Novoborští šachisté slaví devátý titul, osmý v řadě

Verze pro tisk |

Závěrečné trojkolo tht Extraligy družstev se odehrálo o uplynulém víkendu v Brně, kam přijelo všech dvanáct extraligových týmů. Prvenství vybojoval 1. Novoborský šachový klub v přímém souboji s celkem Výstaviště Lysá nad Labem a slaví tak svůj osmý titul v řadě.

Sobotní kolo bylo patrně nejočekávanějším z celého víkendu. Obhájce titulu Nový Bor neztratil v sezoně ani bod a stejným výsledkem se do té chvíle mohl chlubit i tým Výstaviště Lysá nad Labem. Vzájemný souboj byl tak přímou bitvou letošní mistrovský titul.

Po 2,5 hodinách skončili smírně duely cizinců obou týmů na 2. a 3. desce. David Navara s Ponomariovem velmi rychle přešli do koncovky, která posléze skončila také remízou. Vojtěch Plát se přiblížil své poslední GM normě remízou s GM Sasikiranem. Partie Hráček – Krejčí taktéž skončila nerozhodně. Opravdu bylo znát, že oba týmy jsou extrémně vyrovnané. Přesně v 18:19 rozhodl zápas Štěpán Žilka vítězstvím nad reprezentačním kapitánem Vlastimilem Jansou. Zbývající partie skončily remízou.

„Náš devátý titul bude hodně ceněný. Sobotní zápas s Lysou byl velkou zkouškou naší odolnosti. V takových zápasech rozhodují maličkosti, my jsme jednu takovou dokázali objevit a zužitkovat,“ komentoval kapitán Nového Boru Petr Boleslav.

alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru

Komentáře

Re: Novoborští šachisté slaví devátý titul, osmý v řadě

Blahopřeji oddílovým kolegům a zahraničním hostům k obhájení titulu pro Nový Bor. Doufám, že za rok přibude jubilejní desátý.

Nahoru