R. Žatecká: Reakce na článek o budově bývalého pivovaru

Verze pro tisk |

Jako starostka České Lípy považuji za nutné reagovat na článek "Pivovar by měl být součástí plánů Lípy, chtějí podnikatelé", který ve středu 10. prosince 2014 vyšel v Českolipském deníku a který je pouze názorem jedné strany.

Překvapilo mne, že redakce nedala prostor zástupci města Česká Lípa, který by uvedl na správnou míru informace poskytnuté vám panem Michalem Simkaničem. Článek, který redakce otiskla, manipuluje s veřejným míněním a velmi mne překvapuje, že periodikum tvářící se jako seriozní si neověřilo poskytnuté informace a posloužilo osobním zájmům úzké podnikatelské skupiny. Pokládám tedy otázku: Činí to Českolipský deník záměrně, protlačuje osobní zájmy?

V uvedeném článku "radí" podnikatel z Prahy novému vedení města, co má dělat s objektem, který patří někomu jinému. To je podivuhodná rada. Asi jako bychom my v České Lípě radili pražským podnikatelům, jak mají naložit s Pražským hradem. Samozřejmě máme zájem na tom, aby se areál pivovaru zrekonstruoval a sloužil široké veřejnosti. Tento zájem je ale aktuálně zneužíván pro soukromé zájmy skupiny pražských podnikatelů a významnou roli v tom hraje Českolipský deník! Mají snad na tom pan redaktor a paní šéfredaktorka osobní zájem?

Právo rozhodnout o tom, co s areálem do budoucna bude, mají výhradně jeho majitelé. Jejich stanovisko ale není vedení města Česká Lípa známo, stejně jako podrobnosti celého záměru rekonstrukce pivovaru. Citovaní podnikatelé nám sice radí, co máme dělat, ale o projektu jako celku neřekli nic - nepředložili popis projektu, systém financování, plán rekonstrukce, využitelnost, udržitelnost... Nic takového vedení města do dnešního dne předloženo nebylo. Vzdušnými zámky se vedení města zabývat nebude, jakkoli se mu stávající stav objektu nelíbí, a osobně se podivuji nad tím, že Českolipský deník jim věnuje tak rozsáhlou neobjektivní pozornost.

Radnice vítá každou snahu o zvelebení části České Lípy, budovy, zeleně. Je také ochotná se na tomto zvelebení podílet, pokud bude mít dostatek finančních prostředků a zákonných důvodů. Ti, kteří chtějí s městem spolupracovat, však musí jednat férově, konkrétně a ve vzájemném souladu. Mám pocit, že pan podnikatel se snaží těmito mediálními výstupy dosáhnout toho, aby nové vedení města přistoupilo na jeho podmínky, tedy aby zaštítilo rekonstrukci pivovaru. Osobní podnikatelské zájmy podporuje veřejně i deník, který se prezentuje svým čtenářům jako seriozní
periodikum.

Mgr. Romana Žatecká
starostka města

Nahoru

Komentáře

Re: Reakce na článek o budově bývalého pivovaru

Doufám, že vedení města na tento Simkaničův tunel neskočí.

Nahoru

Re: Reakce na článek o budově bývalého pivovaru

No já doufám že Simkanič skočí.....z Nuseláku .....

Nahoru

Re: Reakce na článek o budově bývalého pivovaru

"Tento zájem je ale aktuálně zneužíván pro soukromé zájmy skupiny pražských podnikatelů a významnou roli v tom hraje Českolipský deník! Mají snad na tom pan redaktor a paní šéfredaktorka osobní zájem?"

Paní starostka by si možná měla zajít za psychologem. Mám pocit, že trpí hodně akutní a hodně silnou paranoiou. Za vším vidí spiknutí a postranní úmysly.

Pročpak asi? Protože ona sama je součástí světa, kde se neustále kujou nějaké pikle a bez postranních úmyslů se nic nedělá?

Nahoru

Re: Reakce na článek o budově bývalého pivovaru

Městský pivovar - což o to, pěkná věc, takhle mít ještě právo pivovárečné, lokální monopol, asi by tu dávno stál a stávající majitelé objektu by s investicí neváhali ani vteřinu. Z toho, že budova je jaká je, lze usoudit, že to nebude tak jednoduché.
Nedávno byly volby, v nichž kandidující subjekty slibovaly divadlo,koupaliště, hromadnou dopravu zdarma, jako by dosavadní dotace téměř 40 mil.Kč nebyla dost, bez mála k půl miliardě slibů.
V této pozici se pouštět do dobrodružství s pivovarem není možné. Jakou by to mělo vůbec právní formu?
Kdo dá finanční záruky ? Kdo by nesl případné a velmi pravděpodobné ztráty ? Jedině pokud by se podařilo, bylo by co privatizovat za 10-15 let, ale to již tady bylo.
Asi současně lze tak slíbit odběr několika hektolitrů Českolipského ležáku každý rok na městské slavnosti.
Tak přeji úspěšný Nový rok - možná ve Cvikově udělají speciální várku pro Českou lípu. Karel Tejnora

Nahoru

Re: Reakce na článek o budově bývalého pivovaru

V tom s vámi musím souhlasit.
Město by se v tom angažovat rozhodně nemělo.
Jen mě fascinuje ten stihomam, kterým paní starostka trpí. Za vším vidí nějaký komplot. Stejně jako když spojovala můj post na FB s tím že někdo volal na měšťáky s podezřením, že je místostarostka nalitá při obřadech. A teď vidí nějaké "vlastní zájmy" u redaktora a šéfredaktorky Deníku.
Blbost jako vrata. Stejná blbost jako paranoidní představa o promyšlené pomlouvačné kampani, která se samozřejmě nekonala, což brzy potvrdí odložení trestního oznámení ze strany PČR. (btw. jsem zvědav, zda až se dozvědí, že jejich spekulace byly naprosto zcestný, vydají o tom odložení tiskovku)

Nahoru

Re: Pane doktore, je to na dobré cestě!

Pane doktore, je to na dobré cestě!

Cvikovský pivovar, podle dobře informovaných zdrojů, vedle stávajících - dvanáctistupňového piva Klíč, desetistupňového Luž a osmistupňového Sklář, by rád nabídku perspektivně obohatil o speciální tmavé pivo Špičák. První slavnostní ochutnávka prý bude u příležitosti obnovení provozu rozhledny Špičák pro veřejnost.

Nové vedení českolipské radnice zcela jistě tento bohulibý záměr podpoří s nasazením všech sil neb zázraky se dějí nejenom v rámci předvolebních slibů. Bezvěrci však tvrdí, že spíše pivo Píčák než rozhledna a pivo Špičák…

Nahoru