Autor - Tomáš Cidlina

Masopust na Vísecké rychtě

6.2.2014 12:04 | Ostatní kultura

Masopust na Vísecké rychtě v Kravařích je pravidelně první akcí, která se zde po návštěvnické přestávce koná. Jeho průběh je zpravidla bujarý a plný veselí. Letos bude Vísecká rychta hostit maškary 1. března od desíti hodin dopoledne.

Česká Lípa hostila Hubertskou jízdu

30.10.2013 12:10 | Muzeum

V souvislosti s výstavou Adepte cechu Hubertova – Tradice a současnost myslivosti se konala v sobotu 26. 10. poslední akce doprovodného programu, která završila takřka dvouletou práci kurátorů Petra Mužáka a Tomáše Cidliny.

Šarmantní dámy divákům učarovaly

23.10.2013 11:38 | Lípa Musica

Ve dvou posledních zastaveních Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica na pódiích kralovaly dvě dámy docela odlišných hudebních období a stylů, večery s nimi nesnesou srovnání, oba byly docela jiné, oba skvělé, to by ale bylo příliš krátké hodnocení.

Z posledních akcí festivalu u mě vyhrál Stimmwerck

9.10.2013 08:32 | Lípa Musica

Program letošního ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica se již dostal do své druhé poloviny. Z jeho nabídky posledních dní jsem si vybral tři koncerty, které měly společného vokálního jmenovatele. Ve všech třech se objevil mužský zpěv, každý byl ale přitom docela jiným zážitkem.

Muzeum předvede práci mladých lesníků a preparátora

2.10.2013 06:00 | Muzeum

Do myslivecko-lesnického kalendáře v muzeu v tomto roce přibyla i akce, která je jinak součástí výukového grantu zaměřeného na prezentaci různých řemesel zastoupených v muzeu.

Lípa Musica nabídla v prvním týdnu pestré menu

27.9.2013 09:57 | Lípa Musica

Začátek letošního ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica mohl ujít v regionu opravdu jen málokomu. Návštěvnost akcí prvního festivalového týdne je velmi slušná a úroveň jednotlivých večerů je již tradičně špičková a nabízí velmi pestrou paletu hudebních zážitků.

Muzeum pořádá Malou mysliveckou konferenci

19.9.2013 11:59 | Muzeum

Výstava Adepte cechu Hubertova – Tradice a současnost myslivosti v měsíci září vstoupila do předposledního měsíce svého trvání a spolu s ní vrcholí i její doprovodný program. Jeho součástí je Malá myslivecká konference konající se ve Velké klubovně Vlastivědného muzea a galerie již tento pátek.