Nástupní místo na cyklostezku zavání nebezpečím úrazu

Verze pro tisk |

Jaro přichází, příroda se začíná probouzet a vše kolem nás je o něco veselejší. Šedou zimní barvu nahrazuje barva zelená, žlutá, bílá a takové barvy v nás navozují příjemnou náladu. Většina z nás příchod jara vítá, už jen proto, že se výrazně rozšiřuje rozmanitost odpočinkových aktivit na čerstvém vzduchu.

Jednou z nich je i ta, která je mi velice blízká – cykloturistika. Česká Lípa a její okolí k pohledům ze sedla kola přímo vybízí. Každý si zde najde to své, síť cyklostezek nabízí terény náročnější i méně náročné. Mezi ty oblíbené a hojně využívané bezesporu patří cyklostezka Varhany. Já na ní však vidím jedno úskalí, na které bych chtěla upozornit.

Jedním z nástupních míst na cyklostezku je odbočka vpravo po výjezdu z České Lípy směrem na Horní Libchavu. Vjezd na stezku je poměrně strmý a navíc po popraskaných panelech. Při jízdě přes četné a poměrně velké skuliny reálně hrozí nebezpečí úrazů.

Ačkoliv jsem letos ještě na kolo nevyrazila, přesto jsem se byla na tomto místě podívat, abych zjistila, zda se od předchozích let něco nezměnilo k lepšímu. Bohužel. Stav této přístupové cesty na cyklostezku je rok od roku horší.

Věřím však, že v brzké době najdeme, my zastupitelé, řešení, abychom našim spoluobčanům zpříjemnili zážitky z volnočasových aktivit, při kterých relaxují a čerpají síly. Že se podaří vyřešit majetkoprávní vztahy k pozemku a z městského rozpočtu vyčlenit peníze na opravy tohoto nebezpečného úseku jinak krásné cyklostezky.

Ing. Jitka Volfová,
zastupitelka města Česká Lípa (ANO 2011) 

alt
Nahoru

Komentáře

Re: Nástupní místo na cyklostezku zavání nebezpečím úrazu

"Vjezd na stezku je poměrně strmý a navíc po popraskaných panelech. Při jízdě přes četné a poměrně velké skuliny reálně hrozí nebezpečí úrazů. Ačkoliv jsem letos ještě na kolo nevyrazila, ..."

Nějak nechápu. Cykloturistka, která ještě letos nebyla na kole, zastupitelka, která se diví, že něco se nezlepšilo, ačkoliv proto nic neudělala... hlavně ale hlásí zdravé zdravotnictví!

Po cyklostezce jezdím pravidelně a ostuda není stav nájezdu -povrchu, ale stav okolí. To se na i-novinách opakovaně propírá a opakovaně bez úspěchu. V lípě to nejde, za to v KaŠi ano? Kdo dojede na konec se jen diví.

Přestaňte tlouct prázdnou slámu!

Nahoru

Re: Nástupní místo na cyklostezku zavání nebezpečím úrazu

Kritizuji to tady skoro každý měsíc. Teď jsem zvědav, co nám zase před volbami vše naslibují, abychom po volbách četli desítky důvodů, proč je to ostudné dál.

Nahoru

Re: Nástupní místo na cyklostezku zavání nebezpečím úrazu

Samotný nájezd na cyklostezku z Lípy je katastrofa a hlavně ostuda, ale jak už i psal jeden místní rýpal, na Městě se hledají především důvody proč to nejde, místo toho aby se řešilo, jak by to šlo udělat, nebo jaké jsou další možnosti. A to, že pozemky nejsou města, neznamená, že na nich nemůže nic udělat, všechno lze smluvně, nebo jinak, ošetřit. A vůbec, to jako někdo povolil a zkolaudoval cyklostezku bez odpovídajícího přístupu, nebo ten stav tam nikdo neřešil? Tady se hold jen roky kecá.

Nahoru

Re: Nástupní místo na cyklostezku zavání nebezpečím úrazu

V České Lípě se dělá všechno, jen tak "na oko" , bez znalosti věcí a potřeb. Neustále se vyhazují peníze na nikdy neuskutečněné projekty / kolik jich bylo jenom na divadlo?/ , naopak se realizují záměry podle projektů, které neodpovídají současné realitě - mám na mysli např. "revitalizaci" parku projekt z roku 2000, kdy byly zlikvidovány vzrostlé stromy , s náhradní výsadbou břečťanů a okrasných keřů. Nač je nám v parku stánek rychlého občerstvení, který nikdo neprovozuje?
Cyklostezka Varhany je další ukázkou nedodělané práce. Jak dlouho se mluví o napojení cyklostezky ze strany sídliště Střelnice? Asi opravdu bude muset dojít k nějakému úrazu , aby radní začali "radikálně" jednat. Na takové věci "nejsou peníze". Zázračně se najdou v rozpočtu na fontánu / 4 mil /, na bazén / 55 mil, - uprostřed města s kapacitou 500 lidí na 37 tisícové město ! /, na pořízení nového ÚP / starý z roku 2013 musí být za 5 mil přepracován, není aktuální /.

Paní starostka v posledním čísle MN počítá ovečky, které mají zájem o věci veřejné. Ani nejmodernější komunikační kanály,/ mnohdy mimo provoz a vypínané / nevyřeší problém radnice versus občané , je to otázka přístupu ,pochopení a snahy občany vyslechnout.Sama jsem byla svědkem, kdy na zastupitelstvu nemohl vystoupit řádně přihlášený občan, do bodu různé, protože zkrátka "věc" nebyla na programu . Další otázkou je, že starostka jako bývalá novinářka vládne mocně perem a dokáže zdůvodniti na mnoha stránkách i nemožné. Klasickou ukázkou byla odpověď zastupiteli Vlčkovi na otevřený dopis. Má potom normální smrtelník chuť se do takové jednostranné diskuze zapojit a stát se ovečkou? Leda tak ovcí a na to každý nemá povahu.

Nahoru