Autor - Tomáš Cidlina

Marta Kubišová na Lípě Musice, vděčné setkání

5.11.2016 19:26 | Lípa Musica

Mezinárodní hudební festival Lípa Musica nabízí každoročně ve svém klasickém programu přinejmenším jedno neklasické zastavení. Často jej hostívá Nový Bor a nejinak tomu bylo letos, kde se ve čtvrtek představila s programem Poslední recitál Marta Kubišová doprovázená skupinou Petra Maláska.
Tomáš Cidlina

Podařená premiéra vokálního dua Kchun

24.10.2016 07:50 | Lípa Musica

Páteční koncert Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica uvedl v jabloneckém kostele svaté Anny dlouho očekávanou premiéru vokálního dua Kchun. V tom se publiku představili jemu dobře známé postavy Martin Prokeš a Marek Šulc v nové tváři. Oba zpěváci před festivalové publikum v minulosti pravidelně předstupovali v rámci souboru Schola Gregoriana Pragensis. V pěveckém duu Kchun se rozhodli učinit dosavadní spolupráci další nástavbu.

Skety v [Jazz]vé

29.9.2016 14:12 | Lípa Musica

Jeden známý se před časem odstěhoval do Nového Oldřichova a říkal, že nechápe, proč tam ještě někdo nezačal dělat festival filmů Oldřicha Nového. Podobnou logikou a optikou by se dalo uvažovat i nad tím, proč se v Jezvé nekoná žádný jazz. Stejnou otázku si položili možná i pořadatelé Lípy Musicy, když na svatováclavský koncert do Jezvé pozvali jazzový vokální soubor Skety.

VocaMe v Litoměřicích, magie ženského principu

26.9.2016 09:11 | Lípa Musica

V sobotním koncertním zastavení festival Lípa Musica navštívil historické královské město Litoměřice. Festival, nad nímž převzal záštitu také litoměřický biskup Mons. Jan Baxant, tak poprvé zavítal do metropole biskupství. Uvedl se zde dramaturgickou perlou letošního ročníku, v děkanském kostele všech svatých vystoupil špičkový německý vokální soubor VocaMe a jednalo se o unikátní zážitek.

Masopust na Vísecké rychtě

6.2.2014 11:04 | Ostatní kultura

Masopust na Vísecké rychtě v Kravařích je pravidelně první akcí, která se zde po návštěvnické přestávce koná. Jeho průběh je zpravidla bujarý a plný veselí. Letos bude Vísecká rychta hostit maškary 1. března od desíti hodin dopoledne.

Česká Lípa hostila Hubertskou jízdu

30.10.2013 11:10 | Muzeum

V souvislosti s výstavou Adepte cechu Hubertova – Tradice a současnost myslivosti se konala v sobotu 26. 10. poslední akce doprovodného programu, která završila takřka dvouletou práci kurátorů Petra Mužáka a Tomáše Cidliny.

Šarmantní dámy divákům učarovaly

23.10.2013 10:38 | Lípa Musica

Ve dvou posledních zastaveních Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica na pódiích kralovaly dvě dámy docela odlišných hudebních období a stylů, večery s nimi nesnesou srovnání, oba byly docela jiné, oba skvělé, to by ale bylo příliš krátké hodnocení.

Z posledních akcí festivalu u mě vyhrál Stimmwerck

9.10.2013 07:32 | Lípa Musica

Program letošního ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica se již dostal do své druhé poloviny. Z jeho nabídky posledních dní jsem si vybral tři koncerty, které měly společného vokálního jmenovatele. Ve všech třech se objevil mužský zpěv, každý byl ale přitom docela jiným zážitkem.

Muzeum předvede práci mladých lesníků a preparátora

2.10.2013 05:00 | Muzeum

Do myslivecko-lesnického kalendáře v muzeu v tomto roce přibyla i akce, která je jinak součástí výukového grantu zaměřeného na prezentaci různých řemesel zastoupených v muzeu.

Lípa Musica nabídla v prvním týdnu pestré menu

27.9.2013 08:57 | Lípa Musica

Začátek letošního ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica mohl ujít v regionu opravdu jen málokomu. Návštěvnost akcí prvního festivalového týdne je velmi slušná a úroveň jednotlivých večerů je již tradičně špičková a nabízí velmi pestrou paletu hudebních zážitků.