Předsedou Regionální rady ODS je Dan Ramzer

Verze pro tisk |

Regionální sněm ODS Libereckého kraje zvolil v pondělí večer do svého čela Dana Ramzera. Čtyřiačtyřicetiletý otec tří dětí porazil jabloneckého primátora Petra Beitla. Současný starosta Frýdlantu Dan Ramzer získal od delegátů 50 hlasů, jeho protikandidát 24.

„Jsem velmi rád, že proti mně stál tak silný a kvalitní kandidát, kterým primátor Petr Beitl je. Považuji proto svůj mandát za silný a jsem za něj rád,“ řekl po svém zvolení nový předseda Regionální rady ODS Libereckého kraje. „Chci pomoci vrátit ODS tam, kam patří. Musíme získat zpět důvěru našich voličů. Pevně věřím, že to dokážeme,“ tvrdí Ramzer.

Regionální sněm rovněž zvolil dva nové místopředsedy a nové členy Regionální rady. Místopředsedou za oblast Semily se stal Tomáš Ploc, za oblast Jablonec nad Nisou pak Jindřich Kvapil, starosta Koberov. Novými členy Regionální rady jsou Vít Němeček za oblast Jablonec nad Nisou a Kamil Popper za oblast Česká Lípa.

Z Regionální rady naopak odstoupila Eva Bartoňová vykonávající svůj mandát za Českolipsko.

Před kandidáty z Libereckého kraje předstoupili i dva kandidáti na předsedu republikové ODS. Místní člen a europoslanec Eduard Kožušník a poslanec Petr Fiala. Nominaci na předsedu občanských demokratů si ze sněmu odnesl podle očekávání Edvard Kožušník.

Nahoru