Zdařilá „Kinderiáda“

Verze pro tisk |

V sobotu 27.2.2010 se uskutečnily v tělocvičně gymnázia Česká Lípa závody v jednoduchých atletických disciplínách pro nejmenší děti ročníků 2000 – 2005.

Organizátoři z atletického oddílu AC Česká Lípa vybrali 5 disciplín z programu „Atletika pro nejmenší“, kterým se snaží atletický svaz přilákat děti do atletických oddílů a najít další talenty pro sport. V těchto disciplínách probíhají soutěže po celé republice pod názvem „Kinderiáda“.
       Sobotní Kinderiáda v České Lípě přilákala 51 mladých adeptů, kteří byli rozděleni do 10 družstev podle věku. Byli z České Lípy a okolí a zúčastnili se ti, kteří atletiku již trénují, ale i úplní začátečníci. Soutěž trvala i s vyhlášením vítězů 2hod. a za snahu je potřeba pochválit jak děti, tak rodiče, kteří děti přivedli a někteří dostatečně hlasitě podporovali. Cíl, kterým bylo především přiblížit dětem cestu k atletice, byl splněn, zajímavé ale byly i výsledky jednotlivců.

      V nejmladší věkové kategorii 2004 – 2005 suverénně zvítězil Jiří Rábl s celkově nejvyšším možným bodovým ziskem 84 b. Vyhrál všechny disciplíny (slalom,překážky,skok z místa, oštěp a hod na cíl), přičemž pouze v oštěpu a hodu na cíl se mu vyrovnal Michal Hrubeš, který skončil s 81 bodem druhý. Třetí skončila Terezka Čechová s 70 body.
      V kategorii 2002-2003 vyhrál Tomáš Vronský (80b), který byl nejlepší v běhu přes překážky a hodu oštěpem (pěnovým). Druhý skončil Jan Linhart (78b), který dominoval zase v slalomovém běhu a skoku z místa. Třetí skončil těsně o bod , před nejlepší dívkou Ditou Landovskou (64b), Kryštof Hluchý (65b).
      Největší souboj proběhl v nejstarší kategorii 2000 – 2001. Jednotlivé disciplíny vyhráli Ondra Doubek v slalomovém běhu, Petra Šímová na překážkách, Tomáš Hendrich v skoku z místa a Daniel Rábl v hodu oštěpem. Po sečtení bodů pořadatelé vyhlásili jako vítěze Tomáše Hendricha, ale oficiální výsledky vypadají takto :
                  1. místo  :             Ondřej Doubek       78 b
                  2. místo  :             Daniel Rábl            77 b
                  3. místo  :             Tomáš Hendrich     74 b

     Byla to jediná chyba jinak zdařilé akce, která s drobnou obměnou bude pokračovat při slavnostech města a na kterou jsou již nyní všichni malí zájemci za podpory rodičů zváni .

Nahoru