Můj tmavosvětlý svět #2

Verze pro tisk |

Jak jsem nastínil minule, dnes bych se zaměřil na rutinní den v životě Náctiletého. Má to všem jeden podstatný háček- a to ten, že se nejedná o rutinní den. Popsal jsem to špatně. Každý den je totiž jiný, občas jsou si však nebezpečně podobné. Pojmu to dnes tedy obsáhleji (ne pouze 1 den).

Sedím ve svém Tmavosvětlém světě a koukám ven. Kapky jsou zřetelné až běda. Zrovna jsem se vrátil z kina a pár, na stromech nasáklých, dešťových kapek mě trefilo do hlavy. Naštěstí mne to ale nerozhodilo, neboť jsem měl dobrou náladu. Byl a stále jsem veselý díky americké filmové komedii Pařba na třetí. Snímek nese podle mého všechny charakteristické prvky amerických trháků. Humor i v těch nejtíživějších situacích, šťastný konec- zkrátka bláznivá komedie, u které se divák nenudí. Americké filmy však upřednostňuji čím dál méně- toto je světlou výjimkou.

V poslední době mám v oblibě hlavně filmy české…pokud možno Smoljako-Svěrákovské. České komedie vnímám tak, že nikdo jiný než tradiční občan ČR je nedokáže moc pochopit. Třeba taková „Vesničko má středisková“- to si myslím, nedokáže americký filmový kritik pobrat. Přemítám tedy nad rozdíly amerického a našeho filmu. Nemohu říct, že bych se u zámořských filmů nudil, ale občas už vím, co přijde. Český film chce požitek pro diváka- ale ne v podobě obrovských efektů a rozpočtů v řádech milionů dolarů.

Tuhle před týdnem dávali Na samotě u lesa. Příběh a děj se mi líbil mnohem víc, než u americké Pařby. Možná jsem se nenasmál tolik, avšak po shlédnutí filmu jsem měl pocit, že mi něco dal. Musím vám přiznat, že z mých vrstevníků se hledá těžko někdo, kdo sdílí můj názor. Sice znají kultovní hlášku dědy Komárka- „ Chčije a chčije.“ To je však všechno. Já to nikomu nezazlívám, to jsou pouze mé názory v mém světě. Spíše mě dokáže rozčílit, když se mi někdo snaží vecpat svoje zbožíčko do Tmavosvětlého světa. Jinými slovy není schopen uznat můj názor či postoj a je přesvědčen, že ten jeho je nejlepší. Ovšem já to občas dělám také, o to více vím, jak je to pak nepříjemné.

„Chčije a chčije.“ Na to se nedá nenavázat. Tuto větu slýchám čím dál častěji. Radost z toho nemám; převládají chvíle tmavé. Do šeda zbarvené. Slunce jsem viděl naposledy v pátek a musel jsem si ho vyfotit. Kdoví, kdy toho tuláka zas zahlídnu. Místo jeho paprsků zaplavuje českou zemi smršť dešťů. Neustále na to nadávám. V pátek jsem cestou do školní jídelny upadl do bahnité louže. Kalhoty a mikina celé od bahna. 1. Stupeň mrzutosti.

V sobotu si pro změnu rozedřu náhradní obutí až na žraloka. Teče mi do bot a mám pocit, že nejsem sám. Zimní pohorky se v kumbále moc nezahřály a ani se nestihly zaprášit. Teď s nimi pendluji mezi Borem a Lípou. Všude je voda. 2. Stupeň mrzutosti.

Jak tu tak posedávám u té klávesnice, přemýšlím, že bych ji mohl využít ještě nějak. Ano, začnu psát novou povídku. O řidiči autobusu. Více nepovím. Kdo by měl dlouhou chvíli, může si přečíst povídku ze života mladého novináře. V příběhu hraje hlavní roli shoda náhod a alkohol.    

Přidávám odkaz ke stažení již vzniklé povídky- Bod obratu
 http://uloz.to/xS4ikCeW/bod-obratu-docx
anebo k přečtení:
 http://www.liter.cz/povidky-zivot-775561-cist

Na další prohlídku Tmavosvětlým světem se těší                                                        Honza Kubelka

Nahoru

Komentáře

Re: Můj tmavosvětlý svět 2

super, ale změň si tu fotku :-)

Nahoru

Re: Můj tmavosvětlý svět 2

Milý Honzíku!
Mládí má jít vpřed! Mě omlouvají mnohé neduhy, věk a jiné. Snažím se i tak další "číslo" dodat. Kde zůstal Tvůj další příspěvek? Oproti jedničce byla dvojka dosti cílenější. Zajímavější. S vývojem vlastní osobnosti. Četla jsem pozorně. Tak směle! Jsi reprezentant mladšího vnímání. Tak nějak to napsal pan magistr Bárta. Já vím, že vnímání opačných pólů může být shodné, vstřícné, vypovídající, nápadité... Psát mně nově lze i privátně na můj nový e-mail (BabcaLipca@atlas.cz). Tak se pochlap a piš. Nejde o konkurenci, ale o názory! No a komentář výše. Nevím, netuším, zda vlastní foto či jiné. Osobně jsem se domnívala, že skutečně osobní, lehce upravené. Babče se líbí!
Přeji dobré dny a dobrý konec školního roku!
BL

Nahoru