Reakce na část článku "15/2016" - bazén v Turnově

Verze pro tisk |

Pan Bárta ve svém seriálu Deník H. V. 15/2016 zmínil výstavbu nového sportovního areálu v Turnově. Den po zveřejnění jeho článku jsem Turnov navštívil a pořídil několik fotografií centra v Maškově zahradě na dokreslení situace pro ty, kteří se případně na druhý konce kraje - do Českého ráje - tak hned nedostanou.

Prozatím jen dvě další informace: "vyvolávací" cena výstavby areálu s ledovou plochou a bazénem byla stanovena na 125 milonů korun a zatímco kluziště slouží už od prosince, slavnostní otevření celého areálu se koná za tři dny, 8. května, na oslavu Dne vítězství. 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru

Komentáře

Re: Reakce na část článku "15/2016" - bazén v Turnově

Chápu správně, že tento článek slouží jako argument pro výstavbu bazénu u Kauflandu v ČL?
Jako že když to tak mají v Turnově, tak není důvod hledat v Lípě lepší řešení?

Nahoru

Re: Reakce na část článku "15/2016" - bazén v Turnově

Dobrý den, pane Jeníku.

Ne, to nebylo záměrem mého textu a fotografií. Jsem si ale vědom, po zpětném shlédnutí článku na webu, že to může takto působit.
Chtěl jsem na jiném konkrétním příkladu poukázat na složitosti, které provázejí rozhodnutí o realizaci, ale také o umístění takové investice, takového "sportovně rekreačního" areálu.
Úvahy a především potom samotné rozhodování jsou ovlivněny nikoliv jen několika, ale spíše desítkami různých faktorů, které mají různou váhu.
Využiji této odpovědi, abych doplnil původní informaci o to, že pozemek v Turnově, který má celkovou plochu okolo 6,5 hektaru, hodnotu cca 30 milionů korun a zahrnuje i rezervu na krytý bazén (uvnitř menší, samostatné, plotem oddělené části pouze pro bazén), dostalo město darem od B. J. Horáčka. Samotná investice do staveb v areálu představuje dalších 180 milionů korun, z toho přibližně polovina padla na zimní stadion, který má kapacitu 306 míst k sezení + další místa k stání (lze tam vměstnat okolo 800 - 1000 osob).
Záměr vybudovat takový areál byl v Turnově vyvolán potřebou řešit náhradu za koupaliště na Jizeře, v Dolánkách, které nebylo po dvou velkých povodních udržitelné. Nový areál obstojí při 50 leté vodě, 100 letá ho zatopí (bazén + technologie). Velké diskuse byly právě kvůli umístění - železniční trať, řeka, frekventovaný silniční průtah ...
Diskuse okolo záměru, výběru místa, následně pak zajištění financování, projektování, schvalování, výstavba ... zabraly turnovským 18 let.

Hezký den

František Chot

Nahoru

Re: Reakce na část článku "15/2016" - bazén v Turnově

Asi jsem natvrdlej, ale stále to vypadá, jako odpověď "Udělali to tak v Turnově, tak proč bychom to měli dělat v Lípě lépe?"

Nahoru