Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční transakce

Verze pro tisk |

Starostové pro Liberecký kraj se rozhodli zveřejnit veškeré finanční transakce související s jejich činností, především financováním volební kampaně v rámci krajských voleb 2012.

Starostové pro Liberecký kraj dlouhodobě kritizují netransparentní financování a předražené zakázky vypsané Libereckým krajem pod vedením hejtmana Eichlera (ČSSD). Věrni svému předvolebnímu heslu „veřejné peníze pod veřejnou kontrolou“ zveřejnili Starostové své veškeré finanční transakce.

Politické hnutí Starostové pro Liberecký kraj používá pro svou činnost dva bankovní účty. Jeden účet je veden u Fio banky, druhý u České spořitelny. Na webovém portálu http://www.verim-starostum.cz/jak-podporit/transparentni-ucet/ je odkaz na transparentní účet vedený u Fio banky. Jedná se o typ běžného bankovního účtu, je zde možné sledovat veškeré příjmy i výdaje online. Z internetu je volně přístupný.

Účet vedený u České spořitelny je určen pro přijímání online plateb a příspěvků politickému hnutí SLK. Na webové stránce http://www.verim-starostum.cz/jak-podporit/financni-podpora/ se nachází platební brána, pomocí níž lze poukázat částku na podporu SLK prostřednictvím některé z běžných platebních karet (VISA, MASTERCARD…). Výpis plateb bude zveřejněn. Transakce jsou zabezpečeny nejmodernějšími technologiemi a mezinárodně standardizovaným systémem 3D Secure České spořitelny.

Na webovém portálu http://www.verim-starostum.cz/jak-podporit/financni-podpora/ jsou aktuální seznamy dárců a jejich motivační dopisy. Starostové zveřejňují tyto informace i v občasníku „Náš kraj – náš domov“.

Mgr. Kateřina Malá

volební manažerka SLK

Nahoru

Komentáře

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Z čeho platí páni starostové tu záplavu billboardů a tiskovin pomalu kařdý měsíc do každé schránky v celém kraji? kde na to starostové obcí berou????? Pokladnice TOP09 zdá se, je bezednou.

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Marek Pieter, starosta Desné nebo Synerova?

http://www.vuuzela.com/webs/Tomas/mess-401.html#.UD5TiMEaM0M

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Kromě veřejného účtu může klidně existovat ještě nějaký jiný, neveřejný, ale i tak je to zajímavé čtení.

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Chápu-li to správně, tak náš českolipský druhý místostarosta, magistr pedagog Vlček, je taky jejich?! Mám v tom určitý zmatek, již byl i v jiných politických subjektech, ale prý učil mimo jiné historii, tak exaktně zná, kam skočit, za kolik a podobně, aby byznys na městě uhájil!!! Poté se propůjčí ke všemu...

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

To radu: Starostové pro Liberecký kraj mají sedm krajských zastupitelů. Dle zákona je za krajského zastupitele od státu 250 tis./mandát/rok (původně 250, nyní je to trochu sníženio). Získali jsme tak v uplynulých čtyřech letech od státu téměř sedm milionů korun jako příspěvek za tyto mandáty. Peníze jsme nerozházeli a našetřili si je. Naše volební kampaň je naplánována za pět milionů korun.

To Milan Bárta: Veškeré finanční pohyby zveřejňujeme přes transparentní účet, průběžně zveřejňujeme dárce a výši jejich darů a také důvody, které je k poskytnutí daru vedly. A jiný neveřejný účet existovat nemůže. Jsme poctiví lidé a ne podvodníci a zločinci a nikdo z nás by nikdy nic takového - jako další tajný účet - nedovolil.

To radu: Kolega starosta Marek Pieter odpovídá Tomášovi Trojanovi (na jehož stránky odkazujete) na FB Starostů pro Liberecký kraj mj. následující: ... a společnost Syner staví jedinou zakázku -Rekonstrukci základní školy v Desné. Dokumentace byla uveřejněna jednak na věstníku veřejných zakázek, tak i na věstníku Evropské unie...soutěž byla vypsána v přísnějším režimu než-li umožňoval zákon-jako nadlimitní. Dokumentaci si vyzvedlo 7 společností, to že nabídku podaly jen 2 mohlo být způsobeno jednak vytíženosti v roce 2009, ale hlavně i snahy získat v podmínkách maximum pro Desnou (45 dní splatnost faktur, první nejdříve v květnu, záruka 60 měsíců, nejisté financování..apod.). Zakázka byla kontrolována poskytovatelem dotace a i auditor -kontrolní odbor Libereckého kraje napsal o otevřeném vyběrovém řízení na Rekonstrukci ZŠ Desná, že proběhla v souladu se zákonem č.137/2006Sb.

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

To David Leška:
Ano, pan Mgr. Tomáš Vlček patří k nám Starostům pro Liberecký kraj.
K politickému hnutí Starostové pro Liberecký kraj a k jeho podpoře v krajských volbách 2012 se oficiálně hlásí 106 starostů.
Jsou ale také města, kde starostu nemáme. K nim patří i Česká Lípa. Jak jistě víte, tak paní starostka patří ODS, 1. místostarosta je dokonce lídrem volební strany TOP09 a Starostové (mimochodem s jediným starostou na kandidátce) no a 2. místostarostou je pan Tomáš Vlček. Myslím si, že je dobře i pro občany České Lípy, že Česká Lípa má ve Starostech pro Liberecký kraj svého reprezentanta.

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Starostové pro Liberecký kraj účelově předvolebně obelhávají voliče!
Jsou totéž co TOP09, jen teď před volbami dělají, že k sobě jako nepatří, aby nachytali co nejvíce lidí.
Jejich poslanci jsou v TOP09-Starostové ve Sněmovně a hlasují a chovají se stejně nechutně jak nařídí jejich guru Kalousek, Drábek atd. Pohrdají lidmi. V krajském zastupitelstvu tito poslanci TOP09.Starostové sedí v lavicích Starostů pro Půtův kraj.
Lidi nenaleťte jim!!!

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Jasně, naleťte socanům s jejich sliby a fašoplakáty o rozkrádání státu církvemi. Já nemám žádný problém s tím volit Sarosty. Stačí se podívat, jak vypadají obce, které jejich kandidáti spravují. A porovnejte si to s krajskými tunely ČSSD.

Nahoru

Pod svícenem je nejvetší tma: 146 milionů pro Syner v Desné

Starostové sice dlouhodobě kritizují netransparentní financování a předražené zakázky vypsané Libereckým krajem, ale na druhé straně jim nevadí, že starosta Desné Marek Pieter a jeho naoko "transparentní" zakázky, mají už dlouhodbě společného jmenovatele, firmu Syner.

Od roku 2008 získala firma Syner 6 z celkem 7 vypsaných veřejných zakázek (zdrojem je oblíbený portál, kde se starostové rádi chlubí transparentností). Poslední vysoutěžená veřejná zakázka pro Syner za 146 396 406,- Kč měla jenom dvě nabídky. Potřebujete tohle ještě nějaký komentář?

Nevolají snad právě starostové po tom, aby u veřejných zakázek byla na prvním místě cena?

Místo toho, aby starostové byli zárukou toho, že zadavácí dokumentace bude vždy zpracována v takové podobě, aby uchazečů bylo co nejvíce, tak starosta Desné a druhý na kandidátce SLK Marek Pieter, dokáže předvést pravý opak. A výsledek? Jenom dva uchazeči o lukrativní zakázku v době vrcholící ekonomické krize, tedy v době, kdy se stavební firmy o každou zakázku doslova perou.

A je neuvěřitelné, s jakou lehkomyslností se k tomu dnes starostové staví a neuvěřitelné, s jakou drzostí, dokáže starosta Desné tenhle úlet obhajovat. Možná trocha té sebekritiky, by v tom moři kritických výpadů vůči netransparentním zakázkám LBK, byla příjemným zpestřením a zárukou, že s bojem starostů za transparentní zakázky to není jenom laciná póza.

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Tomas asi neumí zcela číst: ... a společnost Syner staví jedinou zakázku -Rekonstrukci základní školy v Desné. Dokumentace byla uveřejněna jednak na věstníku veřejných zakázek, tak i na věstníku Evropské unie...soutěž byla vypsána v přísnějším režimu než-li umožňoval zákon-jako nadlimitní. Dokumentaci si vyzvedlo 7 společností, to že nabídku podaly jen 2 mohlo být způsobeno jednak vytíženosti v roce 2009, ale hlavně i snahy získat v podmínkách maximum pro Desnou (45 dní splatnost faktur, první nejdříve v květnu, záruka 60 měsíců, nejisté financování..apod.). Zakázka byla kontrolována poskytovatelem dotace a i auditor -kontrolní odbor Libereckého kraje napsal o otevřeném vyběrovém řízení na Rekonstrukci ZŠ Desná, že proběhla v souladu se zákonem č.137/2006Sb.

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

No a co jako, co tímhle ctrl+v chtěl básník říci? To jsem už četl vícekrát, nic tam není. Co na tom proboha považujte za vysvětlení? Komentář, co jste zde zkopíroval, se k ničemu vůbec nevyjadřuje :-) z 80% je pouze popsán technologický postup zadání veřejné zakázky. Přeji hezký den :-)

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Proč mě kritizujete za ctrl+v, když jste sám udělal to samé, navíc jste vynechl odpověď, aby vaše lži více vynikly?

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Vážený hillbille, kdo jste, co jste proboha zač? Ve vašich příspěvcích není žádný obsah, nic na co by se dalo reagovat.

Tady na té adrese je zdroj z něhož jsem čerpal http://www.vsechnyzakazky.cz/zadavatel/detail/128438/MESTO-DESNA

Jestli jste si spláchnul IQ do záchoda, tak si tam spláchněte i ten zbytek sebe, protože jste úplně mimo mísu. vy srando z hor :-)

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Co mě urážíš, ty rádobydiskutére? Změř si raději své IQ. Původem z hor ... ha, ha, nevím, komu se nedostává kyslík.

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

To si děláte z lidí legraci.
Ten transparentní účet vzniklnul před 3 měsícema a jedním dnem!
Co těch 200 000 od Valbeku a 50 000 od Ludvíka - funkcionáře US-DEU.

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Co se divíte? Ludvík je už dávno v TOP 09. Ze stranický solidarity jen podporuje dceřinnou společnost Starostů. Však to na jejich transparentním webu pěkně vysvětluje.

Z logiky systému samosprávy asi nejlepší krajské vedení bude z reprezentativního vzorku starostů z celého kraje, kteří prošli komunálníma volbama, znají problémy svých regionů a obcí a když nic jiného budou se navzájem hlídat. Nakonec po krajském vládnutí ODS a ČSSD je nabíledni heslo, že jen blbec dělá (volí) stejné chyby.

Až se za břicho popadám. Že by se snad Ludvík poučil? Nebo se mu jen přestaly rentovat sponzorský dary do některejch socanskejch starostů? Už asi zapomněl na dovolenou svýho černýho koně s krajskou delegací kdesi v Asii:) Spíš si jen teď pod frázema háže očko, aby si na něj Půtovci vzpomněli, kdyby vyhráli. Vždyť prachy nesmrděj nikomu, ani Starostům. Hlavně že jsme všichni velký kamarádi:)Transparentnost pro oblbnutí plebsu v praxi:))

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Koukám, že diskuse se stává hlásnou troubou komančů. Já toho Chota považoval za slušného člověka a on sem přitáhl své soudruhy.

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

K panu Kafkovi. Pravděpodobně jsem Vás nepochopil, ale pan Chot u tohoto téma komentář nemá. Osobně bych si nebyl jistý, kdo je či není soudruh, z textu to kupodivu ne vždy lze poznat a z nicků či jmen také ne (potom by pan učitel Walter alias "růženín" byl nejspíše socan či lehce vybledlý komanč?!). Františka Chota jsem poznal před asi 35 lety a slušný byl. Soudě podle většiny jeho komentářů je zpravidla věcný, informovaný a nikoliv útočný, takže vlastně stále slušný... Tím se výrazně liší například již od vzpomenutého "růženína"! A teď mám černý bod...

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Život mne naučil soudruhu Ležko -Na hrubý pytel hrubá záplata.

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Vstupně děkuji panu Janu Beranovi, opět slušný a tak trochu úsměvně chápající, každý to neumí. A pic kozo do vazu! Růženín zde a tradičně osobitý (nechci říci hloupý). Pamatuji od svých cvikovských přátel, když jsem od nich slyšel po listopadu 1989, jak se jakýsi pan spící učitel Walter Wervolf (pravděpodobně mylné jméno) snažil dostat na funkci starosty města Cvikov, jak jeho tehdejší nadřízená na oděvním učilišti (prý jakási ing. Švejdová) se vyslovila ve smyslu: Bože dej, ať toho blba zvolej a učiliště se od něj osvobodí... A ono to vyšlo... Naštěstí tam nebyl prý moc dlouho a prý i tak jako by tank přejel... Ale to vše je pouze z doslechu čili prý, tak osobně se pod to nepodepíši, abych toho pana "růženína" nějako nechtěně nepoškodil a nebyl případně stíhám. Čili chápu, že asi je to velice hloupá pomluva, pokud kdokoliv jméno "růženín" spojuje s údajným jménem jakéhosi pana Waltra nám všem neznámého jména. Holt každý na advokáty nemáme...

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

To "růženín": pan LEŽKA mě požádal, abych vám, vážený pane růženíne, jménem všech soudruhů sdělil, že na váš pytel bohužel již ani hrubá záplata, ale upřímně, dnešní plastičtí chirurgové by možná i s tím vaším pytlem dokázali nemožné, byť nejspíše první na světě...

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Úsměvný pane Leško /Ležko/.Bylo mi hned jasno,že Odpůrci Danysovci seslali zase nějakého vševěda na podporu svého zdejšího agenta Novaka atd.,dnes Berana.
Pomluvy vám skutečně jdou,mohl by jste přispívat do Danysovin.Nebo radit panu Doškářovi,který taky argumentuje /i v ČRo/ jedna paní povídala,že se povídalo.../.Bohužel relevantnost vašich údajů je na stejné úrovni.
Co se týče těch plastických chirurgů.Jeden z tzv. Odpůrců mi sdělil,že už to na vás zkoušeli.Bohužel si popletli operované místo a odoperovali vaši obličejovou část.Takže dnes vypadáte doslova jako č....Ale jistě je to pomluva,nerad bych vás poškodil.

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Pan Růženín má ode mě jedničku s hvězdičkou. Jeho informace jsou vskutku přesné. Holt i chirurgové jsou občas omylní. Nicméně podali díky svému omylu důkaz, že i tak se dá žít, s odoperovaným mozkem žel nikoliv...

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Ale zato vás neohrožuje mozková mrtvice.Tak nezoufejte...

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Je dobré podotknout,že BIS také trvale sleduje aktivity extremistického KČP.Tato skutečnost ale pánům Danysovi,Doškářovi a Uksovi kupodivu nebrání pořádat společné trachtace na Lesním hřbitově.Přes odpor vedení města,které se samozřejmě od těch,co vítali sovětské okupanty a po proškolení v Moskvě obsadili nejvyšší struktury KSČ,distancuje....
Zkrátka Havran k Havranovi sedá.RSDr.Šípek k Danysovi.Nakonec-pocházejí z jednoho hnízda.
Pokud něco vykazuje učebnicové znaky korupce,běžte s tím na policii a neblekotejte tady.Nakonec je to vaše povinnost.

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Jen se zamyslete, jak dopadla tato diskuse. Starostové, za kterými často stojí práce v obcích, nabídli veřejnosti, že své účty povedou transparentně. Místo pochvaly se na ně vrhly anonymní živly, které buď nikdy nenesly kůži na trh, anebo jsou to političtí oponenti, kteří diskusi využívají jako součást politického boje. A do toho se přimíchal Beran, což je zřejmě jedna z dalších přezdívek někoho z borské trojky odpůrců. Na Danyse je tam vlastně málo chyb, takže zbývá dvojka.

Nahoru

Re: Starostové pro Liberecký kraj zveřejnili své finanční ...

Máte Kafko pravdu.8 let jsem nesl kůži na trh.Jednou nohou jste v kriminále,neznáte soboty neděle.Dovolenou si vybíráte po pár dnech.Proto si práce zastupitelů vážím.Nikdo není neomylný a proto si starosta musí vážit i opozice.Takové,která argumentuje jiným náhledem,věcně a se znalostí věci.Bohužel opozice,která na toto nemá,to řeší anonymními pomluvami,podsouváním,šířením lží a štvaním veřejnosti proti těm,kteří získali,na rozdíl od nich,důvěru občanů.
Těžko se tomu osobně čelí,protože dalším jejich argumentem bude"potrefená husa".
Ale lhostejný k tomu být taky nelze.

Nahoru