Holanský pulec

Verze pro tisk |

V roce 2009 se rozhodla kapela Guitar Tluppa z České Lípy a Holan, že se pokusí obnovit starou holanskou tradici, festival country, folku a bluegrassu, tenkrát Holanský kapr, nyní z různých důvodů Holanský pulec.

V Holanech u České Lípy, kde se festival koná, se za posledních třicet let objevila ne jedna countryová, bluegrassová či folková hvězda.

Namátkou: hradecká Lokálka s Václavem Součkem, který konferoval spoustu ročníků Kapra, olomoucká BG Nova, karvinský Drops, ústecký Juwel folk, Pavel Dobeš, spousta špičkových pražských i mimopražských kapel, Střepy z Jihlavy, plzeňský COP, atd. Přestože člověk nechce zapomenout na žádnou ze skupin, které prošly holanským pódiem, výše zmíněný výběr je to opravdu jen to, na co jsem si teď v rychlosti vzpomněl, a ostatním se omlouvám.

Parta lidí kolem Holanského pulce je také kapela, která zde vystupuje.

Guitar Tluppa s vedoucím Vláďou Vorlíčkem, jeho bratrem Jarinem, Honzou Špiklou, Karlem Jandou a Tomem Nosálem. Samozřejmě nelze zapomenout ani na bývalé členy Láďu Merce, Míru Myšku a zvukaře Jirku Krause, neboť i ti byli u znovuzrození festivalu. Musím zmínit také partu ochotných kamarádů, bez nichž, jak známo, neuděláte téměř nic. Kdo pořádá podobná setkání, ví, jaká je to fuška. Seženete-li však sponzory, zdaří se počasí a přijdou diváci, je to pocit k nezaplacení.

Letošní pátý (oficiálně čtvrtý, jelikož první byl nultý) ročník se koná v termínu 26.-27. července 2013 v Holanech u České Lípy v areálu za Svijanskou hospůdkou a to za jakéhokoliv počasí, neboť je zde k dispozici i sál, kam by se vše přestěhovalo v případě nepřízně počasí.

V pátek 26. 7. 2013 postupně vystoupí od 20.00 kapely: Guitar Tluppa, Blue Eyes, Country Gang a Nudličky, poté bude volná zábava a jam session.

V sobotu 27. 7. 2013 od 20.00 Boys Business, Trvalá náhoda, Red Leaf, Trativod, P. Bratršovský, Marod, Silent Rain, Taverna, Lást Cafe, Wabi Daněk a Mirek Dvořáček, Lužická tráva, poté bude Ohnivá show Radima Lužánka, Cina Band a Guitar Tluppa.

Zveme všechny příznivce dobré hudby, zábavy a moku do nádherného Máchova kraje.

Holanský pulec
Nahoru

Komentáře

Re: Holanský pulec

Je skvělé, že kulturní aktivity nevysychají jako zeleň bez vody, a to zejména v době léta, dovolených, prázdnin. Všem organizátorům, dobrovolníkům a hlavně nadšencům patří velké poděkování. Kapela Guitar Tluppa a přátelé kolem ní mají pomyslnou medaili nejenom za již pátý ročník úspěšného a divácky oblíbeného festivalu Holanský pulec, kterému přeji dobré počasí, pohodu a co nejvíce fanoušků, ale ještě více za oživení tradice Holanského kapra.

Holanský kapr vznikl a záhy byl velice uznávaný v dosti nejednoduché době. Svým žánrovým zaměřením a skladbou příznivců neměl za socialismu na růžích ustláno, ač oficiálně naštěstí zaštítěn svazáckými orgány. Obdiv patří hlavně týmu iniciátorů festivalu, kteří svým nadšením a spolehlivým nasazením dokázali, že Holanský kapr směle konkuroval Portě - úrovní dramaturgie, diváckým zájmem, vynikající organizací a mimořádným souzněním mezi účinkujícími a diváky (řadu let zásluhou spíkra Václava Součka). Pozitivně zviditelnil i samotnou obec Holany.

Za tým těch nejvíce "zasloužilých" nadšenců si dovoluji jmenovat alespoň pana Voloďu Šolonina, původem z nejchudších oblastí Podkarpatské Rusi, který po migraci do zdejšího regionu byl v kultuře (nejenom Holanský kapr) i v jiných oblastech jedním z nejaktivnějších. Nutno ocenit, že po tzv. sametové revoluci, kdy se stal jedním z uznávaných regionálních podnikatelů, si pan Vladimír Šolín stále našel a dosud nachází čas na mnohé zajímavé a divácky vyhledávané kulturní a sportovní akce včetně donátorských. Někteří z původního týmu Holanského kapra žel již nežijí. Věřím, že díky festivalu Holanský pulec někde ve výšinách nad námi s chutí zavzpomínají a zanotují...

Nahoru