Zákupská šajtle 2014

Verze pro tisk |

Rok utekl jako voda a Asociace Amatérských Sportovců Českolipska si Vás opět dovoluje pozvat na prázdninově pohodovou Zákupskou šajtli – Memoriál Pavla Michala. Tento turnaj v malé kopané se letos uskuteční již pošestnácté.

Akce se koná třetí červencovou sobotu, tedy 19. 7., ve Sportovním areálu Emila Zátopka u ZŠ v Zákupech, kde Šajtle v posledních letech nalezla výtečné zázemí pro hráče, diváky i organizátory.
Hraje se systémem 4+1 s maximálním počtem deseti hráčů na soupisce podle pravidel futsalu FIFA s drobnými úpravami, se kterými budou účastníci seznámeni před zahájením. Standardní hrací doba je určena na 2× 10 minut. Vedle hlavní soutěže organizátoři letos již podruhé zařadili také veteránský turnaj pro hráče nad čtyřicet let (tzn. ročník narození 1974 a dříve), který by se měl stát novou motivací pro řadu někdejších medailistů a vítězů. Hlavní soutěž proběhne na čtyřech travnatých hřištích, na nichž není dovoleno hrát v kolíkách, a veteránský turnaj se uskuteční na umělé trávě, a proto je doporučeno hrát v turfech nebo futsalové obuvi. Počet týmů v hlavní soutěži je 24, ve veteránské kategorii 8.

Kromě hlavního turnaje proběhne také doplňková dovednostní soutěž Trefa do černého o hodnotné ceny.

Význam Zákupské šajtle již dávno překročil hranice českolipského okresu a Libereckého hraje. Turnaj se stal příležitostí ke zpestření přípravy na novou sezónu, prestižním měřením sil tradičních rivalů i symbolem letního rekreačního sportování. Pokud právě toto hledáte, přijeďte sedm dní po finále Mistrovství světa 2014 v Brazílii do Zákup na další svátek fotbalu.

Ještě jednou Vás srdečně zveme a těšíme se na Vás 19. července na Šajtli!  

alt
Nahoru

Komentáře

Re: Zákupská šajtle 2014

Menší změna: Veteránský turnaj se neodehraje na umělce, ale taky na trávě, takže i pro něj jako obuv doporučujeme turfy nebo kopačky (samozřejmě s výjimkou kolíků).

Nahoru