10. výročí od povodní

Fotožurnál: Žízníkov, druhý večer

Verze pro tisk |

Tak už se to tu rozjelo v plné síle. Do Žízníkova jsme dnes dojeli navečer akorát na vystoupení Fast Food Orchestra, kterým přísně sekunduje Dr. Kary. Počasí víc než dobré, vše jak má na festivalu být.

Po malých čtvrtečních scénách, na kterých hráli malé rodinné soundsystemy, se probudila i latino stage a především ta hlavní, na které Fastfoody vystřídalo Švihadlo, které je podle rétoriky některých pro děcka, ale na druhou stranu má pořád své nadšené fanoušky, kterých se pod pódiem shromáždilo více než dost.

S příchodem večera nastoupili na pódium Solid Vibez a Mr. Cocoman, kteří připravili půdu hlavní postavě dnešního večera, Generalu Levymu, jehož fotky zde neuvidíte, neboť jeho koncert se právě odehrává několik set metrů od místa, kde sedím a píšu dnešní report z Žíznikova.

Dnešní den je vydařený více lidí, více muziky, více sběračů kelímků, ale i více zátěže pro ty, kterým se festival odehrává za domem a nejsou dvakrát příznivci třídenního reggae mejdanu. Zítra se návštěvníci můžou těšit na pravidelně se na žízníkovský festival vracející mladoboleslavské Feher Fekete Kerek, jejichž černobílé kolo se zde roztočí už odpoledne. Vrcholem celého festivalu pak bude zítra v noci jamajská legenda Toots and The Maytals. Goog vibez a dobrou noc.

Nahoru