Spořit se vyplatí a ve zlatě dvojnásob!

Verze pro tisk |

Víte, že my Češi jsme jedním z nejspořivějších národů? Jistě dáte za pravdu tvrzení, že jde o vlastnost pozitivní a prospěšnou nám i celému státu.

Spořit je možné hned několika možnými způsoby – jako střadatelé můžete zvolit třeba stavební spoření, důchodové nebo také spoření do zlata, o kterém se v poslední době mluví stále častěji. Na to, proč je spoření do zlata tak v kurzu, jsme se zeptali odborníka z nejpovolanějších, pana Pavla Ryby, předsedy představenstva společnosti Golden Gate CZ a. s., která se investicemi a spořením do zlata a drahých kovů zabývá.

Spoření ano, ale váš běžný účet nepomůže

O tom, proč spořit, se jistě nemusejí vést žádné spory. Jistě je výhodné si to, co určitý měsíc neutratíme, uložit na horší časy a v dobách, kdy se nám daří vydělávat, se takto zabezpečit do budoucna. Každému se jistě žije mnohem lépe, pokud ví, že nečekaný výpadek příjmů může kompenzovat svými úsporami a že ve stáří bude mít dostatek peněz pro své aktivity. Otázka tedy nastává, jak a do čeho spořit? Rovnou vám můžeme sdělit, že pokud si svoje přebývající peníze jen tak ponecháte na účtu, uděláte pro sebe tu nejhorší službu. Pochopitelně, snadný přístup k penězům svádí k jejich utrácení. Tím hlavním důvodem je však to, že hodnota peněz v budoucnosti neustále klesá. „Právě nyní se ukazuje, jak nevýhodné bylo peníze ponechat na účtu, byť na spořicím nebo termínovaném. Kvůli inflaci se vám původní suma smrskla na zlomek, za stejný objem peněz toho dnes pořídíte mnohem méně,“ vysvětluje Pavel Ryba ze společnosti Golden Gate CZ a. s.

Zlato je s námi stále

Pokud tedy chcete, aby vaše „bohatství“ léty neutrpělo, je třeba hledat nějaký způsob, jak je před inflací a vlivy špatného hospodaření společnosti ochránit. A právě zlato se ukazuje skvělým uchovatelem hodnoty našich peněz – jde o investici bezpečnou, jistou a takovou, která je přístupná i naprostým laikům. „Zlato je komodita, která je zde po staletí s námi a rozhodně bude i do budoucna. Zlato přečkalo jakékoli výkyvy a ekonomické strasti. U peněz tak tomu mnohdy nebylo. Není se tedy čemu divit, že se zájem o zlato vzmáhá právě v současné době, kdy mnoha státy světa zmítá finanční a ekonomická krize,“ ujišťuje Pavel Ryba z Golden Gate CZ a. s.

Zabezpečte se před ekonomickou krizí!

Připomíná tak stav světového hospodářství v současné době, který rozhodně není růžový. Už od roku 2008, kdy se prvně projevila finanční krize, se totiž ukazuje, jak nebezpečné je, aby státy žily na dluh. Selský rozum nám říká, že jednoho dne přijde den zúčtování, chcete-li zaplacení dluhu. A právě takový moment totiž zřejmě bude pro spoření občanů velmi nebezpečný. Můžeme například zmínit nedávnou kyperskou krizi. Předlužený Kypr byl nucen sáhnout na úspory občanů na běžných účtech. Představte si, že by vám stát znárodnil část peněz na vašem spořicím účtu. Připadá Vám to jako příběh z nějakého zlého filmu? Ano nepletete se, toto je realita Evropy platící eurem v 21. století. Nebo z jiného šálku kávy. Pokud jste si například mysleli, že hyperinflace je jev, který patří do propadliště dějin, pletete se. V současné době ji pozorujeme dokonce i v Evropě, a to v Bělorusku. Ale i v jiných státech centrální banky tisknou peníze jak o život, což má na naše úspory neblahý vliv. Pokud se tedy chcete zabezpečit před tím, než se začnou předlužené státy svou churavou ekonomikou a stavem státních financí skutečně zabývat, což lze očekávat již v nejbližších létech, je třeba zvolit takovou investici, které se toto ozdravění financí nedotkne. Právě zlato pomůže vaše úspory ochránit.

Spoření do zlata nejen pro milionáře

Jistě, mnozí si právě nyní myslíte, že nejste milionáři, kteří by si mohli nějakou tu zlatou cihlu pořídit či si kupovat každý měsíc unci zlata (jde o základní jednotku, ve které se zlato počítá a která se rovná 31,1 gramu). Jak ale říká Pavel Ryba z Golden Gate CZ a. s., jde o zbytečné starosti: „Zlato je dnes skutečně široce přístupné skoro pro každého, kdo zkrátka jen chce spořit či investovat. Rozhodně nemusíte mít na účtu každý měsíc přebytečné desetitisíce. Snažíme se, aby tento prospěšný nástroj ochrany peněz využívalo stále více lidí a aby jim tato forma spoření nebyla neznámá.“ Ačkoliv je totiž zlato s námi odedávna, investice do zlata jsou pro většinu Čechů novinkou, avšak novinkou velmi užitečnou. A s tím, jak mají Češi spoření v oblibě, lze také očekávat, že do něj bude spořit čím dál tím více lidí.

Spoření již od pár set měsíčně

Zlato si pochopitelně můžete nakoupit jako jednorázovou investici, ale pokud nemáte potřebný obnos a chcete si každý měsíc ukládat stranou určitou částku, můžete do zlata i spořit a získávat tak zlaté slitky postupně. Nemusí jít přitom o částky nikterak vysoké. „S Golden Gate CZ a. s. je možné si ukládat do zlata každý měsíc třeba jen pětisetkorunu. Společnost Golden Gate CZ a. s. se tak snaží přiblížit toto výhodné spoření skoro každému, což je naše priorita. Tuto částku je pochopitelně možné navýšit podle přání klienta,“ upřesňuje Pavel Ryba. Poté, co si na slitek naspoříte, získáte ho také fyzicky a můžete si s ním dělat, co se vám zlíbí, například uchovat ho na horší časy. „Velkou výhodou zlata je jeho likvidita. Míst, kde od vás zlatý slitek odkoupí, je mnoho, včetně naší společnosti, a peníze poputují na váš účet okamžitě!“ ubezpečuje Pavel Ryba z Golden Gate CZ a. s.

Při výpadku nejste sankcionováni

Bojíte se, že by vás třeba v budoucnosti potkaly nenadálé výdaje, ztratili jste příjem, zkrátka, že byste na svou měsíční splátku neměli dost peněz? S Golden Gate CZ a.s. se naštěstí ani toho nemusíte obávat: „Chápeme, že někdy se stane, že na splátku spoření nezbývá, proto ji po klientech nevyžadujeme. Podle nás by měl sám klient cítit, že ukládat peníze do zlata je pro něj prospěšné, a my ho k tomu nijak nebudeme nutit, u nás skutečně absolutně žádné postihy za nedodržení splátek nehrozí. Další měsíc může podle svého uvážení splátku opět navýšit, aby tak nepřišel o výhodné spoření do budoucna,“ vysvětluje Pavel Ryba. Klienti Golden Gate CZ a. s. většinou řeší měsíční spoření pomocí trvalého příkazu k úhradě, takže na ně nemusí myslet.

Na důchod, pro děti, do stříbra…

Společnost Golden Gate CZ a. s. nabízí hned několik produktů, díky kterým můžete spořit dětem anebo se zabezpečit na penzi. Pokud přemýšlíte, jak nezůstat na stará kolena na holičkách, můžete včas začít spořit a ukládat si třeba 1500 korun měsíčně, navíc bez rizika, že by kdokoliv mohl vaše peníze zneužít a s vaší neustálou kontrolou. Pokud chcete zabezpečit své děti, lze využít spoření do zlatých mincí, které navíc představují dárek nejenom pohledný, ale hlavně užitečný. I ty mohou vaše děti kdykoliv přeměnit na potřebné peníze, které nebudou ošizeny o inflaci. Navíc pokud vás zajímají drahé kovy, nemusíte se omezovat pouze do investic do zlata. S Golden Gate CZ a. s. je možné se spořit i do stříbra, které je velmi strategickou surovinou – jeho zásoby jsou totiž velmi omezené, navíc mnoho moderních technologií právě stříbro vyžaduje a do budoucna je jasné, že ho bude stále méně, ačkoliv jej bude stále více potřeba. Spořit můžete i kombinovaně do obou drahých kovů, a to i od malých měsíčních částek.
Věříme, že jsme vám ukázali nejenom, že spořit se vyplatí, ale že právě zlato je jedna z mála jistot v současném rozbouřeném světě, se kterou budete na budoucnost nahlížet optimisticky a bez obav, že byste zůstali nezabezpečeni!

 

Další informace o investičním zlatu naleznete v předchozích článcích (zde a zde a zde).

 

 

Poradce Radek Hauser, mob.: 604 980 959, e-mail: radek.hauser@goldengate.cz

Golden Gate CZ a.s. 
Věříme opravdovým hodnotám...

Nahoru