H. Hušková: Krajské volby 2016

Verze pro tisk |

Nejsem žádný politolog, ale poznámka v Českolipské drbně před několika dny o preferencích ke krajským volbám v libereckém kraji, mě „nakopla“ k napsání svých pocitů.

Podle průzkumu je na prvním místě stávající hejtman Martin Půta a na druhém místě „neviditelná“ Jitka Volfová za ANO. V těsném závěsu potom komunisté, ale to je jiná...

Myslím, že je nutno si uvědomit, z jaké pozice hejtman Půta do krajských voleb jde a jaké má možnosti svého zviditelnění. Jistě podstatně rozdílné od své soupeřky, která je normálně zaměstnaná a na volební klání obětuje svůj volný čas a své soukromé peníze. 

I přes finanční zajištění předsedy hnutí ANO to není tak, jak si mnozí myslí, že je „ruka páně“ kdykoliv otevřená. Každá krajská organizace a její členové, kteří do voleb vstupují, musí významnou měrou finančně participovat na volební kampani. 

Jinak ve své oblasti, kterou je Česká Lípa, v žádném případě Jitka Volfová není neviditelnou osobností. To je jedna stránka věci. 

A ta druhá a bezesporu důležitější, je fakt, proč se vlastně volby dělají. Není to snad proto, že je nejzdravější pro politiky a tím i pro celou veřejnost to, že se z vůle lidu musí jednotlivci měnit? Neznáme málo příkladů, kdy ve druhém, neřku-li dalším volebním období, se staro-noví vládci poněkud odchýlili od svých volebních slibů, protože zjistili, že nějakým způsobem lze rychle nabýt majetku, koupit nemovitosti za lukrativní peníze, používat vše, co zákon dovoluje (někdy i nedovoluje) ke svému prospěchu?

Takže chci být optimistou a chci věřit v lidský rozum těch, kterým není lhostejný stav veřejných záležitostí v našem Libereckém kraji, a kteří se k volbám dostaví a budou volit dle svého nejlepšího přesvědčení.

Nejen tedy proto, že někdo někde napíše o tom druhém, že je „naprosto neviditelný“… to není přesvědčivý argument.  

Nahoru

Komentáře

Re: H. Hušková: Krajské volby 2016

Jana Švecová ve skutečnosti v ČLD už 12. dubna napsala:
Podle politologa Jana Kubáčka ale může za ztrátou důvěry (= pro ANO, pozn. JT) stát ještě jeden, a to poměrně podstatný důvod. Nevýrazná osobnost kandidátky na hejtmana, úřednice z Českolipska Jitky Volfové. „ANO nemá vyprofilovaného lídra. Přešlapuje na místě, jméno kandidáta se několikrát změnilo (Původně padlo jméno ředitele českolipské nemocnice Kratochvíla a spekulovalo se také o bývalém ekonomickém náměstkovi liberecké primátorky Šolcovi, pozn. redakce ČLD). „Lidé také zřejmě moc nechápou, proč když má ANO primátora, že jako nejviditelnější persona hnutí nekandiduje na hejtmana nebo alespoň není na čelném místě kandidátky, nebo u jejího sestavování," domnívá se Kubáček.
Připomeňme, že liberecký primátor a tedy i první muž Babišova hnutí v Liberci, odstoupil před několika měsíci i z pozice krajského šéfa hnutí ANO.
http://ceskolipsky.denik.cz/z-regionu/krajske-volby-by-aktualne-vyhrali-starostove-20160412-wo7u.html

Pokud paní Hušková chtěla kandidátku udělat "viditelnější", moc se jí to kvůli obecným úvahám nepovedlo. Rozhovor s kandidátkou o tom, co dělá, co si myslí - a hlavně: jaké změny bude prosazovat po případném zvolení - by byl produktivnější, nemyslíte?

Nahoru

Helena Hušková - neviditelnou hájí neviditelnější!

Pane Tichý, napsal jste to naprosto správně! Jsem ovšem přesvědčen, že pisatelka neměla na mysli Českolipskou drbnu, jak Vy, já a mnozí další jsme byli zvyklí nazývat okresní noviny, ale Českolipskou drbnu na stránkách Facebook.

Odlišnost, dosti zanedbatelná, je v tom, že ČD na FB Vámi citovaný text z článku v Českolipském deníku komentovala slovy: "Všichni víme, jak se ty průzkumy dělají... Realita bude taková, že Starostové s obviněným Martinem Půtou utřou nos a neviditelná a neznámá úřednice Jitka Volfová alias Jiřina s nimi."

Ve shodě s Vámi (tak to vnímám) paní Huškovou obdivuji, jak prakticky ze slovíčka porodila text! Dle mého zbytečný, hloupý, obhajovanou dámu ještě více ztrapňující. Pominu fakt, pokud paní Hušková cíleně nemanipuluje, že spojení "naprosto neviditelný" si vycucala z palce.

Nemám rád konflikt zájmů, proto se přenesu přes hodnocení pseudoprojektu ANO, i když uznávám, že republiková mafie ANO nemusí být totožná s regionem. Příkladně magistr Zdeněk Ježák je pravděpodobně slušný mladík, hoch s poctivou vizí.

Pisatelka Helena Hušková je pro mě ještě více neviditelná než paní Jitka Volfová. Vyhledal jsem (proč to příspěvku není uvedeno?), že jde o předsedkyni MO ANO v Doksech. V regionu nula! Pravda, takto je to vždy před volbami. Zero se nulí! Jinak bez názoru, bez aktivity, bez iniciativy! Prostě "naprosto neviditelné"!

Nahoru