Autor - redakce

T. Cidlina: Slavíme 100 let útvaru, který se výročí nedočkal

20.6.2018 06:38 | Muzeum

Ve vlastivědném muzeu v České Lípě můžete již od května zhlédnout unikátní výstavu nazvanou 100 let, která se hlásí k oslavám letošního stého výročí založení Československé republiky. Autoři výstavy, kurátor Tomáš Cidlina a grafik Pavel Kraus, nám však ukazují, jak se zásadní milníky státu zrcadlily v našem regionu a nabízejí tak rozsáhlou, leč zábavnou výstavu, při které vám bude mnohdy běhat mráz po zádech.

Nejčtenější články května 2018

19.6.2018 21:38 | Z redakce

Už podruhé za sebou připomíná přehled nejčtenějších článků pořad Branky Body Sekundy. Zajímali jste se nejvíce o florbalisty, šachisty i žákovské závody v atletice.

Muzikálové divadlo DPS Talent ZUŠ Česká Lípa - Dracula

18.6.2018 06:58 | Divadlo

Dětský pěvecký sbor – Projekt muzikálové divadlo má za sebou téměř pátou sezónu. Záměr rozšířit pěvecký sbor o hereckou část a nastudovat muzikálové představení vznikl ze společného nápadu Michaely Vyhnánkové a Petry Jandíkové. Učitelky zpěvu se pustily do nastudování mini operek z pera Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka a mimo svých pěveckých schopností využily také zkušeností Petry Jandíkové z pražské muzikálové scény.

Hudební tipy červen

14.6.2018 20:53 | Hudba

Back Side Big Band

Všudybud počtrnácté a znovu o krok dál

31.5.2018 08:58 | Hudba

Je červen, pátek 8. 6. 2018. Zrovna Vám skončili každodenní povinnosti ve škole, v práci nebo doma. Je těsně před 18. hodinou a Vy kráčíte Českou Lípou směrem k vodnímu hradu. Každý rok to tak máte. Každý rok již několik let. Už z dálky slyšíte první tóny zvukové zkoušky první festivalové kapely. Už teď víte, že to bude víkend plný hudby, skvělé zábavy, přátel a, pevně věříte, i slunečního svitu. Je červen, 8. 6. 18:00. Všudybud začíná!

DKM slaví 50 let - Iva Bufková: Bude to náročné, ale my to dáme

24.5.2018 06:31 | Divadlo

Středoškolský divadelní soubor Divadelní klub mladých (DKM) slaví zkraje června půlstoletí. Soubor za celou dobu režírovaly jen dvě osoby – Marie Jiřičková a její dcera Iva Bufková. Vystřídalo se v něm ale nesčetně studentů, kteří každoročně uvádí novou inscenaci a postupně získávají větší divadelní zkušenosti. Studenti po maturitě ze souboru odejdou a přicházejí noví, DKM však zůstává. A láska studentů ke svému prvnímu souboru také.

Vladimír Žíla: Uhaste žízeň po skle

23.5.2018 10:18 | Ostatní kultura

Skleněná zahrada je zážitková akce, která z Vás udělá milovníky skla. Jednou ročně sklářský ateliér Astera sídlící ve funkcionalistické vile v novoborské Smetanově ulici přemění zahradu, prostory ateliéru i brusičské dílny na netradiční open-air galerii, ve které se můžete pokochat nadčasovými uměleckými originály, žhavými designovými novinkami i ukázkami tradičního řemesla. Něco málo o 4. ročníku této jedinečné akce nám řekl jednatel ateliéru a duchovní otec Skleněné zahrady Vladimír Žíla.

Nejčtenější články dubna 2018

15.5.2018 21:37 | Z redakce

Dubnové top ten vypadá jako Branky body vteřiny. Mezi sportovními výsledky se umístila jen Štafeta s Filipem Šváchou (běžcem) a informace o dopravních projektech.

Festival Proměny 2018 - objevte umění v zaniklých obcích Ralska

14.5.2018 06:55 | Ostatní kultura

Oživit zaniklou obec Jabloneček v Ralsku, překlenout díky ekologickému umění trhlinu v historii tohoto místa, to je cíl land-artového festivalu Proměny, který v sobotu 26. května pořádá právě v zaniklé obci Jabloneček Geopark Ralsko. Děti do 15 let mají vstup zdarma, zbytek návštěvníků zaplatí 75,- Kč.