Autor - Romana Žatecká

Bublina praskla: Zakázka na MHD v Lípě byla v souladu se zákonem

4.12.2018 23:15 | Česká Lípa

Prasárna galaktických rozměrů. Krádež za bílého dne. Za tohle kluci a holky zaplatí. Nová koalice v České Lípě hasí průšvih se zakázkou pro firmu BusLine. Tu máš, město, mastnou pokutu. Zlaté padáky… Těmito titulky a argumenty masivně ovlivňovali názor občanů České Lípy komunální politici v České Lípě z ANO2011, Živé Lípy a Nezávislých a soukromníků včetně hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, a to v období komunálních voleb až skoro do dnešního dne.

To je tak, když nemyslíte, pane Ježáku

11.6.2018 23:09 | Česká Lípa

Už jsme si zvykli na novátorské vývody Zdeňka Ježáka z téměř každého dění ve světě zastupitelů. Člověk ho může koneckonců i s lehkým ironickým úsměvem chápat, protože každý jsme nějaký a každý to zastupování občanů bereme jinak – buď vážně jako nikdy nekončící makačku pro lidi, nebo jako představení jednoho herce taky pro lidi, tu dramatické, tu komediální. Ovšem jeho poslední názor v i-novinách a titulek „Může obecní samospráva ovlivňovat moc soudní? V České Lípě ano“ považujeme za velmi nebezpečný. Pan zastupitel Ježák tu veřejnosti podsouvá něco, co se neděje a v podstatě ani není možné, aby se dělo.

ANO jaksi „pozapomnělo“ na skvělý rating našeho města

22.12.2017 00:37 | Česká Lípa

Kdo chce veřejně hodnotit rozpočet města na rok 2018, musí ho znát. Jen povrchní pohled věnovalo rozpočtu českolipské ANO, proto je jeho zhodnocení rozpočtu stejně tak povrchní (příspěvek ZDE). Ty největší omyly proto chci uvést na pravou míru a doporučit „kritikům“, aby si příště přečetli nejen čísla, ale i vysvětlivky v komentářích.

Dotace rozdělíme sportovcům do poslední koruny

26.1.2016 22:51 | Česká Lípa

Sdělujeme sportovní veřejnosti v České Lípě, aby nepodléhala poplašným zprávám o krácení dotací pro sportující mládež ve městě. Schváleno je 8,4 milionu korun a ty budou do poslední koruny rozděleny - ale trváme na tom, aby se to stalo spravedlivě, srozumitelně a transparentně.  

Reakce na zveřejněný názor Mgr. Tomáše Vlčka

18.9.2015 12:43 | Česká Lípa

Starostka České Lípy Romana Žatecká:
Na nemocnici máme. Péči o zdraví našich občanů si chceme pohlídat. 

Reakce na článek „Plán velkolepé opravy pivovaru zkrachoval“

17.6.2015 14:37 | Česká Lípa

„Kupte si poslední model mercedesu, dejte nám od něj papíry, klíče a kartu na benzín bez limitu. My si ho budeme užívat a vás jednou za rok svezeme kolem Lípy,“ tak bych shrnula nabídku obnovit Měšťanský pivovar v České Lípě. Článek „Plán velkolepé opravy pivovaru zkrachoval“ (MF Dnes, 3. června 2015,) podivuhodně straní podivuhodným projektům podivuhodných lidí. A bezdůvodně snižuje zodpovědný přístup zastupitelů města za investice z veřejných peněz, zvlášť za ty v řádu stovek milionů korun. To jako starostka města nemohu nechat bez komentáře!

R. Žatecká: Reakce na článek o podpoře festivalu Lípa Musica

2.4.2015 15:57 | Česká Lípa

Ohrazuji se touto cestou proti zavádějícímu vyznění článku o podpoře města Česká Lípa směrem k festivalu Lípa Musica (ČL deník, 30. března, i-noviny zde). Festival Lípa Musica přišel v letošním roce o mimořádný příspěvek milion korun a musí o peníze žádat v dotačním programu v oblasti kultury tak, jako všichni ostatní organizátoři kulturních akcí v České Lípě. To však považuji za spravedlivé a transparentní.

Výhrůžkám a vydírání nebudeme ustupovat

4.3.2015 18:36 | Česká Lípa

Situace v městské policii se neuklidňuje, naopak nervozita a vzájemná napadání vzrůstají. Svědčí o tom i otevřený dopis strážníka Michala Vydry (Českolipský deník, 3. března 2015 viz zde), který Městskou policii v České Lípě (MP) opouští. Uvádí, že jej k odchodu přiměla nepříjemná atmosféra a rozvrácený kolektiv.

R. Žatecká: Reakce na článek o budově bývalého pivovaru

22.12.2014 14:37 | Česká Lípa

Jako starostka České Lípy považuji za nutné reagovat na článek "Pivovar by měl být součástí plánů Lípy, chtějí podnikatelé", který ve středu 10. prosince 2014 vyšel v Českolipském deníku a který je pouze názorem jedné strany.

Jiráskovo divadlo: Sci-fi skončilo, teď se hraje tragédie

6.5.2014 10:02 | Česká Lípa

O přehled nákladů vynaložených v uplynulých letech na nekonečný spektákl s názvem Rekonstrukce Jiráskova divadla požádala před nedávnem radnici v České Lípě paní Jana Kolářová.