Autor - Petr Boleslav

Mladší žáci postupují na MČR a Jarní šachový turnaj v Libertinu

12.4.2017 05:53 | Ostatní sporty

Vítězství v Krajském přeboru družstev mladších žáků Libereckého kraje vybojoval tým Novoborské šachové akademie. Šestičlenný tým mladších žáků, ve složení Martin Habenicht, Adam Hrubec, Vojtěch Talman, Jiří Adámek, Fanda Zákutný, Nikola Kulašová. Se sedmi výhrami ze sedmi zápasů zaslouženě vybojoval postup na červnové Mistrovství České republiky v Krnově.

Novoborští šachisté slaví devátý titul, osmý v řadě

4.4.2017 18:45 | Ostatní sporty

Závěrečné trojkolo tht Extraligy družstev se odehrálo o uplynulém víkendu v Brně, kam přijelo všech dvanáct extraligových týmů. Prvenství vybojoval 1. Novoborský šachový klub v přímém souboji s celkem Výstaviště Lysá nad Labem a slaví tak svůj osmý titul v řadě.

Mládežníci vybojovali v 1. lize první čtyři body

13.10.2016 05:03 | Sport

Úvodní čtyřkolové klání mládežnické 1. ligy se odehrálo o uplynulém víkendu v Nepomuku u Klatov, kam dorazilo celkem dvanáct mládežnických týmů. Tým Novoborské šachové akademie se musel bohužel obejít bez tří hráčů základní sestavy, přesto se podařilo z prvního ligového víkendu vydolovat čtyři zápasové body.

Navara s Kriebelem uhájili domácí prostředí

10.10.2016 09:58 | Sport

Již šestým rokem si dávají u sklářských pecí restaurantu Ajeto dýchánek jedni z nejlepších českých a i světových šachistů. Letos do Nového Boru zamířil druhý nejlepší hráč země úřadujícího mistra světa Jon Ludvig Hammer, aby změřil síly s českou jedničkou a lídrem novoborského extraligového týmu velmistrem Davidem Navarou, ve druhém zápase se utkal domácí Tadeáš Kriebel s nadějí českého juniorského šachu Thai Dai Van Nguyenem.

Silně obsazený tradiční Fejfarův memoriál

3.10.2016 12:39 | Ostatní sporty

V rámci letošního ročníku Novoborské šachové Corridy proběhl i bleskový turnaj Fejfarův memoriál. Účastnilo na tři desítky hráčů a 40. ročník se rozhodně zařadí mezi nejsilněji obsazené v turnajové historii.

Šachová Corrida odstartovala simultánkami

29.9.2016 12:14 | Sport

Slavnostní zahájení letošní Novoborské šachové Corridy proběhlo včera v 18.00 hodin v Navrátilově síni v Novém Boru. Program byl bohatý a na své si jistě přišli všichni příznivci královské hry.

Mladší žáci přivezli z mistrovství republiky skvělé páté místo

15.6.2016 08:14 | Ostatní sporty

Velkého úspěchu dosáhli mládežníci 1. Novoborského šachového klubu na Mistrovství České republiky v šachu družstev mladších žáků. Devítikolové zápolení nejlepších týmů republiky proběhlo o uplynulém víkendu v Hradci Králové a Novoborští přivezli historicky nejlepší umístění v podobě pátého místa.

Novoborští šachisté lámou rekordy

18.4.2016 13:04 | Ostatní sporty

Město Turnov se po roce stalo opět centrem nejvyšší soutěže družstev v šachu České republiky. Na závěrečná tři kola letošní sezony dorazilo o uplynulém víkendu všech dvanáct extraligových týmů.

Novoborský mládežnický šach míří do 1. ligy

13.4.2015 07:49 | Ostatní sporty

V DDM Smetanka v Novém Boru vyvrcholil uplynulý víkend posledními třemi koly přebor žákovských družstev Libereckého kraje. Za účasti dvanácti pětičlenných týmů se celkovým vítězem a postupujícím do mládežnické 1. ligy stal A-tým Novoborské šachové akademie.

Sedmý titul pro Nový Bor

1.4.2015 07:40 | Ostatní sporty

Extraligovou sbírku rozšířil tým 1. Novoborského šachového klubu uplynulý víkend o sedmé zlato z nejvyšší domácí soutěže družstev tht Extraligy. Po výhrách nad Turnovem a BŠŠ Frýdkem-Místkem obhájil loňské prvenství kolo před koncem soutěže. Úspěšnou sezonu zakončili novoborští výhrou nad Tatranem Litovel.