Autor - Michal Prokop

Tříkrálový maratón pod bezednými koši 2018

16.1.2018 06:37 | Ostatní sporty

V sobotu 6. ledna ve sportovní hale v Zákupech proběhla populární sportovní akce Tříkrálový maraton pod bezednými koši, kterou již potřinácté uspořádala Asociace Amatérských Sportovců Českolipska. Pro aktivní vstup do nového roku se rozhodlo přibližně osmdesát basketbalových nadšenců různé výkonnostní úrovně a jejich zápolení sledoval z tribuny zhruba stejný počet diváků. Účastníci byli jako vždy rozděleni do dvou družstev, která organizátoři na připomínku letošního stého výročí vzniku Československa pojmenovali Monarchie a Republika.

Adam Tvrdý: Důležité je sledovat vlastní tvůrčí myšlenky

1.3.2017 06:32 | Hudba

V jazzovém klubu U bílýho černocha v České Lípě zahraje nové trio Adama Tvrdého Tough 3, kytaristy a skladatele s expresivním multižánrovým projevem. Ten má ve svém repertoáru písně Stinga nebo Beatles, vlastní kompozice i skladby autorů jako Jack McDuff, Champs, Bob Berg, John Scofield, Chick Corea nebo Victor Young. Adam Tvrdý má za sebou spolupráci s domácími i zahraničními špičkovými hudebníky, velmi si váží příležitosti natáčet s Enniem Morriconem a Českým národním symfonickým orchestrem hudbu k filmu Osm hrozných Quentina Tarantina v londýnském studium Abbey Road. Každý, kdo ovládá aspoň základy angličtiny, zřejmě pochopí, že název projektu Tough 3 odkazuje na kytaristovo příjmení, ale protože ne všichni posluchači patrně vědí, co je ono „power trio“, jak bývá uskupení popisováno, rozhodli jsme se na toto a na další témata s Adamem pohovořit.

Ohlédněme se za basketbalovým maratonem

6.2.2017 18:30 | Ostatní sporty

V sobotu 7. ledna se uskutečnil dvanáctý ročník sportovní akce Tříkrálový maraton pod bezednými koši, pořádané Asociací amatérských sportovců Českolipska. Tuto populární událost si jako aktivní vstup do nového roku zvolilo opět kolem osmdesáti účastníků, jejichž počínání na palubovce sledovalo z tribuny sportovní haly v Zákupech několik desítek diváků.

Tříkrálový maratón pod bezednými koši 2016

14.1.2016 03:00 | Ostatní sporty

V sobotu 9. ledna se ve sportovní hale v Zákupech uskutečnil jedenáctý ročník populární sportovní akce Tříkrálový maraton pod bezednými koši, pořádané Asociací Amatérských Sportovců Českolipska.

Zákupskou šajtli ovládl Varnsdorf

17.7.2015 02:00 | Ostatní sporty

V sobotu 11. července se uskutečnil 17. ročník turnaje v malé kopané pod názvem Zákupská šajtle 2015. Akci jako již tradičně pořádalo občanské sdružení Asociace Amatérských Sportovců Českolipska (AASČ) v tamním Sportovním areálu Emila Zátopka.

Zákupská šajtle – turnaj v malé kopané

23.6.2015 03:00 | Ostatní sporty

V sobotu 11. července 2015 se ve sportovním areálu Emila Zátopka u ZŠ v Zákupech uskuteční 17. ročník turnaje v malé kopané Zákupská šajtle – Memoriál Pavla Michala.

F.A.Zole uzavřely sezónu remízou

1.4.2015 03:00 | Futsal

Páteční závěrečné kolo sezóny se pro českolipský tým F.A.Zole stal zároveň posledním utkáním ve druhé nejvyšší soutěži. Již před tímto zápasem totiž bylo jasné, že domácí druhou ligu nemohou kvůli bodové ztrátě udržet, a proto se chtěli především důstojně rozloučit, což se jim také podařilo. Nutno však konstatovat, že hosté z Dalmachu Turnov měli dopředu jistý střed tabulky a mohli se pouze nepatrně posunout nahoru či dolů, což se trochu projevilo na náboji utkání.

Futsalové derby zůstalo za očekáváním

17.3.2015 04:00 | Futsal

Páteční českolipské derby ve futsalové 2. lize nemělo zdaleka takový náboj jako předchozí zápasy mezi F.A.Zolemi a Démony. Démoni již nemohou být první, ale stále usilují o druhou příčku v tabulce, zatímco F.A.Zole se pomalu smiřují s tím, že jejich působení ve druhé nejvyšší soutěži touto sezónou končí. Utkání nepřineslo žádné velké drama a hosté si bez větších potíží připsali tři body.

Remíza F.A.Zolí s Radobýlem

9.2.2015 08:17 | Futsal

Páteční zápas druhé futsalové ligy mezi domácími F.A.Zolemi Česká Lípa a týmem CF Radobýl Litoměřice byl pro domácí nesmírně důležitý, a to jak kvůli momentálnímu postavení v tabulce, tak především s ohledem na soupeře, s nímž změřili síly. Po dramatickém průběhu se zrodila remíza, která pro F.A.Zole pro zbytek sezóny mnoho neřeší.

F.A.Zole potěšily hrou, ale zůstaly bez bodu

20.1.2015 03:00 | Futsal

Ve čtrnáctém kole futsalové 2. ligy – Západ přivítalo mužstvo F.A.Zole Česká Lípa tým ze špičky tabulky, Gardenline Litoměřice. Domácí po neutěšeném závěru loňského roku zabrali v minulém zápase, když nečekaně porazili FK GMM Jablonec nad Nisou na jeho hřišti 7:1. Vytáhli se také v pátečním utkání, jenže na body to tentokrát nestačilo.