Zákupskou šajtli ovládl Varnsdorf

Verze pro tisk |

V sobotu 11. července se uskutečnil 17. ročník turnaje v malé kopané pod názvem Zákupská šajtle 2015. Akci jako již tradičně pořádalo občanské sdružení Asociace Amatérských Sportovců Českolipska (AASČ) v tamním Sportovním areálu Emila Zátopka.

Ze dvou skupin v hlavní soutěži týmy postupovaly do čtvrtfinále. Už v této fázi letos překvapivě vypadl Cvrk Team, vítěz tří ze čtyř posledních ročníků. V prvním semifinálovém utkání pak JK Trans Varnsdorf vyhrál nad Prádelnou 4:2 a ve druhém Dream Team nejtěsnějším rozdílem 0:1 podlehl FC Jestřebí V dlouhém penaltovém rozstřelu o třetí místo Dream Team udolal Prádelnu 6:5. Ve finále diváci dlouho, až útočníci vyzrají na brankáře, avšak nakonec se nedočkali. Opět tedy musely rozhodnout penalty. V nich osvědčil pevnější nervy Varnsdorf a po výhře 3:2 Zákupskou šajtli poprvé ovládl. Nejlepším střelcem se stal jeho hráč Jaroslav Beránek se sedmi brankami.

Ve veteránské části turnaje došlo na reprízu loňského finále, protože se v něm znovu utkala mužstva JK Trans Varnsdorf seniors a Svárovští draci. Ačkoli výsledek 4:1 ve prospěch varnsdorfských působí jednoznačně, zápas byl napínavý až do samého závěru a českolipští borci nedali kůži lacino. Také ve veteránské soutěži byl nejlepším střelcem hráč vítězného mužstva, Tomáš Skotnica s dvanácti góly.

V horkém letním počasí si do Zákup našlo cestu 104 hráčů, kteří na třech hřištích sehráli 30 zápasů a zaznamenali v nich 103 branek.

Osmnáctý ročník turnaje se uskuteční příští rok opět na začátku července. Přihlašovací formulář bude k dispozici online na webové stránce AASČ.

alt
alt
alt
Nahoru