Autor - Jan Ševčík

Článek o transparentní radnici

6.9.2018 06:49 | Česká Lípa

Před třemi a půl roky přišla Česká Lípa o unikátní věc, na kterou mohla být právem do té doby hrdá – transparentní radnici. Do února 2015 se v České Lípě zveřejňovaly všechny zakázky a většina byla také projednávána veřejně na zasedáních zastupitelstva. Po volbách v roce 2014 jeden z prvních kroků nové koalice ČSSD, ODS, ANO a Uděláme pořádek (dnes se jmenují PRO Českou Lípu) vedl k velkému kroku zpět. Nová koalice dala jasně najevo, že chce dělat pořádek jen za zavřenými dveřmi. O všech zakázkách nad 10 milionů se má rozhodovat na neveřejných jednáních sedmičlenné rady města. „Je to tak i ve většině ostatních měst a nevidím na tom nic špatného,“ obhajoval tenkrát tento krok zpět místostarosta Juraj Raninec z ODS. Zakázky se prý budou schvalovat rychleji.

Vzdělaná a zdravá společnost by měla být i v České Lípě

20.6.2017 06:08 | Česká Lípa

Vzdělaná a zdravá společnost by měla být i v České Lípě. Nejen Česká Lípa, ale celý sever Čech se v tomto ohledu dlouhodobě potýká s několika problémy. Prvním je odliv vzdělaných lidí do Prahy, nebo do zahraničí.

Koncert učitelů ZUŠ Česká Lípa již dnes

25.5.2016 14:15 | Hudba

Základní umělecká škola Česká Lípa si vás dovoluje pozvat na již tradiční Koncert učitelů, který proběhne ve čtvrtek 26. 5. od 17 hodin ve Foyer ZUŠ.