Autor - Honza Kubelka

Můj tmavosvětlý svět #35

22.5.2015 14:09 | Seriály

Stále mě udivuje, jak se naše životy každým dnem a každou hodinou mohou vyvíjet novým směrem. Nemusí se hned jednat o velké životní změny, jaké můžeme snadno zahlédnout každý den v dalších dílech nekonečných seriálů na TV Nova a TV Prima. Zkrátka jsou to takové drobnější mezníky na našich cestách, které nám otevírají nové možnosti a říkají nám: „ Hele, na svět se můžeš dívat i z jiného pohledu.“ Abych to upřesnil, já teď na svět mohu hledět z pohledu řidiče osobního automobilu a také z pohledu úředně dospělého člověka.

Můj tmavosvětlý svět #34

16.4.2015 10:47 | Seriály

Zdá se, že jsme se konečně dočkali jara. Mé oči začínají slzet, možná je to i dojetím, ale empirické vědy mé citové založení ihned popírají – Je to projev alergie na pylová zrnka, která v tuto roční dobu poletují vzduchem a vaše slzové žlázy zřejmě nejsou schopny vydržet nátlak chemických reakcí vznikajících při kontaktu vašich receptorů s molekulami pylových zrn. – To jsem si teď vymyslel, tak se, prosím, neděste a zkuste číst ještě dál.

Můj tmavosvětlý svět #33

19.3.2015 12:59 | Seriály

33. díl a já mám poprvé pocit, že můj svět spíše tmavne. Nikde kolem není nic výrazně pozitivního a veselého, čeho by se dalo zachytit. Prezident vůl (korunovanej). Prezidentův mluvčí ještě větší (ještě slavnostněji korunovanej). FC Chelsea vypadla v Lize mistrů. Naše krásná budka s krmením pro ptáčky zeje prázdnotou. Občas přilétnou hrdličky a vše vyzobou.

Můj tmavosvětlý svět #32

23.2.2015 10:15 | Seriály

Necelé 2 000 km východně od mého domu se vede regulérní válka a my zde zatím v poklidu chodíme po zablácených cestách, nadáváme na poměry, jezdíme lyžovat, fandíme našim biatlonistům a celé to zbaběle nazýváme „konfliktem“.

Můj tmavosvětlý svět #31

30.1.2015 14:40 | Seriály

Dovršil jsem „kulturní hattrick“ a to je ten nejvhodnější okamžik začít psát nový díl. Tak tedy, pokusím se vám zevrubně popsat hudební pořad Jana Rejžka v Novém Boru, první letošní maturitní ples a dechberoucí vystoupení Petra Čtvrtníčka, Leoše Nohy a Buzerant „quintetu“ tak, jak jsem to prožíval já. Nakonec ten středoškolský život není tak nudný a stereotypní, jaký se ještě před několika dny zdál být.

Můj tmavosvětlý svět #30

14.1.2015 11:34 | Seriály

Na psaní prvního letošního dílu jsem se moc těšil. Musel jsem však počkat, až nastane ten vhodný moment k psaní. Asi zhruba ještě před hodinou jsem seděl doma sám při svíčkách a koukal z okna do naprosté tmy. Do panelů našeho baráku neúprosně narážel vítr a já se cítil bezmocný a ohromený zároveň. Nyní už mám elektřinu, nyní už jsem silný a mohu psát!

Můj tmavosvětlý svět #29

23.12.2014 05:00 | Seriály

Vítejte v poslední prohlídce Tmavosvětlého světa před Vánocemi. Mezitím, co jste tu nebyli, začal advent a začala plesová sezóna. Proběhlo mistrovství světa ve florbale, které jsem emotivně prožíval. Nejdůležitější moment ovšem nastal, když jsem zhlédl půlnoční premiéru závěrečného dílu Hobita. Pokud jsem vás ani tímto nezaujal, chyba bude nejspíš na vašich přijímačích.

Můj tmavosvětlý svět #28

27.11.2014 11:13 | Seriály

Uplynulý týden byl plný intenzivních zážitků, a jelikož se na jejich vlně stále nesu, rozhodl jsem se déle neotálet a podat raport o tom, jak jsme ukázali červenou kartu Zemanovi, jak jsem byl u zrodu dialogu na novoborském náměstí a jak se pomalu začínám nořit do vánoční nálady.

Můj tmavosvětlý svět #27

13.11.2014 10:34 | Seriály

Já a matematika jsme odvěcí nepřátelé. Přesto si musím po tom všem přiznat, že můj život je vlastně jako sinusoida. Werich s Voskovcem měli přeci jenom pravdu, když zpívali „jednou jsi dole, jednou jsi nahoře.“ Ve chvíli, když se octnu na samotném vrcholu sinusoidy, snažím se psát. Nejen na i-noviny, ale také nějakou tu krásnou literaturu. 

Jak jsme hostili naše kamarády ze všech koutů Evropy

29.10.2014 14:27 | Českolipsko

Druhý říjnový týden přinesl do novoborské střední školy veliký rozruch. Poté, co se zdejší studenti v rámci projektu Comenius podívali do Norska, Turecka a Holandska, čekalo je teď něco nového. Tentokráte se studenti z cizích zemí měli setkat právě v Česku a právě v Novém Boru.