Autor - Kateřina Amrichová

Nemocnice v Lípě získala plyšová zvířátka s tlukotem srdce

16.4.2018 10:02 | Česká Lípa

Českolipská nemocnice získala sponzorským darem celkem 14 kusů plyšových zvířátek ZAZU s tlukotem srdce. „Ti budou nově sloužit všem novorozencům na Oddělení pediatrie,“ upřesnila ředitelka pro ošetřovatelskou péči Nemocnice s poliklinikou, a.s. Mgr. Dana Šperlíková s tím, že v České Lípě ctíme moderní trendy v péči o novorozence. Dar získala nemocnice od společnosti NemLog, a. s. a velmi tento hit v uklidňování malých dětí přivítala.

Českolipská nemocnice přidá 10% zaměstnancům

10.4.2018 06:01 | Česká Lípa

Management Nemocnice s poliklinikou v České Lípě přistoupí k 10% zvýšení mezd zaměstnanců, a to s platností od 1. července 2018. Zvýšení se týká tarifních mezd zdravotnických nelékařů a dělnických pracovníků. Tento krok učinilo vedení nemocnice i přesto, že úhradová vyhláška pro nemocnici nevytváří dostatečný prostor pro navýšení tarifních mezd.

Českolipskou nemocnici navštívil ministr zdravotnictví

13.3.2018 22:35 | Česká Lípa

Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa navštívil Ministr zdravotnictví ČR Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch. Ten zavítal do Libereckého kraje v rámci výjezdního zasedání Vlády ČR. Do nemocnice ho doprovodil náměstek hejtmana Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu zdravotnictví, MUDr. Přemysl Sobotka.

Českolipská nemocnice má nový záznamník EKG

26.2.2018 07:58 | Česká Lípa

Českolipská nemocnice vybavila svou Kardiologickou ambulanci Interního oddělení novým záznamovým zařízením EKG k monitorování srdečního rytmu. Přístroj, který je specifický tím, že dokáže pacienta monitorovat až 7 dní, se podařilo zakoupit i díky finančnímu daru od města Kamenický Šenov.

Českolipská nemocnice se zapojila do Života v kufříku

21.2.2018 07:34 | Česká Lípa

Českolipská nemocnice, jako první nemocnice v roce 2018, se zapojila do celorepublikového charitativního projektu Život v kufříku. V pořadí 24. porodnice bude dětem, které jsou z různých důvodů odloučeny od svých biologických rodičů, připravovat kufříky, kde budou uloženy nejdůležitější informace prvních dní narození miminka.

Českolipská nemocnice se uzavřela pro návštěvy

5.2.2018 22:20 | Česká Lípa

Nemocnost akutními respiračními infekcemi v okrese Česká Lípa stoupla v 5. kalendářním týdnu 2018 nad práh epidemie na 1907/100 tis. obyvatel. Práh epidemie je stanoven na 1600 /100 tis. obyvatel. Vzestup oproti 4. kalendářnímu týdnu je tak o 32%. Nejvyšší nemocnost je ve věkové kategorii 5 let.

Českolipská nemocnice otevře novou poradnu pro diabetiky

30.1.2018 11:12 | Česká Lípa

Českolipská nemocnice otevře novou edukační poradnu pro diabetiky. Poradna, která začne sloužit hospitalizovaným pacientům nemocnice s diabetem i pacientům s doporučením
od praktického lékaře, začne poskytovat své služby od 1. února.

Zdravotníky hlídají nová bezpečností tlačítka

15.12.2017 07:17 | Česká Lípa

Českolipská nemocnice ke konci roku spustila nový systém bezpečnostních opatření. Na všech odděleních nemocnice, lůžkových i nelůžkových, v ambulancích, na chodbách a dalších frekventovaných místech jsou nově instalována bezpečnostní tlačítka. Ta slouží v případě vážného ohrožení k okamžitému napojení na pult centrální ochrany a bezprostřednímu výjezdu bezpečnostní agentury nemocnice. Ta bude v areálu maximálně do 5 minut od podání signálu.

V nemocnici prohlubují spolupráci seniorů s dětmi z MŠ

4.12.2017 07:40 | Česká Lípa

Oddělení lůžek následné péče a Sociálních lůžek českolipské nemocnice rozšířilo v rámci projektu „Děti seniorům, senioři dětem“ spolupráci s místní Mateřskou školou Šikulka. Kromě vystoupení dětí, která zde pravidelně probíhají, se budou děti aktivně podílet na trávení volného času s místními seniory.

M. Bučko: maminkám nabídneme výběr ze tří obědů i večeří

27.11.2017 07:33 | Česká Lípa

Na porodnici a oddělení novorozenců čeká všechny maminky příjemná novinka. Od 1. ledna si zde budou moci vybrat vždy ze třech jídel to, co jim nejvíce vyhovuje. Na novinku jsme
se zeptali vedoucího nutričního terapeuta a vedoucího stravovacího provozu českolipské nemocnice Mariána Bučka.