jsme si vědomi toho, že za relativně krátký čas návštěvníci semináře získávají mnoho informací, tak nabízíme návštěvníkům akce po jejím ukončení naše prezentace v elektronické podobě. Tzn. zájemci o tyto prezentace si mohou přinést svoje flash disky.

SPORT RELAX dobil Trutnov

17.10.2017 21:15 | Pavel Znamenáček

26 medailí z Trutnovského dráčka

KARATE KLUB SPORT RELAX byl v sobotu 14.10. na třech frontách, kde se nám moc dařilo. To platí i o akci ,,Trutnovský dráček“, kam v šest ráno odcestovala část výpravy mládežnického týmu s trenérem Pavlem Znamenáčkem. Dálka a ranní vstávání nás neodradilo a tým byl skvěle připravený. O tom svědčí medailové žně:  11 x zlato, 7x stříbro a 8x bronz.

Soutěž pro závodníky do 15 let byla pro náš klub velmi úspěšná a troufám si říci, že jsme ,,odvezli trutnovského dráčka ”.. Nejúspěšnějšími závodníky klubu jsou Petr Zítko v kategorii mladších žáků a Adéla Znamenáčková v mladších žákyních. Petr Zítko nedal šanci v kata ml. žáků a bral zlato, potom nastoupil do kategorie otevřené a tam opět vybojoval zlato. V kumite /zápas/ se mu podařil další kousek a zvítězil v kategorii do 30 kg.

Adéle Znamenáčkové se také dařilo a jen díky chybě v kata ml. žákyních brala stříbro. Vynahradila si to v kata Open, kde již zvítězila. Taktéž v kumite /boj/ + 35 kg nedala nikomu šanci a odváží do Lípy zlato.

O parádní medailové žne se dále postarali naši ,,relaxáci“:
Nyklová Lucie 1 místo kumite
Pokorná Natálie 2 kata, 3 kumite
Sebai Adam 1 kata
Vácha Pavel 2 kata
Véghová Stella 3 kumite
Zítko Petr 1 kata 1 kata open, 1 kumite
Znamenáčková Adéla 1 kata Open , 1 kumite , 2 kata
Janda Adam 1 kata
Salavcová Anna 1 kumite, 2 kata
Burián Jakub 2 kata, 2 kata Open, 3 kumite
Najman Matyáš 2 kumite
Gregor Jan 3 kata,

V týmových kategoriích jsme měli velký úspěch ve dvou výhrách a jednom bronzu.

Kata tým žáků nedal nikomu šanci a odváží zlato ve složení: Gregor Jan, Burián Jakub, Najman Matyáš. Kata tým dorostenců taktéž vybojoval zlato a to ve složení: Fiala Jakub, Janda Adam, Vácha Pavel. Nově postavený kata tým skončil na pěkném třetím místě, ve složení: Nyklová Lucie, Pokorná Rozálie, Myšičková Nicol.

Změnil se datum zahájení výstavy Kláry Horáčkové v muzeu

17.10.2017 21:06 | Jana Jermanová Jakubská

Dovolujeme si upozornit na změnu zahájení výstavy Kláry Horáčkové v Galerii Jídelna ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. Místo plánovaného termínu vernisáže 19. 10. byla výstava nesoucí název Artifitial Nature a její zahájení z technických důvodů přesunuto na 2. 11. 2017 od 17.00. Shlédnout ji můžete do 31. 12. 2017.

Klára Horáčková pochází z Prahy, vystudovala SUPŠS v Kamenickém Šenově a následně působila na VŠUP v Praze v Ateliéru skla a sochařství. Během studia absolvovala stáže ve Finsku i Německu. Od roku 2012 je odbornou asistentkou výše zmiňovaného ateliéru a později se stala vedoucí studií Transformace ve skle na pražském institutu statní univerzity v Severní Karolíně. Klára Horáčková vystavovala v mnoha kolektivních výstavách po Evropě, ale také třeba v Egyptě, samostatně vystavuje od roku 2011.

Více informací naleznete na www.klarahorackova.com  

Autobusová pohádka přijede do České Lípy podruhé

16.10.2017 20:34 | Václav Šámal

Již podruhé během měsíce zavítá do České Lípy Autobusová pohádka, kterou pro děti z mateřských školek připravila společnost BusLine, a.s..

První představení interaktivní pohádky, jež hravou formou učí děti bezpečnému chování v dopravním provozu, proběhlo v září a v hledišti KD Crystal ji sledovalo 210 dětí. Druhé představení 19. října uvidí děti z dalších českolipských mateřských školek.

„Slíbili jsme, že se Autobusová pohádka do České Lípy vrátí, aby ji mohly navštívit děti ze všech našich mateřských školek, pro něž je toto veselé představení určeno a to plníme,“ uvedla starostka Romana Žatecká a dodala: „Na pohádku půjdou také děti ze soukromých mateřinek ve městě. Na akce pro děti pořádané městem budeme totiž od nynějška zvát děti z předškolních a školních zařízení bez rozdílu zřizovatele, prostě budou určeny všem dětem z České Lípy.“ 

Děti ze školek na představení přivezou autobusy společnosti BusLine, navíc bude pro ně před KD Crystal přistavený historický autobus, aby si ho mohly prohlédnout.
 

Nejlepší žákyně a žáci českolipských základních škol odletí balonem

12.10.2017 10:08 | Václav Šámal

Devět nejlepších žákyň a žáků z českolipských základních škol, které vybrali ředitelé společně s učiteli, odletí v pátek, 13. října, horkovzdušným balonem. Je to dar města Česká Lípa, které se tak netradičně rozhodlo ocenit jejich školní a mimoškolní výsledky.

Jedná se o žáky, kteří mají nejen výborné výsledky ve škole, ale s úspěchem se účastní vědomostních olympiád nebo jsou velmi dobří sportovci. Každopádně se podle ředitelů jedná o žáky, kteří jsou velmi ochotní a vždy se snahou pomoci.

„Pevně doufám, že nám bude přát počasí a děti odletí. Jsem velmi ráda, že tímto zajímavým způsobem naše město ocení jejich práci, za kterou jim chceme dát zážitek. Všechny jsem už poznala při předávání poukazů k letu a jsou moc prima,“ uvedla starostka Romana Žatecká.

Do oblak se tak vznesou Klára Stratilová (9. třída, ZŠ Pátova), David Vosála (9., ZŠ Dr. Miroslava Tyrše), Kristýna Chodová (8., ZŠ Partyzánská), Filip Heininger (ZŠ Slovanka), Jan Vanik (9., ZŠ Jižní), Viktor Vaněk (8., ZŠ Školní), Václav Jordák (9., ZŠ Šluknovská), Radek Morc (9., ZŠ Moskevská) a Šimon Dalecký (7., ZŠ Klíč).

Start balonu je naplánovaný na 16 hodinu z Městského stadionu u Ploučnice. „Máme připravený i rezervní termín, pokud by nám počasí nevyšlo, a tím je neděle, 15. října,“ dodává místostarosta Juraj Raninec.

Máte hodinu volného času týdně a rádi někomu pomáháte ?

28.9.2017 17:16 | Petr Máška

Dobrovolnické centrum ADRA, o.p.s. ve spolupráci s Domovem pro seniory Mimoň, p.o. hledají dobrovolníky, kteří by se chtěli stát společníky pro seniory. Úlohou dobrovolníků je uplatnit svoje schopnosti při vytváření vztahu se zdravotně postiženými (komunikace, čtení, ruční práce, hry, procházky, doprovázení apod.).

V případě vašeho zájmu se školení dobrovolníků uskuteční v úterý 7.11. od 16. do 17.30 hod ve společenské místnosti výše uvedeného Domova pro seniory v Mimoni (Pražská 273 u výjezdu na Mnichovo Hradiště). S ohledem na omezený počet míst prosím potvrďte účast na školení buď telefonicky na tel. 777 088 871 nebo na E-mail: p.maska@tiscali.cz.  

SPORT RELAX veze 7 kovů z Bohemia Open

26.9.2017 22:57 | Pavel Znamenáček

Osmičlenná výprava karate klubu SPORT RELAX vyrazila v pátek 22. září do Českých Budějovic na soutěž Bohemia open. Tato soutěž patří mezi čtyři nominační turnaje na MČR WKF v žákovských kategoriích a v kategoriích Ipon Shobu je otevřeným mistrovstvím CSKU(WSF).

Tým SPORT RELAX ve složení David Minárik, Jakub Vavřinčík, Jiří Svoboda, David Kavalír, Adéla Šinerová, Barbora Znamenáčková, Božena Pavlasová a trenér Pavel Znamenáček odcestoval v pátek, jelikož jsme nechtěli riskovat ranní cestu do Českých Budějovic. Proto jsme zvolili přespání v našem oblíbeném hotelu. Ráno jsme se v klidu nasnídali a šli bojovat.

VÝSLEDEK: 7 cenných kovů - dvě zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové. Nejlépe se v Českých Budějovicích vedlo s počtem dvou medailí Barboře Znamenáčkové (zlato v kata juniorkách a stříbro v ženách), Boženě Pavlasové (zlato v kata master a bronz v ženách) a David Kavalír si odvezl stříbro v kata a bronz v kumite. Ve dvou kategoriích startovala i Adéla Šinerová, když se po menším zaváhání připravila v dorostenkách o další medaili. Vše si vynahradila v kata juniorkách, kde brala stříbro.

Děkujeme městu Česká Lípa a našim partnerům

Výsledky:

1.místo kata juniorky Barbora Znamenáčková
1.místo kata master Božena Pavlasová

2.místo kata juniorky Adéla Šinerová
2.místo kata ženy Barbora Znamenáčková
2.místo kata muži David Kavalír

3.místo kata ženy Božena Pavlasová
3.místo kumite junioři do 76kg David Kavalír

5.místo kumite junioři do 76kg Jiří Svoboda
7.místo kata dorost Jakbu Vavřinčík
 

Výběrová řízení na pozice generálních ředitelů nemocnic probíhají

25.9.2017 22:10 | Markéta Žitná

Výběrová řízení na generální ředitele obou krajských nemocnic pokračují podle naplánovaného harmonogramu. Termín pro podání přihlášek již vypršel, nyní jsou stanoveny termíny, kdy zasednou výběrové komise. O post generálního ředitele Nemocnice s poliklinikou v České Lípě usilují dva kandidáti, výběrové řízení se uskuteční ve středu 27. září. Šéf Krajské nemocnice v Liberci se bude vybírat z osmi uchazečů. Tady výběrová komise zasedne 11. října. Předpokládá se, že v těchto termínech budou noví ředitelé vybráni.

Do konkurzu na generálního ředitele českolipské nemocnice se přihlásili tři zájemci, dva z nich se účastní výběrového řízení. Do soutěže na generálního ředitele největší krajské nemocnice v Liberci se přihlásilo celkem 9 kandidátů, jeden z nich byl kvůli nesplnění kvalifikačních požadavků vyřazen. Hodnotící komise v České Lípě je složená z osmi členů, sestavená komise pro výběr ředitele Krajské nemocnice v Liberci má členů deset. Po potvrzení vybraných kandidátů dozorčími radami budou stanoveny přesné termíny jejich nástupů do vedení nemocnic.

„Pevně věřím, že výběrová řízení proběhnou férově a obě nemocnice budou mít nové kvalitní generální ředitele,“ komentuje Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort zdravotnictví, který usedne v obou výběrových komisích.
 

Poutní místa v Hejnicích a v Horní Polici se stanou národními kulturními památkami

21.9.2017 22:15 | Andrea Fulková

Seznam národních kulturních památek v Libereckém kraji se rozroste o poutní areál kostela Navštívení Panny Marie v Hejnicích a poutní areál kostela Navštívení Panny Marie v Horní Polici. Ministerstvo kultury České republiky je koncem října zařadí na seznam národního kulturního bohatství. Díky tomu bude na území našeho kraje 16 chráněných a výjimečných staveb s nevyčíslitelnou kulturní a duchovní hodnotou.

Dlaskův statek, Bezděz, zámek Zákupy, Janatův mlýn či Lemberk – pět z dosavadních čtrnácti národních kulturních památek, které jsou k vidění v Libereckém kraji. Jejich soubor se nyní rozroste o další dvě. Konkrétně o barokní poutní místa v Hejnicích a v Horní Polici. 

„Národní kulturní památky prohlašuje vláda svým nařízením na návrh Ministerstva kultury ČR. Letos nás ministerstvo oslovilo, abychom vytipovali možné objekty nebo areály v našem regionu, které mají ideální předpoklady stát se národní kulturní památkou. Navrhli jsme Hejnice, Bozkov a Horní Polici,“ vysvětlila Květa Vinklátová, radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. 

Na základě zhodnocení návrhů Ministerstvo kultury České republiky vytvořilo návrhový seznam celkem 16 objektů z celé republiky. Na něm se objevily i dvě ze tří míst navrhovaných Libereckým krajem. „Kostel s ambitem, farou a zvonicí v Horní Polici tvoří uzavřený areál, který je dominantou tamní krajiny, proto oddělení památkové péče navrhlo prohlásit tuto ojedinělou kulturní památku v rámci Libereckého kraje za národní kulturní památku,“ zdůvodnila volbu radní Květa Vinklátová. „Stejně tak historický, krajinářský i duchovní význam hejnického areálu je nesporný. Problematická je z pohledu památkové péče razantní přestavba v bývalém františkánském klášteře po roce 2000, kde se nyní nachází Mezinárodní centrum duchovní obnovy,“ doplnila Vinklátová. Z tohoto důvodu navrhlo oddělení památkové péče k prohlášení za národní kulturní památku areál kostela s ambitem, souškou Mater Formosa a prostranstvím před kostelem, vyjma bývalého objektu františkánského kláštera. 

„S tím, že se do užšího seznamu dostaly barokní skvosty v Hejnicích a v Horní Polici jsme velmi spokojeni. S ohledem na památkovou kvalitu ostatních navržených objektů je výběr vůči našemu kraji objektivní,“ zhodnotila postup výběru radní Vinklátová a dodala, že rozhodnutí se očekává ještě do konce volebního období současné vlády.

Areál barokního trojlodního kostela v Horní Polici s ambitem s farou a zvonicí, která se vypíná na kopci nad obcí je obklopen obvodovou zdí a je zcela uzavřen. Díky tomu se stavebně dochoval v autentické podobě. Na místě bývalého farního kostela, který je doložen již roku 1352, vznikl v rámci Libereckého kraje ojedinělý areál poutního kostela, jehož stavba byla zadána českému staviteli italského původu Octaviu Broggiovi, který vybudoval faru a začal s přestavbou kostela. Tu dokončil pod záštitou velkovévodkyně toskánské Anny Marie Františky významný barokní architekt a pražský měšťan Václav Špaček. 

Hejnice jsou známé jako poutní místo spojené s legendou o nalezení zázračné sošky Panny Marie s Ježíškem, která měla moc uzdravovat nemocné. Podle této legendy vzniklo hejnické poutní místo koncem 12. století a již roku 1211 zde měl stát první dřevěný kostelík. Podle plánů přestavby ze 17. století lze však nejstarší části datovat do poslední čtvrtiny 14. století. Do stejné doby je datována i milostná soška Mater Formosa (tj. soška Panny Marie s Ježíškem). První písemná zmínka o kostele pochází z roku 1408. Hejnice jsou zmiňovány již v urbáři frýdlantského panství z konce 14. století. K první barokní přestavbě došlo po třicetileté válce, kdy byl vystaven ambit (1679, Abraham Leuthner) a františkánský klášter (1692–1696, Marco Antonio Canevalle). O rozvoj poutního místa se zasloužil především hraběcí rod Gallasů, který nechal vybudovat v kostele svou rodinnou hrobku. Rozsáhlá barokní přestavba poutního kostela se uskutečnila v první polovině 18. století, podle návrhu významného architekta Johanna Bernharda Fischera z Erlachu (např. zámek Schönbrunn) postavil další známý barokní architekt Tomáš Haffenecker.
 

Českolipští házenkáři budou přijímat nové členy

20.9.2017 21:12 | Tomáš Hejl

Házenkářský oddíl Lokomotiva Česká Lípa pořádá nábor házenkářů a házenkářek ve věku od 8 do 15 let. Nábor se uskuteční ve dnech 22. 9., 29. 9. a 6. 10. 2017 vždy od 16,30 hod. ve venkovním areálu Lokomotivy, ul. 5. Května Česká Lípa.

Na školní pololetí jsou příspěvky stanoveny na 500 Kč.Kontaktní osoba: Ing. Tomáš Hejl, tel. 602 450 276, mail: hejl@centrum.cz

Další informace: http://hazena-cl.wbs.cz

V českolipském muzeu proběhne výstava kartičkových kalendářů

19.9.2017 21:47 | Jana Jermanová Jakubská

Přijměte pozvání na novou výstavu Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. V síni Josefa Maštálka představí svou sbírku kartičkových kalendářů rodák z České Lípy Zdeněk Binka, který se věnuje sběratelství
už od dětství.

Kartičkové kalendáře shromažďuje od svých sedmi let a sbírka zahrnuje 119 tisíc položek z celého světa. Ukázky ze své sbírky vystavuje poprvé. Vydává i vlastní kartičkové kalendáře. Na rok 2018 je série věnovaná vyhledávané a sběratelsky ceněné hasičské záchranné technice. Se svým synovcem sestavil také pyramidu z plastových víček o rozměrech 2x2 metry a výškou 1 metr, která byla zapsána do knihy světových rekordů.

Výstava bude zahájena v úterý 26. 9. od 16.30 a potrvá do 12. 11. 2017.

Máte hodinu volného času týdně a rádi někomu pomáháte?

14.9.2017 19:31 | Petr Máška

Dobrovolnické centrum ADRA, o.p.s. ve spolupráci s OSTARA, p.o. (dříve Domov pro osoby se zdravotním postižením Mařenice), hledají dobrovolníky, kteří by se chtěli stát společníky pro zdravotně postižené v nových objektech ve Cvikově (Pivovarská 692 a 693) a v Novém Boru (Husova 970 a Revoluční 920).

Úlohou dobrovolníků je uplatnit svoje schopnosti při vytváření vztahu se zdravotně postiženými (komunikace, čtení, ruční práce, hry, procházky, doprovázení apod.). V případě vašeho zájmu se školení dobrovolníků uskuteční ve středu 18.10. od 16. do 17.30 hod ve společenské místnosti výše uvedeného Domova ve Cvikově (Pivovarská 693) a ve středu 25.10. od 16. do 17.30 hod ve společenské místnosti na Revoluční 920 v Novém Boru (novostavba v parku za divadlem).

S ohledem na omezený počet míst prosím potvrďte účast na školení buď telefonicky na tel. 777 088 871 nebo na E-mail: p.maska@tiscali.cz.