Sebepoznání 5 – Rozhovor s Ivanou Hroudovou

Verze pro tisk |
V cyklu sebepoznání se díváme na určitou jednotu v nás i kolem nás, na jeden celek psychiky a těla. Stejně tak jako je potřebné vědomě vnímat svůj životní příběh, stejně tak je možné cítit fyzicky sebe samotné.
 
O souvislostech v těle, jeho detoxikaci a různých psychosomatických šablonách se toho napsalo už mnoho. Přesto, anebo právě proto, vám chci představit Ivanu Hroudovou, certifikovanou cvičitelku jógy a akreditovanou terapeutku, pracující s detoxikací těla a alternativní medicínou.
 
Už pravidelně každé jaro všude čtu o důležitosti detoxikace těla, můžete mi vysvětlit ten samotný pojem, co je to vlastně detoxikace?
Je tov podstatě pročištění těla od zátěžía jejich toxinů. A ty mohou být různé, např. plísně, bakterie / chlamydie, borélie /, paraziti, chemie, těžké kovy, radioaktivní látky, viry, ale takézatížení těla tuky, solemi i cukry, se odrazí na našem zdravotním a psychickém stavu.
 
Proč je detoxikace těla tolik důležitá?
Detoxikací organismu můžeme předcházet chronickým onemocněním. Také ji používáme jako preventivní očistu těla,napříkladpřed plánovaným početím dítěte – nejlepší způsob, jak dát svému dítěte do vínku pevné zdraví.
 
Je vlastně dobré detoxikovat tělo „naslepo“ bez pochopení kde je ukryt hlavní problém?
Tím, že se rozhodneme pročistit si tělo bez vyměření zátěží na přístroji Salvia,si určitě neublížíme, ale s detoxikací zůstáváme často jen na povrchu problému.
Vysvětlím Vám to na příkladu atopického ekzému. Je to na první pohled hlavně problém kůže, ale při měření na Salvii zjistím další souvislosti – například zátěže v plicích,tlustém střevě. A to laik opravdu nemůže vědět, které ze všech možných toxinů musí u sebe pročistit. Takže člověk si může sám podle sebe volit preparáty pořád dokola a stejně se nemusí dostat k jádru problému.
V tom je měření na Salvii jedinečné, neboť vyměřím nejen zátěže, ale i v tu chvíli nejvhodnější preparáty, kterými simá klient začít detoxikovat tělo a které potraviny má vynechat ze svého jídelníčku.
 
Zabýváte setedy měřením na přístroji Salvia -  jak to prakticky probíhá?
Vegetativní funkční test, kterým se vyšetření provádí je odvozen od metody německého lékaře MUDr. R. Volla a využívá znalostí čínské medicíny.
Měření se provádí z jednoho bodu na dlani, který splňuje funkci vodivého kanálu. Na základně změny kožního odporu se naměřené hodnoty porovnávají s vytvořenými vzory v programu.
 
 
Co říkáte na běžně dostupné potravní doplňky určené na detoxikaci?
Trh nám opravdu nabízí nepřeberné množství různých produktů. Já se držím zásady, čím přírodnější, tím je to pro tělo lepší.
 
Co třeba čistící čaje?
Bylinkové čaje mají svoje místo v řízené detoxikaci a sama je ráda klientům doporučuji.
 
Jaké preparáty doporučujete?
Pracuji s přírodními preparáty Joalis informační medicíny MUDr. Josefa Jonáše.        
     
Pro mnohé to možná zní jako šarlatánství… vůbec bylinky nejsou u některých lidí dostatečně důvěryhodné.
Je na každém, jakou cestu si zvolí.  Zda chce raději nemocem předcházet, nebo se začne starat, až když nemoc přijde.
 
Na Vašem webu mě zaujalo propojení ročních období s určitými tělesnými rovinami, z čeho tento princip vychází?
Vychází ze základů čínské medicíny.  Ke každému ročnímu období je přiřazen určitý okruh orgánů. Pokud v tomto čase provádíte detoxikaci konkrétního okruhu na základě vyměřených zátěží společně s úpravou stravy, velice brzy pocítíte zlepšení zdravotního stavu.
 
Podzim je pro mnohé běžný žlučníkovými záchvaty i depresemi, dá se tomu nějak předejít z pohledu detoxikace?
Ano, dá a velice účinně, pokud člověk dodrží určitá pravidla ve stravě a včas se rozhodne pročistit si tělo, ať bylinkami, preparáty Joalis nebo obojím. 
 
Můžete uvést nějaké úspěchy ze své praxe v léčbě klientů?
Mám radost z každého zlepšení zdravotního stavu klienta, ale nejvíce mne potěší, když přijdou manželé a chtějí se detoxikovat před plánovaným početím potomka a narodí se jim zdravé miminko.
 
Jaká klientela (obecně) k Vám chodí?
Ve své evidenci mám zastoupeny všechny věkové kategorie, ženy, děti i muže.
 
Jste certifikovanou lektorkou jógy – principu, který se hodně zabývá rovnováhou v těle jako celku, jak Vy sama vnímáte jógu jako takovou?
Józe se věnuji více než 20 let. Není pro mne jen prostředkem, kterým si udržuji své tělo pružné a v kondici, ale hlavně přijímám jógu jako životní styl. Učí nás vnímat své tělo prostřednictvím dechu. Relaxačními i meditačními technikami nabízí možnosti, jak pracovat sám na sobě, jak zlepšit přístup k sobě i k ostatním, prostě jak se změnit příjemnou cestou.
 
Jak jste vlastně nastoupila na tuto cestu – jóga a léčba Joalis?
K detoxikační medicíně mně přivedly vleklé alergické potíže mého syna. Na doporučení jsme se dostali k terapeutce do Jablonce. Již po první kůře se synovi velmi ulevilo. Metoda mně natolik oslovila, že jsem se jí začala věnovat sama naplno. Přednášky, stáže, kongresy i letní školy mi přinesly plno nových informací, které jsem pro své klienty propojila i se znalostmi bylinek a jógy.
 
Jsme v polovině léta, na co se můžeme v rámci těla v tomto období zaměřit?
Pozdní léto - červenec a srpen - je podle staročínského medicínského kalendáře obdobím, v němž je aktivní, ale zároveň i velmi zranitelný okruh sleziny.Tento bohatý okruh se dotýká jak funkce žaludku, tak slinivky břišní, hormonálního a mízního systému i dalších příslušných orgánů. Je značně citlivý na zahlenění a proto trpí zejména nadměrnou konzumací mléka, mouky a cukru. Kladně reaguje na zvýšený příjem vitamínů i minerálů. Naštěstí těch je v pozdním létě v přírodě dostatek, neboť dozrává ovoce i lesní plody. Po dobu těchto měsíců zcela vynechejte bílý cukr a potraviny, které ho obsahují. Sladit můžete sušeným ovocem, nebo sušenými rozdrcenými lístky Stevie - dá se koupit i v prášku.
Nahoru

Komentáře

Re: Sebepoznání 5 – Rozhovor s Ivanou Hroudovou

Šarlatánka! Takovým dnes pšenka kvete.

Nahoru

Re: Sebepoznání 5 – Rozhovor s Ivanou Hroudovou

MUDr. Josef Jonáš díky své detoxikaci tu pšenku přetavil do těžkejch miliónů. Dokonce za ni dostal od akademiků cenu. Bludnej balvan nebo jak se tomu říká. Aspoň by mohl za tu reklamu na Joalis v i-novinách poslat na jejich účet nějaký sponzorský dar.

Nahoru

Re: Sebepoznání 5 – Rozhovor s Ivanou Hroudovou

Jedné mé kolegyni,která byla v životě nejdále v Praze,určili na tom přístroji malarii.Mimo alespoň deseti dalších závažných zátěží organismu.Ještě si pamatuji,že měla brýle proto,že v očních moku plavou měňavky.Docela ji stahovali fest z peněz za jakousi pofiderní léčbu.Nakonec jsme ji to rozmluvili

Nahoru