Soutěž o šest lístků na Charlie Straight

Verze pro tisk |

Do velkého sálu Kulturního domu Crystal přijedou 4. února třinečtí Charlie Straight. Nejvýraznější český alternativní pop talent posledních let, držitelé ceny MTV Best Czech/Slovak Act, ceny Anděl za rok 2009 za objev album a videoklip roku.

Charlie Straight jsou alternativně popová indie kapela založená v roce 2006. Členové: Albert Černý (zpěv, kytara), Michal Šupák (klávesy, vokály), Johnny Cienciala (basa) a Pavel Pilch (bicí). Jsou silně ovlivněni britskou scénou a přitahuje je Natasha Khan.
V roce 2007 je objevil Michal Novák z Bandzone.cz, který se stal producentem debutu She’s a Good Swimmer (2009). Mix dělal legendární Dušan Neuwerth a Boris Carloff. Křest proběhl 17. června v naprosto vyprodaném klubu Fabric v Ostravě. Jako milé překvapení se představila skupina Kryštof v roli předskokana.
Co se týče singlů, písnička Shall We Have a Baby (kde zpívají Albertova i Honzova sestra) vyhrála internetovou soutěž videoklipů Garážmistr a na koncertech je to asi nejžádanější přídavek. Výhra kapele zajistila učinkování v Noci s Andělem. Platonic Johny zaznamenal o něco větší úspěch díky animovanému videu Víti Haratka (aka Yza). Klip po mnoho týdnů figuroval v Top 10 českých hitparád (např. Medúza, t-music chart). Současný singl Your House obsadil v Medúze okamžitě první místo a mluví se o tom, že další singl, který na desce nenajdete, bude mít osvěžující, tanečnější náladu.
Charlie Straight vystupovali na většině zásadních festivalů v České republice a na Sovensku jako Colours of Ostrava, Planet Festival, United Islands of Prague, Noc Plná Hvězd, Šírava Fest, Music Fest Přeštěnice, Bandzone Fest, Třinecké Kilowatty aj. V roce 2008 jeli na podzimní turné s Kryštof (video) a na jaře 2009 slavnostně otvírali novou pobočku mezinárodního řetězce Hard Rock Café v Praze. Skupina odehrála několik koncertů v okolí Hamburku a Mnichova a i v Německu už si buduje dobrou fanouškovskou základnu.
Kapela byla nominována na cenu Český slavík 2009 (Objev roku) a hned nato získala tři ceny Akademie populární hudby (Anděl) v kategoriích Objev roku, Videoklip roku a Deska roku.
Jako indie kapela v pravém slova smyslu vlastní Charlie Straight všechna práva k repertoáru na desce. Můžete si stáhnout texty a zazpívat si s nima třeba i ve vaně... V poslední době kapele hodně pomohl Jan P. Muchow, ať už zmínkou v časopise Reflex, nebo soundtrackem k filmu Ženy v pokušení.
Prodej vstupenek už byl zahájen a pokladna je otevřena každý všední den od 15 do 18 hodin. V současné době byla zahájena akce pro zakoupení 3 vstupenek a 4. bude zdarma.

Šest lístků můžete získat i u nás. A to tradičně dvěma způsoby.

1. Odpovězte na následující otázku a odpověď pošlete na adresu barta@i-noviny.cz. Vylosujeme čtyři výherce.

Když autor videoklipu Platonic Víťa Hararek děkoval za udělení ceny Anděl, vzpomněl si na několik výtvarníků, kteří ho ovlivnili. Napište nám jméno aspoň jednoho z nich.

2. Na facebooku mají i-noviny již hodně přes tisíc fanoušků. Sežeňte nám další. Napište na výše uvedenou adresu, kolik jste k nám pozvali přátel. Dva nejlepší nahaněče také odměníme lístkem. Bez ohledu na to, jestli odpoví dobře. Jeden člověk ale může získat lístky dva.
i-noviny jsou na facebooku zde.


 

Nahoru