Čtvrtá a rekordní Lípa Cantantes zná své vítěze

Verze pro tisk |

V pátek 21. dubna se na Základní uměleckě škole Česká Lípa konal čtvrtý ročník pěvecké soutěže Lípa Cantantes ve spolupráci s MHF Lípa Musica. Soutěžní porota, tradičně v čele s pěvkyní a profesorkou zpěvu na pražské HAMU Magdalénou Hajóssyovou, ocenila ve čtyřech kategoriích celkem jedenáct mladých zpěváků. Absolutní vítězkou se stala Lenka Šťastná ze ZUŠ Frýdlantská v Liberci.

Za mimořádnou intetpretaci lidové písně byl oceněnen Marek Švec z Mostu, cenu poroty za muzikální projev si odnesla Marie Magdaléna Jiřenová z Železného Brodu. Vítězkami v jednotlivých kategoriích se staly Anna Nováková z České Lípy, Lucie Preislerová z Turnova a Lenka Šťastná z Liberce. Kategorie do 18 let svou vítězku nepoznala, avšak slibný byl i výkon druhé Terezy Glosové. V kategoriích komorního zpěvu uspěla dua Štaflík a špagetka a Pavlína Hanauerová s Veronikou Machovcovou. Kompletní výsledková listina ke stažení zde.

Soutěžní den vyvrcholil slavnostním vyhlášením a koncertem vítězů ve foyer ZUŠ Česká Lípa, kteří se představili ve svých vítězných písních. Blahopřejeme všem vítězům i zúčastněným a přejeme mnoho dalších úspěchů! Pěveckou soutěž Lípa Cantantes vyhlašuje Mezinárodní hudební festival Lípa Musica společně se Základní uměleckou školou Česká Lípa. Jejím smyslem je podpořit zájem začínajících mladých zpěváků o interpretaci písní českých i světových autorů, vytváření příležitostí pro talentované žáky a rozvíjení jejich zájmu o klasický zpěv a porovnání jejich talentu a dovedností v širším měřítku. Soutěž byla prozatím vyhlašovaná pro mladé zpěváky od 7-25 let z Libereckého kraje, v letošním roce byla rozšířena i na území Ústeckého kraje a zaznamenala rekordní účast.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru