42/2017

Verze pro tisk |

Zvláštní, že Češi nevěří policii, soudům, novinářům, politikům, nevěří ani v Boha, ale vítěze voleb udělají ze dvou lidí, kteří lžou prakticky permanentně.

Měl jsem před volbami čtyři přání. Splnila se dvě. Jako vždy jsem chtěl, aby opět ubylo voličů KSČM. Pak jsem chtěl, aby se do parlamentu dostala TOP 09. To bylo o vous.

Aby ČSSD porazila ANO, bylo evidentně sci-fi už před volbami. O SPD snad ani psát nebudu.   

Volební zpravodajství jsem tentokrát nedělal, všechna možná se na nás valila ze všech médií. Raději jsem odjel k rodičům kydat hnůj a ořezat větve. Ale na regionální statistiky se podívám.

I v Libereckém kraji, stejně jako ve všech ostatních, vyhrálo ANO, s 29,83 procenty, a díky přepočtu získalo čtyři z osmi mandátů. Konkrétně nás budou zastupovat: Jiří Bláha, Jana Pastuchová, Ivan Jáč a David Pražák. Tedy první čtyři na kandidátce. Druzí na Liberecku skončili Starostové, poslancem se tak stal hejtman Martin Půta, který přitom jen podporoval kandidátku ze sedmnácté pozice. V Lípě můžeme mít radost z toho, že máme po čtyřech letech opět poslance a to v osobě Tomáše Martínka (rozhovor zde), který kandidoval coby trojka za Piráty. SPD dostala do Parlamentu svou jedničku Radovana Vícha, podobně dopadla ODS s Petrem Beitlem. 

V okrese Česká Lípa by také vyhrálo ANO s 32,22 % hlasů, druhá by ale byla SPD (12,36), třetí Starostové (11,88), čtvrtí Piráti (9,68) a pátí komunisté (8,82).

A teď samotná Česká Lípa.

Přestože v zastupitelstvu ANO úplně vyhořelo, volí ho bez procenta třetina voličů, druhá je SPD s 13,32 procenty hlasů, třetí Piráti (11,13), čtvrtí Starostové (9,32), pátá ODS (8,46). ČSSD, která má v Lípě starostku, skončila sedmá s 6,58 procenty hlasů.

Jak by v České Lípě vypadal žebříček úspěšných kandidátů, kdyby se pořadí udělalo podle počtu preferenčních hlasů?

1.       Martin Brož (ANO) 451

2.       Milan Adamec (ANO) 338

3.       Karel Tejnora (ODS) 294

4.       Tomáš Martínek (Piráti) 256

5.       Romana Žatecká (ČSSD) 249

6.       Jana Pastuchová (ANO) 233

7.       Martin Půta (Starostové) 213

8.       Marcela Novotná (Starostové) 213

9.       Tomáš Vlček (Starostové) 204

10.   Jiří Bláha (ANO) 192

Česká Lípa jako vždy patřila mezi místa s nejnižší volební účastí - tentokrát dorazilo 50,27 procenta z 29 229 oprávněných voličů (a to ještě každý dvoustý hlasoval neplatně).

Tradičně jsem ještě mrknul do svého okrsku. Nestačí, že Mongolové, Kazaši, Makedonci a někteří Romové volit nemůžou, nepřišlo ani sedmdesát procent oprávněných voličů. A tak přesto, že volby byly tajné, opět vím, jak volila má manželka.  V mém nejbližším okolí žije 102 voličů ANO, 45 Okamury, 31 komunistů, 30 Pirátů a 24 pacientů Karla Tejnory. Přestože nám na domě většinu podzimu visel plakát Marksové intelektuálně si přidržující brýle, získala u nás tato paní jen čtyři preferenční hlasy. Stejně jako Romana Žatecká. Uklidňuje mě, že nikde v okolí není žádný otevřený nácek preferující DSSS, jen jeden retronácek vzpomínající na zlatou éru Miroslava Sládka.

Nahoru

Komentáře

Re: 42/2017

Volební výsledky? Řečeno slovy jednoho ze dvou skutečných českých géniů Járy Cimrmana: včíl jsme v řiti, včíl jsme v řiti...aneb naše slavné prohry.

Nahoru

Re: 42/2017

Lidi volili z hlediska celostátního. ČSSD to v každý obci odnesla za to, co předváděl na celostátní úrovni Sobotka a spol. Ten z 90% prohrál volby všem soc.demokratům a být jim, tak někam zalezu a nevystrkuju zadek, protože by ho taky pár spolustraníků do něj mohlo přijít pěkně nakopat. Myslím si, že pokud ČSSD zareaguje rychle a rychle vymění vedení, má ještě nějakou šance se vzpamatovat.
Babiše (záměrně nepíšu ANO, protože je to jen o Babišovi) jsem nevolil, ale za jedno jsem mu vděčný. Poslal komunisty do propadliště dějin. Ti už se nevrátí.

Nahoru

Re: 42/2017

Třeba komunistům u nás v kraji utekli voliči hlavně za oligarchovými koblihami a pečeným prasátkem s pivem. Strana nezískala ani jeden mandát. . Viděla jsem to v Liberci v čtvrtek 19.10.ve Fügnerovce,když jsem šla na tramvaj. Vypadalo to tam složením jako na Letenské pláni,jen Jakeš chyběl.A taky tam před podiem,kde zpíval kandidát Bláha, na rozdíl od té Letné křepčili bezdomovci s pivem.Jinak se řeči vedly stejné.Jak to za komunistů bylo dobré a máslo stálo 8 korun. Těm,kteří byli vyhozeni z práce a u lopaty nebo nemohli studovat,či byli přímo zavření, to máslo určitě pomáhalo, jsem si pomyslela. Andrejko milý to nyní všechno zařídí,těšili se přítomní. A že se do parlamentu nedostala taková Semelová a naopak Dominik Feri,je dobrá zpráva.
Ale konec legrace,na výsledek letošních voleb jinak sedí Euripidova myšlenka:
Když člověk sladkých slov,ale zkaženého charakteru ,přesvědčí dav,velké útrapy zasáhnou stát...

Přeji hezký den!

Nahoru

Re: 42/2017

Stávající koalice ČSSD+KDUČSL+ANO měla v roce 2013 46% hlasů a v roce 2017 43% hlasů.

Stávající opozice STAN+TOP+ODS měla v roce 2013 20% hlasů a v roce 2017 22% hlasů.

Excentrici KSČ+OKAM+SZ+Piráti měli v roce 2013 25% hlasů a v roce 2017 30% hlasů.

Podpora státu quo nynější koalice tedy oslabila o 3%, opoziční pravice posílila o 2%, excentriků mezi námi přibylo o 5%.

Nahoru

Re: 42/2017

Pokud by byla koalice ANO + SPD,tak bych ráda viděla na postu ministra kultury třeba toho lídra z Jižních Čech Roznera,který pracoval u benzinky a má velký přehled o kultuře a též vynikající vyjadřovací schopnosti,které již předvedl v TV v předvolební debatě .Anebo tu poslankyni,která se nechala natočit na video v černém spodním prádle s podvazky a vrtí tam hezky zadkem. Ta by možná mohla dělat i školství.
Možná,že ještě budeme vzpomínat na "materiál",který tam byl za Sládka a který byl proti tomuto hadr.
Hezký den!

Nahoru

Re: 42/2017 vzkaz sedmdesátnic Martě

tedy Semelové.
Jedním ze znaků totalitního myšlení je vytvoření nějakého nepřítele, proti kterému se musí bojovat. Tak soudružky, podle fotek důchodkyně, uklidňují Semelovou když se to nevede.
---Marto,nic si z toho nedělej.Nám se chce taky brečet.Ale život se s námi nikdy nemazlil,a jsme bojovat za všechny,kteří neměli mít možnost být mezi vyvolenými,tak budeme bojovat dál.Jsem s Tebou,Alenkou a ostatními,kteří to nevzdávají
---Kamilo,moc dekuju! Ano,budeme bojovat dal!
--- Lidé asi opravdu musí spadnout až na čumák aby se vzpamatovali. Náš čas teprve přijde. Pevně v to věřím.

Tak si soudružky pospěšte, mnoho času vám nezbývá

A pro fajnšmekry, jak Pitomio ovlivňoval volby lžemi a manipulacemi

České volby v zajetí dezinformací. Nyní je potřeba zamést stopy?
https://maca.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=630076

Nahoru

Re: 42/2017

Po sečtení hlasů se mi vybavil rok 2006 - hegemon ODS a 36% hlasů, jest pravda, že Topolánek nebyl trestně stíhán. Možná koalice byla 100-100, stejně jako dnes Ano+SPD 100 - 100. Kdo půjde s ANO,může velmi pravděpodobně dopadnou jako ČSSD, nebo slabší obchodní partneři Agrofertu.
O program, vizi, nutné reformy, jde až v poslední řadě, ač ještě hodně uslyšíme o programových průnicích, nebo neprůnicích.
Představa nekonečných referend o vystopení z EU, z NATO, nebo kudy povede dálnice a kudy ne, je dost hrozivé. Já chci k Jadranu s občankou a platební kartou, konečně i po dálnici v Čechách, nechci hodiny stát v létě na hranicích v kolonách na odbavení.
Zakázat Islám - buď všechna náboženství, nebo nic. Zákaz Islámu by jen radikalizoval mladé stoupence a konečně bychom se i zde dočkali terorismu. V Dolní Dobrouči vyhrálo SPD - pochbuji, že tam voliči viděli někdy živého černocha, nebo Araba jen z ilustračních opakujícíh se záběrech v televizi, když se mluví o Německu.
Tyto volby zavedly třetí rozměr z bilateralismu pravo-vlevo. Třetí rozměr je Ano,ale SPD a taky, jak se zachovají komunisté - prosadit vystoupení z NATO, to by byla sláva v Kremlu. Ano mi tak trochu připomíná, že cílem je socialismus s Babišovou tváří - tedy centrální řízení ekonomiky, nikoli z UV KSČ, ale centrály Agrofertu.
Centralismus, ateismus a materialismus bez přívlastků tyto tři subjekty spojuje.
Míru zdar Karel Tejnora

Nahoru

Re: 42/2017

Plně souhlasím, Jiří Walter

Nahoru