Autor - Lenka Křivánková

Ind.7. Doksy

19.8.2011 23:07 | Industriál

Krásné letní dny jsou jako stvořené pro putování za dalšími industriálními památkami. Zářící sluníčko nás vylákalo ven a my nasedli na vlak a vydali se vstříc kraji, kterému dal jméno velmi oblíbený básník.

Ind.4. Velenice

19.8.2011 23:00 | Industriál

Nová cesta za industriálními stavbami nás zavedla do nádherné vesnice s názvem Velenice. Příjemné jarní sluníčko probouzí ospalou krajinu a nás vlastně taky. Procházíme nádhernou vískou, roubené stavby příjemně protkávají krajinu, která se nadechuje a postupně mění svoji barvu z šedé na zelenou. Někde na nás dokonce vykoukne i podběl. Je milé se projít.

Ind.3. Sušárna chmele v Dubé

18.8.2011 17:45 | Industriál

Tentokrát nás severní vítr zavál do Dubé na putování městem, které sice působí ospale, ale má co nabídnout nejen „máchovským“ poutníkům.

Ind.2. Zahrádky

18.8.2011 15:35 | Industriál

Jednoho sychravého zimního dne jsme se vydali na menší výlet. Neměli jsme v plánu nic náročného, a proto jsme nasedli do auta, a jeli po staré silnici směrem do Zahrádek.

Sebepoznání 5 – Rozhovor s Ivanou Hroudovou

4.8.2011 00:16 | Styl
V cyklu sebepoznání se díváme na určitou jednotu v nás i kolem nás, na jeden celek psychiky a těla. Stejně tak jako je potřebné vědomě vnímat svůj životní příběh, stejně tak je možné cítit fyzicky sebe samotné.

Sebepoznání 4 – Rozhovor s Jaroslavou Kulhavou

23.6.2011 00:53 | Styl

Zajímavou oblastí pro sebepoznání je i fungování naší mysli ovšem z jiné úhlu pohledu. Co vlastně a jak uchováváme v paměti? Jaroslava Kulhavá je certifikovanou trenérkou paměti od roku 2006, se seniory pracuje již 8 let, mimo jiná místa i v Městské knihovně v České Lípě (pobočka Špičák).

Sebepoznání 3 - Permakultura

9.6.2011 00:24 | Styl

Stejně tak jako ovlivňujeme svoje vnitřní prostředí sebepoznáváním, hlubším pochopením a porozuměním, stejně tak můžeme přistupovat i k vnějšímu prostředí. Ke světu, který nás obklopuje. Proto vás v dalším díle seriálu chci seznámit s principem permakultury a hlavně s Lucií Křivánkovou, která se tomuto principu věnuje.

Sebepoznání 2 - Rozhovor s Martinou Kühnelovou

12.5.2011 08:22 | Styl

V druhém díle seriálu představím Mgr. Martinu Kühnelovou, cvičitelku II. stupně jógy, absolventku certifikovaného vzdělávacího semináře Jóga pro děti. Mluvily jsme hlavně o aktivitě určené malým dětem, ale možná právě proto spolu se mnou objevíte určitou hravost a svobodu v projevu dítěte.

Sebepoznání 1 – Rozhovor s Tomášem Půlpánem

28.4.2011 00:09 | Styl

V současné době jsou trendem různé sebepoznávací semináře. Psychologie a ezoterika získávají na oblibě. Někdy jdou ruku v ruce a někdy na sebe tyto dvě oblasti narážejí. Každopádně lidí, kteří vyhledávají pomoc, přibývá.

Ind.6. Poutníky po Jablonném

1.7.2009 10:50 | Industriál

V jedno všednodenní ráno přesně uprostřed týdne zase vyrážíme lovit industriální skvosty našeho kraje. Tentokráte kapku dál, a to přímo do Jablonného v Podještědí, města známého hlavně díky Bazilice Minor, zasvěcené sv. Vavřinci a sv. Zdislavě, a také díky Dominikánům.