Autor - Gustav Süssner

Nejmladší atleti ukončili úspěšně hlavní sezonu

8.10.2014 09:06 | Atletika

V Mladé Boleslavi se uskutečnilo v sobotu 4. října poslední klání atletických družstev letošního roku. Utkalo se nejmladší žactvo do 11 let při finále krajského přeboru za krásného počasí. Krásné počasí přineslo i krásné výkony.

Historický úspěch českolipské atletiky

17.9.2013 00:12 | Atletika

Juniorky AC Česká Lípa získaly titul mistryň Čech pro rok 2013 v soutěži družstev. Stalo se tak v sobotu 14.9.2013 na atletickém stadionu v Kolíně.

Vrhačský mítink v České Lípě

31.7.2013 13:40 | Atletika

V neděli se konal v České Lípě na vrhačském stadionu již 5.ročník vrhačského mítinku v rámci vrhačské Tour 2013. V pekelném vedru se sešla velmi dobrá konkurence. Z domácích jmen stačí jmenovat Lucku Vaníčkovou, Veroniku Süssnerovou, nebo nastupující dravé mládí v podobě Daniely Bendové, Kristýny Čechlovské a Patricie Malé.

Vítězné atletické mezistátní čtyřutkání reprezentací do 19 let

9.7.2013 17:36 | Atletika

     V Praze se ve středu konalo mezistátní čtyřutkání juniorských kategorií mezi Českou Republikou, Maďarskem, Chorvatskem a Slovinskem. Vítězství získalo suverénně domácí družstvo ČR a to hlavně s přispěním děvčat, které své soupeřky doslova převálcovaly.

Nejmladší žactvo AC Česká Lípa opět vítězné

9.6.2013 12:58 | Atletika

Ve středu se v Jablonném utkala atletická družstva nejmladšího žactva ve 2. kole krajského přeboru. Utkání bylo tentokrát vyrovnanější než v 1. kole, zejména díky početnému domácímu družstvu. V dívčí kategorii bylo tentokrát družstvo České Lípy suverénnější než chlapecké.

Českolipské atletky dobyly Liberec

3.6.2013 15:21 | Atletika

Velmi nevlídno bylo v neděli na libereckém atletickém stadionu. Od rána se valily proudy vody na atletický ovál a znepříjemňovaly spolu s citelným chladem atletům soupeření ve druhém kole 1. ligy družstev skupiny B. Již v prvním kole se českolipským atletkám dařilo a obsadily výborné třetí místo za družstvy Liazu Jablonec a Hradce Králové.

Družstva atletů byla v prvních kolech soutěží družstev úspěšná

22.5.2013 19:14 | Atletika

Soutěže družstev se rozjely naplno a nutno dodat, že pro oddíl AC Česká Lípa velmi úspěšně. Vše začaly juniorky, které v 1. kole ve Staré Boleslavi suverénně zvítězily, přesto, že nebyly kompletní a dá se říct, že ještě ne úplně rozzávoděné.

Nádherný závod, smutný konec (MČR dorosteneckých družstev)

1.10.2012 18:45 | Atletika

Pátek 28. 9. 2012 byl dnem, kdy se mimo jiné konalo mistrovství České republiky dorosteneckých družstev. Těsně, ale spravedlivě se sem v předchozím týdnu kvalifikovalo družstvo dorostenek AC Česká Lípa. Postup z pátého místa sice na první pohled nedával moc šancí na boj o medaile, ale vedoucí družstva Jaroslav Hochmut věděl, že se o svůj úspěch dorostenky poperou.

Mládežnické mistrovství Čech bylo pro českolipské atlety úspěšné

24.9.2012 18:14 | Atletika

Začátek podzimu je v atletickém kalendáři tradičně vyhrazený celostátním soutěžím družstev. Je potěšující, že českolipská atletika u toho již pátým rokem nechybí. U děvčat už to téměř nepřekvapí, ale nyní je tu i významná stopa v podání českolipských starších žáků.

Další úspěch českolipské atletiky

3.9.2012 17:19 | Atletika

Zastoupení na posledním mistrovství republiky jednotlivců měla českolipská atletika. Jednalo se o mistrovství republiky do 22 let, kam se nominovala letošními výbornými výkony i osmnáctiletá Veronika Süssnerová. Startovala v sobotu v hodu diskem a v neděli v hodu oštěpem.