Projekt Zažít vrcholy slaví další úspěch

Verze pro tisk |

Projekt Zažít vrcholy dosáhl dalšího z vytyčených cílů – již tuto sobotu bude slavnostně otevřena lyžařská bouda na Polevsku v lokalitě Jedličná.

Přijměte pozvání a přijeďte se podívat na nově vybudované technické zázemí Svazkem obcí Novoborska pro správu běžeckých tras na Jedličné, které svým umístěním zjednoduší celoroční činnost i občanského sdružení SKI Polevsko. Společně s již pořízenými skútry a čtyřkolkou by tak údržba běžeckých tratí (Kočárovka – Nová Huť) a turistických cest měla být snazší a rychlejší.

Cílem přeshraničního projektu Zažít vrcholy je propojení nabídek cestovního ruchu na vrcholech Lužických a Žitavských hor, a to jednak zlepšením turistické infrastruktury na české straně a zatraktivněním oblasti Oybinu na straně německé.

Dalším z cílů projektu je výstavba odpočinkových přístřešků nejen pro cyklisty, kde návštěvníci naleznou mapu území/informační tabuli a stojany na kola. Již splněným cílem jsou letní a zimní turistické mapy, které jsou zdarma k dispozici na turistických informačních centrech členských obcích Svazku obcí Novoborska či v samotném Svazku obcí Novoborska a obci Oybin.

Slavnostní akce je součástí tradičního Polevského běhu, pořádaného již zmíněným Ski Polevsko, více informací naleznete zde.

Slavnostní otevření lyžařské boudy Jedličná a křest techniky, 19. 4., 11:30 hod., Jedličná

 

Projekt Zažít vrcholy / Höhepunkte Erleben je realizován z operačního programu pro přeshraniční spolupráci Cíl 3/ Ziel 3 Česká republika - Sasko (ZIEL3/C/2.2.00/11.00303), číslo projektu 100110070.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru